Janukowycz użyje wszelkich legalnych środków by zapewnić bezpieczeństwo Ukrainy

Janukowycz zwrócił się do narodu: użyje wszelkich środków prawnych i innych określonych przepisami prawa Ukrainy do zapewnienia bezpieczeństwa publicznego oraz bezpieczeństwa wszystkich naszych rodaków

Janukowycz zwrócił się do narodu: “wojna, zniszczenie, przemoc ruinę Ukraina”
Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz wieczór z dnia 20 stycznia skierowane do narodu ukraińskiego. Agencja REGNUM publikuje pełny tekst listu:
Wiktor Janukowycz. Ilustracja: president.gov.ua
“Drodzy rodacy!
Zwracam się do was jako świadomych obywateli naszego kraju, którzy rozumieją, co stanowi zagrożenie dla ukraińskiego społeczeństwa i państwa są konflikty wewnętrzne, niezgoda i konfrontacji.
Niektórzy przywódcy opozycji złożył oświadczenie, że nie są one zaangażowane w masowych działań, które miały miejsce w dniu 19 stycznia na ulicy i zachęcił uczestników Gruszewskiego do takich akcji zaprzestania brutalnych konfrontacji z funkcjonariuszy organów ścigania.
Apeluję do ludzi z miasta Kijowa i innych uczestników spotkań publicznych. Błagam cię, nie iść do tych, którzy wzywają do przemocy, które mają na celu wywołać rozłam między państwem a społeczeństwem i chce rzucić ukraińskich ludzi w tyglu zamieszek.
Jestem sympatyczny do uczestnictwa w działaniach masowych, wyraził gotowość do wysłuchania swojego stanowiska i wspólnie znaleźć rozwiązania istniejących konfliktów, ale teraz, kiedy pokojowy protest przerodził się w zamieszki, którym towarzyszy pogromy i podpalenia, przemoc, jestem przekonany, że takie zjawiska są zagrożenie nie tylko dla ludności Kijowa i całej Ukrainy.
Jestem pewien, że jesteś, jak nikt inny, wiesz, że musimy dążyć wspólnie, aby nasze państwo w celu zwiększenia jego mocy, prestiż i możliwości.
Pragnę zauważyć, że dołoży wszelkich starań w celu zapewnienia porządku publicznego i ochrony praw ludności cywilnej, i użyje wszelkich środków prawnych i innych określonych przepisami prawa Ukrainy do zapewnienia bezpieczeństwa publicznego oraz bezpieczeństwa wszystkich naszych rodaków.
Jestem przekonany, że będzie mnie i wsparcia w wysiłkach zmierzających do zaprzestania konfrontacji, która prowokuje tych, którzy poświęcili krew ludzką chce walczyć o władzę usłyszeć.
Tylko spokojna droga, ciężka praca, jedność ludzi i nasze zaangażowanie w budowę na Ukrainie wysokie standardy życia ludzi doprowadzi nas do sukcesu. Wojna, zniszczenie, przemoc niszczy Ukrainę.
Wzywam do dialogu, kompromisu, do spokoju w naszej ojczyźnie. Wierzę w ludzi na Ukrainie. Ufni w mądrość naszych ludzi. I gotowy do służyć państwu i ludziom wiary i prawdy, tak długo, jak dość sił i pewności siebie ludzi. ”
Opublikowano: 21 stycznia, 10:22

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/