Na Święto Niepodległości: Poparcie dla Prezesa USOPAŁ, Jana Kobylańskiego

PB: Szanowny Panie Gen. Grudniewski, Kiedy skończy się włączanie do grona patriotów esbeka Bohdana Szewczyka, ukaranego w Kanadzie za oszustwa? Niedobrze rzutuje to na zdolnosc oceny ludzi i sytuacji przez Pana i środowisko. Czy Pan Prezes Kobylański też jest zauroczony tym esbekiem? Pomylił się w przeszłości co do innych, pora obudzić się… Chyba nie zamierzacie jednoczyć esbeków polonijnych z Narodem?! Pozdrawiam

……………………………….

Poparcie dla Prezesa USOPAŁ, Jana Kobylańskiego

Zbliżający się termin obchodów Święta Niepodległości rozgorączkował  scenę polityczną w Polsce.  Patrioci i Polacy w całym kraju mają nadzieję że Marsz Niepodległości  pod hasłem ODZYSKAMY POLSKĘ coś zmieni a nie tak jak marsz
w obronie telewizji TRWAM był kosztownym spacerem  dziesiątek tysięcy z całej Polski z którego okupacyjna władza nie wyciągnęła żadnych korzystnych wniosków.
Organizatorzy Marszu Niepodległości powołali Komitet Poparcia do którego zaprosili  ponad setkę znanych i szanowanych narodowych autorytetów,  którzy uważani byli za godnych wyróżnienia w Święcie Niepodległości. Miedzy innymi znakomitym patriotami z całego świata zaproszono do Komitetu Poparcia Jana Kobylańskiego z Urugwaju za trud zjednoczenia Polonusów Ameryki Łacińskiej.
Jan Kobylański  już wcześniej stanął w obronie gnębionych przez władze Polaków i stał się obiektem zbrodniczej nagonki liberalnych mediów i  ludzi bez polskiej duszy.
Jego obecność na liście Komitetu Poparcia bardzo podrażnił kilku znanych,  którzy
w tym gronie znaleźli się chyba przez przypadek.  W wywiadach telewizyjnych  wiadomości  aktor Kukiz, który organizował poparcie dla jednomandatowych okręgów i media go lansowały,  demonstracyjnie zrezygnował z udziału na liście Komitetu mówiąc ,że Jan Kobylański jemu się nie podoba. Podobnie były Marszałek Sejmu z PiS Marek Jurek pochwalił się przed spikerka telewizyjną, że za jego marszałkowania zakazał dyplomacji poselskiej kontaktowania się
z organizacjami założonymi przez  Jana Kobylańskiego.  Było to coś ohydnego,  ludzie ci wykreślili się z grona  przyzwoitych Polaków. Nigdy już Markowi Jurkowi nie podam reki. Wyszła prawda z worka kto jest Polakiem a kto Antypolakiem.
Były Komitet wspierania Jana Kobylańskiego w procesie  o zniesławienie tego Patrioty przez liberalne media  stanął w obronie  Prezesa USOPAŁ .
             Jako współorganizatorzy dwudobowej pikiety przy pomniku Romana Dmowskiego w Warszawie w dniach 10 – 11 listopada postawiliśmy duży baner  „Jan Kobylański WALCZY Z ANTYPOLONIZMEM” aby wszyscy biorący
w uroczystościach niepodległości , włącznie z Prezydentem RP widzieli, że Polski Naród Popiera Jana Kobylańskiego i jego działalność na rzecz  jednoczenia Polaków w Kraju i Zagranicą.
Wydano także kilka tysięcy ulotek z życiorysem Jana Kobylańskiego, aby społeczeństwo  poznało uczciwą  prawdę i zasługi Prezesa USOPAŁ
 
Komendant Polskich Drużyn Strzeleckich gen ds Jan Grudniewski
Prezes TELEWIZJI NARODOWEJ   dr Eugeniusz Sendecki
Prezes Obrońców Krzyża  Kazimierz Świtoń
Wiceprezes Ruchu Uwłaszczeniowego  inż. Jan Strzeżek
Prezes Stronnictwa Narodowego im Dmowskiego  płk ds Ludwik Wasiak
 
                                                                                     Warszawa 10 listopada 2012 r.
Poniżej zdjęcia i treść ulotki życiorysem.

………………………………………..

Program imprez 10-11.11.2012

Około godziny 12:00 11-go listopada przy pomniku Dmowskiego zaprezentuje się i spotka z polskimi patriotami Pani Iza Brodacka-Falzman, wdowa po Panu Falzmanie, który przed śmiercią zajmował się aferą FOZZ.
Tutaj bedziemy sukcesywnie zapisywali, kto i októrej godzinie się wybiera pod pomnik Dmowskiego w dniach 10 i 11 listopada 2012. Wzorem lat ubieglych od godzin rannych w sobotę 10-go listopada do wieczora 11-go listopada narodowcy warszawscy trzymają tutaj wartę. Postawimy tak jak porzednimi laty tutaj duży Krzyż – replikę Krzyża z Giewontu, który będzie przypominał nasze odrodzenie religijne i narodowe w wieku XX-tym. Będzie również Krzyż, który przynosimy pod pałac prezydencki. Radzę każdemu co godzinę robić zrzuty ekranu z niniejszej strony i zapisywać sobie na dysku twardym. Jakby coś poszło nie tak – będziemy mieli dowód jak było naprawdę, jak być miało i bedziemy się mogli zastanowić – co dalej?
SOBOTA 10 listopada 2012
08:00 – porządkujemy otoczenie pomnika, zaczynamy serwować gorącą herbatę, kawę i zupy instant oraz pieczoną kiełbasę i kaszankę z chrzanem i musztardą. Włączamy internet. Zaczyna działać studio telewizyjne TELEWIZJA NARODOWA. Nazwiązujemy kontakt z policjantami pilnującymi Plac Na Rozdrożu.
09:30 – Antoni Gut – prezes Krajowego Porozumienia Samorządowego zdaje sprawozdanie z działalności.
10:00 – Jan Strzeżek (wiceprezes Światowej Federacji Polskich Kombatantów) zdaje sprawozdanie z działalności. ŚFPK została założona przez Generała Antoniego Hedę – “Szarego”, Generala Stanisława Skalskiego i Biskupa Zbigniewa Kraszewskiego.
12:00 – Preses SN Ludwik Wasiak, Zbigniew Skatulski i grupa rekonstrukcyjna Stronnictwa Narodowego przybywa z Łodzi i Ozorkowa. Pan Prezes rozwija banner “JAN KOBYLAŃSKI WALCZY Z ANTYPOLONIZMEM”
13:00 – artysta rzeźbiarz Bartłomiej Kurzeja stawia replikę Krzyża z Giewontu
13:30 – Adam Czeczetkowicz z zespołem “R.P.Oi!” dają koncert dla zachwyconej młodzieży warszawskiej.
15:00 – Adam Bednarczyk -z Kongresu Narodowego Polskiego pojawia się w towarzystwie Bernarda Tejkowskiego. Realizowany jest dziesięciominutowy wywiad, który zostanie wyemitowany na YouTube.
16:30 – glos zabierze Bohdan Poręba, reżyser i działacz narodowo-demokratyczny.
17:00 – wystąpienie Kazimierza Świtonia, obrońcy Krzyża na Żwirowisku.
20:00 – Klaudiusz Wesołek (Gdańsk/Białystok) prezentuje swoją telewizję TVG-9.
22:00 – jak co roku do rana pilnujemy pomnika przed zdewastowaniem przez nieznanych sprawców. Wszystkich chcących się przyłączyć uprasza sie o zabranie ze sobą spiworów, karimat, parasoli, ciepłych okryć, płacht nieprzemakalnych.
NIEDZIELA 11 listopada 2012
08:00 – kontynuujemy częstowanie herbatą, kawą, zupkami instatnt, pieczoną kiełbasą i kaszanką, musztardą i chrzanem.
10:00 – Jan Rudziński prezes Komitetu Budowy Pomnika Ofiar Obozu KL Warschau zdaje sprawozdanie z działalności.
12:00 – przy pomniku Dmowskiego zaprezentuje się i spotka z polskimi patriotami Pani Iza Brodacka-Falzman, wdowa po Panu Falzmanie, który przed śmiercią zajmował się aferą FOZZ.
13:00 – służby prezydenckie przygotowują teren przed przyjściem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
14:30 – Prezydent RP Bronislaw Komorowski składa wiązankę kwiatów i wygłasza okolicznosciowe przemowienie przy pomniku Dmowskiego. Towarzyszy Prezydentowi były wicepremier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego Roman Giertych.
16:30 – nadchodzi Marsz Niepodległości zorganizowany przez Roberta Winnickiego (Młodzież Wszechpolska) i Przemysława Holochera (Obóz Narodowo-Radykalny)
19:00 – na Plac Na Rozdrożu wjeżdżają dwa nadziewane kaszą gryczaną prosiaki przygotowane przez restauratora polskiego Zbigniewa Witaszka. Rozpoczyna się uczta. Wszyscy się cieszą, śpiewają.
22:00 – sprzątanie po imprezie.

………………………………………………………………………………………….

Jan Kobylański walczy z ANTYPOLONIZMEM liberalnych mediów

Jan Kobylański ur. 21 lipca 1923 r. w Równem / 88 lat/ polski Polonus, biznesmen i patriota  mieszkający obecnie w Urugwaju, twórca i prezes Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej (USOPAŁ), największej organizacji polonijnej Ameryki Południowej. Dzięki swojemu autorytetowi, poświęcenia czasu i własnych pieniędzy dokonał  niebywałego połączenia większości organizacji polonijnych tego kontynentu. Właściciel, prezes i dyrektor kilkunastu firm handlowych
o międzynarodowym zasięgu.  Wieloletni konsul: Paragwaju, Hiszpanii i honorowy konsul Polski
w Urugwaju. Wielki Polak, przez wielu określany jako drugi Polak po papieżu Janie Pawle II.  Syn adwokata Stanisława Kobylańskiego. W 1943 roku  mając  20-cia lat  za działalność konspiracyjną został aresztowany przez niemieckich okupantów, osadzony w więzieniu na Pawiaku. Przebywał do końca wojny
w obozach zagłady w Mauthausen i Gros Rosen, Dachau.    Po wojnie jako przeciwnik komunizmu osiadł we Włoszech, gdzie zajmował się przedsiębiorczością na duża skalę, wykazując zdolności w prowadzeniu  interesów.
W 1952 r. przybył do Paragwaju , korzystając z programu prezydenta Federico Chavesa sprowadzenia wiele  rodzin z Europy dla rozwinięcia krajowej gospodarki. Był przyjacielem i dobrym znajomym prezydentów i przywódców państw tego kontynentu. Ułatwiło mu to integrowanie osadniczej społeczności polonijnej nawet pochodzącej z potomków Polaków z czasów zaborów i współczesnych imigrantów.    Przyczynił się do ustanowienia 8 czerwca Dniem Osadnika  Polskiego w Argentynie. Jest fundatorem pomników Jana Pawła II w Buenos Aires w Brazylii i w Montevideo w Urugwaju, pomnika Fryderyka Chopina w Punta del Este, także fundatorem szkoły na Podlasiu. Szczodrze wspierał Radio Maryja. W latach 1989- 2000 był konsulem honorowym Polski w Argentynie .  Może być wzorem nowoczesnego  Polaka, który jest patriotą, kocha Ojczyznę i osiągnął sukces materialny na dużą skalę. Antynarodowe władze w obawie przed rozszerzeniem  się jego wpływów na Polskę i  dążeniem do zjednoczenia  środowisk  patriotycznych  i katolickich w Kraju,  rozpoczęły kampanie oszczerstw    przez środowiska syjonistyczne , liberalne  związane z Gazetą Wyborczą i lewicowymi tygodnikami. W wyniku oszczerczej kampanii ludzi z  Unii Wolności i Platformy został pozbawiony honorowych funkcji konsularnych.  MSZ kierował wówczas Władysław Bartoszewski, Radek Sikorski, ambasadorowie: Jarosław Gugała i Ryszard Schnepf.   W 2004 r. dziennikarz „ Gazety Wyborczej” Mikołaj Lizut i w 2005 dziennikarz Jerzy Morawski rozpoczęli medialną nagonkę oszczerstw w prasie wymyślając absurdalne zarzuty,  przypisując mu życiorys 20 lat starszego innego człowieka. W listopadzie 2008 r.  Jan Kobylański wytoczył  proces karny o zniesławienie dziewiętnastu znanym politykom i dziennikarzom m.in. Adamowi Michnikowi, Danielowi Passentowi, Jerzemu Baczyńskiemu i Ryszardowi Schnepfowi, Jarosławowi Gugale.  Także wytoczył podobny proces szefowi MSZ Radkowi Sikorskiemu.    Stronę  Prezesa USOPAŁ  Jana Kobylańskiego popiera polskie społeczeństwo , które jest tak jak On jest terroryzowane przez wrogie Polsce liberalne media. Ten proces karny przeciwko oszczercom jest przez sąd  przeciągany i opóźniany  mimo oczywistych dowodów zniesławienia. Stan ten spowodował, że powstały oddolny ruch jego poparcia.  W 2008 r. zawiązał się   Społeczny Komitet  wspierania Jana Kobylańskiego w walce z Antypolonizmem skupiający przedstawicieli pięciu organizacji oraz  internetową TELEWIZJĘ NARODOWĄ,  którzyorganizują  na każdym procesie pikietę społecznego poparcia  dla wzbudzenia zainteresowania tym procesem najszerszych kręgów społecznych.   Jak pisze Jan Kobylański´” Dzięki takiej pikiecie  społeczeństwo może się dowiedzieć dokładniej o postępowaniu sądów w Polsce oraz o wrogim  postępowaniu mediów polskojęzycznych.  To bardzo ważne, żeby Naród Polski był jak najdokładniej poinformowany o prawdziwej  sytuacji Naszej Ojczyzny, o działaniach wrogów Polskich niszczących nasz kraj, którzy są w rządzie, prasie i w   większościowych organizacjach w Polsce.
Przed Marszem Niepodległości  11 listopada 2012 r. Organizatorzy  zaprosili Jana Kobylańskiego do Komitetu Poparcia Marszu Niepodległości. Wywołało to w liberalnych zjadliwa kampanię nienawiści. Aktor Kukiz wycofał się z komitetu Poparcia. W telewizji Marek Jurek chwalił się, że jako Marszałek Sejmu w rządzie PiS zakazał dyplomacji kontaktów z organizacjami założonymi przez Jana Kobylańskiego. Jest to ohydna walka  niepolskich środowisk przeciw Wielkiemu polskiemu Patriocie.                Przyłącz się też do naszego poparcia dla Jana Kobylańskiego.  Środowiska związane z Telewizją Narodową, Polskimi Drużynami Strzeleckimi, Ruchem Obrony Krzyża dla wykazania Poparcia dla Prezesa USOPAL w czasie dwudobowej pikiety przy pomniku Dmowskiego demonstracyjnie będzie eksponowało ogromny transparent z podobizną Prezesa  i napisem:
                         JAN KOBYLAŃSKI WALCZY Z ANTYPOLONIZMEM      
   Mamy patriotyczny obowiązek  bronić polskości.  Powinniśmy odważnie występować w obronie   Wielkich Polaków i patriotów przed ludźmi, którzy nie utożsamiają się z naszą Ojczyzną.
Dr Eugeniusz Sendecki TELEWIZJA NARODOWA, gen ds. Jan Grudniewski , płk ds. Ludwik  Wasiak, PDS, Kazimierz Świtoń- Obrońcy Krzyża, inż. Jan Strzeżek – Polski Ruch Uwłaszczeniowy  Tel.  601361962        
Warszawa   11  listopada    2012 r.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/