List otwarty do Macieja Pokory (nick Peryskop) [uaktualnienia]

List otwarty do Macieja Pokory (nick Peryskop)

Piotr Bein, 26.10.2012
Macieju Pokora,
Wodzisz rej w e-kampaniach wzrastająco grupowych, o coraz szerszych e-kręgach. Gawędzisz, powołujesz się na e-śmiecie, ignorujesz riposty… nic konkretnego w zarzutach, tylko manipulacje, kłamstwa, ad hominem i odsyłacze do podobnych u innych autorów. Dyskredytujesz osoby zasłużone działalnością dla Sprawy Polskiej. Używasz obelg i sugestii na tle rzekomej przynależności etnicznej i wyznaniowej, chcąc emocjonalnie pociągnąć Polaków.
Obecne dyskusje religijnych czy światopoglądowych aspektów sprawy polskiej nie wymagają cyberprzemocy i cyberstalking; nikt nie chce nikogo nawracać na siłę, ani podstępnie. Polacy mają rozum i sumienie (np. brak entuzjazmu dla twych wycieczek na poważanym forum Maruchy). Ty chcesz im wciskać kit wyznaniowo-etniczny – jakbyś usilnie potrzebował wytwarzać wrogów i budować mętne poparcie, żeby zaistnieć w Sieci.
W rezultacie zwołujesz ludziowców, polactfo… do cybernagonek na skutecznych działaczy przeciw judeocentryzmowi i systemowi. Taka twa misja? Z podobnymi mamy dość roboty, straty czasu i energii, potrzebnych na cele patriotyczne. Postrzegamy cię w zasadzie jako kolaboranta pięści wymierzonej w nas.

1. Próbowałeś zdyskredytować Beina w redakcji Grypa666 w 2009, „zadysponowałeś” tekstami medyków i działaczy (Gallus) w próbach kontroli mego dostępu do materiałów źródłowych, „rozpracowałeś” Stuxneta w Daiiczi (do odzysku z Wykluczeni.info) i „sabotaż” Zniesławienia, w krucjatach cyberbiczowania Beina używasz bzdetnych zarzutów Marka S z forum Maruchy, „antysemicko” (bom nie żyd ni Żyd) zniesławiłeś mnie za domaganie się prawdy od Bürgermeister i Podleckiego, zeszmaciłeś Vismayę u Monitora za światopogląd wyrażony bez agresji, zawitałeś do Maruchy po następną osobistą katastrofę… na pewno nie vanqrevskiej dwójki.

2. Józef Bizoń pokazał publicznie swój rasizm (wzgl. Elizy Walczak) i katolicki szowinizm (przypadek Vismayi-Wiesławy). Wspólnie zeszmaciliście Wiesławę i nadal biczujecie u Monitora, podobno w obronie doktryny polsko-katolickiej. W waszej kampanii nienawiści doszło do nawoływań spalenia Wiesławy na stosie i są łapki za tym.

3. Zjawiłeś się u Maruchy z odsieczą Józkowi Bizoniowi. Ponad 10 tys. osób odwiedza Gajówkę co dobę, może 20-50 z nich partycypuje na forum, a tylko mnie prześwietlasz  „etnicznie” i to na podstawie skończonego bezsensu od Marka S (patrz osobny artykuł wkrótce). Jaką masz na to legitymację? Zjawiłeś się, gdy forum Maruchy doszło do tego samego, co „Rebbe” z mej „synagogi” powiedział już na początku dyskusji. Zainteresowany z dystansu (prawosławni nie potrzebują ziemskich autorytetów) czytałem dyskusję, niestety przy akompaniamencie bizoniowych pohukiwań, podpłynięć w-szawskiego Peryskopa i „antysemickich” burczeń klakierów twej nienawiści do mnie, Szuberta i Vismayi.

4. Wytknąłem insynuację Bizonia wzgl. Vismayi w dyskusji u Gajowego Maruchy nt. zupełnie niezwiązany z nią. Zamiast odpowiedzi, Józek stwierdził, jakobym go kiedyś poniżył. Na moje żądanie udokumentowania, również nie odpowiedział. W swej odsieczy popełniłeś szereg obelżywych i defamujących ad hominem pod moim adresem, tobie wiadomo po co wetkniętych na końcu komentu nt. główny u Maruchy. Jak poprzednio u niego na forum, bełkotliwie przekłamałeś w komencie u Maruchy (ponawiane od wiosny naciski na autora Monitora Polskiego, aby przyłączył się do nagonki przeciwko odważnej Jane) mą interwencję u Marka Podleckiego, by nie propagował zniesławień Jonesa i Wodarga przez Bürgermeister w czasie kampanii przeciw ustawie scypionkowej, bo tracimy tym potencjalnych sojuszników. Nagminnie przekłamujesz i prześmiewasz moje akcje i posunięcia. Jesteś niepoczytalny czy agenturalny? Ponawiane to są twe podłości. Po trupach jedziesz w swych vendettach, morały masz gdzieś katoliku (?), kudłatego byś zaprzągł do „swej” Polskiej Sprawy.

5. Cyberstalkingu doświadczam od ciebie i klakierów za każdym razem, gdy pojawiam się, by obnażyć wasze obelgi i zniesławienia, hipokrytycznie pozujące na obronę wiary i sprawy Polaków. A wy nikczemnie sugerujecie z Bizoniem mój rzekomy anty-katolicki motyw interwencji, tak u Monitora jak i u Maruchy – mania prześladowcza czy obsesja? Mamy wolność wyznania i światopoglądu, a cyber-przemoc i -stalking oraz naruszenie dóbr osobistych są karalne. Z wolnością słowa idzie odpowiedzialność za poszanowanie praw innych osób.

6. Od czasu rozplakatowania twego i in. katolicznickiego katowania u Monitora, ogonić się nie mogę od wizyt na obu blogach, więc aljuzji nie panjał o tym, że grypa szaleje u Maruchy widząc spadek frekwencji u siebie. Twa aluzja jest równie w-szawska jak rzekomy wyłączny mój cel zarażenia forum Maruchy. Plujecie, bluzgacie na… nawet nie adwersarzy, tylko osoby wychodzące z dobrej woli i przyjaźnie, robiąc z nich wrogów waszej chorze pojętej plemienności, a wrednie przypisujecie takie zachowania im. Wszystkie osoby, które e-atakujesz w moim kręgu mają niezaprzeczalne osiągnięcia, znacznie przewyższające twe własne. Czyżby kompleks niższości i chęć zdyskredytowania „konkurencji”? Czemu od lat namiętnie odmawiasz utworzenia własnego bloga? Wolisz e-linczować, czy masz misję?

7. Po dobrowolnym skasowaniu mej krytyki twego tekstu o Daiiczi w geście pojednania, odepchnąłeś wyciągniętą dłoń, wzmogłeś agresję.
Mam wrażenie, że twe przyłączenie do redakcji Grypa666 w 2009 r. miało zdyskredytować mnie. Kontynuowałeś, defamacyjnie piętnując moich sojuszników (Andrzej Szubert, Vismaya). Niemal w każdym konflikcie (dyskusje emailowe, spory na forach), układasz się z moim aktualnym przeciwnikiem, obdarzonym populistyczną sympatią i wykorzystującym te emocje. Czynisz to bez wzgl. na to, jak niesłuszną czy nieetyczną postawę ta osoba reprezentuje w danej kwestii. Może wynika to z potrzeby posiadania racji bez wzgl. na obiektywne przesłanki, a może z nieznanego mi urazu z mej strony w przeszłości, zazdrości o popularność i dokonania, czy niezadowolenia z własnego życia.

8. Skowyty psa Marka S, z ko-wyciami twymi, będą tematem osobnego pisma.

9. Jesteś za inteligentny, by działać nieświadom, jakie przesłania przekazujesz. Czy mam do czynienia z agenciurą od dyskredytowania Beina i sojuszników? Czy naukowiec, pracownik czy członek PAN, zdolny do rozumowania i złożonych argumentów w niełatwych tematach, posunąłby się do obsesyjnego tworzenia bezsensownych, absurdalnych, prowokacyjnych sytuacji przeciw mnie i moim sojusznikom?

Piotr Bein
Grypa666 i PiotrBein.wordpress.com

††††††††††††††††††††††††††

Prośba do Piotra.
Bez przebaczania nie ma nowego życia. Nie wybaczając innym zamykamy się przed oczyszczeniem i głęboką wewnętrzną przemianą…. toteż poczułam dzisiaj chęć zadośćuczynienia dla wszystkich tych, przez których zostałam zraniona. I chociaż nie otrzymałam od wszystkich tych osób ich zadośćuczynienia, przeprosin a w dodatku ciągle są tacy, którzy nadal rzucają w moim kierunku wstrętne pomówienia…. przebaczam im to co mi wyrządzili.
Jestem już na tyle silna, że mogę dzisiaj zapanować nad swoim bólem i żalem i chcę zamknąć ten rozdział życia. Jako moją rekompensatę, proszę cię Piotrze zdejmij ze swojej strony to i to, akty mojej obrony przeciwko takim pomówieniom.
Kilka lat temu również popadliśmy w konflikt, przez podobne pomówienia i niedomówienia niektórych ludzi, którzy za wszelką cenę chcieli nas ze sobą skłócić, i prawie im się to udało …. ale jak się to mówi: nie ma nic złego co by na dobre nie wyszło, to przez oszczerstwa mojego największego prześladowcy doszło do pojednania między Tobą Piotrze i mną i chociaż ten człowiek nadal rzucał w moje oczy błotem, mieliśmy na tyle siły aby nie brnąć w tą niegodziwość, a dzisiaj pogodzeni żyjemy po przyjacielsku.
Podobnie wyszło obecnie z P. Józefem Bizoniem, i tak to się jakoś dzieje, że koło przeznaczenia kręci się podobnie, i w tym przypadku mogliśmy nawiązać swój osobisty kontakt przez intrygi i oszczerstwa innego człowieka, który nadal nie daje za wygraną w głoszeniu swoich „prawd” i kompromitowaniu innych ludzi. Ale czas przebaczyć i jemu (mam na myśli peryskopa), chociaż jest to bardziej skomplikowana osobowość niż P. JB i póki co nie stać go na takie akty. Ale niech wie, że moja złośliwość i gniew mają swoje granice i nigdy nie doprowadzam nikogo do totalnego zniszczenia. Owszem, mogę dać takiej osobie solidnego kopniaka ale tak aby jej nie obedrzeć z resztek ludzkiej godności, zawsze zachowuję ludzkie granice karcenia i wymierzania sprawiedliwości.
Mój gniew i cięta riposta są podyktowane moim moralnym oburzeniem na zachowania takich ludzi, i jest to częścią mojej natury, kiedy widzę negatywne zachowania ludzi, którzy bezlitośnie krzywdzą innych. Lecz przychodzi taki czas i rezygnuję nawet z tego oburzenia i puszczam to w zapomnienie. Niech takiego człowieka osądza Najwyższy Trybunał, a wcześniej czy później taka chwila nastąpi w życiu każdego z nas.
Moją życiową dewizą w rozwiązywaniu własnych problemów jest: co rozwiążecie na Ziemi będzie rozwiązane i w Niebie. Toteż dzisiaj ogłaszam również amnestię dla peryskopa.
I dziękuję Zmartwychwstałemu Jezusowi, że dał mi na tyle siły abym mogła to zrobić, i przebaczyć tym co mnie prześladują. I proszę Boga aby dał mi taki dar modlitwy, za pomocą której będę mogła wyprosić o lekarstwo na wszelakie zło tego świata.
Czas Wielkiej Nocy, czas otuchy i nadziei, czas odrodzenia się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka. Życzę wszystkim w ten Dzień Zmartwychwstania Jezusa mnóstwo szczęścia i radości, która niechaj zawsze gości w dobrym sercu, w jasnej duszy i niechaj zagłuszy wszelkie żale. –
Vismaya, Vancouver, 29 Mar. 2013
…………………….
Vismaya (Wieslawa) 26.10.2012: Piotr, proszę, włóż jeszcze to pod twoj apel do waści peryskopa ….. moj …  do Bizona i peryskopa, mam ich obu dosyć …. W.
Sz. P. Bizoń i waści peryskop wreszcie mają dobry temat pod dyskusję, mają wspólnego wroga narodu polskiego i nastawiają Polaków do walki z nim. Póki co judzą i szukają dyskutantów na temat Vismayi, a nawet widzę mają chrapkę aby mnie zgładzić … ciekawe czy panów łapki też były za ….(sic) ??? Naprawdę takiej chcecie Polski ????? I z jakiego wy jesteście kościoła skoro wam się takie rzeczy podobają? Bo mój Bóg tego nie lubi, wyraźnie to określił w 5-tym przykazaniu! Jakoś nie widać było waszych protestów – bracia chrześcijanie!
Przepraszam- padło jedno – „nie palę” …. ale to nie znaczy: że nie osądzam, nie podjudzam, ja tylko zapalam inne ognisko – nienawiści…. a inni niech dokonają reszty, robota w białych rękawiczkach po same pachy – nieprawdaż waści peryskop!!!
I do czego to doszło, że moje imię tyle znaczy, że wkłada się je pod teksy o JPII, obok jego twórczości chociaż w tym temacie nie napisałam ani jednego słowa, ani nawet nie gościłam od wielu miesięcy u gajowego Maruchy, tudzież nie wypowiedziałam nigdzie żadnego słowa odnośnie JPII. Takie łażenie po forach i rozciąganie pustych gadek na mój temat to powiedziałabym jest już potężną paranoją i wymaga leczenia. Panowie, a czy już sprawdziliście, czy czasami nie mieszkam w waszych szafach, a może w lodówce i wyjadam wam jedzenie? Sprawdźcie, jak wam tam czego brakuje, wiecie kogo pozwać o odszkodowanie!
Widać, że obu panom się nudzi i wszystko robią aby mnie sprowokować, abym napisała chociaż parę słów, a to się już weźmie pod lupę, wytęży się własną ynteligencyje, oczywiście przekręci się po swojemu każde słowo, nada się mu odpowiedniego tonu i podda się narodowi polskiemu pod dyskusję, bo przecie takie autorytety jak P. Bizoń, peryskop muszą mieć rację w każdym temacie!
Panowie, weżta się do uczciwej roboty, a nie róbta od świtu do nocy na internecie ploty i ludziom wodę z mózgu, to nie przystoi takim inteligentom, wykształciuchom i w dodatku polskim bogobojnym patriotom. Panowie świat na was patrzy!
W Polsce są ważniejsze sprawy do załatwienia a wy znowu odwracacie kota ogonem od spraw bardziej istotnych a nawet bardzo ważnych… i znowu wam sprzątną spod nosa ostatnią strawę i znowu zostanie wam w waszych garściach jako duma narodowa wasza marna filozofia.
Ale tak to jest kiedy polityka i religia jadą na tym samym wozie a jeszcze powożą nią fanatycy, wtedy dopiero państwo zaczyna się sypać na łeb i na szyję … i kiedy tak gonią na oślep, za jakąś tam Vismayą … dopiero hamują jak widzą przepaść, wtedy wyciągają dłonie na pojednanie, wtedy sobie plują w brody, widzą swoje pomyłki, ale wówczas trudno już konie zatrzymać. Toteż tak w polityce jak i w religii powinni rządzić mądrzy ludzie bo to nie jest przemysł rozrywkowy, tylko wielka odpowiedzialność za każdego jednego człowieka, a nie wg lubienia i własnej ideologii.
I panowie, zanim wasze kłamstwa na mój temat obiegną pół świata, to wcześniej zakuje was w dyby zupełnie ktoś inny (panowie – Vismaya jest na to dużo za mała) ….. i nawet tego nie zauważycie, bo ślepi jesteście!
I to już panowie patrioci powinni wiedzieć; fałszywe sądy nie są miłe ani Panu Bogu i wstrzymują pochody prawdy na świecie. A już nie ma gorszej narodowej plagi jak narodowi fanatycy. I biada temu państwu, w którym sprawują władzę, ponieważ są pozbawieni jakichkolwiek skrupułów, w dodatku nietolerancyjni, narzucają innym własne ideały, są zdania, że cały świat kłamie a tylko oni mówią prawdę.
Nawet peryskop posuwa się do tego aby mnie zeszpecić przez narodowość, zaczął do mnie mówić szalom … he, he, he …ten numer to ci już panku nigdy nie przejdzie …. ja się tam nie martwię czy ja Polka, Greczynka, Kanadyjka, czy Żydówka, ja się martwię abym była dobrym człowiekiem, abym mogła spokojnie stanąć przed Najwyższym Trybunałem.
I peryskop, przykro mi, muszę cię okrutnie rozczarować, w tym życiu odrabiam karmę jako Polka …(ups, Panie Bizoń … !)
Tylko ja nie rozumiem, jak dwóch takich prawdomównych patriotów może aż tak zakłamywać naród polski, po co rzucać takowe oszczerstwa, komu to służy? Komu chcecie zamydlić oczy moją osobą, w jakim celu? Jeśli jesteście wojownikami prawdy to ją głoście a nie zakłamujcie własnego społeczeństwa, które jest już i tak wystarczająco skołowane.
Panowie, o co ja was proszę, najlepiej będzie jak się zajmiecie własnym życiem, własnym zdrowiem i waszych rodzin a od mojego trzymajcie się z daleka, bo wam rdza z własnych języków zniszczy do końca wasze dusze.
……………………….

Niektóre komenty Peryskopa (Macieja Pokory) i in.

Na MonitorPolski

Peryskop 26 października 2012 at 18:37 · Odpowiedz
Nie tylko dr Kękusia się boją !
Właśnie doigrałem się i „wyleciałem” z Gojowki !
http://marucha.wordpress.com/2012/10/21/osoba-i-czyn/#comment-205889
Bo wykazaliśmy z Panem Józefem Bizoniem, że heretyckie „tezy” przypisywane kard. Karolowi Wojtyle zostały sfabrykowane.
A jeśli inne „dowody” przeciwko JP2 są z podobnego wylęgu ?
Tu moje posty dot. tej super-manipulacji, w której niechlubną rolę odegrała seksowna filozofka dr Anna Teresa Tymieniecka:
#116, #149, #180, #195, #201, #222, #231, #249, #260
Czy są jeszcze jakieś złudzenia co do tego kto w co gra ?

Rating: +6 (from 20 votes)
 • zwidyiomamy

  Cytat z odpowiedzi Gajowego :
  ,,Gdy brat twój zgrzeszy, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!
  Kościołowi nie doniosłem, ale traktuję was jak pogan i celników.
  Żegnam obu Panów. ”
  Złudzenia co do tego ,kto w co gra ? hehe …
  Zbyt łatwo peryskop rzucasz błotem ,to i ci chlapneło . :)
  Zaczynasz być przewrażliwiony na swoim punkcie , Zenobiusz ma to samo ,w przeciwieństwie do was Marucha jawi się jako oaza roztropności .
  Ma swoje religijne jazdy ,ale nigdy nie przyszło mi do głowy ,żeby snuć w jego kierunku insynuacje . Pomyśl ile materiału zamieścił Dajowy Marucha … i jakiego …

  Rating: +6 (from 10 votes)
   • Bardzo proszę dyskusję o dyskusji u Maruchy prowadzić tamże.

    Rating: +4 (from 6 votes)
    • Marku, dyskusja nad oszczerczymi „tezami” rzekomo kardynała Wotyły została w Gojówce przyblokowana, bo Marucha zobaczył, że nie daje rady tej manipulacji obronić choć jeszcze nie wiadomo dlaczego bardzo się o to stara.
     Zapewne został podprowadzony w te fejkowate „tezy” i teraz stara się jakoś wyjść z twarzą, ale w stresie robi gafy i dopiero po wklejeniu na Monitora zatrzymanego postu (powyżej) puścił go jednak i u siebie.
     A w komentarzu do tego wpisu porobił kolejne gafy, łącznie z takim wyboldowanym zakończeniem :
     „…W dupie mam Pańskie rzewne pierdoły na temat Patriotyzmu, Pamięci, Dobrych Ludzi itd.
     admin

     Koniec cytatu ale nie problemu.
     Bo choć w oryginale to zdanie zaczął od słów: “W dupie mam…”, to po refleksji przerobił na “W d@pie mam…”
     To świadczy że jednak Maruchę nurtuje kwestia gdzie się powinno nosić “rzewne pierdoły na temat Patriotyzmu, Pamięci, Dobrych Ludzi itd.”
     No i o tym, że śledzi co się dzieje na Monitorze Polskim !
     Zatem trzeba mu współczuć w tej szamotaninie, bo widać że chce się wyrwać z kręgu popełniania kolejnych gaf dla przykrycia poprzednich.
     A przecież wystarczyłoby przyznać, że:
     Marucha został zainteresowany przez @marosta “tezami”, które na dobrą sprawę nie wiadomo kto sfabrykował i chociaż pasują do rozmaitych zarzutów wysuwanych tu i ówdzie, to wątpliwe jest, aby opublikowane “tezy” wynikały rzeczywiście z oryginału książki kard. Wojtyły z 1969 roku pt: “Osoba i czyn”. Gajowy przeprasza za zaistniałe niedopatrzenie, za wywołane nim emocje oraz za oceny i słowa które padły, choć nie powinny.
     kropka
     Czy to takie trudne ?
     A swoją drogą ta nowa afera wokół „tez” wymaga szczegółowego opisania, bo wcale nie wykluczone, że inne zarzuty pod adresem JP2 zostały podobnie sfabrykowane, żeby zniszczyć Jego dobre imię, a w konsekwencji osłabić nas w wierze i w kultywowaniu autorytetów narodowych.

     Rating: -1 (from 7 votes)
     • Proponuję by ta dyskusja się NIE PRZENOSIŁA tu do mnie. Bo znów się skończy groźbami pozwów sądowych i więzienia, jak to było niedawno w mailach do mnie. Nie mam czasu na takie bzdury.
      Temat, owszem – poważny. Ale są blogi o charakterze religinym jak Królowa Pokoju, gdzie przede wszystkim jest odpowiednia grupa komentujących.

      Rating: +1 (from 9 votes)
      • Ja też bym wolał kontynuować dyskusję na argumenty tam gdzie się zaczęła.
       Ale Gajowy zamyka usta tym, którzy mają odrębne zdanie i potrafią je rzeczowo uzasadnić.
       Tło religijne jest podstawą obecnego oszczerstwa, ale jego znaczenie wybiega daleko poza te sprawy, bo JEST ELEMENTEM SKOMASOWANEGO ATAKU NA NARÓD POLSKI !
       To jest zagrożenie któremu starasz się stawiać czoło.

       Rating: +2 (from 8 votes)
 • Koment Grypa666 i ocenzurowany (pod nim)
  A ja proszę od lipca br. usunąć oszczercze i obelżywe komenty pod moim adresem na forum MonitorPolski. Peryskop nadal dopuszcza się poniżeń w kampaniach cyberstalkingu wymierzonych we mnie i inne osoby.
  Np. tu,
  http://www.monitor-polski.pl/czy-gowin-boi-sie-z-kekusia/comment-page-1/#comment-35105
  http://www.monitor-polski.pl/czy-gowin-boi-sie-z-kekusia/comment-page-1/#comment-35202
  odsyła do Maruchy, gdzie też uszkodził me dobre imię.Z potępioną przez siebie manipulacją dot. JP2, Peryskop powiązał mnie i in. osoby. Nie zabieraliśmy głosu w dyskusji nt. główny u Maruchy; powiązanie jest czysto zniesławiającą, obelżywą manipulacją.
  Peryskop umieszcza tu odnośniki do komentów (w tym jego własnych) u Maruchy, zniesławiających mnie na (przekłamanym) tle religijno-etnicznym = mowa nienawiści wzgl. mej osoby jak i zasugerowanych przez niego grup.Mój koment o tym “czeka na moderatora” od wczoraj! A Peryskop agituje do kontynuacji konfliktu z Maruchą: “…Ale Gajowy zamyka usta tym, którzy mają odrębne zdanie i potrafią je rzeczowo uzasadnić. Tło religijne jest podstawą obecnego oszczerstwa, ale jego znaczenie wybiega daleko poza te sprawy, bo JEST ELEMENTEM SKOMASOWANEGO ATAKU NA NARÓD POLSKI ! To jest zagrożenie któremu starasz się stawiać czoło.”
  Peryskop wywołał konflikt z Maruchą swą insynuacją, jakoby Marucha był w spisku zniesławiania JP2! Próbuje obrócić kota ogonem, podobnie jak w tej intrydze:
  http://piotrbein.net/2011/06/20/kolejne-%e2%80%9edochodzenie%e2%80%9d-dra-inz-macieja-pokory/
  Nie rozumiem, dlaczego do swoich wyczynów u Maruchy, Peryskop  podpina komenty nienawiści, oszczerstw i obelg na mnie i in. osoby, które u Maruchy nie zabrały głosu w głównej dyskusji. Z takim podkładem, okrzyk Peryskopa o SKOMASOWANYM ATAKU NA NARÓD POLSKI  wskazuje na mnie i in. osoby niezwiązane z tematem, jako wrogów narodu polskiego — patrz komenty Peryskopa u Maruchy i poprzednio u Monitora.
  Wnoszę o zbanowanie Peryskopa za szerzenie nienawiści, zniesławianie i obelgi pod moim adresem oraz kasację przestępnych jego komentów.
  “Dzięki” praktykowanej nieograniczonej etycznie wolności słowa, Monitor został wciągnięty w przestępczy e-proceder, który może być ścigany. Zatem nie rozumiem utyskiwań w stronę widowni: “Bo znów się skończy groźbami pozwów sądowych i więzienia, jak to było niedawno w mailach do mnie. Nie mam czasu na takie bzdury.” Kontrola komentów leży w gestii Admina. Trzeba zatem znaleźć czas na moderację i zrozumienie zamieszczanych komentów w szerszym kontekście, także reperkusji na in. forach. Blokada na nazwiska (jak moje w lipcu br., a teraz?) niewystarczy — blokuje skargi i próby odkręcenia krętactw i kłamstw na forum Monitora.
  Następne komenty u Monitora na moją szkodę, nieusuniąte natychmiast, będzie rownież dołączane na dowód w ewentualnym pozwie przeciw oszczercom i adminom, którzy im folgują moim kosztem w imię źle pojętych: sprawy polskiej i wolności słowa.

  Cyberprzemoc i cyberstalking — niektórzy mają dość tego!

  List otwarty do Macieja Pokory (nick Peryskop) [uaktualnienia]

  22 strony, 8800 słów

  Ocenzurowany Grypa666 28 października 2012 at 07:24A ja proszę od lipca br. usunąć oszczercze i obelżywe komenty pod moim adresem na forum MonitorPolski. Peryskop nadal dopuszcza się poniżeń w kampaniach cyberstalkingu wymierzonych we mnie i inne osoby. Np. tu,
  http://www.monitor-polski.pl/czy-gowin-boi-sie-z-kekusia/comment-page-1/#comment-35105
  http://www.monitor-polski.pl/czy-gowin-boi-sie-z-kekusia/comment-page-1/#comment-35202
  urabia publikę do nagonki na innych forach, gdzie też uszkodził me dobre imię.Z potępioną przez siebie manipulacją dot. JP2, Peryskop połączył mnie i in. osoby, które nie zabrały głosu w dyskusji nt. główny u Maruchy,.
  Peryskop umieszcza tu odnośniki do komentów (w tym jego własnych) u Maruchy, zniesławiających mnie na (przekłamanym) tle religijno-etnicznym = mowa nienawiści wzgl. mej osoby jak i zasugerowanych przez niego grup.Mój koment o tym „czeka na moderatora” od wczoraj! A Peryskop agituje do kontynuacji konfliktu z Maruchą: „…Ale Gajowy zamyka usta tym, którzy mają odrębne zdanie i potrafią je rzeczowo uzasadnić. Tło religijne jest podstawą obecnego oszczerstwa, ale jego znaczenie wybiega daleko poza te sprawy, bo JEST ELEMENTEM SKOMASOWANEGO ATAKU NA NARÓD POLSKI ! To jest zagrożenie któremu starasz się stawiać czoło.”
  [usunięte, M.P.] wywołał konflikt z Maruchą swą insynuacją, że marucha jest w spisku znieslawiania JP2! Próbuje obrócić kota ogonem, podobnie jak w tej durnowatej intrydze:
  [Linki usunięte, M.P. Z uwagi na groźby wobec mnie “wsadzenia mnie do więzienia”, linki zostały usunięte, bowiem artykuły zawierają rozgrywki personalne z osobami komentującymi na tym blogu. Proszę te linki skierować wprost mailem do zainteresowanych, M.P.]
  Nie rozumiem, dlaczego do swoich wyczynów u Maruchy, [usunięte, M.P.] podpina komenty nienawiści, oszczerstw i obelg na mnie i in. osoby, które u Maruchy nie zabrały głosu w głównej dyskusji.
  Z takim podkładem, okrzyk [usunięte, M.P.] o SKOMASOWANYM ATAKU NA NARÓD POLSKI wskazuje na mnie i in. osoby niezwiązane z tematem, jako wrogów narodu polskiego — patrz komenty Peryskopa u Maruchy i poprzednio u Monitora.
  Wnoszę o zbanowanie [usunięte, M.P.] za szerzenie nienawiści, zniesławianie i obelgi pod moim adresem.
  „Dzięki” praktykowanej nieograniczonej etycznie wolności słowa, Monitor został wciągnięty w przestępczy e-proceder, który będzie ścigany. Zatem nie rozumiem utyskiwań w stronę widowni: „Bo znów się skończy groźbami pozwów sądowych i więzienia, jak to było niedawno w mailach do mnie. Nie mam czasu na takie bzdury.” Kontrola komentów leży w gestii Admina. Trzeba zatem znaleźć czas na moderację i zrozumienie zamieszczanych komentów wszerszym kontekście, także reperkusji na in. forach. Blokada na nazwiska (jak moje w lipcu br., a teraz?) niewystarczy — blokuje skargi i próby odkręcenia krętactw i kłamstw na forum Monitora.
  Następne komenty u Monitora na moją szkodę, nieusuniąte natychmiast, będzie rownież dołączane na dowód w pozwie przeciw oszczercom i adminom, którzy im folgują moim kosztem w imię źle pojętych: sprawy polskiej i wolności słowa.
  [Linki usunięte, M.P. Z uwagi na groźby wobec mnie “wsadzenia mnie do więzienia”, linki zostały usunięte, bowiem artykuły zawierają rozgrywki personalne z osobami komentującymi na tym blogu. Proszę te linki skierować wprost mailem do zainteresowanych, M.P.]

  Rating: +1 (from 7 votes)

  Treści komentarzy Peryskopa:
  ==========================
  26 października 2012 at 18:37
  Nie tylko dr Kękusia się boją !
  Właśnie doigrałem się i „wyleciałem” z Gojowki !
  http://marucha.wordpress.com/2012/10/21/osoba-i-czyn/#comment-205889
  Bo wykazaliśmy z Panem Józefem Bizoniem, że heretyckie „tezy” przypisywane kard. Karolowi Wojtyle zostały sfabrykowane.
  A jeśli inne „dowody” przeciwko JP2 są z podobnego wylęgu ?
  Tu moje posty dot. tej super-manipulacji, w której niechlubną rolę odegrała seksowna filozofka dr Anna Teresa Tymieniecka:
  #116, #149, #180, #195, #201, #222, #231, #249, #260
  Czy są jeszcze jakieś złudzenia co do tego kto w co gra ?
  ==========================
  26 października 2012 at 21:52
  OTO zwidy, a czy zdążyłeś przeczytać chronologicznie
  #116, #149, #180, #195, #201, #222, #231, #249, #260 na
  http://marucha.wordpress.com/2012/10/21/osoba-i-czyn ???
  Bo dopiero wtedy będziesz mógł podać rzetelną ocenę.
  Zachęcam, bo warto poznać ich metody oraz dlaczego tłumaczka kard. Wojtyły dr Tymieniecka groziła JP2 procesem ?
  ==========================
  Co tu jest obelżywego dla wydawcy Grypa666? Nic nie będę usuwał, dopóki nie będę wiedział co jest tu obelżywego. Blog Marucha nie jest przeze mnie prowadzony. O ile wiem „seksowna Anna Tymieniecka” nie wydaje bloga Grypa666.
  Nie będę banował Peryskopa tylko dlatego, że pisze komentarze u Maruchy. W ogóle jest to niezgodne z prawem do wolności słowa. Usuwam wszystkie komentarze zawierające rzekomo obelżywe treści wobec wydawcy Grypa666 i Vismaya, ponieważ mnie o to poproszono. Usuwam także obelżywe fragmenty w stosunku do Peryskopa i Józefa Bizonia, z tych samych powodów. Jednakże ingerencja w mojego bloga żądaniem
  banowania kogokolwiek przypomina mi żądania ubeków w stosunku do opozycji – proszę mnie za to „brać do sądu” i „wsadzać do więzienia”, poświęcę się raz jeszcze.

  W Polsce nie ma wolności słowa. Dla nie orientujących się w tym, czym jest wolność słowa, cytuję fragment z Wikipedii na ten temat:
  ==========================
  „Brak wolności słowa charakteryzuje systemy totalitarne i autorytarne. Represje związane z wolnością słowa nie są tylko domeną wyżej wymienionych systemów, są spotykane także w krajach uważanych za przestrzegające zasad demokracji. Zazwyczaj związane jest to z presją kogoś na wyższym stanowisku, czy też osoby mającej wpływy w środowiskach decyzyjnych (np. polityk, redaktor encyklopedii, dziennika, itd.). Zazwyczaj odbywa się to poprzez blokowanie treści (informacji), które są niewygodne, niepotwierdzające poglądów osoby represjonującej.
  W rzeczywistości wolność słowa rzadko jest w pełni nieograniczona, np. w Polsce Kodeks karny zabrania publicznego znieważania Prezydenta RP oraz innych konstytucyjnych organów RP, przestępstwem może być też pomówienie i zniesławienie. Ponadto przestępstwem jest zaprzeczanie publicznie i wbrew faktom zbrodniom nazistowskim, komunistycznym oraz innym zbrodniom przeciw pokojowi, ludzkości oraz zbrodniom wojennym, czyli tak zwany negacjonizm. Przestępstwem jest też obraza uczuć religijnych.
  W Polsce wolność słowa jest ograniczona między innymi przez: Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 1997 r. Nr 78, poz. 483) (…)
  Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz. U. z 1997 r. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.):
  Art. 216. § 1.
  Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.”
  ==========================
  Tak więc znieważenie dotyczy bezpośrednio osoby znieważającej, a nie publikatora, na którym ta osoba umieściła np. komentarz. Był zresztą na ten temat wyrok sądu krakowskiego, uniewinniający administratora forum:
  http://olgierd.bblog.pl/wpis,administrator;forum;nie;odpowiada;za;komentarze;uzytkownikow,41519.html.
  Właściciel bloga jest równeż administratorem forum, tak więc nie odpowiada za treści komentarzy. Owszem, jeśli zostanie poinformowany o treściach znieważających, powinien zareagować, co robię.
  Natomiast powyższe linki nie dotyczą mojego bloga, a treść komentarza nie zawiera nazwiska, ani nawet imienia osoby rzekomo znieważanej. Numerów komentarzy nawet nie będę sprawdzał, bo w ten sposób dojdziemy do tego, że data może być znieważeniem.
  A teraz najważniejsze pytanie: DLACZEGO MARUCHA NIE USUNIE TREŚCI RZEKOMO ZNIEWAŻAJĄCYCH DR PIOTR BEINA?

  Vote Saved. New Rating: -1
 • Grypa666 Twój komentarz czeka na moderację 27 października 2012 at 02:15 · Odpowiedz

  Gdyby Marucha wpadl na durny pomysł naruszenia wolności słowa w nast. doniosłych dla tematu przyczynkach:

  #116 Persykop: …Droga Pani J, przekaz 107 chyba rzetelny. Ale takie czasy nastały, że nie tylko włosów korzonki trzeba sprawdzać systematycznie, i tu i tam. Marek S. świetnie scharakteryzował przelotności tego typu. O, właśnie. Nawet vanqurestvo z odsiczą zameldowało się jak na (co)mendę !
  #107 Teresa: Pan Jezus powiedzial, ze ; Prawda was wyzwoli
  A wiec Polakow z okupacji zydomasonerii wyzwoli Prawda, a nie strach przed podzialami. Zydzi juz nas podzilii. Prawda jest atrybutem Boga , a strach atrybutem szatana.
  #138 Teresa: Pytanie do p. Piotra Beina. Czy ma Pan zydowska alba chazarska krew?
  #149 Persykop: …Oddzielne podziękowania za pomoc w ujawnieniu swojej roli należą się Trój-Szóstkowej Grypie, która już szaleje, choć dzięki Jane Burgermester wiadomo że to tylko wielopiętrowy spisek.
  Dla wielu fanów akcji vanqrevskiej Grypy zaskoczeniem mogą być ponawiane od wiosny naciski na autora Monitora Polskiego, aby przyłączył się do nagonki przeciwko odważnej Jane.
  Ale przecież już wiemy, że nie wszystko jest takie, jak wygląda. A zwłaszcza wygaduje.
  # 138 Dla Pani Teresy oraz innych niedoinformowanych gości Gajówki polecam wyczerpującą analizę Marka S, we wpisie # 668 w archiwach tego wartościowego blogu:
  http://marucha.wordpress.com/2011/08/23/pulapka-na-rosje/#comment-112678
  # 260 Maciej Pokora: …i ukłony dla seksownej pani doktor Anny Teresy T., bo bez jej extravigoru nie doznalibyśmy tego cudownego przebudzenia :-D :-D :-D
  Przecież wiadomo, że wszystko kręci się wokół tych spraw…
  A że przegięła ? Nie ona jedna. 666 też. G(łupek) myślał naiwnie, że jak wyda mnie i ujawni nazwisko, stopień naukowy i koneksje z Akademią, to mnie ośmieszy i zastraszy.
  A skutki osiągnął dokładnie odwrotne do zamierzonych.
  Tak właśnie działa szatan, który opętuje.
  jak widać tych lewosławnych także.
  A jeśli “wyleci” Pan @Peryskopa z Gojówki, to co będzie jak odzyska oddech i “tezy” pokontynuuje sobie na Monitorze Polskim ?
  Oferta retoryczna.
  >>> Niech Pan sobie kontynuuje swoje tezy, gdzie chce. Ani mnie to ziębi, ani grzeje – adminm (Marucha]”
  Zintegrowana riposta na Peryskopa aluzje, obelgi i zniesławienia z okazji papieskiej:
  http://piotrbein.net/2012/10/26/list-otwarty-do-dra-inz-macieja-pokory-nick-peryskop/
  Info z lewosłynnej razwiedki Grypa666:
  http://marucha.wordpress.com/2012/10/21/osoba-i-czyn/#comment-205842
  „ad Maciej Pokora 2012-10-26 (piątek) @ 00:47:39
  Ty też od Kudłatego? Ale skoro machnąłeś chwostem…
  Nie zliczyć ile razy, dobry Macieju, bo w dobrej wierze wykasowałem dla pojednania z tobą… bez obiektywnego powodu – naiwnie pod wpływem twego wiercenia… tylko po to by dostać w pysk. Nie prosiłeś też, tylko napraszałeś się w białych rękawiczkach do Pralni, jakby ci co w życiu się nieudało. Toteż masz własny dział, żeby zapobiec pandemii666:
  http://grypa666.wordpress.com/dr-inz-maciej-pokora-2/
  Na pewno nie elitarna – gdzież wirusowi na nieskazitelną Jane (pokorny kompleks seksualny?) do pożytecznej zwierzyny w Gajówce! Bizoniowe pohukiwania w chowanego, podchody w-szawskiego Lewiatana i „antysemickie” burczenie klakierów twej nienawiści do mnie, Szuberta i Vismayi…
  Zdrady, szydzenie, zniesławienia, obelgi (Nazi, liability for the anti-vax movement in Polsce)… od Jane i Bronka (wspólnik banksterów w ocipieniu, mason, niedoszły naukowiec…) łatwiej zliczyć, bo ich brudy nie zginęly z Pralni, gdzie nie dyskryminuję: są tam i przestępcy Szewczyki Bohdan (karany w Kanadzie) i Dratewka (wciąż nieukarany)… więc miej nadzieję:
  http://piotrbein.net/pralnia/
  Z Panem Bizoniem trudniej. Wyleciał z redakcji, do której przyjął zaproszenie („O nas” na Grypa666). Nie przysłał prania (czekam i czekam: nr 236, 177, 175, 130, 117).
  Ale zgadzam się z Doktorem. Po ubytku Łukasza Kmizelich, Bronka, Andrzeja i Józka, urzędujem z chatynki (taka Vismaya, panie, WTC w Vanqurvie i ciągle nowe vieżowce zajmuje!). Zakaźna redakcja ma ze 4 stałych członków i spec-konsultantów (anonimowi rzecz jasna ws. jot) i z 50 korespondentów, w tym Prof. Majewska i Dr Jaśkowski, wydzierani mi niegdyś, jeśli Pan Doktór alcchajmerka nie dostał w międzyczasie. Do kilkudziesięciu „doniesień” (spoko, nie peryskopna konkurencja) co dobę …pozostaje mniej niż połowa, jak widać na obu blogach Beina. Toteż daleko nam do kwalitetnych forów u Monitora czy innych, zaszczycanych przez Sz. P. Dra Pokorę. A że słoma z buta wyłazi i kukurydza z uszu… taki zwyczaj w Canadzie, wie Pan kraj w zasadzie rolniczosurowcowy, nie tak rozwinięty jak Polin.
  Dowody do wody… gazowanej. Pokaż, w-szawski błaźnie katolicznicki dla polactfa, cały wątek i twój udział… kto kiedy komu kazał co w który autorytet… bo te chore żarty twe to następne doskonałe zniewagi.
  Tezy to se w dynię wsadź, Doktorze Oszczerco Bez Sumienia. Nie potrzebuję autorytetu ziemskiego. Przybyłeś z zaczepkami na odsiecz Bizoniowi z okazji waszych, a nie prawosławnych tez, dostaniesz List Otwarty z pewnikami, Siewco Nienawiści Rasowej i Religijnej.
  Admin też… znaczy list, nie siewcę. ☺
  psy: piszę dzisiejszemu darczyńcy ($100), że frajer. A propos, Perry-drogi-niemój-Szkopie, po kiego wpływasz do Grypy666 zbierać info, za friko…”
  ………….
  „Czy są jeszcze jakieś złudzenia co do tego” że nawet mosiad siada ze śmiechu z anonimowości PerrySzkopa co ostatnio kopie Persów (uwaga, to Irańczycy i Keshe!) LOLOLOLOLOLOL

  Rating: +1 (from 1 vote)

Peryskop 24 października 2012 at 16:04
To w ramach tej pseudochrześcijanskiej krucjaty zapukała tu Vismaya Sharon Meritrea Shalom z truj-szóstkowym bodyGardem.
Też chcieli „służyć ludzkości poprzez uzdrawiającą moc przebaczającej miłości”.
Obecnie Grypa szaleje u siebie, a że frekwencja mu spadła, to pokazała się u Maruchy. Nie po to żeby podyskutować o podrabianych bluźnierczych „tezach” ordynarnie przypisanych Karolowi Wojtyle, ale żeby przybluzgać Józefowi Bizoniowi, Markowi i mi – m.in. w #114, #130, #131 and many more.
A dyskusja merytoryczna rozkręca się m.in w #116, #149 i tu: http://marucha.wordpress.com/2012/10/21/osoba-i-czyn/#comment-205464
Rating: -1 (from 13 votes)
święta inkwizycja 24 października 2012 at 22:40
Peryskop: A może założysz forum jak unicestwić Vismayę? Spalimy ją w centrum Warszawy czy w centrum Vancouver? Kto popiera łapka w górę! i damy tobie medal za pozbycie się wroga ludzkości 🙂 Szalon 🙂
Rating: -5 (from 9 votes)
Peryskop 14 października 2012 at 05:12 (usunięty z Monitora ok. 26.10.2012)
Monitor: „…ja tu nie widzę żadnej „misji”…”
Wielu rzeczy nie widzisz. […] Jesteś zauroczony facetem działającym z przykrywką „666″, który potrafi zdradzić i opluć, a przyłapany na kłamstwie woła ajwaj do Boga o przebaczenie. Najwyraźniej jako element taktyki.
V potępia takie postępowanie jako fałszywe, ale zaraz potem powołuje się tu na tego intryganta dla uwiarygodnienia swojej osoby. Tak po sąsiedzku. A przecież już stawała sprawa, że jeśli ktoś musi z kimś kraść konie, to niech kradną, ale nie nasze.
@Ania wyczuła nieszczery ton w egzaltowanych wypominkach [Vismayi], służących dla wiktymizacji ofiar – abyśmy się czuli winni za wszelkie zło świata.
A może to dla złagodzenia osobistych frustracji ?
Wystarczy zajrzeć w koment pod adresem pana Józefa – z imputowaniem mu złośliwego śmiechu. I ta osoba jednocześnie poucza innych jak się mają zachować !
Pochwaliłem V za jeden wpis bez nadymania, a także przesłałem sugestię, że jej ezoteryka tu nie chwyci, bo staramy się zajmować bardziej konkretnymi kwestiami. Ale widocznie to kolejny po zenorze przypadek niedopieszczonego bloggera jeśli nie wystarczają jej wpisy gości na własnym blogu.
V jest za inteligentna, żeby robiła to co robi bez świadomości, jakie ukryte przesłania przekazuje.
Tak się składa, że do namawiania do modlitwy, do miłosierdzia i do „polubienia każdego” nie tylko katechetki i księża zachęcają. Na tym blogu też już było wyjaśniane, że w tych delikatnych sprawach musimy bardzo uważać, bo okazuje się, że pojęcie „bliźni” ma skrajnie odmienne znaczenia w zależności od tradycji. I przecież z tej odmienności wypływają dalekosiężne konsekwencje.
A i przykazania także mamy różne, co widać choćby tu: http://www.youtube.com/watch?v=UVOY70ZwVN0
Rating: 0 (from 20 votes)

U Maruchy

Peryskop 2012-10-23 (wtorek) @ 18:10:01
[…] Oddzielne podziękowania za pomoc w ujawnieniu swojej roli należą się Trój-Szóstkowej Grypie, która już szaleje, choć dzięki Jane Burgermester wiadomo że to tylko wielopiętrowy spisek.
Dla wielu fanów akcji vanqrevskiej Grypy zaskoczeniem mogą być ponawiane od wiosny naciski na autora Monitora Polskiego, aby przyłączył się do nagonki przeciwko odważnej Jane.
Ale przecież już wiemy, że nie wszystko jest takie, jak wygląda. A zwłaszcza wygaduje.
# 138 Dla Pani Teresy oraz innych niedoinformowanych gości Gajówki polecam wyczerpującą analizę Marka S, we wpisie # 668 w archiwach tego wartościowego blogu:
http://marucha.wordpress.com/2011/08/23/pulapka-na-rosje/#comment-112678
Teresa 2012-10-23 (wtorek) @ 13:19:12
Pytanie do p. Piotra Beina.
Czy ma Pan zydowska alba chazarska krew?
Kudlaty 2012-10-21 (niedziela) @ 18:48:05
Czemu Romek i Jozek ,kurwa jego mac ,nie uwiarygodnia Szuberta ,i nie pojdda stad w cholere jasna na strone zyda Beina
ja sie pytam
Maciej Pokora 2012-10-26 (piątek) @ 00:47:39
# 232
A ileż to razy uprzejmie prosiłem, żebyś nie wycierał sobie mordy moim nazwiskiem na podobno elitarnym forum truj-szóstkowym ?
Było kilkoro którzy ci zaufali – m.in. Jane, Bronek, Pan Bizoń – i nagle bez przyczyny zostaliśmy zdradzeni, upokorzeni i wyszydzeni w knajackim stylu.
Kryjesz się jak potrafisz, udajesz świętoszka i zasłaniasz ubzduraną “redakcją”, ale rzeżucha wysypuje ci się co i raz zza pazuchy.
Dowody ?
Tu się wygadałeś na co się zaklinasz na-gminnie:
http://monitorpolski.wordpress.com/2012/03/15/wydarzenia-i-komentarze-15-marca-2012-r/#comment-83494
grypa666 18 Marzec 2012 o 8:15 am
Marek, qrcze chcialem dobrze zaklinam sie na kol nidre, weszedlem pod twą nieobecność i niedyspozycję, by powklejac linki do wartosciowych, ciekawych i przelomowych info, ale chyba te egzorcyzmy zadzialaly — albo zenio i sekta :<]
A tu do swojego zenia, z którym pod publiczkę koty drzesz, ale jak wam teraz kazali walić w autorytet Jane, to znowu sztama!
http://monitorpolski.wordpress.com/2012/03/15/wydarzenia-i-komentarze-15-marca-2012-r/#comment-83500
grypa666 18 Marzec 2012 o 8:42 am
kieeedys tadziu naprawde chcialem ci pomoc i nawet siegalem rad naszej starszyzny – jak; JHW mi swiadkiem;…
Obecne napaści na Jane z szantażami na Marka doskonale ujawniły jaki był ukryty cel desantu pandemicznego w 2009 roku.
Kolnidrowski “patriota” na godziny. Za datki od naiwnych, obrzucanych “polactfem”, którzy jeszcze nie przejrzeli lewosławnego vanqrestwa.
Czy nie szukasz tu zaczepki aby odwrócić uwagę od waszych “tez”, które się posypały ?
Refluxogenny – to i tak delikatne określenie.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/