Zwycięstwo Moralne Protestujących w Święto Niepodległości

Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu

Zwycięstwo Moralne Protestujących  w  Święto Niepodległości 11 Listopada 

W roku 2013 Narodowe Święto Niepodległości obchodzone było bardzo masowo w kraju chociaż oficjalne, rządowe środki masowego przekazu przemilczały jego   przebieg, zwłaszcza relacjach  z przebiegu w innych miastach poza Warszawą i Gdańskiem. Obywatele polscy nie dowiedzieli się z telewizji  o przebiegu tego święta w innych miastach np. we Wrocławiu. Katowicach,  Łodzi… Pokazano  natomiast dość  obszernie  przebieg wydarzeń  w Warszawie, zwłaszcza incydentów negatywnych, co przy tak licznym  zgromadzeniu   nie można było wykluczyć pojedynczych, nie spodziewanych  prowokacji. Ogólnie trzeba stwierdzić, że manifestacje w Warszawie i innych miastach w pełni udały się,   przebiegały spokojnie i względnie pokojowo. Incydenty do jakich doszło np. przed Ambasadą Rosyjską były  szczegółowo przygotowaną prowokacją przez polskie władze rządowe i policję.   Jednak cele organizatorów i manifestujących zostały w pełni osiągnięte; chodziło bowiem o wyrażenie dezaprobaty i wrogości wobec  rządzących, a to  zostało  osiągnięte. Manifestacje, ciągłe protesty dowodzą, że obecne władze są bardziej znienawidzone przez społeczeństwo niż był rządy PRL. Na razie Polacy zaciskają usta i puste pięści, ale tylko do czasu, bo w przyszłości znajdą się w nich nie tylko kamienie. 

              Rządzący przekonali się naocznie jak bardzo społeczeństwo ich  nienawidzi. W ostatnich wyborach parlamentarnych nie poszła  do urn połowa uprawionych do głosowania  (około 10 milionów). Obecnie celem agitacji powinno być spowodowanie 80% absencji; by poszło jeszcze mniej obywateli np. by  80%  zbojkotowało tę farsę wyborczą, czyli  co najmniej przez 15 milionów. Chodzi o to, by nie pozwolić rządzącym by się szczycili, że Polacy ich popierają, skoro na nich głosują.  Oczywiście, ordynacja wyborcza jest tak antyspołecznie skonstruowana, że oni znów zostaną parlamentarzystami, ale wówczas stanie się to bez poparcia uczciwych, świadomych obywateli; sami siebie  wybiorą.   
 
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:_CoYCOdkl-eVoM:http://www.propolonia.pl/cache/avatar/521/middle_avatar.jpg               
 
 
Dr Leszek Skonka
 
B. działacz opozycji  przed sierpniem 1980 ( Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela-  ROPCiO), organizator Wolnych Związków Zawodowych  (WZZ) na Dolnym Śląsku, współorganizator i  współ kierujący strajkiem w sierpniu 1980 roku we Wrocławiu, członek Prezydium w pierwszym składzie  Zarządu Regionu  Dolnośląskiego NSZZ, organizator i prowadzący pierwsze kursy ( jeszcze w czasie strajku)   na temat organizowania i działania związkowego, a następnie  w MKZ po zakończeniu strajku, dla działaczy i  organizatorów nowych związków.

Sprzeciwiał się wprowadzaniu KOR-u i upolitycznieniu nowego ruchu pracowniczego, zrywaniu Umowy Gdańskiej, awanturnictwu politycznemu. Chciał by związek nie wychodził poza  swój Statut. Za swą postawę pomówiony  został przez kierownictwo „Solidarności” publicznie bez jakichkolwiek podstaw o rzekome sprzyjanie PZPR, działanie na szkodę Związku, współpracę z SB. Usunięty ze  wszystkich funkcji, również ze Związku, którego był współtwórcą, spotwarzony publicznie, bez prawa do obrony, skazany na karę śmierci cywilnej przez „Solidarność” kierowaną przez Karola Modzelewskiego i Władysława Frasyniuka.  Założyciel i przewodniczący  istniejącego od 1988 roku Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce oraz Instytutu Badań Stalinizmu i Patologii Władzy, zbudował  w 1989 roku pierwszy w Polsce i na świecie Pomnik Ofiar Stalinizmu  stojący od ponad 24 lata w centrum miasta.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/