Rasizm i antysemityzm na kijowskim Euromajdanie

Rasizm i antysemityzm na kijowskim Euromajdanie

Dodane przez wachmistrz_Soroka
Opublikowano: Poniedziałek, 09 grudnia 2013 o godz. 09:09:13
Czy wiecie Państwo, co to jest “prawy sektor” Euromajdanu w Kijowie? Ja nic nie słyszałem w polskich mediach o czymś takim, a są tam dziwolągi jaskiniowe z piekła rodem – ze świata Hitlera, Bandery i Mussoliniego.
W ukraińskim internecie można obejrzeć fotografie bojowników Euromajdanu ze współczesną swastyką – wilczym kłem, Ideą Nacji. Nikt z wodzów Euromajdanu, w tym Kliczko, nie odcięli się od tych swoich sojuszników nie z tej epoki.
To głównie członkowie paramilitarnej organizacji “Patriota Ukrainy”. Ale także bojówkarze “Swobody” Tiahnyboka. To oni powiewają flagami OUN-UPA, symbolami chorej ideologii i zbrodni.
Oto tacy neonaziści właśnie uczestnikom Euromajdanu, stojąc pod flagą Unii Europejskiej, czytają wiersze z antysemickiego i rasistowskiego tomu “Głos Krwi” – i nikt nie protestuje. Nie protestuje Kliczko, Jaceniuk… Polscy politycy mają to gdzieś, im nawet nie przeszkadza, że rzekomo pro-europejskie protesty odbywają się pod symbolami organizacji, które dokonały ludobójstwa obywateli II RP, głównie ludności polskiej, ale także żydowskiej, ormiańskiej, romskiej, ukraińskiej, rosyjskiej i czeskiej.
Jedna z współautorek tomu “Głos Krwi” z trybuny Euromajdanu, z tego miejsca gdzie przemawiał Schetyna, Kaczyński, Palikot i być może inni polscy politycy, Diana Kamliuk, odczytała następujący wiersz z akcentami antysemickimi:
“Pożółkłe odgłosy archiwalnych fotografii
oddalona łuna dawno minionych dni
ohydne spory “za” i “przeciw”
oraz rozmyślania pasionych Żydów”.
Odnośnie Żydów, używana jest forma nazwy używana powszechnie na Ukrainie za obraźliwą, ponadto rasiści z Ukrainy o Holokauście i jego ofiarach piszą jako o “żydowskim mydle”:
“Wygodniej jest opłakiwać żydowskie mydło
Niech czy świata na tym się skupią
od naczelnych do szeregowych epoletów
W Norymberdze sądził trybunał”.
Swoje wystąpienie do bojowników o wartości europejskie Diana Kamliuk zakończyła następującym wezwaniem:
“Żeby Was nie zaduszono dokładnie tak jak pomarańczowy Majdan w 2004 roku, abyście docięli od razu i nie dali się zwieść gadaninie Żydów!… W naszych żyłach płynie ukraińska krew białego człowieka!
Ktoś nie wierzy, że coś takiego mogło zabrzmieć z trybuny, z której przemawiał także Kaczyński i Schetyna? Proszę posłuchać: Націоналісти на Євромайдані, 23.11.2013
Były minister w rządzie Julii Tymoszenko – oligarcha Poroszenko, chciał przemówić do “bojowników” “Swobody”. Wygwizdali go i zwymyślali – “ty Żydzie!” Odjechał obrażony.
Dlaczego nic z tego nie dociera do nas za pośrednictwem polskich mediów? Jak się nazywa ta polska instytucja, która teraz zajmuje się cenzurą – której oczywiście nie ma?
Wiesław Tokarczuk

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/