Zespół ENEJ antypolski?

Roman Kafel: Panie Zbigniewie…nie wiem dlaczego, z jakiego powodu nazwali sie tak..moze i to celowe i prowokacja. Enej to po Rusku..tzn dzis po rosyjku i ukrainsku i bialorusku…Eneasz…imie greckie..uzywane przez Rusow od wiekow..
……………………………..
From: Zbigniew Juźków
Subject: CIEKAWA INFORMACJA.
Received: Tuesday, June 18, 2013, 2:01 PM
Witam.

Od jakiegoś czasu reklamowany jest w Polsce zespół ENEJ. Kiedyś usłyszałem ich utwór: ot taka kapela grająca na różnych instrumentach i śpiewająca po UKRAIŃSKU i polsku. Pomyślałem sobie tylko: jak to jest, że zespół młodzieżowy śpiewający po ukraińsku jest tak reklamowany i non stop puszczany w radio, że nawet wygrał rozmaite nagrody. Nie miałem jednak ochoty się wgłębiać w tą tajemnicę. Po wygraniu nagród w Opolu przez ten zespół przeczytałem o tym co znaczy ich nazwa i wtedy wszystko staje się jasne.
Wszystko co antypolskie jest promowane. Tekst, który wyjaśnia tą sprawę jest zamieszczony na portalu 3.obieg.pl  (to ci dezerterzy z nowyekran.pl, ale nie o to chodzi). Początek tego tekstu kopiuję i wklejam pod ich piosenkami na youtube, a jest on następujący:
Olsztyński zespół Enej nagrodzony SuperJedynką w kategorii SuperPrzebój na festiwalu w Opolu nosi nazwę będącą pseudonimem ukraińskiego zbrodniarza – Petro Olijnyka pseudonim „Enej”. Kim był? Petro Olijnyk pseudonim „Enej” – pułkownik UPA, w 1943 kierował masowym ludobójstwem na Wołyniu. Mordował Polaków. ŹRÓDŁO: 3obieg kropka pl slash zbrodniarz-enej-i-grupa-enej
Ciekawe kiedy mnie zablokują pod tymi filmami, a być może jacyś szowiniści ukraińscy zagrożą śmiercią.
Na koniec jeszcze raz linki:
     Pozdrawiam.
     Zbigniew Juźków

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/