Na bezmóżdżu i prosor ryba

Na bezmóżdżu i prosor ryba

Piotr Bein  28.7.2013
Sezon ogórkowy, korniszony prosora spleśniałyby w sosie wakacyjnej beztroski, gdyby nie mejl od Romka Kafela: Pietucha..wez to przeczytaj please….i powiedz mi..czy tam juz wszyscy ocipieli???
Wchodzę do nieruchawego Maruchy i czytam, spiralka w oczach… Odpisuję: to musi byc b. mondre, bo ja nic nie kapujem.
Romek rozumi, że gdyby nie pisalo ze profesor…mozna byloby dyskutowac:-))  Pan profesor slusznie zauwaza ze cyt.: ideologia jest nauką o ideach….:-)))))  ale juz dalej emm pstremm bzdrem…ani jej do fiolozofii ani do teologii. Filozof szuka odpowiedzi na pytanie -Jak to jest ??- jak dziala ???? teolog Dlaczego>>> to jest i dziala???
Prosorowie w Polin mają tendencję ustawiać słownictwo. Zaglądam do słownika angielskiego pod ideology:
(1) system idei i ideałów, zwłaszcza jako podstawa teorii politycznej lub ekonomicznej oraz sposobu postępowania: ideologia republikanizmu
• idee i sposób myślenia charakterystyczne dla grupy, klasy społecznej lub jednostki: krytyka ideologii burżuazyjnej.
• (archaiczne) spekulacja wizjonerska, zwłaszcza natury nierealnej lub idealistycznej.
(2) (archaiczne) nauka o ideach; badanie ich pochodzenia i charakteru.
Na wstępie, prosor używa więc pojęcia archaicznego, ale dalej mówi w sensie systemu idei. Marucha przeblogował wywiad z prof. dr. hab. Henrykiem Kieresiem z Cywilizacji.ien.pl, witryny ozdobionej krzyżami łacińskimi — zrozumiałe więc, że w powrocie do łacin-niskości prosor widzi rozwiązanie problemów Polaków, zjewropejsowanych na siłę. Nie wiadomo, jak brać rady prosora, który historię Europy ogołocił do cyklu liberalizm-socjalizm-liberalizm. Przedtem była Czarna Dziura. Liberalizm wg niego nie jest monopartyjny. Czyli gdy większość (p)osłów głosuje za GMO czy scypionkami, to każda partia sobie, ale wszystkie pod dzwoniącym kierunkiem sztadlanów z kahału.
Prosor wierzy także w niespiskową historię dziejów: doszło do wojny, w której Hitler zwrócił się przeciwko liberalizmowi i komunizmowi. Taa, Clinton napadł na Jugosławię, Bush na Afganistan i Irak, a Obama na Libię i Syrię… II wojna światowa była wojną socjalizmów o panowanie nad światem, o globalizację własnej ideologii. Taa, a żydo-banksteria była niewinną jej ofiarą, nie mając nic wspólnego z hitleryzmem ani komunizmem…
Plausi zaś uważa, że trzeba powrócić do średniowiecza, zatajonego na amen. Folozoficznie (nie teologicznie) powiem: powróćmy do …zdrowego rozsądku. A czy pochodzi on od Adama i Ewy, z „pogańskiej” Słowiańszczyzny czy ze Średniowiecza zaciemnionego przez cichociemnych – to kwestia na akademicką debatę prosoruf.
Na chłopski rozum (ocalały z Golgoty Polskiej, w przeciwieństwie do yntylyktualnego, jak widać w drugim już na dniach popisie prosora z Polin): jeśli większość izmów skonstruowało skrajne żydostwo na ludzkości zgubę, to jak łacińskość zapewni uwolnienie się od tego raka? Przemianują sobie toto sekretnie na łacinizm i leżymy!
Nieważne, czy uny „przemianowali” od czasu soborów watykańskich, czy wcześniej. . Ważne, że 3mają nas za jaja, tak jak i inne religie. O tym świadczą: wejście Polski do jewrounii (popychane przez Watykan), pobojowisko po 10 IV (w efekcie info-wojna religijna) i namolne deklaracje tylko pod tym krzyżem (przez agenturalnych kandydatów na zmianę popisdzielskiej warty).
Łacińskość to też ideologia  = idee i sposób myślenia charakterystyczne dla grupy zwanej katolicy polscy, pod wezwaniem „świętego” Konecznego. Jak każda inna, skazana na cykl przepychanek dziejowych i w końcu śmierć… Bo pochodzi z religii, tworu ludzkiego.
Powracajta se więc do spleśniałych „korzeni”… Ja sięgam po świeżego małosolnego.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/