Assad; The Gloves will be taken off / Na zgładzenie Assada, Syria odpowie “bez rękawiczek”

Assad; The Gloves will be taken off

……………………

Na zgładzenie Assada, Syria odpowie “bez rękawiczek”

Christof Lehmann 16.1.2013, przekład Piotr Bein
Wewnętrzy krąg władzy prezydenta Assada w Syrii wydał ostrzeżenie na wypadek zgładzenia prezydenta. Wywiady Syrii i Iranu potwierdziły ostatnio, że sojusz za zmianą reżimu, prowadzony przez USA, wyszkolił i rozmieścił w Syrii oddziały specjalne i komanda zamachowe salafistów w strategii wywołania chaosu, jak po  zgładzenia Kadafiego w Libii. W odpowiedzi, Assad wydał dekrety do wykonania w przypadku zamachu na niego.
Obama oświadczył (maj 2012) merdiom, że USA niezgładziłoby Assada. Co nieznaczy, że USA uskarżałoby się, jeśli zrobiłyby to Arabia Saudyjska, Katar czy jacyś sponsorowani przez nie terroryści.
Wywiady Rosji i Syrii już pod koniec 2011 r. ostrzegły, że ministerstwo bezpieki Arabii Saudyjskiej wysłało alkaidowską brygadę Omara do Syrii. Brygada znana jest ze swych eksperckich zespołów od bomb i zamachów, odpowiedzialnych za ataki na siły USA oraz ważne cele w Iraku w I wojnie nad Zatoką Perską i podczas okupacji kraju.
Po nieudanych próbach (czerwiec – lipiec ubr.) przejęcia miasta Aleppo na siedzibę rządu tymczasowego, który mógłby zwrócić się o obcą interwencję, siły Syrii zdecydowanie pokonały rebeliancką Wolną Armię Syrii. Wtedy Arabia Saudyjska i  Katar zaczęły finansować i organizować masowy napływ terrorystów — salafistów i wahabitów, by kontynuowali podważanie reżimu Assada. Strategia ta jednak niewypaliła. Ci radykalni najemnicy i najgorsi kryminaliści popełnili b. poważne zbrodnie wojenne, skłaniając z początku przeciwnych Assadowi do poparcia reżimu lub pokojowej opozycji syryjskiej. Wg Międzynarodowej Grupy Kryzysowej (ICG), masowa obecność saudyjskich radykałów wywołała u Syryjczyków przejście na stronę rządu i Assada i na dłuższą metę zalanie Syrii obcymi najemnikami skazane jest na niepowodzenie.
Wg dokumentu saudyjskiego (nsnbc, grudzień 2012), Arabia Saudyjska bliska była wyczerpania potencjału rekrutacyjnego najemników Al Kaidy do Syrii. Na liście rekrutów jest kilkuset skazańców na śmierć, przeważnie z krajów arabskich i Afryki, którym dano opcję szkolenia na “świętą wojnę” i wysłania do Syrii. Niezjednoczywszy wiarygodnej opozycji polityczno-wojskowej w Doha (Katar) i wobec trudności z najemnikami oraz potrzeby wysyłania najważniejszych oficerów Al Kaidy do Mali, zwolennicy zmiany reżimu w Syrii coraz częściej słyszą międzynarodowe żądania końca sponsorowania terrorystów i udziału w pokojowym rozstrzygnięciu kryzysu. Pod koniec grudnia ubr. premier brytyjski David Cameron nalegał: zmiana reżimu, za wszelką cenę.
Zgładzenie Assada coraz bardziej postrzega się jako opcję najłatwiejszą w wykonaniu, jeśli nie jedyną, która zmieniłaby reżim i zarazem zapobiegła bezpośredniej iterwencji militarnej, mogącej wywołać kontr-atak przez Iran, Hezbollah i prawdopodobnie Rosję.
Wg niedawnych raportów wywiadów Iranu i Syrii, sojusz za zmianą reżimu zaangażował wojska specjalne i specjalnie wyszkolone zespoły terrorystów w skoordynowanych atakach na stolicę, Damaszek. Ludzie ci mają zgładzić Assada.
Po spotkaniu wewnętrznego kręgu gabinetu Syrii, najwyższego dowództwa wojskowego kraju i prezydenta Assada, rząd Syrii poninformował media międzynarodowe, że sporządzono plany na wypadek zamachu, a Assad wydał rozkazy do wykonania w razie zgładzenia go. Rozkazy zabezpieczają prawowite następstwo władzy i przeciwdziałają strategii zamachu: w razie udanego zamachu, siły zbrojne Syrii zaczną atakować cele wojskowe w Izraelu, Jordanii, Turcji i in. państwach aktywnie popierających trwajaqcą agresję. Ataki te najprawdopodobniej doprowadziłyby do wojny w regioni, z udziałem Iranu i Hezbollah.
Artykuły związane:
Syria: False Flag designed to discredit Russia.
Saudi Arabia commits War Crime by Forced Use of Prisoners in Syria Insurgency.
The Dynamics of the Crisis in Syria. Conflict Versus Conflict Resolution. (Part 1)
NATO Special Forces in Syria now Official.
East-West Standoff over Syria and Iran: Explosive Diplomacy and Brinkmanship at the Brink of World War III.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/