Dr Jerzy Jaśkowski: LEKARZE OSTRZEGAJĄ ! “Chcesz zachorować – szczep się przeciwko grypie

Dr Jerzy Jaśkowski: LEKARZE OSTRZEGAJĄ ! “Chcesz zachorować – szczep się przeciwko grypie. Nie chcesz chorować nie szczep się.” (Czesc III)

, 31 paź 2012 o 22:13

Dr Jerzy Jaskowski - fot interPolska medycyna 50 lat za przysłowiowymi murzynami z całym szacunkiem dla Czarnoskórych
Niewiedza jest niebezpieczna – ks.arcybiskup Bolesław Pylak
Jak wykazałem w poprzednich częściach , brak prac naukowych wskazujących, że szczepienia zapobiegają zachorowaniu na grypę zarówno dzieci jak i osób starszych. Jaki jest więc cel upierania się wakcynologów i stosowania przymusu administracyjnego ich stosowania?
WHO w 2009 roku, chcąc przeforsować sprzedaż szczepionek przeciwko grypie, nie tylko zmieniło definicję epidemii i pandemii , ale podawało nieprawdziwe dane, jakoby ta świńska grypa mogłaby spowodować śmierć od 30 do 90 000 ludzi tylko w USA, a na całym świecie ponad 7.5 miliona zgonów.
Rzeczywistość przerosła wyobraźnię ekspertów WHO [notabene biorących dodatkowe zlecenia z firm farmaceutycznych]. W latach 1995-1997 w USA notowano na 325 milionów obywateli, przeciętnie od 600 do 750 zgonów rocznie. W 2009 roku USA zanotowano wg. szczepionkowców – 62 034 zgony na grypę. Jednakże dokładna analiza kart zgonów udowodniła, że 61.777 osób zmarło na zapalenie płuc, a tylko 257 z powodu grypy. Jeszcze gorzej dla szczepionkowców wyglądały badania wirusologiczne. Z grupy 257 osób naprawdę tylko 18 osób zmarło z powodu wirusa grypy.!!! Byłoby to bardzo zabawne, gdyby nie tragiczne konsekwencje.
Podobnie wyglądała analiza zachorowań i zgonów w Wielkiej Brytanii. Brytyjskie Ministerstwo Zdrowia szacowało liczbę zgonów z powodu świńskiej grypy na 65 000, co pozwoliło uzasadnić zakup aż 110 milionów sztuk szczepionek?. Przypominam Wielka Brytania liczy obecnie 56 milionów ludzi. Czyli zakupiono dwa razy więcej szczepionek aniżeli jest ludzi w Anglii. W jaki celu???
Pod koniec sezonu grypowego zanotowano tylko 500 zgonów czyli zdecydowanie mniej aniżeli w poprzednich latach. Tylko ok. 10% obywateli brytyjskich dało się nabrać na kampanię szczepień. W.Brytania przelała 864 miliony dolarów społecznych pieniędzy do prywatnych kieszeni producentów szczepionek. Tym ekonomicznym aspektem “akcji grypa” w tak bogatym kraju nie będziemy się martwić.
W USA zysk na czysto producentów szczepionek wyniósł ponad 1.6 miliarda dolarów. Większość szczepionek trzeba było wyrzucić. Dziennikarze w Ameryce wręcz mówią, że WHO “śpi w jednym łóżku” z Centrum Kontroli Chorób. Znając ostatnio nagłaśniane zwyczaje w USA, nie wiem czy to tylko przenośnia czy też opis konkretnych przypadków. Jednocześnie upadła wiara w tzw. szybkie testy do identyfikowania grypy. Jak podaje CDC tylko 10 % testów dało się zweryfikować wirusologicznie. Aż 90% było fałszywych, czyli wykrywało coś co nie istnieje.
Na całym świecie z powodu tej rzekomej pandemii świńskiej grypy, zmarło tylko ok.5% normalnie umierających w sezonie zimowym ludzi.
WHO na wszelki wypadek nie publikuje całej listy swoich ekspertów.
Dlaczego nie nagłaśnia się w Polsce faktu wycofania szczepionek przeciwko grypie ze Szwecji z powodu wzrostu o 660% narkolepsji? Szczepionka Pandemrix powodowała u dzieci szczepionych przeciw grypie aż 17 krotny wzrost narkolepsji. Narkolepsja jest to bardzo niebezpieczna choroba polegająca na krótkim zwiotczeniu mięśni. Np. kierowca pojazdu mechanicznego może “skasować “ przystanek tramwajowy wraz z ludźmi.
Czyli Szwedzi się sparzyli , firmy tracą zyski, to trzeba handlować w Polsce?
Podobnie jak w Szwecji, Departament Zdrowia Hong-Kongu zalecił wycofanie wszystkich partii szczepionki przeciwko grypie przeznaczonej na sezon 2012/2013. Dwie partieszczepionek wyprodukowanych w szwajcarskiej fabryce były skażone bakteriami.
Sytuacja podobna jest do słynnego skażenia szczepionki firmy Baxter.
Portugalski Instytut Leków i Produktów Zdrowotnych Infarmed prewencyjne zawiesił w trybie pilnym użycie serii dwóch rodzajów szczepionek dla niemowląt, wykorzystywanych także w Polsce – donosi polskieradio.pl.

Dr Hugh Funderberg i współpracownicy stwierdzili , że u ludzi po 55 roku życia szczepionych przeciwko grypie 5 razy pod rząd, możliwość zachorowania na chorobę Alzheimera wzrasta aż o 1000%. Bez wątpienia jest to związane z zawartością aluminium i rtęci w szczepionkach.
Badania naukowe wykazały także, że po zaszczepieniu 100 osób w porównaniu z niezaszczepionymi tylko 1.5 % mniej chorych będzie w grupie zaszczepionych. Ale aż u 7.5% zaszczepionych wystąpią powikłania, w tym zespół porażenny Guilliana – Bare. W 2009 roku w USA musiano wycofać 800 000 szczepionek dla dzieci firmy Sanofil-Pasteur z powodu “złej jakości”.

W Mayo Clinik w Minnesocie przeprowadzone badania w grupie dzieci od 6 miesiąca do 18 roku życia wykazały, że u dzieci z potwierdzonym zakażeniem wirusem grypy, dzieci szczepione miała 3 razy większe ryzyko hospitalizacji z powodu powikłań aniżeli dzieci nieszczepione[ referat wygłoszony na 105 Międzynarodowej Konferencji American Thoracic Society w San Diego].
Dr Lieberman były konsultant 3 największych producentów szczepionek tj. GlaxoSchmithKline, Merck i Sanofil-Pasteur ujawnił, że we wszystkich szczepionkach przeciwko grypie jest rtęć. Ten fakt powoduje, że w ŻADNYM PRZYPADKU NIE POWINNY BYĆ PODAWANE TE SZCZEPIONKI DZIECIOM DO 24 MIESIĄCA ANI TYM BARDZIEJ WCZEŚNIAKOM.
Jak w tej sytuacji wygląda wypowiedź dr. Jacka Mrukowicza, który nie przeprowadzając ŻADNYCH badań twierdzi, że można szczepić wcześniaki?
Wypowiedź ta jest o tyle uzasadniona, że po takim szczepieniu nikt nie będzie mógł udowodnić, że dziecko jest poszkodowane po szczepieniu, ponieważ uszkodzenia mózgu objawiają się dopiero kilka miesięcy po urodzeniu. Występujące potem objawy uszkodzenia mózgu można prawie zawsze zrzucić na wczesny poród.
Co ciekawsze badania o szkodliwości szczepień i braku pozytywnych reakcji znane są od ponad 30 lat. A nasi “rodzimi eksperci” z Narodowego Instytutu Zdrowia i pokrewnych, o tym zdają się nie wiedzieć lub też działają inne mechanizmy. Musisz się domyśleć PT Czytelniku sam.
I tak w latach 1980 w Japonii wprowadzono szczepienia populacji dzieci szkolnych przeciwko grypie. Dwa duże badania w czterech miastach udowodniły brak jakiegokolwiek zmniejszenia zachorowań wśród dzieci szczepionych. W rezultacie w 1987 roku władze Japonii wycofały się ze szczepień. W roku 1989 tylko 20 % Japończyków się szczepiło. ale zachorowania ani absencja chorobowa nie uległa zmianie. Kolejne badania potwierdziły brak skuteczności szczepień w zapobieganiu grypie.
Podobnie badania CDC oraz Komitetu Doradczego ds. Praktyk Szczepień udowadniają, że na każde 1000 zaszczepionych można uniknąć ewentualnie jednego zachorowania kobiet w ciąży. [ Zalecenia ACIP MMWR- 1 maja 1998 r;47]. Potwierdzono jednocześnie, że brak badań wskazujących na bezpieczeństwo szczepień. Nie jest wiadomym, czy szczepionka podana kobiecie w okresie ciąży nie uszkadza płodu.

Pomimo zapewnień Narodowego Instytutu Zdrowia o niestosowaniu rtęci w szczepionkach będących w obrocie w Polsce poniżej podam kilka szczepionek rozprowadzanych w Polsce zawierających zarówno rtęć jak i aluminium:
1. Infantrix DTaP szczepionka “przeciwko” błonicy, krztuścowi, tężcowi- zawiera aluminium, producent – GSK.
2. Tripacel dawniej – deperte, zawiera aluminium oraz fenoksyetanol, producent – Sanofil Pasteur.
3. Td-pur j/w zawiera aluminium, producent – Imed S.A.
4. Poli-Sabin “przeciwko” polio zawiera Polisorbat 80 oraz magnez, producent – GSK
5. Imovax polo “przeciwko” polio zawiera fenoksyetylen oraz formaldehyd [związek stosowany w konserwacji trupów], producent – Sanofil Pasteur.
6. Prevenar 13 szeroko reklamowana szczepionka “przeciwko” pneumokokom [czyli dawniejszej dwoince zapalenia płuc , chorobie XIX wieku.] zawiera Polisorbat 80, Aluminium, producent – Pfizer.
7. Neis Vac C także obecnie w “modzie” “przeciwko” meningokokom̨ zawiera aluminium, producent – Baxter.
8. Euvax B “ przeciwko” WZW B dla dzieci zawiera aluminium, producent – LG Sciences Pland Sp.oo.
9. Euvax B “ przeciwko” WZW B dla dorosłych zawiera aluminium, producent – LG Life Science Poland Sp.oo.
10.Engerix B “przeciwko” WZWB dla dorosłych zawiera aluminium, producent – GSK.
11.Synflorix “przeciwko” pneumokokom zawiera aluminium, producent – GSK.
Dane dostarczone przez MZ w październiku 2012 roku.

Jak podał Cook K., Gould MH., w prac y z 1991 roku: “ negatywne skutki aluminium, które zostały zgłoszone w ostatnich latach w tym choroby Alzheimera, otępienie, nadpobudliwość i zaburzenia uczenia się dzieci są faktem. Należy skorelować te objawy z coraz częstszym występowaniem ich u dzieci w wieku szkolnym.
Przypomnę także deklarację publiczną – TV, p.prof. B. Bucholc o udostępnianiu wszelkich materiałów w tym także składu szczepionek. Jednakże po telefonicznym umówieniu się, następnego dnia zakazała wpuszczania do Instytutu Narodowego zwykłych, wcześniej umówionych obywateli.
SZCZEPIENIEC – dr jerzy Jaśkowskikontroladr Bucholc.mp4
Tak więc, brak nie tylko dowodów na skuteczność szczepień przeciwko grypie, ale nawet dowodów na nieszkodliwość tych szczepionek. Autorzy amerykańscy porównują takie postępowanie sekty szczepionkowców do eksperymentów w obozach hitlerowskich i wskazują, że w Norymberdze jednoznacznie wskazano na przestępstwo kryminalne jakim jest eksperymentowanie na człowieku bez jego świadomej zgody.
Tutaj muszę wspomnieć o masowym testowaniu szczepionek na dzieciach np. w Krakowie. GSK Commercial Sp. z o na zlecenie GlaxoSmithKline Biologicals prowadziła badania randomizowane 10 walentną szczepionką przeciwko pneumokokom. Szczepionka podawana była w warunkach ślepej próby w odniesieniu do trzech różnych serii szczepinoki, czyli ani rodzic/opiekun ani lekarz nie wiedzieli co tak naprawdę wstrzykują dziecku. Prowadzenie w taki sposób eksperymentu jest niedopuszczalne, gdyż zwiększa ryzyko eksperymentu, którego negatywne konsekwencje nie zostaną nigdy udowodnione.
Sprawę pogarsza fakt nie podania warunków ubezpieczenia dziecka w przypadku wystąpienia powikłań. O sprawie została powiadomiona Odwoławcza Komisja Bioetyczna Ministerstwa Zdrowia, Departament Nauki i Szkolnictwa Wyższego pismem z dnia 9 czerwca 2009 roku. Oczywiście do dnia dzisiejszego żadnej odpowiedzi nie otrzymałem.
Z dotychczasowych badań wynika bowiem jednoznacznie, że najbardziej narażone na związki rtęci i aluminium są płód i dzieci do 14 roku życia.
Całe postępowanie tej sekty wakcynologicznej, działającej rzekomo dla dobra narodu, jest zaskakujące. Wiadomo od 50 lat, że zapobiega doskonale nie tylko grypie, właściwa suplementacja witaminy D. Przypominam, że pierwszą i jedyną w okresie ostatnich 2 pokoleń epidemię grypy mieliśmy w następnym roku po wycofaniu tranu ze szkół.
Dlaczego do dnia dzisiejszego samorządy, którym podlegają szkoły nie wprowadziły podawania tranu dzieciom? Przecież oś ziemi nie zmieniła się. A więc ilość promieniowania elektromagnetycznego zwanego słonecznym nie zmieniła się. Czyżby o tym nie wiedzieli? A suplementacja witaminy D jest jednym z najczęściej spotykanych tematów pediatrycznych w czasopismach medycznych, szczególnie w USA.
Czy też podtytuł tej publikacji potwierdza się?
Jak podała dr Sherri Tenpenny 04 września 2009 roku w pracy pt: ”Szczepionka przeciw grypie a ryzyko zachorowania na raka”, w 1998 roku FDA wydało zgodę na przygotowywanie szczepionek na zarówno onkogennych jak i rakotwórczych liniach komórkowych. Badania bezpieczeństwa tak przygotowanych szczepinek nie są znane.
Jest jeszcze jeden ważny problem. Dlaczego istnieje tak wyraźna sprzeczność interesów pomiędzy sektą wakcynologów a społeczeństwem? Sprawę wyjaśnia podkupywanie czołowych “ekspertów” przez firmy produkujące szczepionki
Jak podała agencja Bloomberg:” Johnson & Johnson przekupywał lekarzy z Polski, Grecji i Rumunii [fila 2011-04-10, ostatnia aktualizacja 2011-04-11 08:44:21.0]
cyt: ”Amerykański Departament Sprawiedliwości udowodnił, że koncert farmaceutyczny przez prawie dziesięć lat wręczał łapówki europejskim lekarzom oraz urzędnikom w Iraku. Za nielegalne zdobywanie zysku Johnson & Johnson (J&J) zapłaci ponad 70 mln dol. – informuje Bloomberg
Drugi co do wielkości sprzedawca produktów medycznych na świecie pieniędzmi oraz wycieczkami “przekonywał” europejskich lekarzy i administratorów szpitali, że ich produkty są najlepsze.

Najbardziej skuteczne okazały się tego typu działania w Grecji. Jak podaje agencja Bloomberg, w latach 1998-2006 koncern zarobił tam ponad 24 mln dol. W Polsce proceder trwał w latach 2000-2006 i dał firmie 4,3 mln dol. W Rumunii natomiast zarobiono 3,5 mln dol. w latach 2000-2007.
Ostatnio 18.10.2012. wp.pl podało, że we Włoszech śledztwo łapówkarstwa objęło 67 lekarzy.
Jak wiemy sprawę w Polsce skutecznie zatuszowano, chociaż np. w Gdańsku w w splotach reklamowych propagujących sprzedaż szczepionek występował konsultant wojewódzki, a więc urzędnik państwowy.
Tzw. Platynowy sponsor Konferencji Wakcynologów firma GlaksoSmithKline, został skazany na 3 miliardy dolarów odszkodowania. Podobnie olbrzymie odszkodowanie zapłacił Merck, a w Polsce wymienione firmy spokojnie “sponsorują konferencje zwane naukowymi”
I w tej sytuacji oficjalnego potwierdzenia łapówkarstwa przez Departament Sprawiedliwości USA zastanawiające jest milczenie polskiego wymiaru sprawiedliwości. A może IPN by pomógł?
Jak podała Gazeta Wyborcza 06.07.2012r. Glaxo płaciło lekarzom? CBA sprawdza. “Byliśmy nakłaniani do korupcji” napisał łódzki pracownik firmy farmaceutycznej GlaxosmithKline. Jeszcze lepsze są wpisy byłych pracowników tej firmy pod artykułem. cyt:” Przedstawiciel regionalny firmy, na obszarze mniejszym od województw ma w teczce 20 – 40 000 złotych miesięcznie do wydania na lekarzy i farmaceutów- BEZ ŻADNYCH KWITÓW.” (pisownia oryginalna)
W innym numerze wydaniu regionalnym gdańskim podała, że tylko jeden onkolog w Gdańsku zarobił w dwa lata 40 milionów złotych. Nie podano na jakich badaniach.
Nie znane są jakiekolwiek wyniki działania odpowiednich służb.
Wypada tylko dodać, że nawet w “totalitarnej” Rosji już od 15 lat szczepienia są nieobowiązkowe, podobnie w większości krajów Unii Europejskiej.
Nasuwają się więc pytania:
1. Dlaczego w Polsce kolejne rządy zamiast znanej i skutecznej profilaktyki przeciwko zakażeniom np. mycie rąk szczególnie w placówkach oświatowych i medycznych, oraz stosowanie, jak jak to było do 1971 roku tranu czyli suplementacji witaminy D, marnują pieniądze na wątpliwej jakości działania szczepionkowe?
2. Dlaczego PT Samorządowcy wydają olbrzymie pieniądze społeczne na skompromitowane metody rzekomej profilaktyki, zamiast podawać tran w szkołach w ramach zapobiegania zachorowaniom?
Uważam, że należy przygotować się na masowe pranie mózgów szczególnie, iż wymienione 4 firmy ruszyły do ataku m.in. poprzez sponsorowanie rozmaitych konferencji zwanych dla uzasadnienia “naukowymi”. Przecież muszą sobie odbić te kary nałożone w USA.
PS.1 DO DNIA DZISIEJSZEGO BRAK JAKIEJKOLWIEK INFORMACJI, NA JAKIEJ PODSTAWIE I KTO PERSONALNIE DECYDUJE O UMIESZCZENIU DANEJ SZCZEPIONKI NA LIŚCIE SZCZEPIEŃ OBOWIĄZKOWYCH!
PS.2 Drzewiej lekarze wymieniali uwagi na tematy medyczne na stronach branżowych wydawnictw. Od ok. 20 lat brak polskich czasopism medycznych uniemożliwia taką wymianę. Jedynym sposobem poinformowania społeczeństwa jest internet.
PS.3 Od maja 2012 roku ginie w internecie cała masa publikacji pojawia się tekst : strona error albo pojawiają się napisy W twoim kraju zabronione. No ale oczywiście żadnej
cenzury nie ma!
1. http://www.filmweb.pl/film/Sezon+na+leszcza-2000-1446 Wszelkie podobieństwo do filmu p. Bogumila Lindy jest przypadkowe
2. Nowe spojrzenie na powiązanie układu odpornościowego i snu. Mercola.com. 04.sierpnia 2012 3. Epidemiologia grypy; Virologu Journal 2008.5.29
4. Justyna Socha,epidemia niertafnych analogii.. Nowa Debata ; 14 marca 2012 5. Antyszczepionkowa panika w internecie;Wirtualna Polska 16.07.2012, 6. JJ Cannell, Epidemia Grypy i witamina D ; www.mwdiacalnewstoday; 15.09.2006 7.Co jest w szczepionkach przeciwko grypie, mogące powodować niepłodność; Mercola com. 18 październik 2010,
8.Blaylock, Niebezpieczeństwa podawania szczepionek kobietom w ciąży i małym dzieciom, Newsmax Health 12 październik 2009,
9.M.Górnicki, Dlaczego nie szczepię się przeciwko grypie, Gazeta Lekarska 18.06.2011 10.Zapobieganie zachorowaniom na grypę Zalecenia komitetu Doradczego ds Szczepień Ochronnych, Medycyna
Praktyczna05.03.2009 11.Johnson&Johnson przekupuje lekarzy w Polsce, Grecji i Rumunii; PAP 11.04.2001. 12.M.Urashima et all. Badania z randominacją, suplementacji witaminy D w celu zapobiegania grypie sezonowej w
wieku szkolnym American scientis for Nutrition www. centrumin.ac.jp.jakUMIN000001373 13.Jefferson T.Szczepionka w zapobieganiu grypie u osób starszych The Cochrane Callaboration 2011.8, 14.Jefferson et all. Cochrane Database Sys,Rev. 2010.07.07 Roma
15.Connell JJ et all. Epidemiologia grypy a witamina D. Epidemiol.Infect.2006.grudzień,134,1149-40 16.Immunologia Trop.J.Med.2011;2011,706304 maj05, 17.Smith S et all. Szczepionki w zapobieganiu grypie u zdrowych dzieci, Cochrane Database Syst.Rev.2008.(2).
CD004879
18.Medical Journal of Ausralia”, 18.11.1967 roku) 19.Medical Journal of Ausralia”, 9,02.1952 r
20.Zarazy,%20które%20dziesiątkowały%20ludzkość.webarchive 21.Joseph R. Fitchett MSc DHMSA DPMSA Imperial College ool Sch Zdrowia Publicznego, Londo n Ospa%20XIX%20Anglia.webarchive
22.Miller N,7 reasons schools should NOT mandate vaccines NAtural News.com 2011.lipiec 14 23. Adams M,
The 1918 Influenza Pandemic, Vaccines and Flu Shots Natural News.com.2009.marzec 03
24.Tomljenovic L , Shaw CA .;Adiuwanty szczepionkowe aluminiowe: Czy są bezpieczne?Curr Med Chem. 2011, 18 (17) :2630-7.
25.; Aluminium ;Medy-%20środowisko-szczepienia/Aluminium%20(chemiczne)%20-%20Choroby%20- %20CTD.html
26.http://australiansceptics.com/2012/05/20/153/
27.http://australiansceptics.com/2012/05/16/why-autism-research-goes-nowhere-the-researchers-who-takes-us-
down-all-the-blind-alleys/
28.Wymyślanie Medycznej rzeczywistości http://australiansceptics.com/category/conflict-of-interest/
29.Szczepienia, http://australiansceptics.com/category/vaccination/
30.Vaccines and Immunization References and Research Citations Vaccines Have Been Linked to Leukemias and Lymphomas:
31.Bichel, “Post-vaccinial Lymphadenitis Developing into Hodgkin’s Disease”, Acta Med Scand, 1976, Vol 199, p523-525.
32.Stewart, AM, et al, “Aetiology of Childhood Leukaemia”, Lancet, 16 Oct, 1965, 2:789-790. [Listed under Vaccine Adverse Reactions.]
33.Glathe, H et al, “Evidence of Tumorigenic Activity of Candidate Cell Substrate in Vaccine Production by the Use of Anti-Lymphocyte Serum”, Development Biol Std, 1977, 34:145-148.
34.Bolognesi, DP, “Potential Leukemia Virus Subunit Vaccines: Discussion”, Can Research, Feb 1976, 36(2 pt 2): 655-656.
35.Colon, VF, et al, “Vaccinia Necrosum as a Clue to Lymphatic Lymphoma”, Geriatrics, Dec 1968, 23:81-82. 36.Park-Dincsoy, H et al, “Lymphoid Depletion in a case of Vaccinia Gangrenosa”, Laval Med, Jan 1968, 39:24-26.
37.Hugoson, G et al, “The Occurrence of Bovine Leukosis Following the Introduction of Babesiosis Vaccination”, Bibl Haemat, 1968, 30:157-161.
38.Hartstock, , “”Post-vaccinial Lymphadenitis: Hyperplasia of Lymphoid Tissue That Simulates Malignant Lymphomas”, Apr 1968, Cancer, 21(4):632-649.
39.Allerberger, F, “An Outbreak of Suppurative Lymphadenitis Connected with BCG Vaccination in Austria- 1990/1991,” Am Rev Respir Disorder, Aug 1991, 144(2) 469.
40.Omokoku B, Castells S, “Post-DPT inoculation cervical lymphadenitis in children.” N Y State J Med 1981 Oct;81 (11):1667-1668. Vaccines and Chromosome Changes Leading to Mutations:
Dr Jerzy Jaśkowski
jjaskow@wp.pl
SFMRM
Rozpowszechnianie wszelkimi sposobami jest zalecane.
c.b.d.o.
Zdjecie: Dr Jerzy Jaskowski – foto za internet
Przeczytaj rowniez:

POLISH CLUB ONLINE, 2012.10.31

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/