Hasbara nieśpi w Centrum Badań nad Zagładą Zydów

Dana Alvi (PAPUREC, USA): Mam nadzieje, ze ktos z Polakow bedzie “monitorowal” ta propagande “zaglady”. Tu w Los Angeles, Zydzi teraz mowia, ze powod dlaczego nie moga udokumentowac “zaglady 6-ciu milionow” to dlatego, ze komory gazowe byly “scisle ukryte” !?  Ale nie daja wytlumaczenia skad jest tak wielu “survivors”.
Piotr Bein: Poniższa publikacja i koment żydów w Kalifornii są MILE widziana przez kahał w Polin. Spychają w niepamięć Holokaust Polaków i ok. 20 in. grup, na plemienną korzyść ‘ekskluzywności’ i ‘wyjątkowości’ Szoa.
Dlatego z miejsca publikuję na obu moich blogach :<] a jak znajdę czas to i szerzej skomentuję.

…………………………….
From: “Centrum Badan nad Zaglada Zydow / Polish Center for Holocaust Research” <centrum@holocaustresearch.pl>
Date: November 19, 2012 1:25:25 AM PST

Subject: [newsletter] seminarium Centrum Badan nad Zaglada Zydow

 

W imieniu Centrum Badań nad Zagładą Żydów mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w seminarium nt.
Co pozostaje po Zagładzie?
Sposoby postępowania ze szczątkami ludzkimi na terenach byłych obozów Auschwitz-Birkenau i Kulmhof

w którym  udział wezmą 
Marta Zawodna oraz Jacek Leociak
22 listopada 2012 r. o godz. 10.00
Pałac Staszica, ul. Nowy Świat 72, sala 154
 
            W Polsce od ponad sześćdziesięciu lat żyjemy wśród grobów ludności żydowskiej zamordowanej podczas Holokaustu. Ich największymi skupiskami są tereny byłych obozów zagłady i obozów koncentracyjnych. Już w pierwszych dniach po wyzwoleniu stały się one cmentarzami, miejscami zbrodni czy kopalniami „żółtego złota”, w zależności od tego, jak żywi traktowali ciała, kości czy prochy pomordowanych. Dla jednych stanowiły relikwie, dla innych dowody zbrodni, a znaleźli się i tacy, dla których były śmieciami, przerzucanymi podczas poszukiwania drogocennych przedmiotów. Na terenach byłych obozów pojawiało się w ciągu kilkudziesięciu lat od zakończenia wojny wiele sposobów definiowania szczątków ofiar i postępowania z nimi. W PRL-u kształtowały się one w ścisłej zależności od potrzeb ówczesnej władzy i miejsca, jakie wyznaczyła ona Zagładzie w procesie kształtowania pamięci o narodowej przeszłości. Po przełomie transformacyjnym oraz po zmianach, jakie nastąpiły w podejściu do pamięci zbiorowej i w postępowaniu ze szczątkami ludzkimi w ostatnich dwudziestu, trzydziestu latach, ujawniły się natomiast konflikty wokół miejsc zawierających prochy ofiar Holokaustu. Odmienne cele, pochodzenie, religia itd. tych, którzy kształtują poobozową przestrzeń, nie zawsze są możliwe do pogodzenia, co widać w sporach o krzyże w Auschwitz czy w dyskusjach dotyczących badań archeologicznych w byłych obozach. Podczas seminarium problematyka sposobów postępowania ze szczątkami żydowskich ofiar na terenie byłych obozów zastanie zaprezentowania na przykładzie powojennej historii KL Auschwitz-Birkenau i KL Kulmhof.
Marta Zawodna – absolwentka studiów historycznych i socjologicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przygotowuje w Instytucie Socjologii UAM pracę na temat sposobów postępowania ze szczątkami ludzkimi w kulturze zachodniej, ze szczególnym uwzględnieniem działań podejmowanych po ludobójstwie. Stypendystka Stowarzyszenia Centrum Badań nad Zagładą Żydów, w ramach którego powstał prezentowany tekst.
 


informacje na www.holocaustresearch.pl

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/