USrael przerzuca mudżahedińskich bandytów z Iraku do Europy Wsch.

US zaczyna transfer bojowników islamskich z Iraku do Europy Wschodniej

10 stycznia 2014 07:28 | Andrey Ivanov    Tekst    Zdjęcie    Wideo
“Mudżahedini Hillary” na granicy Ukrainy
W grze geopolitycznej na terytorium zachodniej części byłego Związku Radzieckiego oraz nowych członków UE w niedalekiej przyszłości może być kolejnym czynnikiem amerykańskich wpływów. Według bułgarskiej prasie, podczas rozmów w Brukseli na początku grudnia 2013 r. od sekretarza stanu USA John Kerry i rumuński minister spraw zagranicznych Titus Corlatean osiągnięto porozumienie w sprawie przeniesienia walczących mudżahedinów 3000 Irańczycy “Mojahedin-e Hulk” (MEK) z Iraku granicy z Bułgarią, Rumunia Craiova.
“Mojahedin-e Hulk” pojawił się w Iranie w połowie 1960 roku i całej swojej historii organizuje wiele ataków terrorystycznych. Po rewolucji islamskiej, wielu członków organizacji przeniósł się do Iraku w 1986 roku, brał udział po stronie Saddama Husajna w czasie wojny iracko-irańskiej. W 1997 r., Departament Stanu USA wydał MEK jako organizację terrorystyczną. Następnie, raport stwierdził, że “nie jest przypadkiem tylko rząd w świecie, który obsługuje” Mujahedin-e Hulk “politycznie i finansowo, jest totalitarny reżim Saddama Husajna.”
Po obaleniu Husajna, Waszyngton przejął kontrolę MEK. Od tego czasu tysiące bojowników zamieszkują amerykańskiej bazy w pobliżu stolicy Iraku. Nie dla nich zbudował miasto z sklepów i szpitali, w których nieustannie utrzymują swoje parady, wystawnego zupełnie nową amunicję. Gdy zawodnicy opuszczają opierają swoje policji wojskowych pilnujących USA.
21 września 2012 sekretarz stanu Hillary Clinton zapowiedziała wyłączenie “Mojahedin-e Hulk” z listy organizacji terrorystycznych. Według doniesień mediów w USA, przyjęcie takiej decyzji są duże firmy lobbingowe Akin Gump Strauss jak Hauer & Feld i Patton Boggs. W tworzeniu pozytywnego wizerunku zaangażowanych bojowników i wpływowych ludzi, takich jak minister Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA Tom Ridge , trzy były dyrektor CIA Michael Hayden , James Woolsey i Porter Goss , były NATO Supreme Commander General Wesley Clark .
Z biegiem lat, analitycy spekulują, że Waszyngton prowadzi MEK w przypadku poważnych zaostrzeń z Iranem. Jak się okazało, bojownicy mogą być używane w Starym Świecie. Pod pretekstem, że nowy iracki przywództwo wymaga eksmisji MEK z kraju, członkowie “Mujahedin-e Hulk” jest przygotowywany do wdrożenia w Europie. Niemcy i Albania wcześniej odmówił gospodarzem bojowników wymagających ich przesiedlenie w zwartych grupach. Ale Rumunia, najwyraźniej zgodził się przyjąć grupowanie w pełnej gotowości bojowej.
Jest możliwe, że Bukareszt planuje użyć islamistów przywiezione z Iraku do wdrożenia jego wieloletnie marzenie dołączyć jego rząd Mołdawii. W zasadzie, nowi władcy w Kiszyniowie nie i przed takim scenariuszem. Bo wtedy automatycznie stają się obywatelami Unii Europejskiej. Ale mieszkańcy nieujętej Naddniestrzu kojarzy się z “rosyjską świata”, a nie “Wielkiej Rumunii”. Bezpośrednio uruchomić operację wojskową, jak to było w 1992 roku, władze w Kiszyniowie i Bukareszcie nie może: te plany zakłócać rosyjskich sił pokojowych. Ale destabilizacji stosując partyzancką może być islamscy bojownicy.
Pod możliwe strajk może spaść i na Ukrainie. Na Krymie, beztroski członkowie wrażenie radykalnych islamskich grup i około 400 mieszkańców półwyspu są teraz walczą w Syrii od strony grup terrorystycznych. Nie będą zaangażowani w po powrocie do domu, nikt nie wie. Ale jeśli otrzymają pomoc z zagranicy i przez MEK stacjonującego w Rumunii, spokojny rozwój każdej Ukrainie będzie musiał zapomnieć.
Według profesora wydziału dyplomacji MGIMO Nikołaj Leonow , Rosja musi być gotowa do transferu bojowników w Europie:
– Jeśli ta informacja jest prawdziwa, to sytuacja staje się problemem dla Stanów Zjednoczonych. Po tym wszystkim, to wystarczy, aby złapać jednego lub dwóch z tych bojowników do reprezentowania ich świat społeczności jako dowód w Stanach Zjednoczonych próby destabilizacji sytuacji w Europie. I to może być powód do przyjęcia odpowiedniej rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ. Przynajmniej możemy przygotować taką uchwałę.
Musimy zrozumieć, że wszystkie te działania są częścią wojny informacyjnej. A jeśli starcia zbrojne mają własne normy (na przykład, aby nie używać broni nuklearnej i chemicznej), wojen medialnych ma żadnych zasad. Nie może być żadnych plotek. Zjednoczone twierdzą, że nie mogą one naruszać wolności prasy.
Jeśli te pogłoski są prawdziwe, musimy korzystać z ich mechanizmów dyplomatyczne i narażać USA jako globalnego wspólnika terrorystów.
“PS”: – obecność bojowników w Rumunii może mieć wpływ na sytuację w regionie?
– Obecność elementów bojowych, przewoźników przepiękne widoki zawsze komplikuje sytuację. Jesteśmy w centrum Moskwy na dobę Noworoczny taniec lezgince i cały Internet jest pełen, oburzony społeczeństwa. Chociaż nic nielegalnego nie było nawet. Ale demonstracja powoduje odrzucenie u ludzi działania niepokojące społeczeństwo i powoduje nieufność wobec władzy, które nie mogą uniknąć takich rzeczy.
Bojowników w Rumunii będzie czynnikiem wybuchowych we wszystkich Bałkanów. Przede wszystkim trzeba się martwić w Bułgarii, gdzie wielu muzułmanów żyje Dobrudży. Pojawienie się bojowników raz spowoduje nasilenie.
“PS”: – Co może być reakcja krajów Europy Wschodniej?
– W tym regionie nie może zrozumieć konsekwencje obecności bojowników. Polacy, Węgrzy długa wojna z muzułmanami, są dumni, że zatrzymał Ottoman zaliczkę w Europie. Nie wspominając już o Bułgarów, którzy byli około pięćset lat do tureckiego jarzma.
Ale jednocześnie nie mogę dokonać prognozy, bo nie posiadają pełnej informacji o sytuacji. Plotki w mediach może być inna. Ale potrzebujemy konkretnych danych do początku konfrontacji na szczeblu dyplomatycznym i politycznym. Po bojowników z Iraku nikt nie będzie zadowolony. Bułgaria ani na Ukrainie czy w Mołdawii i Naddniestrzu.
Ekspert ds. Międzynarodowego Michaił Demurin wskazuje, że scenariusz z wykorzystaniem radykalnych islamistów w USA z Iraku do Europy jest prawdziwe:
– Moim zdaniem, można wyraźnie zobaczyć analogię między US flirtuje z organizacjami terrorystycznymi dzisiaj i jak działał na początku XX wieku. Na początku 1920 roku, Amerykanie zaczęli wspierać nazistowskiego projektu do rozpatrzenia projektu radzieckiego. Po dojściu Hitlera do władzy, to współpracuje z nazistami bardziej aktywnie kontynuowane, a według niektórych, nie został w pełni zakończony, a po rozpoczęciu II wojny światowej.
Stany Zjednoczone działa na finansowanie programu “antiproekta”, który następnie próbować manipulować. Gdy widzą, że sprawy zaszły za daleko, próbują “to” antiproekt oswojony. Pamiętam w 1945 roku. Kiedy nasze wojska zgnieciony nazistów, Amerykanie wraz z Brytyjczykami utrzymywane w gotowości kilka dywizji hitlerowskich poddał je. W przypadku, gdy mają do wdrożenia “Operation Unthinkable”, który ma się rozpocząć wojnę z ZSRR. Następnie się po stronie Zachodu będzie zwalczanie tych jednostek niemieckich. Przydatność takich operacji bronił Churchilla . W warunkach walki faszystą podział utrzymał się do drugiej połowy 1945 roku.
Teraz widzę bezpośredniej analogii z czasem. I groźba polityki Waszyngtonu jest nie tylko Mołdawia, Naddniestrze czy Rumunia. Niebezpieczne podejście Amerykanów.
“PS”: – Co Rosja może podjąć w przypadku transferu bojowników do Rumunii?
– Moskwa powinna pryncypialne stanowisko. Nie możemy pozwolić, te same kołowrotki, które były terroryści podczas oddawania Libii. Niestety, operacja ta była zaangażowana i oddanie Rosji. Niektórzy z naszych polityków odgrywają bardzo aktywną rolę w politycznej i propagandowej wsparcia. Teraz działania te pozostają na miejscu.
Teraz trzymamy spójnego stanowiska w sprawie Syrii. Musimy zrozumieć, że te “gry”, w którym Amerykanie grają z międzynarodowym terrorystą, – nie jest jedynym, ale jednym z głównych powodów, wykluczających możliwość uznania ich jako prawdziwych partnerów długoterminowych. To jednak nie obejmuje możliwość wspólnego działania w przypadkach, w których nasze interesy są zbieżne.
– Islamiści zawsze były narzędziem do osiągnięcia swoich celów geopolitycznych amerykańskich – powiedział dyrektor Centrum Ekspertyz Valery Korovin geopolityczny . – Mechanizm ten został debugowany nawet podczas inwazji sowieckiej na Afganistan, gdy Mudżahedini otrzymanych od wsparcia finansowego i wojskowego USA. Amerykanie wierzą, że człowieka wpływ na przeciwników z pomocą islamistów całkowicie pod kontrolą Waszyngtonu. Jeśli islamiści się gdzieś, to znaczy, że USA przygotowuje się do wejścia na teren. Wybuch tzw “kontrolowanego chaosu” jest okazją do bezpośredniej interwencji.
Inną rzeczą jest to, że każdy system podlega entropii. Trudniejsze sieć amerykańska, większa autonomia nabywać fragmenty, tym więcej kawałków zerwana z niego. Proces ten może rozpocząć się wymknąć spod kontroli. Wtedy może się niezamierzone konsekwencje. Jak dla inicjatorów aktywności sieciowej, zarówno dla tych, po czyjej stronie funkcjonuje ten islamski rozgałęzioną strukturę. Rumunia tak bardzo zagrożone. Zwłaszcza, że ​​kraj ten nie posiada podmiotowości, nie jest w stanie, w zasadzie, w celu zapewnienia jej bezpieczeństwa w obliczu zagrożeń zewnętrznych i wewnętrznych. Ale odrzucenie znacznej części swojej suwerenności i jest warunkiem przystąpienia do Unii Europejskiej.
“PS”: – Czy bojownicy stanowić zagrożenie dla państw postsowieckich?
– Mogą one być traktowane jako zagrożenie dla Naddniestrza, Mołdawii, a nawet Ukrainy. Teraz Kijów wykonane chwilową wyboru na rzecz Rosji i skierował się do wyjścia z kontrolą USA. I może zostać uznane za poważne niepowodzenie polityki zagranicznej Waszyngtonu.
Nie jest tajemnicą, że na Krymie stworzył bazę do przygotowania bojowników islamskich. Dostępność w pobliżu innego 3000 bojowników może położyć kres ewentualnym pragnienia Ukrainy bez żadnych problemów do przystąpienia do Unii Celnej i Eurazji. Będzie on następnie albo zmuszeni reorientacji kraju do UE, lub upadku z kilku części.
“PS”: – Czy bojownicy stanowić zagrożenie dla interesów rosyjskich w Naddniestrzu?
– Użyj bojowników do własnych celów w Naddniestrzu byłoby logiczne dla Amerykanów. Oni są przyzwyczajeni do działają racjonalnie, konsekwentnie. Ten scenariusz wygląda przekonująco. Co ważne, ten rozwój będzie wyglądać normalnie dla zwykłych Rumunów. Możliwe ze względu na przyrost Mołdawia Rumunia będzie wyglądać historycznej zemsty. Korzystanie sytuację PR można przedstawić tak, że Rumunia stanie się graczem geopolityczna, wyzwanie potęgą – Rosja. Ale, oczywiście, będzie ono jedynie monstrualne plany USA do ponownego regionu.
“PS”: – Czy w Rumunii nie obawia się, że sytuacja może wymknąć się spod kontroli?
– Elity rumuńskie bezpośrednio zaangażowani przez administrację w Waszyngtonie, że podjęcie decyzji w oderwaniu od swoich ludzi. Elity nie myśleć o konsekwencjach nie kojarząc się z państwa lub narodu. W każdej chwili siedzą w samolotach – i tylko im i zobaczyć.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/