„Na Ukrainie, przewidywany tylko nieunikniony wybuch"

„Na Ukrainie, przewidywany tylko nieunikniony wybuch”

Valery Moshev
© Zdjęcie: “Głos Stolicy”
Ukraina dziś i jutro – w rozmowie z “Okno do Rosji” znany ukraiński polityk, prezydent “Centrum Analiz i Prognoz systemu” Rostislav Ishchenko
Poddać Ukrainę i jej przyszłość – jeden z najważniejszych dziś. I co najważniejsze, być może, pytanie – jak długo przerwa przed odroczone do ostrej fazie kryzysu? Będzie na ogół uniknąć podziału kraju, stanu, czy ukraiński rząd i naród ukraiński przezwyciężyć dzielące ich różnice, które dziś wydają się nie do pokonania? O tym, co jest dzisiaj sytuacja na Ukrainie, a co się z tym jutro – w wywiadzie dla portalu “Okno do Rosji” politolog z renomowaną i prezes “Centrum Analiz i Prognoz” Systemu Rostislav Ishchenko
– Rościsław, część czasami wydaje się, że wszystko najgorsze jest za nami na Ukrainie. Majdan fizzles, presja na Ukrainę od Zachodu najwyraźniej osłabił Rosję w kluczowym momencie obecny rząd pomagał finansowo i politycznie, ale także bez żadnych warunków wstępnych. Ale ostre sprzeczności pomiędzy rządem a ludźmi były i nadal pogłębiać? I ludzie z Ukrainy – to nie był pierwotnie pojedynczego społeczeństwo, czołganie się na nim pęknięcia, jak na złamanym lustrze – krajowe, ideologiczne, kulturowe, polityczne, ekonomiczne, językowe – nic nie ma zgody, nie ma jedności. Samozadowolenie?
– Wszystko najgorsze nigdy się nie kończy. Jednakże, jak dobrze. “Majdan” nie może po prostu zabrakło pary, ale także na wszystkich, przepraszam, umrzeć, może zniknąć na Zachodzie, jak UE i NATO (nic nie trwa wiecznie). Ale coś maydanery (“evrointegratory coś”) pozostają. Że miliony naszych współobywateli formalne jesteśmy zmuszeni żyć w jednym kraju, przynajmniej dla nas, i to już od dawna jasne, że jest to niemożliwe. Kraju albo będzie takie jak to jest konieczne dla nas, a następnie będą traktować je jako czyjeś marzenie o emigracji lub rewolucji, czy takie jak to jest konieczne do nich, a następnie poczekać na obozach koncentracyjnych i fizycznej likwidacji lub emigracji. Biorąc pod uwagę fakt, że jasne, granica między Wschodem i Zachodem Ukrainy nr: Center i Północnej – mentalnie i mieszane strefy cywilizacji, nawet prosty rozbiór kraju, bez wojen domowych jest mało prawdopodobne.
Jest smutny fakt – na terytorium Ukrainy mieszkają dwie osoby: Ukraińcy – pochodna Galicyjski rusofobię tendencję do pochłaniania cały kraj i wszystkich jego obywateli Ukrainise i trochę Rosjan – ten sam oddział Rosjan, jak Sybiraków, Białorusinów lub Ryazanians Pomors. Na początku lat 90. miał szansę, aby połączyć je w jeden ukraińskiego narodu politycznego. Jednakże fakt, że ideologia nowego państwa zobowiązał się do ustalenia, Galicji, specjalne zwolennicy faszystowskiej, antysemickiej i polonofobskoy Russophobian odmiany nacjonalizmu ukraińskiego, szybko stało się jasne, że ukraiński rząd nie jest zbudowany jako samodzielny terytorialnej i gospodarczej podmiotu, ideologicznej nadbudowy nad pustką, która po grabieży dziedzictwa sowieckiego ktoś będzie musiał wziąć na siebie treści.
To nie odpowiadało ogromne ilości obywateli Ukrainy, którzy rozumieją, że projekt jest początkowo katastrofalne niezależność i może istnieć tylko jego rusofobii handlu (do jest zapotrzebowanie). Od tego momentu Ukraina skazana jest zbędne, ponieważ stan więcej niż połowa obywateli są postrzegane jako obcy – niezrównoważony. To nie ma znaczenia, zawsze śmiał Ukrainie rosyjskiego oporu. Nawet jej bierna akceptacja Majdan Galicyjski styl zarządzania i jego faszystowskiej ideologii służąc, blokując wszelkie próby Ukrainy i Ukraińców Ukrainise “stworzyć Ukraińców.”
Ale kraj nie może długo istnieć w stanie zimnej wojny domowej. Powinno ono podlegać kontroli zewnętrznej (która w tym przypadku jest bardziej prawdopodobne), albo upadek, lub zimna wojna domowa powinna iść do gorącej fazy. Kilka razy byliśmy na krawędzi wojny domowej, po raz ostatni w okresie od 1 do 12 grudnia 2013 roku. I tło tego konfliktu nie jest wydalany – zaraza “majdan” nadal mieszać dusze naszych współobywateli. Więc uspokój się bardzo wcześnie.
– Kryzys nie został przezwyciężyć kryzys odroczone – niektórzy mówią, że do nowych wyborów prezydenckich, a inni nie wierzą w krótki odpoczynek. Odnosi się wrażenie, że sam kryzys i stracił czas na ostrość tylko z tytułu umów tylko zewnętrznych graczy geopolitycznych, a sama Ukraina jest skazana czekać, jak i kiedy decyduje o jej losie w stolicach świata. Jednocześnie, Rosja poczyniła prawie wszystko, co mogłem, Zachód prawdopodobnie postanowił jeździć na zimę bez ryzyka zakłócenia tranzyt gazu w tym okresie, i że czeka na Ukrainie na wiosnę?
– Kryzys nie został pokonany i nie przełożone – przeszedł w fazę powolnego, ale wybuch jest możliwe w każdej chwili. I nie każdy w danej sytuacji będzie zależeć od Zachodu i Rosji. Dziś niektórzy boją się rozproszyć “majdan”, podczas gdy inni zerwać z “Majdan”, ale ten i uświadomić sobie, że mówimy o ich życie i wolność, a inni sobie sprawę, że bez zakończenia rewolucji – wolność zagrożone, i przyszłości politycznej działalności. W tej sytuacji, z każdej strony będzie starał się skorzystać z pierwszym korzystnym momencie dla ostatecznej decyzji, którą należy rozstrzygnąć tylko przez całkowite wyeliminowanie przeciwnika. Jest oczywiste, że w takiej sytuacji w czasie wybuchu, jego skala i skutki są nieprzewidywalne. Przewidywalne tylko jej nieuchronność.
– Wszelkie stabilizacja polityczna na Ukrainie jest jeszcze możliwe w zasadzie? Lub wszystkie rezerwy ludzi zaufania do władzy, a działania innych sił politycznych, i do siebie wyczerpani?
W jednym ze swoich artykułów ostatnio  piszesz, że “beczka prochu, na której wszyscy siedzą powinny eksplodowały długo, i cud, i nasze szczęście nie eksplodował.” Czy można zrobić cud na Ukrainie, gdzie historia niezależności i nie pojawiają się wyraźnie rosyjskie polityczne lub wszelkie inne alternatywą dla coraz bardziej wojowniczych i faszystowskich (?) “Ukraińców”? Co masz nadzieję, że kiedy mówisz, że “jeśli chcemy przetrwać i wygrać – wszystko, aby to zrobić i dla własnej bazy zasobów”? Z jednej strony rozumiem, że masz rację, i rozwiązanie wszystkich głównych problemów Ukrainy jest możliwe tylko od “środka”. Z drugiej strony, jeśli prawie ćwierć wieku, ludzie nie tworzą żadnej poważnej alternatywy dla tego, co dzieje się cały czas w kraju, trudno jest mieć nadzieję, że ktoś będzie w stanie zorganizować się w ewentualnym chaosu, zniszczenia i wojny wszystkich przeciwko wszystkim. Nie wierzę w “czerwonych” i “białych” – ze wszystkich stron sceny politycznej do tej pory widziałem tylko zielone, tylko anarchia. Będę bardzo szczęśliwy, jeśli moja opinia jest nie tak ze strony. Jesteś w grube rzeczy, jesteś żywotnie związane z Ukrainą, można być na bieżąco z kraju – co masz nadzieję?
– Po pierwsze, cud jest zawsze możliwe i musimy jak prawosławni wierzą w to i jest nadzieja. Po drugie, jak wspomniano powyżej, uważam, że zwycięstwo jest możliwe, nawet bez aktywnego oporu (a nie aż naziści zaczęli strzelać, nie można przewidzieć, czy ktoś strzelać do nich z powrotem, myślę, że to będzie, ale jest spekulacyjny wniosek ). Tak, nawet bez aktywnego oporu, bierny odbiór Ukraińców większości obywateli pozbawiona bazy ekonomicznej. Państwa ukraińskiego i upadki, bo nie mógł żyć kosztem zasobów wewnętrznych – to wszystko idzie do utrzymania Galicyjski Bandera ideologię i na jej podstawie nie jest nawet nieważne – konfliktu. W rzeczywistości, nie stając się 22-letnia galicyjscy Ukraińcy zalanie, mamy już nieuchronny upadek projektu ukraińskiego. Podczas ten sposób ukraińscy faszyści nienawidzą nas. Dzięki nam budować swoje państwo było technicznie niemożliwe, a to oznacza, że ​​zniknięcie parada suwerenności, która ma aż Ukrainy – kwestia czasu, a nie zasadą.
– W każdym razie, jeśli podział Ukrainy jest niemal nieuniknione, na niektórych liniach to będzie, i jak, i kiedy to się stanie może (jeśli chcą) interweniować w Rosji?
– Myślę, że najbardziej prawdopodobną opcją dla Zbruchem granicy. Prawdopodobne, jednak nie zawsze jest prawdziwe, i wszelkie inne możliwe opcje, ale to najbardziej prawdopodobne. Rosja, nawet jeśli nie chcesz być zmuszony do interwencji (śmieszne sądzić, że Rosja interweniowała w Abchazji, Osetii i Karabachu, Naddniestrzu, z wysokich kosztów i niższych premii można zignorować przyszłej sytuacji na Ukrainie). Interwencja Rosji po prostu sprawia, że ​​bardziej prawdopodobne dla Zbruchem granicy nie i nad Dnieprem.
– I ostatnie pytanie, Rościsław, i masz optymistyczny scenariusz dla Ukrainy?
– Dla Ukrainy jako państwa, nie widzę się optymistyczny scenariusz, chyba cud. Ukraina, na terytorium zamieszkania obywateli Ukrainy, widzę optymistyczny scenariusz, w szybkiej i pełnej integracji z Rosją.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/