16 bm. — zawetować ustawę o GMO!

Wydrukuj i rozwieszaj ogłoszenie

(15.11.2012) W piątek 16.11.2012 rozpoczyna się ogólnopolski kroczący protest pod hasłami:
„WETO DLA GMO! TAK DLA NIEZALEŻNOŚCI ŻYWNOŚCIOWEJ! TAK DLA TRADYCYJNYCH NASION! NASZE DZIECI NIE SĄ LABORATORYJNYMI SZCZURAMI!”
W ten piątek do Warszawy przyjadą górale oraz rolnicy z różnych regionów Polski aby wspólnie z Koalicją POLSKA WOLNA OD GMO wyrazić pod Pałacem Prezydenta swoje poparcie dla POLSKI WOLNEJ OD GMO. Protest górali i rolników inauguruje serię ogólnopolskich wydarzeń pod hasłem WETO DLA GMO.
UWAGA!
Prosimy Państwa o organizowanie własnych akcji lokalnie (rozdawanie tradycyjnych nasion, pikiety, protesty, warsztaty, ogniska, pieczenie chleba, koncerty, wystawy, festiwale i inne akcje informacyjno – edukacyjne) oraz w miarę możliwości wspieranie akcji, które będą w Warszawie. Podczas lokalnych akcji zbierajcie podpisy pod listem do Prezydenta: http://icppc.pl/prezydent/listy-i-apele/34-list-do-prezydenta-16-listopada-2012.html
Akcja WETO DLA POLSKI! trwa do zawetowania nowej ustawy o nasiennictwie. Prosimy zgłaszać Wasze inicjatywy do dodania na stronę.
INFORMACJE DODATKOWE:
Protestujący nie zgadzają się na to aby w Polsce były prowadzone uprawy GMO, których szkodliwość wielokrotnie udowodniono. Nie pozwolą aby nasze dzieci były laboratoryjnymi szczurami. Domagają się od Prezydenta aby zawetował nową ustawę o nasiennictwie (po zmianach zrobionych przez posłów), która pozwala na uprawy GMO w Polsce. Ustawa ta została przegłosowana w Sejmie 9 listopada przez posłów PO+PSL.
Protestujący wiedząc, że żaden z krajów, który wprowadził zakaz na GMO nie płacił w związku z tym żadnej kary domagają się wprowadzenia zakazu rejestracji odmian, obrotu i upraw roślin GMO w Polsce.  W szczególności żądają NATYCHMIASTOWEGO ZAKAZU upraw kukurydzy MON810 i ziemniaków AMFLORA.
OFICJALNA ODPOWIEDŹ KOMISJI EUROPEJSKIEJ W SPRAWIE ZAKAZÓW I KAR
http://www.januszwojciechowski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1060:kto-naprawde-nie-chcegmo-ten-go-nie-ma&catid=20:blog&Itemid=42
50 POWODÓW dlaczego natychmiast należy WPROWADZIĆ ZAKAZ GMO
http://www.icppc.pl/antygmo/wp-content/uploads/2012/11/50powodowniedlagmo.pdf
List do Prezydenta RP
http://icppc.pl/prezydent/listy-i-apele/1-list-do-prezydenta.html
Koalicja POLSKA WOLNA OD GMO i współpracujące z nią organizacje interweniowały do władz w sprawie wprowadzenia zakazu GMO co najmniej 200 razy w ciągu ostatnich kilku lat. Wykaz ten pokazuje jak bardzo politycy ignorują społeczeństwo.
200 x TAK dla POLSKI WOLNEJ OD GMO!
http://www.icppc.pl/antygmo/wp-content/uploads/2012/11/200xtak.pdf
==========================
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114  [email protected]
www.icppc.pl   www.gmo.icppc.pl   www.eko-cel.pl
WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH W EKOCENTRUM ICPPC www.eko-cel.pl
………………………………………………………………………………………………………………..

PROTEST PRZECIW GMO

(14.11.2012) Ze względu na to, iż Rząd Polski głosami PO i PSL przyjął ustawę o nasiennictwie dopuszczającą  hodowlę upraw GMO (organizmów genetycznie modyfikowanych)
16 listopada o 13:00 przed Pałacem Prezydenckim
odbędzie się protest za zawetowaniem ustawy przez Prezydenta…
Ostatnie badania nad genetycznie modyfikowaną żywnością i produktem Roundup wykorzystywanym do produkcji
takich upraw wykazały, iż jedzenie genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy oraz konsumowanie śladowych ilości nawozu chemicznego Monsanto Roundup wywołało u szczurów rozwój przerażających nowotworów, rozległych
szkód w narządach wewnętrznych i przedwczesną śmierć.
Mimo tego, iż polscy posłowie wiedzieli o wynikach tych badań, które określono jako “najbardziej dokładne badanie, kiedykolwiek opublikowane w zakresie skutków zdrowotnych żywności GMO oraz herbicydu Roundup na szczurach” zagłosowali za przyjęciem ustawy umożliwiającej prowadzenie upraw GMO na terenie Polski.
DLACZEGO PROTESTUJEMY
Oto niektóre z szokujących ustaleń z badania:
• do 50% samców i 70% samic doznało przedwczesnej śmierci.
• Szczury, które piły śladowe ilości Roundup (na poziomach prawnie dozwolonych w sieci wodociągowej) rozwinęło o 200% do 300% więcej dużych guzów.
• Szczury karmione kukurydzą GMO i śladowymi ilościami Roundup doznały poważnych obrażeń w tym organic-
zne uszkodzenia wątroby i uszkodzenie nerek.
Badanie szczury były karmione NK603, odmianą kukurydzy GMO Monsanto, która jest uprawiana w Ameryce Północnej i jest powszechnie używana w żywieniu zwierząt i ludzi. Jest to ta sama kukurydza, która znajduje się w płatkach śniadaniowych, kukurydzianych tortillach, snakach kukurydzianych. Ta żywność trafi również na twój i twojej rodziny talerz!
Więcej informacji:  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/nowe_badanie_gmo_szczury,p1462103932
SZANOWNI PAŃSTWO, MANIFESTACJA ODBĘDZIE SIĘ W PIĄTEK 16 LISTOPADA 2012 O GODZINIE 13:00 PRZED PAŁACEM PREZYDENTA RP W WARSZAWIE.
DODATKOWYCH INFORMACJI UDZIELAJĄ:
ANNA BEDNAREK, TEL.: 602713551, E-MAIL: [email protected]
BIURO ICPPC, TEL.: 338797114, E-MAIL: [email protected]
…………………..
Rozwieś w swej okolicy ogłoszenie o proteście – pobierz plik do wydruku:
http://www.prisonplanet.pl/files/1196098270/file/protest2c.pdf

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/