GMO 'experts' tied to Big Tobacco / Nałókofcy GMO powiązani z drugim przemysłem śmierci — tytoniowym

Web of deception: GMO scientific safety ‘experts’ have close ties to Big Tobacco

……………………

Nałókofcy GMO powiązani z drugim przemysłem śmierci — tytoniowym

Przekład Piotr Bein
Zwolennicy żywności GMO nadają bez ustanku, jak bezpieczne i dobre jest to gie. Jeśli taki cymes, to czemu mataczą, tuszują i na wszelkie sposoby podrabiają dowody nałókowe pod niedouczoną publikę? Jeśli GMO dorównuje dobremu żarciu, to skąd opór od doinformowanych, po co obywatelski ruch Proposition 37 w Kalifornii, celem obowiązkowego oznaczania żywności GMO?
Zbrodniarze z Wielkiego Żarcia zatrudniają expertuf z równie śmiercionośnego Wielkiego Tytoniu, by pokonać Proposition 37. Np. lekarz i biolog molekularny Henry Miller niedawno skłamał w San Francisco Chronicle: Amerykanie spożyli ponad 3 bln dań zawierających GMO – żadnego udokumentowanego ujemnego skutku. Mecenas od zdrowia publicznego od 1996 r. Michele Simon odparła: Stwierdzenie jest tak do rzeczy jak to, że żywność GMO nie wywołuje opryszczki. Nikt nie badał jednego ani drugiego związku.
Wg Simon, Miller pomógł opracować statut grupy The Advancement for Sound Science Coalition [Koalicja Promocji Rozsądnej Nauki], już nieistniejącej, lecz wysłużonej jako przykrywka dla giganta tytoniu, Phillip Morris. Grupa próbowała zdyskredytować każde badania, wiążące palenie papierosów i tytoń z rakiem i chorobani serca, zwłaszcza u dzieci rodziców-palaczy i pracowników zadymionych biur.
Następny oszust, Ronald Kleinman, na wideo na portalu No on 37 (Nie dla Propozycji 37) głosi bezpieczeństwo żarcia GMO. Robi wrażenie eksperta, z imponującym życiorysem profesjonalisty medycznego. Natomiast Simon ujawnia, że Kleinman na zamówienie Coca Cola prowadzi na necie seminaria o odżywianiu dzieci: Wśród  ‘koncepcji najbardziej niezrozumianych przez rodziców’, obiecuje Dr Kleinman z ramienia giganta koli, jest ‘bezpieczeństwo… cukru, sztucznych barwników i nieodżywczych słodzików w diecie dziecka.’ Tłumaczenie: Kola jest dobra dla dzieciarni.
Wielkie Żarcie lubieje pokazać ałtorytety ws. GMO, ale skoro potrzebuje najemników pozujących na expertów, z oczywistymi i mocnymi powiązanaiami z tymi samymi korporacjami, to trzeba zakwestionować ich uczciwość.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/