Prof. Majewska: Kłopoty dr Jerzego Jaśkowskiego

From: Maria Majewska
Date: January 6, 2014 9:50:20 PM PST (CA)
Subject:  kłopoty dr Jerzego Jaśkowskiego
Witam  Panstwa,
Rozpoczela sie agresywna nagonka lobbystow karteli farmaceutycznych I establiszmentu medycznego na nieocenionego dra Jaskowskiego, ktory od lat informuje spoleczenstwo o zagrozeniach  ze strony szczepien  powolujac sie na raporty rzadowe, prace naukowe, doswiadczenie medyczne, doniesienia pacjentow  oraz na …. ulotki firmowe dotyczace szczepien.  Jest bardzo prawdopodobne, ze atakujaca pani doctor  zostala wynajeta przez firmy farmaceutyczne,  sama nie ma przeciez interesu w handlu szczepionkami (chyba ze rzeczywiscie ma).  Nihil novi.  W kazdym  kraju, gdzie budzi sie  swiadomosc spoleczna odnosnie  szczepien, kartele farmaceutyczne kupuja sobie jakiegos dziennikarzyne lub pseudolekarza, do atakow na ludzi  gloszacych prawde o szczepieniach.    Apeluje o solidarne wsparcie dra  Jaskowskiego.
http://wolnemedia.net/zdrowie/pranie-mozgow-w-sluzbie-zdrowia/
http://wolnemedia.net/zdrowie/kompromitacja-prawa-w-wydaniu-izb-lekarskich-2/
Pozdrawiam serdecznie
DM
———- Forwarded message ———-
From: Justyna Socha
Date: 2013/12/31
Subject: kłopoty dr Jerzego Jaśkowskiego
To: Maria Majewska
Pani Profesor,
Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Lekarzy w Krakowie wysłał pismo z zarzutami do dr Jerzego Jaśkowskiego, który od lat ostrzega pacjentów o ryzyku szczepień. Tutaj więcej informacji: http://wolnemedia.net/zdrowie/kolejna-kompromitacja-prawa-w-wydaniu-izb-lekarskich-1/
Cytat: “Pismo wystosował do mnie Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej, lekarz Jolanta Orłowska-Heitzman (na zdjęciu niżej).[2]
Otóż Pani ta postanowiła przedstawić mi zarzut, że dopuściłem się czynu polegającego na tym: „W dniu 02 stycznia 2013 roku w Gdańsku, biorąc udział w programie telewizyjnym „Minęła Dwudziesta” w TVP Info stwierdził, iż szczepienia przeciwko chorobom zakaźnym nie przynoszą korzyści zdrowotnych, są szkodliwe, ponieważ zmniejszają odporność osób szczepionych oraz wywołują różnorakie powikłania, i ludzie światli wycofują się ze szczepień, szczepienia są powszechnie stosowane, dlatego że przynoszą zysk firmom farmaceutycznym”, „czym naruszył art.1 ust. 3 w związku z art. 2 ust. 2 art. 71 Kodeksu Etyki Lekarskiej”.
W związku z faktem, że artykuły te mogą być szerszemu gronu PT Czytelników nieznane, przytaczam je poniżej zgodnie z Kodeksem. Brzmią one:
„Art. 1, ust 3. Naruszeniem godności zawodu jest każde postępowanie lekarza, które podważa zaufanie do zawodu”.
„Art. 2, ust. 2. Największym nakazem etycznym dla lekarza jest dobro chorego – salus aegroti suprema lex esto. Mechanizmy rynkowe, naciski społeczne i wymagania administracyjne nie zwalniają lekarza z przestrzegania tej zasady.”
„Art. 71. Lekarz ma obowiązek zwracania uwagi społeczeństwa, władz i każdego pacjenta na znaczenie ochrony zdrowia, a także na zagrożenia ekologiczne. Swoim postępowaniem, również poza praca zawodową, lekarz nie może propagować postaw antyzdrowotnych.”
A tutaj materiał o którym mowa od 29 minuty: http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/minela-dwudziesta/wideo/02012013/9412199
_______________
Polecam uwadze też nową petycję, którą STOP NOP wystosowało do premiera i ministerstwa zdrowia razem z Instytutem Ochrony Zdrowia Naturalnego: http://petycje.iozn.pl/szczepienia
Wolność wyboru szczepień!
Żądamy prawdy o zagrożeniach i rzeczywistych korzyściach ze stosowania adiuwantów i innych dodatkowych substancji w szczepionkach!
Panie Premierze, Panie Ministrze,
niebezpieczeństwo związane z substancjami dodatkowymi stosowanymi w szczepionkach zostało dowiedzione w wielu badaniach.
Coraz większa liczba Polaków jest zaniepokojona skutkami ubocznymi wywoływanymi przez niebezpieczne składniki szczepionek oraz utrzymywaniem polityki powszechnego i systematycznego szczepienia pomimo możliwych zagrożeń związanych z tymi składnikami.
Poprzez niniejszą petycję domagamy się:
1.    Prowadzenia rzetelnych badań nad niebezpiecznymi składnikami szczepionek (aluminium, rtęć, formaldehyd, skwalen, polisorbat 80) w celu informowania naukowców, lekarzy, personelu medycznego oraz całego społeczeństwa o ryzyku, które się z nimi wiąże, oraz badań porównujących stan zdrowia dzieci szczepionych według pełnego programu szczepień i nieszczepionych. Badania takie mają sens tylko wtedy, gdy zespół je prowadzący składa się z niezależnych naukowców, którzy złożyli oświadczenia o braku konfliktu interesów, oraz gdy prowadzi dialog społeczny za pośrednictwem Internetu lub – niezależnych od producentów szczepionek – stowarzyszeń pacjentów.
2.    Zaprzestania – w imię zasady ostrożności – stosowania niebezpiecznych składników w       szczepionkach, dopóki nie zostaną przeprowadzone powyższe badania i nie poznamy ich wyników.
3.    Skuteczniejszego formalnego zobowiązania lekarzy przeprowadzających szczepienia do:
a.    przeprowadzenia bardzo dokładnego, potwierdzonego na piśmie wywiadu z pacjentem (rodzicami lub opiekunami w przypadku, gdy pacjentem jest dziecko) odnośnie aktualnego stanu zdrowia, alergii, astmy, chorób immunologicznych, neurologicznych oraz powikłań poszczepiennych u pacjenta i członków jego rodziny;
b.    rzetelnego informowania pacjenta (rodziców lub opiekunów w przypadku, gdy pacjentem jest dziecko) o wszystkich dostępnych na rynku szczepionkach, aby pacjent (lub jego rodzic czy opiekun) mógł dokonać świadomego wyboru preparatu, którym ma zostać zaszczepiony;
c.    rzetelnego informowania pacjenta (rodziców lub opiekunów w przypadku, gdy pacjentem jest dziecko) o wszystkich możliwych niepożądanych odczynach i powikłaniach poszczepiennych wymienionych w informacji o produkcie i o konieczności niezwłocznego zgłoszenia ich lekarzowi;
d.    obowiązkowego monitorowania stanu zdrowia pacjenta po szczepieniu, aby w porę wychwycić stany zagrażające jego zdrowiu lub życiu i zapewnić prawidłowe             diagnozowanie niepożądanych odczynów i powikłań poszczepiennych oraz właściwie ukierunkowane leczenie;
e.    wywiązywania się z ustawowego obowiązku zgłaszania właściwym organomniepożądanych odczynów poszczepiennych (niezbędne jest ustalenie nad tymskutecznego nadzoru, gdyż w praktyce w Polsce to nie funkcjonuje) oraz             odnotowania tych informacji w książeczce zdrowia i dokumentacji medycznej pacjenta.
4.     Utworzenia listy biegłych ekspertów – niezależnych od koncernów farmaceutycznych, w tym producentów szczepionek – na potrzeby wydawania opinii niezbędnych w toku spraw sądowych dotyczących powikłań poszczepiennych (z obowiązkiem złożenia oświadczenia o konflikcie interesów).
5.    Rozważenia w trybie pilnym konieczności zmiany kalendarza szczepień i zmniejszenia liczby obowiązkowych i zalecanych szczepionek.
Przede wszystkim wskazujemy na zasadność zrezygnowania:
a)     ze szczepienia noworodków (poza przypadkami wysokiego ryzyka), proponując rozpoczynanie szczepień od 4. miesiąca życia,
b)     z podawania więcej niż 3 szczepionek jednego dnia,
c)     z pełnokomórkowej szczepionki przeciw krztuścowi,
d)     z podawania szczepionek zawierających żywe wirusy (lub podawanie ich pojedynczo w bezpiecznych odstępach czasu) – podkreślając konieczność udostępnienia szczepionek monowalentnych.
Pozdrawiam,
Justyna Socha
www.stopnop.pl
Ta wiadomość e-mail jest wolna od wirusów i złośliwego oprogramowania, ponieważ ochrona avast! Antivirus jest aktywna.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/