Ambasady żydopospolite

Ambasador RP w Chinach tańczy Gangnam Style PSY!
Polski ambasador w Pekinie tańczący Gangnam Style to element promocji kraju — tak Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP tłumaczy fakt, że ambasador Tadeusz Chomicki, wraz z pracownicami placówki ubranymi w dziwne stroje, tańczy w wideoklipie do bijącego rekordy popularności przeboju koreańskiego rapera PSY „Gangnam Style”.
Ambasador RP p. Tadeusz Chomicki wystąpił w teledysku o nazwie 企业大佬年底压轴巨献《江南Style》. Dla nie znających jeszcze chińskiego podaję: 企业 znaczy: korporacyjny 大佬 znaczy: “wielkie skrzydła” czyli mafiozi 年底 znaczy: koniec roku 压轴 znaczy: finał, koniec 巨献 znaczy: wielka oferta 江南 znaczy: Gangnam – jest to nazwa bogatej dzielnicy stolicy Korei – Seulu
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=swlahJbvDrY
Jest to niezwykle odważne i oryginalne promowanie RP, biorąc pod uwagę mentalność Azjatów, którzy w kontaktach są raczej zasadniczy oraz że Ambasador RP próbuje lansować się w Chinach koreańską piosenką. Chiny to kraj ceremoniału, protokołu i zachowania twarzy. To niewyobrażalny wstyd, że przedstawiciel RP kompromituje polską politykę zagraniczną w ten sposób. Jak Chińczycy mają traktować poważnie takiego Ambasadora z Polski? Szczególnie, jeśli Chińczycy pomyślą, że polski ambasador nie odróżnia Chin od Korei…
W Polsce zmienił się ustrój, zamiast ambasadorów kultury w postać zespołów pieśni i tańca „Śląsk” czy też „Mazowsze” Polacy mają tańczącego dyplomatę. Dobre to, bo takie odważne i oryginalne. Buraczane. Natomiast czy to dobrze (?), że p. Ryszard Schnepf – odmówił dzieciom uczęszczającym do polskiej szkoły w stolicy USA zorganizowania w Ambasadzie RP w Waszyngtonie corocznego spotkania świątecznego – dokument z taką decyzją ujawnił korespondent radia RMF FM. Jak tłumaczył dyplomata, placówka została powołana do innych celów. Jakich? O tym poniżej.
W Ambasadzie RP w Chicago Szkołę zamknięto, natomiast zapewne w ramach ustawowej działalności – promowania kultury i wiedzy o RP żona obecnego ministra spraw zagranicznych RP pani Anne Applebaum urządziła promocję książki kucharskiej. O czym donosi Nasz Dziennik.
Źródło:
http://www.naszdziennik.pl/swiat/17713,ambasada-wyprasza-dzieci.html
ps. pragmatyzm starszych braci w wierze jest oczywistą – oczywistością! Dobry kucharz zawsze znajdzie pracę. Pomyśleli o przyszłości Polaków.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/