Informacje gospodarcze

Sz.P.
Przesyłam informacje gospodarcze .
Z poważaniem
Prezes PIPH
Jerzy Kowalski WWW.piph.pl


Ośrodek Enterprise Europe Network afiliowany przy PARP zaprasza Państwa
do udziału w giełdzie kooperacyjnej organizowanej podczas targów MEDICA
dla branży medycznej (Dusseldorf, 20-22 listopada 2013 r.).


Sz.P.
Media donoszą o buncie przedsiębiorców w Rosji ? Czyżby czas na zmiany w Rosji ? Rosyjscy przedsiębiorcy obawiają się najazdu urzędników skarbowych . Może ktoś wie ,co tam w Rosji parę lat temu Vincent vel R. robił ? Czyżby był szkolony jak dożynać budżet i polskie przedsiębiorstwa ? Docierają do nas informacje od przedsiębiorców , że użyteczni ze skarbówek nie ukrywają ,że wykonują zamówienia polityczne Vincenta vel. R.
Najwyższy czas aby polscy przedsiębiorcy wzięli sprawy w swoje ręce lub pozostaje ucieczka do innych krajów przed libertyńsko –komunistycznym reżimem . To drugie rozwiązanie uważamy za prowizorkę i utrwalanie REPUBLIKI BANANOWEJ . Bez nas przedsiębiorców , a raczej bez comiesięcznego wymuszonego haraczu łożonego na państwo ,którego nie ma , żadna władza nie przetrwa dłużej niż kilka miesięcy .
Na nasze żądanie ujawnienia przez Vincenta vel. R. , komu umorzył i ile , zamiast odpowiedzi matactwa o tajemnicy skarbowej , co uważamy za niedopuszczalny bełkot funkcjonariuszy publicznych , którzy powinni być ścigani z urzędu nie tylko za niedopełnienie obowiązków . Rozdawanie publicznych pieniędzy nie stanowi tajemnicy skarbowej i musi być jawne i szczególnie uzasadnione ..
Dodatkowo przywalono mi uprzejmie dodatkowy haracz w ramach „szczególnej interpretacji przepisów skarbowych” , a ostatnio prokuratura ze Starogardu Gdańskiego szuka paragrafów zgodnie z PRLowskimi wzorami aby ratować lokalnego gangstera samorządowego burmistrza Skarszew Dariusza Skalskiego . Koleś biznesmen za publiczna kasę robi wyścigi z gangsterami samorządowymi z Gdańska w zabawie za publiczne pieniądze .Vel Skalski zafundował sobie miedzy innymi tylko w 2012 r 50 delegacji za publiczna kasę i odmawia ujawnienia gdzie i w jakich to ważnych dla gminy sprawach podróżował .Republika bananowa rozkwicie.
Ostatnio wpłynęły do nas kolejne materiały dotyczące gangsterów samorządowych z Bytowa i mimo , że odważny radny próbuje ich rozliczyć od wielu lat prokuratura czuwa aby lokalnym kacykom krzywda się nie stała ….
Na łubiance niepokornych puszczano na wolność przez komin , w REPUBLICE BANANOWEJ grasują seryjni samobójcy i morduje się cywilnie niepokornych , aby gangsterom żyło się lepiej.


Ponura REPUBLIKA BANANOWA
Znamy tożsamość ludzi z krwią Polaków na rękach i do dziś znieważają przyzwoitych generałów służących Polsce vel kiszczaki i vel jaruzele i ich mętni z kartotekami przyjaciele ,NIE ZDEGRADOWANI , nie osądzeni z generalską emeryturą są żywym dowodem degradacji państwa. Zupełnie niedawno Policji zlecił jakiś wychowanek PRLowskich oprawców poszukiwanie odważnego z tortem . Sprawiedliwi z immunitetami orzekli zakaz wnoszenia tortów do sądu .Jak trzeba , to aparat potrafi zadziałać skutecznie… Próbujemy naprawiać Rzeczypospolitą , ale na przeszkodzie stoją nieudolni politycy i skorumpowani prokuratorzy , sędziowie od kapturowych wyroków ,którzy mają z niewiadomo jakich przyczyn dożywotnie immunitety, jak i bezkarni komornicy żerujący na biedzie. Użyteczni politykom funkcjonariusze publiczni nadal tkwią za publiczną kasę na urzędach i bezkarnie łamią prawo zamiatając pod dywan wszelkie przewały na majątku publicznym , oczywiście pod warunkiem ,że dokonują tego kolesie z układu trzymającego władzę.
Prosimy o kolejne nazwiska i opisy wyczynów usłużnych . Zastraszonym gwarantujemy anonimowość . Czas na rozliczenie wieloletniego bezprawia …


12-13 września 2013 r. w Luksemburgu odbędzie się konferencja pt. ‘Nauka na rzecz Europejskiego Rozwoju Terytorialnego i Spójności’, której celem jest przegląd i umożliwienie dialogu o postępach prac naukowo-badawczych w Europie oraz opracowanych metodologiach i koncepcjach stosowanych dla wspierania i promowania wymiaru terytorialnego w polityce rozwoju


Sekretariat instrumentu Seed Money organizuje konsultacje i wsparcie dla potencjalnych wnioskodawców i właścicieli pomysłów na projekty w dniu 4 września 2013 roku w Berlinie.
Szczególnie mile widziane są wnioski projektowe w następujących obszarach tematycznych: zwalczanie przestępczości, rynek wewnętrzny, niebezpieczne substancje, bezpieczeństwo lub czysta żegluga, oraz następujących działań horyzontalnych: wielopoziomowe zarządzanie, wspólna promocja i tożsamość regionalna oraz planowanie przestrzenne.
Kolejna runda decyzyjna planowana jest na październik/ listopad 2013 roku. Termin nadsyłania projektów do Sekretariatu upływa 30 września 2013 roku. Aplikanci proszeni są o kontakt z odpowiedzialnymi koordynatorami obszarów priorytetowych / moderatorów działań tak szybko, jak to możliwe oraz o złożenie wniosków projektowych najpóźniej do dnia 16 września 2013.


Giełda kooperacyjna na targach ANUGA, 6-8 października 2013 r., Kolonia
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza firmy z województw: mazowieckiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego do udziału w giełdzie kooperacyjnej, która odbędzie się przy okazji Międzynarodowych Targów Spożywczych ANUGA w Kolonii.


Od przedsiębiorcy :
Jadę sobie dzisiaj ul. Modlińską ( jedna z większych arterii w Warszawie) i co widzę:dwa piętnastometrowe banery (razem 30 mb) o zdecydowanej treści…
OSZUSCI Z FISKUSA ODDAJCIE NASZE PIENIĄDZE
Autor nie należy zapewne do gorących zwolenników Platformy…
Ludzie (przedsiębiorcy) nie trzymają już ciśnienia… tak jest dobrze w Polsce…
Mój Boże, do czego zmierza ten świat?
Pozdrawiam ….


Organizowana przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach i Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości III edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbędzie się w dniach 16 – 18 września 2013 roku. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania będzie „Współpraca i kooperacja firm sektora MŚP w wymiarze regionalnym, krajowym i międzynarodowym”.
Dwie poprzednie edycje zgromadziły liczne grono ponad 6000 przedstawicieli świata biznesu, nauki, i polityki zarówno z Polski jak i zagranicy, którzy dyskutowali o szansach i barierach stojących przed mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w wydarzeniu. Udział w kongresie jest BEZPŁATNY.


Targi Techniki Przemysłowej, Nauki i InnowacjiTECHNICON-INNOWACJE 2013
24-25 października 2013 r., Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo, GdańskW dniach 27-28 listopada br. odbędzie się druga edycja konferencji Maritime
and Innovation Brokerage Event MIBE 2013, poświęcona zagadnieniom
współpracy biznesowej i badawczej w obszarze transportu wodnego.
Wzorem ubiegłorocznej imprezy, spotkanie podzielone będzie na bloki
tematyczne w trakcie których będą mieć miejsce prezentacje oraz dyskusje nt.
aktualnej pozycji europejskiego sektora wodnego, jak również jego przyszłości,
szczególnie w kontekście badań, rozwoju i innowacji w programie Horyzont 2020.
Punktem kulminacyjnym będą spotkania brokerskie, w trakcie których będzie
możliwość zaprezentowania swojej instytucji oraz pomysłów na projekty w
programie Horyzont 2020, które można będzie składać już na początku
przyszłego roku.
Przewidziano udział m.in. partnerów przemysłowych, akademickich,
naukowych, publicznych z całej Europy.


W imieniu Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) Ambasady RP w Tokio
zapraszamy do udziału w polskim stoisku narodowym podczas 48. edycji
międzynarodowych targów spożywczych Supermarket Trade Show (SMTS),
które odbędą się w dniach 12-14 lutego 2014 w. na terenie centrum
wystawienniczego Tokyo Big Sight.


Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na Targi Inno-Tech
Expo, które objęła swoim patronatem.
Targi odbędą się w Kielcach w dniach 17-19 października br.
Inno-Tech Expo to wydarzenie, które ma na celu integrację i ułatwienie
podjęcia współpracy firm, inwestorów oraz instytucji naukowych w
zakresie promocji i wdrażania nowych technologii.
Trzy główne kierunki tematyczne: badania i rozwój, biznes w IT i
rozrywka.


Władcy REPUBLIKI BANANOWEJ zafundowali sobie za prawie dwa miliardy kilka PENDOLINO , które na razie tj. przynajmniej do grudnia 2014 r złożono na „magazyn” i jak reżimowe media donoszą ,że jeszcze z cztery miliardy na wagoniki dojdzie ..
Wydają kolesie już jakiś czas olbrzymią kasę na modernizacje sieci , ale jakoś takoś modernizację technologicznie ograniczoną ,czy na miarę PENDOLINO ? Według informacji polskie lokomotywy osiągały powyżej 200 km /godz w czasie prób , a na trasie Gdańsk -Warszawa prędkość jazdy ma wynosić po „modernizacji „ do 160 km /godz …. Czy polskie przedsiębiorstwa nie były w stanie zrealizować podobnego zamówienia ?? W reżimowym szklanym okienku prezio kolejowej spółki niechętnie podał liczbę pasażerów, która w przyszłości ma zapewnić rentowność wyżej wspomnianego przedsięwzięcia na trasie Gdańsk –Warszawa tj 6 000 000 pasażerów rocznie jeśli dobrze zapamiętałem…
Może przez półtorej roku warto zorganizować zwiedzanie PENDOLINO oczywiście za opłatą aby zmniejszyć straty tego ‘kuriozalnie niespójnego’ i za publiczną kasę przedsięwzięcia
Poproszę o Wasze opinie

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/