SUPER-ALARM ukraiński: Jak przetrwać woję domową

SUPER-ALARM ukraiński: Jak przetrwać woję domową

WAŻNE! Poradnik przetrwania podczas zamieszek, opracowany przez bezpiekę Ukrainy z doświadczeń “kolorowych rewolucji” tj. wojen domowych…

Roześlij PDF wśród przyjaciół!!! To się może przydać wszędzie w USA, we Francji w Polsce…

Auto-tłumaczenie na polski (niezbyt dobre) na dole.

Порадник з виживання та оборони міста при масових заворушеннях. Це мусить знати кожен

Вступ
Ці поради призначені для звичайних громадян, які за примхою долі опинилися у вирі вуличних заворушень, мародерства та грабежів. В цьому тексті викладено власний досвід людей, що пережили дві такі ситуації, що трапилися в 2005 та 2010 роках в місті Бішкек (столиця Киргизстану). Незважаючи на проміжок часу в 5 років, в обох цих випадках події розгорталися майже за одним сценарієм, за винятком деяких деталей. Проте в 2010 році, населення вже мало досвід протидії, тому збитків було завдано значно менше.
Мета цих порад – забезпечити власну та колективну безпеку законослухняних громадян в ситуації, коли органи влади не можуть або не хочуть встановлювати порядок, і тільки ми одні зможемо себе захистити.
В статті використовується термін «мародер» в значенні – грабіжник, погромник. Таке трактування пояснюється вже усталеним поняттям цього терміну в Киргизстані.
Основні принципи
Перше. Банально, але правда – зберігайте спокій. Не потрібно відразу ж вантажити сім’ю в машину і стартувати якнайдалі. Можете не проїхати через натовп на вулицях, до того ж, як показує практика, сусідні країни оперативно перекривають кордони. Та й полишені вами бізнес/житло, з великою ймовірністю відразу ж пограбують (можливо, навіть ваші сусіди). Не тікайте, а захищайтеся! Досвід бішкекчан доводить, що перемогти цілком можливо.
Друге. Один в полі не воїн. Багато хто вирішує залишитися в будинку/в квартирі, щоб «захищати свою родину та майно». Важко уявити більш дурної та згубної поведінки. До вас прийдуть не дві-три випадкові людини, від яких можна було б відбитися. Мародери діють групами від десяти та більше чоловік, з такою кількістю ви не впораєтеся. В такій ситуації одинак не грає ніякої ролі. Інша справа – організована дружина. Навіть кілька десятків міцних хлопців, під розумним керівництвом, зможуть відганяти більш чисельний за них натовп. Сидячи вдома, ви нічим не допоможете своїй сім’ї. Навпаки, дружина здатна швидко реагувати на виклики в межах свого району.
Третє. Не чекайте, доки хтось почне вас організовувати або збирати. Не дивіться на сусідів (мовляв, якщо вони підуть, то і я піду) – вони так само будуть дивитися на вас. Хтось мусить починати, подати приклад. Якщо таких немає – зробіть це самі. Краще погана організація, ніж її повна відсутність. Не турбуйтеся щодо «а чи послухають мене?» – В таких ситуаціях люди готові слухати майже будь-кого, хто буде пропонувати хоч якісь дії. Не думайте, що записавшись в дружину ви, тим самим, автоматично відправитесь в самісіньке пекло. Більша частина дружинників в активних бойових діях взагалі не бере участі. Сама присутність дружинників вже зупиняє багатьох мародерів.
Попередній етап
Отже, ви – звичайний громадянин звичайного більш-менш великого міста. Навчаєтеся/працюєте, маєте будинок/квартиру, звичний розпорядок дня. І цілком можливо, що так воно і триватиме все життя. Але для себе слід скласти план дій на випадок таких ситуацій, як вуличні заворушення та мародерства. Це на кшталт заходів для самооборони – ми сподіваємося, що це нам ніколи не знадобиться, але якщо раптом щось трапиться – шкода, що цього не має під рукою. Одна тільки ваша моральна готовність до схожих сценаріїв надійно захистить вас і ваших близьких від паніки.
Заздалегідь дайте самому собі відповідь на питання: Що ви будете захищати в першу чергу? – Свою роботу (торгові центри і офіси руйнують в першу чергу), свій будинок (особливо актуально при загрозі ксенофобських погромів), або свою, перепрошую, дупу? Сподіваюсь, що ви прислухаєтеся до викладених тут основних принципів, і, у випадку вуличних заворушень, оберете метод активної колективної самооборони.
Як розпізнати загрозу?
Вуличні заворушення і мародерство – це наче початок зими в грудні. Для відповідних служб подібні події часто виникають РАПТОВО, але звичайна людина цілком здатна передбачити такий розвиток подій.
Основні передумови до масових заворушень
1. Великі скупчення агресивного натовпу. Навіть якщо передбачався всього лише «мирний мітинг», достатньо невеликої іскри, щоб все запалало.
2. Відсутня жорстка організація/надто багато лідерів/занадто агресивні лідери.
3. Деморалізація правоохоронних органів.
Фактори, що збільшують вірогідність масових заворушень
1. Перемога натовпу – вдалий штурм будівель, успішний переворот, перемоги над загонами правопорядку.
2. Натовп складається переважною більшістю з іногородніх або люмпен-пролетаріату (жебраки, волоцюги, кримінальні елементи).
3. В місті розташовані національно активні райони.
Якщо мають місце зазначені фактори, то не сподівайтеся, що «пронесе». Неважливо, чи піде натовп за певними людьми на об’єкти чи ні. Неважливо, скільки їх – тисяча або двадцять тисяч.
Пригадаємо Москву в 1812 році. Якщо місто зайняв агресивний, сп’янілий від перемоги натовп іногородніх та малограмотних людей, а міліція боїться щось робити – таке місто ОБОВ’ЯЗКОВО буде пограбоване.
Поради:
1. Слідкуйте за політичними новинами, хоча б на місцевому рівні. Зазвичай, звідти поступає достатньо сигналів, щоб робити правильні висновки. Пам’ятайте про закон Мерфі: «якщо яка-небудь неприємність може трапитись – вона обов’язково трапиться».
2. Натовп не з’являється просто так. Щоб зібрати хоча б тисячу чоловік, багатьох необхідно заздалегідь оповістити. Для цього використовують ЗМІ, інтернет форуми, блоги. Якщо не бути сліпим і глухим – інформацію ви отримаєте вчасно. У сучасних реаліях не буває повної інформаційної блокади.
3. Не бійтеся перебільшити небезпеку. Куди небезпечніше її недооцінити. Та паніка теж не варіант. Тому всі чутки необхідно піддавати критиці. Якщо на форумі пишуть, що в місто вже підвели танки, а за вікном на вулиці нікого немає, то не варто відразу ж ховатися в підвалі. Вірогідно, що у когось страх з величезними очима. Але пам’ятайте, що такі чутки не виникають на зовсім вже порожньому місці.
Особистий досвід. Березень 2005 року. Киргизстан.
Набирає сили акція протесту, яку організувала опозиція після офіційної публікації результатів парламентських виборів. В декотрих регіонах захоплені будівлі адміністрацій, мерії. Заблокований аеропорт в південній столиці.
Мало сигналів?
23 березня. Бішкек. На площі розігнано невеликий мітинг. Опозиція обіцяє наступного дня зібрати десятки тисяч людей.
24 березня. Колони рухаються з околиць Бішкека до центру, де знаходиться Білий дім. На площі зібралося майже десять тисяч чоловік. Через деякий час було відбито спробу розігнати мітинг, міліція тікає. Натовп захоплює Білий дім. Ось тут вже всі розуміють, що грабунків та мародерства не уникнути.
6 квітня 2010 року. Киргизстан.
В одному з регіонів країни набирає сили акція протесту, що викликана затриманням одного з активістів опозиційної партії. Захоплена будівля адміністрації. На 7 квітня призначено масові мітинги у всіх регіонах, в тому числі і в Бішкеку. На підставі цієї інформації, а також розуміючи, що незадоволених вкрай багато. Ми вже можемо зробити висновок, що існує вельми велика вірогідність масових заворушень.
7-го квітня, десь об 11 годині ранку, Мітингувальники відбили спробу розгону. Міліція тікає, покидавши табельну зброю. І тепер вже озброєна юрба прямує до Білого дому. У когось ще залишилися надії на мирний результат? Обидві ці події відбулися як мінімум за 2-3 години до початку масових вуличних заворушень. І багато хто до останнього дійсно не вірив у те, що таке може статися. Адже сніг у грудні буває таким несподіваним.
Що робити, якщо існує вірогідність заворушень?
1. Доки працюють магазини – зробіть запаси продуктів. Не треба гребти все з полиць, достатньо мати запаси солі та сірників на 2-3 дні, максимум тиждень. А далі або все заспокоїться, або доведеться таки податися в біженці. У будь-якому разі, багато їжі вам ні до чого.
2. Зв’язок. Як показала практика, мобільний зв’язок та інтернет спершу майже перестають працювати через перенавантаження, та через деякий час їх робота відновлюється і надалі продовжує діяти. Нестача достовірної інформації та чутки (у 99% з них сильно перебільшені) – це вкрай сприятливе середовище для паніки. Тому обов’язково поповніть баланс мобільного телефону – потім це буде дуже важко зробити. Максимально зарядіть телефон. Якщо ви плануєте пересидіти в укріпленому приміщенні – беріть з собою зарядний пристрій.
3. Спробуйте додзвонитися всім друзям і близьким, переконайтеся, що вони знаходяться далеко від епіцентру подій (для цього краще скористуйтеся користуйтеся звичайним міським телефонам, бо мобільний зв’язок, скоріше за все, буде перевантажено). Ніяких «піду подивлюся» – це небезпечно, навіть смертельно. Під час квітневих подій було застрелено як мінімум одного такого споглядача, що знімав на телефон штурм будівлі. Жінок і дітей – обов’язково додому.
Що робити, якщо заворушення неминучі?
Припустимо у вас ще є кілька годин до заходу сонця і, відповідно, до погромів.
1. Вибір місця. Де і що саме ви будете захищати? Якщо обране місце знаходиться далеко від вашого нинішнього місцезнаходження, то як туди дістатися? Готуйтеся до того, що міський транспорт не функціонуватиме, а таксисти в кілька разів повисять розцінки. Якщо ви їдете на власному авто, то краще зробіть гак, але якнайдалі об’їдьте епіцентр подій. Натовп здатен пересуватися вельми спритно, так що по «сусідній вулиці» за 5 хвилин вже можна не проїхати. Якщо ваша машина опинилася в натовпі – намагайтеся прорватися. Кричіть, лайтеся, сигнальте, але ні в якому разі не зупиняйтеся. Нехай повільно, але просувайтеся крізь натовп до вільної ділянки.
2. Власне авто варто перегнати в безпечне місце. Звичайні стоянки не достатньо безпечні, залишати на вулиці – ще гірше. Сховати автомобіль слід у дворах або в закритих гаражах. Докладніше про машини розказано в додатку 1.
3. Проведіть інструктаж своєї родини. Розкажіть, що ви хочете робити. Заспокойте їх. Чоловіки виходять на патрулювання, а жінки – постачають їм новини та гарячу їжу. Докладніше про спілкування з жінками розказано в додатку 2.
4. Правильно одягніться. Краще одягнути більш теплий одяг, ніж цього вимагає погода, особливо, якщо доведеться патрулювати вулиці. Вночі, навіть влітку, буває досить прохолодно. Не забудьте про зручне взуття. Обов’язково візьміть пов’язки, вони допоможуть відрізнити «своїх» від мародерів. Беріть із запасом, щоб потім роздати новоприбулим. Зазвичай використовують неширокі пов’язки на праву руку червоного або білого кольору (щоб було добре помітно в темряві). Візьміть з собою теплу шапку. Вона не тільки зігріватиме голову, а ще забезпечить деякий захист голови від палиць/каміння.
5. Спорядження. Знову ж таки, зарядіть мобільник, якщо ще не встигли. Обов’язково візьміть трохи їжі (достатньо шоколадного батончика типу «Снікерс»), пов’язку, документи. Також бажано взяти: ліхтарик, бинт, джгут, трохи грошей. Ніяких сумок – тільки те, що поміщається в кишенях.
6. Зброя – ось тут вже нічого конкретного не порадиш. Базовий принцип незмінний: якщо дістали зброю – застосовуйте її. Будь то мисливська рушниця або травматичний пістолет. Тільки пам’ятайте, якщо ви таки пустили в хід зброю (навіть битку або арматуру) – просто так відступити вам вже не дадуть. Якщо не зможете перемогти або відігнати нападників – скоріше за все, вас жорстоко поб’ють. Якщо зброю не було застосовано, то можливо вас не чіпатимуть, бо мародерів особисто ви не цікавите.
7. Запишіть на мобільник всі важливі телефони: дільничне відділення міліції, швидка допомога, штаб дружин, тощо.
8. Якщо ви записуєтеся в уже сформовану дружину або йдете на захист будівлі – то цілуйте коханих і вперед. Якщо ж ніхто в межах вашого району ще не організував дружини, то вам доведеться цим зайнятись самостійно. Поради щодо правильної організації дружин читайте нижче.
Ваші вороги
Склад ворогів більшою мірою залежить від особливостей ситуації. Найчастіше, є певне ядро (той самий первісний натовп, що може розділитися на підгрупи) і ситуативні групи (як правило – це тутешні мешканці, яких привабила можлива халява). Якщо існуватиме можливість безкарного грабунку (залежить, насамперед, від стану правоохоронних органів), то ситуативних груп може бути вкрай багато.
Вашим супротивником, скоріше за все, стане молодий хлопець від 13 до 20 років, часто нетутешній. Поодинці вони не ходять, пересувається групами по 5-10 осіб. Такі групи здатні дуже швидко пересуватися, і в найкоротші терміни створювати серйозний натовп. В цілому неорганізовані, досить полохливі, але, зібравшись великою групою, вони втрачають почуття страху. А під дією алкоголю, наркотиків чи просто адреналіну можуть взагалі не відчувати болю. Озброєні камінням та палицями.
Вибір цілей більшою мірою залежить від причини заворушень. Якщо це націоналістичні виступи – будуть грабувати торгівельні центри, ринки, офіси, будинки та квартири, які за чутками, належать людям іншої національності. Зрозуміло, що ніхто з нападників не буде перевіряти достовірність інформації, і дістанеться багатьом з «правильною» національністю. В іншому випадку, першими цілями стануть торгівельні центри – багато товарів тут знаходяться за скляними вітринами, а охорона не стане захищати їх на смерть.
Точок для погромів зазвичай багато. Як тільки заходить сонце, групи мародерів збираються біля кожної «смачної» будівлі. Проводиться базова розвідка – наскільки міцні двері, чи є грати, чисельність охорони. Якщо об’єкт надто вже міцний горішок, то можуть і не чіпати (особливо, якщо поруч є щось доступніше). Але це не стосується великих торгових центрів – їх цінність для мародерів занадто висока.
Якщо ж атаку проведено успішно (розбито вітрину, грабіжники проникли всередину будівлі), то натовп вкрай швидко збільшується – прибувають жінки, діти, навіть літні люди (ви здивуєтеся, скільки навколо вас потенційних мародерів). За одну-дві години вони винесуть всі цінні речі. Будуть трощити всередині все, що трапиться під руку, часто бувають підпали. Як показує практика, якщо мародери проникли всередину, то утримати будівлю вже майже неможливо – занадто нерівні сили. Мета захисників – не допустити проникнення.
Після першого ж успіху мародери прагнуть віднести свою здобич додому або в найближчий доступний їм «схрон». Власне, тут і проявляється відмінність між місцевими та приїжджими мародерами. Перші крадуть цінні об’ємні речі (в першу чергу – побутову техніку). Другі – одяг, взуття, дрібні цінності (телефони, ювелірні прикраси). Відповідно, навіть якщо грабують торгові центри, а ваша варта захищає спальний район – потягнуть повз вас. Можна (і навіть потрібно!) відбирати в них награбоване та виписувати лікувальних «лящів». Тільки будьте обережні – вони можуть повернутися з підмогою (та якщо у вас достатньо сил – не повернуться).
Варто зазначити, що крім мародерів, в цей же час «прокидаються» законні власники торгових точок, бутиків. Вони будуть намагатися вивезти хоч щось (часто з уже розбитих центрів). Тому перш ніж бити – питайте.
Будьте готові до того, що після перших успіхів загальна кількість мародерів зросте на значний відсоток від загальної кількості мешканців міста. І тоді почнуть громити все навкруги – офіси, дрібні магазини. Центр міста, як правило, страждає набагато сильніше, ніж околиці. Пік грабежів припадає десь на 00:00-02:00, а далі поступово спадає, зі світанком в розгромлених будівлях залишаються лише кілька стерв’ятників, які намагаються знайти хоч щось цінне. Іноді вони тупо тягнуть додому вітрини, рекламні щити. Якщо мародери не отримали гідної відсічі – наступної ночі все повториться.
Оборона торгових центрів і офісних будівель
Саме торгові центри стануть першими цілями мародерів. Причому, в першу чергу будуть громити магазини одягу, комп’ютерні салони (і клуби), а також магазини побутової техніки. Та це не означає, що якщо ви торгуєте будматеріалами, то вам нема чого хвилюватися – нічого подібного, грабують і тягнуть все – навіть розетки зі стін виколупують.
Отже, ситуація наступна. По місту рухається чисельний агресивний натовп, озброєний палицями і камінням, міліції немає, масові заворушення неминучі, до темряви (і початку грабунків) є ще кілька годин відносного спокою. Як можна захистити свій торговий центр або офіс?
1. Якщо є така можливість – завчасно вивезіть товар/оргтехніку. Якщо вивезти не встигли/не змогли, то хоча б приберіть все з вітрин/вікон. З вулиці не має бути видно нічого цінного! Це не тільки зменшить ваші втрати в разі поразки, а ще й зменшить саму вірогідність нападу.
2. В першу чергу – визначте головного. Зазвичай ним стає керівник служби безпеки – людина з деяким досвідом, вміє віддавати накази. Якщо такий є, то ваше завдання – виконувати його розпорядження (окрім дурних, зрозуміло). Давайте поради, підказуйте, постачайте інформацією, але не перестарайтеся. Якщо вам здається, що можна щось зробити краще – повідомте про свою пропозицію. Якщо спільнота не підтримала вашої пропозиції – не сперечайтеся, злагодженість команди зараз куди важливіша.
3. Проаналізуйте ситуацію. Скільки на першому поверсі звичайних скляних вікон без грат? Які у вас двері? Принцип простий: все, що можна розбити – буде розбито. Все, що можна відігнути – буде відігнуто. Вам протистоять не тупі зомбі, а досить хитрі супротивники. Наприклад, якщо у будівлі є чорний вхід, то ним обов’язково скористаються.
4. Якщо на першому поверсі багато решіток або взагалі немає скляних вітрин і звичайне каміння вам не нашкодить, то краще тримати оборону всередині. Якщо ж слабких точок забагато, то єдиний шанс вистояти – організувати «живий ланцюг» навколо будівлі. Таким чином у 2005 році був захищений найбільший магазин Бішкека – ЦУМ (єдиний уцілілий того разу торгівельний центр). Охорона і орендарі всю ніч стояли в живому ланцюзі.
5. У будь-якому випадку – захистіть скло. Навіть якщо серйозних спроб штурму не буде, камені все одно кидатимуть. Листи фанери, покрівельне залізо, навіть тканина – все стане у нагоді.
6. Обов’язково слід провести інструктаж для всіх присутніх захисників. Кожен має знати, де він повинен стояти, що робити, які накази можуть бути віддані, куди відступати в разі поразки. Якщо такий інструктаж проводите ви: не брешіть людям. Говоріть жорстку, але правду (та не забувайте і підбадьорити). Покажіть, що ви готові до будь-якого перебігу подій. Людина, яка може приймати рішення та пояснювати підлеглим, що їм робити – це ключовий фактор для забезпечення бойового духу.
7. Крім фізичного ворога – мародерів – вам ще загрожують тривога і страх перед невідомим. Як мінімум одна людина з вашої команди має стати джерелом інформації. Попросіть друзів/родичів дивитися телевізор, слухати радіо, сидіти в інтернеті (останнє дасть найбільш оперативні новини, але й найменш надійні) і дзвонити вам/відправляти SMS про важливі події.
Якщо вам доведеться захищати будівлю на вулиці
1. Добре поїжте, вдосталь напийтеся води (але не дуже багато). Обов’язково сходіть в туалет. Тепло одягніться. Відразу готуйте себе до гіршого сценарію – що доведеться простояти всю ніч.
2. Не використовуйте зброю, якщо не впевнені на 100% у своїй силі. Навіть якщо вас сто чоловік, все одно ви не встоїте проти натовпу в кілька тисяч. Краща зброя – дипломатія та наполегливість.
3. Оберіть оратора. Якщо заворушення організовані людьми іншої національності – ваш «спікер» обов’язково повинен вільно говорити їхньою мовою. Чітко зрозумійте первинну причину погромів (варіанти: «це все належить виродку-правителю, тому треба громити» або «це все належить виродку-[національність, проти якої організовано заворушення], тому треба громити») – і переконуйте натовп у зворотному.
4. У вас будуть жбурляти камінням, штовхати і намагатися прослизнути повз вас – не бійтеся, тримайтеся, не пускайте. Якщо чесно, то шансів у вас не багато. Але досвід бішкекчан свідчить про те, що це можливо. В першу ніч саме таким чином відстояли ЦУМ, приблизно 100 осіб встояли проти натовпу у п’ять тисяч.
Якщо вам доведеться захищати будівлю зсередини
1. Проаналізуйте всі можливі місця проникнення. Якщо двері можна виламати – підіпріть її чимось. Захисні жалюзі, що опускаються на вітрини, від кількох ударів можуть трохи піднятися, достатньо, щоб пролізти під ними. Будьте готові до цього.
2. Будуйте барикади біля кожного можливого входу. Столи, лавки, стільці, вішалки – згодиться все.
3. Визначте, що можна використати, як зброю. Вкрай бажано нікого не вбивати (навіть якщо ви озброєні вогнепальною зброєю). Шокери, палиці, гумові/пластикові кулі. Особливо ефективні пожежні гідранти, та спершу переконайтеся, чи в нормальному стані шланг, чи достатній тиск. Як правило добрий струмінь крижаної води швидко протвережує і позбавляє мародерів від бажання продовжувати штурм. Можна ще використати вогнегасники, але я не чув жодне про його успішне застосування в таких ситуаціях.
Рекомендую як психолог: дайте кожному з вашої команди хоч якусь зброю – хоч ніжку від стільця, хоч шматок арматури. Сама тільки наявність збої під рукою припинить паніку і зніме тривогу.
4. Якщо ніч проходить більш-менш спокійно, то захисники починають розслаблятися. У такому разі доречно було б провести навчання (власне, їх завжди слід проводити, якщо настає слушна мить) – швидке заняття своїх позицій, підготовка зброї (наприклад, пожежних гідрантів), координація дій у разі зміни ситуації (наприклад, прорив з пожежного виходу). Навчання дозволяють відпрацьовувати все на практиці (при будь-якому інструктажі обов’язково знайдуться ті, хто не почув/не зрозумів/помилився), а також підбадьорить та підвищить бойовий дух.
Розвиток подій під час штурму будівлі
1. Збирається ядро натовпу. Це може бути навіть маленька групка в 5-6 чоловік. Можуть під’їхати автівкою. Вони починають скликати інших, в першу чергу криками. Якщо ніхто не відгукується і не підходить – йдуть геть.
2. Якщо натовп збільшиться до декількох десятків чоловік, то вони себе “заведуть” криками. Полетить перше каміння. Тут ще можлива дипломатія.
3. Якщо камені розбили скло та можна проникнути всередину – натовп відразу ж почне просочуватися вперед. Зазвичай мародер не вступає в бійку з охороною, його мета – швидко проникнути і вкрасти найцінніше, тому всі хочуть бути в перших рядах. Якщо проникнення вдалося, то буквально за декілька хвилин чисельність мародерів збільшиться в рази. Як показує бішкекський досвід, якщо супротивник проник в будівлю, то скоріше за все, це поразка. Проте в квітні 2010 року захисники торгового центру «Плаза» все ж змогли реорганізуватися і прогнати кийками та шокерами всіх, хто встиг потрапити всередину будівлі.
4. Якщо розбити скло не виходить чи стоять грати, то нападники спробують вибити двері або решітки. Тараном може стати будь-який підручний предмет – вуличні лавки, урни. Можуть навіть підігнати машину, прив’язати мотузку і смикнути з місця. Звичайні решітки вилітають «на раз». На цьому етапі дипломатія вже ніяк не допоможе. Тільки активний захист – поливайте водою, стріляйте, бийте тих, хто атакує. Не варто навмання стріляти в натовп – ви їх тільки розсердите.
5. Якщо ви успішно тримаєте оборону, не даєте ламати двері, решітки, то натовп потроху відхлине. Чи буде наступна спроба штурму, залежить від того, чи залишилися поруч більш легкі цілі і наскільки «смачна» саме ваша будівля. У квітні 2010 року торговий центр «Beta Stores-2» відбивався протягом 4-5 годин.
6. Ближче до світанку натовп стане меншим, зі сходом сонця грабежі, як правило, припиняються.
Вуличні дружини
Про такі формування вже благополучно забули майже всі країни колишнього СРСР, а колись вони були досить серйозною силою. В цій статті під поняттям «вулична дружина» називають організовану (як правило, за місцем проживання) групу громадян, метою яких є протидія грабункам і бандитизму. В Бішкеку створювалися дружини таких типів:
1. При міліції, щоб посилити міліцейські патрулі. Зазвичай формується на другу ніч (оскільки однією з перших ознак початку масштабних вуличних заворушень є деморалізація міліції). За інших рівних умов, рекомендую записатися саме в ці дружини.
Переваги: присутність представника влади (страх перед ментом у бандитів інстинктивний), нормальне озброєння, досить непоганий зв’язок, гарна (хоча це не гарантовано) організація. Дружини при міліції зазвичай приписують і в ВВС, і в опорні пункти – йти краще в ВВС (туди спрямовують всіх боєздатних ментів, а в «опорках» залишають кілька жінок-секретарок). Правила поведінки тут прості – інструктаж вам проведуть, старшого призначать. Слухайтеся наказів і все буде добре. З мінусів: підвищена вірогідність того, що доведеться брати участь в бойових діях.
2. При деяких організаціях (зазвичай вийськового типу) – Союз ветеранів Афгану, організації спортсменів. Такі дружини створюються досить оперативно (особливо якщо у мешканців уже є досвід виживання в подібних ситуаціях). Зазвичай вони по-військовому організовані, мобільні. Найчастіше саме вони стають основними захисниками порядку (особливо поки міліція швиденько скидає форму й ховається по домівках). Якщо вам потрібні гарантовані пригоди – записуйтеся до них разом з машиною. Переваги: ті ж, що і в першому пункті, за винятком зброї – якраз з цього і виникає основний мінус. Ймовірність постраждати в такій дружині – досить висока.
3. Дворові дружини – зазвичай створюються активістом(-ами) з числа мешканців навколишніх будинків. Нічого особливого вони не планують – просто охороняють власне подвір’я та прилеглі території. Від конкретного організатора залежить, чи наблизяться до другого типу або до четвертого. Зазвичай це слабо організована група чоловіків від 20 до 50 років (більшість 30-40). Якщо район не дотикається до осередків заворушень, то перебувати в такій дружині – найспокійніше. Мародери шукають легкі та заможні цілі, йти по домівках/квартирах вони почнуть тільки коли все інше вже буде пограбовано (за винятком заворушень на грунті міжнаціональної ворожнечі).
4. Неорганізовані дружинники – вийшли на вулицю після заклику до самооборони (зазвичай це відбувається після першої ночі мародерства і грабунків), можуть організовуватися різними міськими службами . Їх основною рисою є відсутність грамотної організації та управління. Наполегливо не рекомендую записуватися в такі дружини. Якщо маєте змогу – очольте та організуйте хоч трохи. Якщо з якихось причин це зробити неможливо – шукайте альтернативні варіанти. Членство в такий дружині не тільки не приносить реальної користі місту, а ще й піддає вас серйозному ризику, причому марному. Замість того внеску в захист, який мав би бути в іншому випадку.
Вуличні дружини: порядок дій
У вас в місті дійсно намічаються масові заворушення. Є загроза, що грабіжники завітають і до вашого району (пам’ятайте, якщо натовп перемагає та в місті відсутні співробітники правоохоронних органів, то безпечних районів не залишиться в принципі). Якщо вам не потрібно захищати своє місце роботи, то найрозумнішим буде захищати свою оселю.
Підготовка:
1. Визначте хто на цей час формує дружини. Читайте місцеві форуми, блоги – контактна інформація дружинників з’являється досить оперативно. Дружини першого та другого типу підійдуть для тих, хто бажає активних дій. Про формування дворової дружини вам обов’язково повідомлять (можуть робити обхід квартир, дзвонити, або скликати всіх з двору).
2. Уточніть час і місце збору і яке спорядження необхідно мати при собі (зазвичай, тільки нарукавна пов’язка певного кольору, але можуть наказати прийти з підручним озброєнням).
3. Далі стандартні дії – зарядити мобільник, добре поїсти, тепло і зручно одягнутися, взяти з собою необхідні речі.
4. Якщо до місця збору вам доведеться довго добиратися – постарайтеся йти при денному світлі.
Як самому сформувати дружину
Це слід робити у випадку, якщо:
1. На міліцію немає ніякої надії.
2. Дружини другого типу досить далеко.
3. Ви вкрай турбуєтесь за своє житло і людей в ньому.
Порядок дій:
1. Знайдіть “домкома” або квартального (якщо не знаєте, де вони живуть, запитайте у сусідів) – тобто представника хоч і ніякої, але все ж влади. Повідомте йому про свої плани, попросіть про підтримку ваших дій.
2. Вирішіть основні організаційні моменти – коли збирати людей, що будете охороняти (Тільки свій двір? Район? Прилеглі магазини і офіси?)
3. Спільно з “домкомом” обійдіть всі квартири. Якщо квартир багато – шукайте помічників. Для більшої ефективності робіть оголошення на дворі з мегафону (якщо знайдете такий). Текст промови досить простий і нехитрий: «Чоловіки будинків № .. , .. – виходьте на двір, записуйтесь в дружину! Захистимо наше місто від грабежів і розбоїв, захистимо тих, кого любимо!». Але просто таке оголошення не дуже ефективне – чисто психологічно. Особисте звернення (обхід по квартирах) приверне набагато більше людей, ніж масове звернення. Феномен того ж роду, що кричати «Хто-небудь, допоможіть!». Це менш ефективно, ніж звертатися до конкретного перехожого: «Чоловік, допоможіть!».
4. Підготуйте помічника з аркушами паперу і записуйте всіх дружинників. ПІБ, адресу, телефон. По-перше, це створить відчуття організованості, а, по-друге, допоможе виявляти «засланих козачків» (і таке буває).
5. Слід налагодити контакт з міліцейською дільницею (якщо працює) та активними сильними дружинами. Повідомте про організацію своєї дружини, дайте свої координати. Розкажіть про свої плани (що будете охороняти), про свій склад. Домовтеся про підтримку та взаємодопомогу. Можливо, ви отримаєте додаткові інструкції або ж міліція направить до вас свого співробітника.
6. Коли народ збереться – проведіть інструктаж. Його зміст ми описували вище. Важливе зауваження: для збору дворової дружини величезне значення має ваш особистий авторитет. Скоріше за все послухають чоловіка років 40-45, добре відомого багатьом сусідам, активіста двору. Якщо вам менше 30 років, то з першу заручіться підтримкою старшого за вас чоловіка, наприклад батька або сусіда відповідного віку.
Власне діяльність дворової дружини зводиться до патрулювання двору і прилеглих територій. Бажано не розділятися, в кількості – ваша сила. У разі зіткнення спершу спробуйте дипломатію, далі – за обставинами (зазвичай – бійка). У разі реальної загрози обов’язково викликайте підкріплення – міліцію або інші дружини.
Як з неорганізованої юрби сформувати нормальну дружину?
1. Як правило, відсутність організації пояснюється відсутністю лідера. Хоча керівник може і бути – але некомпетентний. Якщо саме такий випадок – спробуйте з ним поговорити, дати йому декілька порад. Якщо це марно, до того ж керівник має якусь посаду (наприклад, голова районної ради – бюрократ, якому доручили створити дружину) – йдіть звідти. Така дружина свідомо небоєздатна, при нападі мародерів – відразу ж тікає, тим самим піднімаючи бойовий дух вашого супротивника, що призводить до втрат в той чи інший спосіб.
2. Якщо офіційного керівника немає, а місце лідера вакантне – спробуйте його зайняти. Навіть погана організація краща за її повну відсутність. Гірше ви не зробите, а краще – можливо.
Неорганізованість призводить до таких наслідків:
1. Незрозуміло, кого слухати і чиї накази виконувати. У кризовій незнайомій ситуації звичайна людина готова і бажає виконувати накази, йому потрібна «сильна рука» компетентного лідера. Почніть щось робити: зберіть всіх, познайомтеся з дружинниками, представтесь самі.
2. Незрозуміло, що взагалі робити. Відсутній певний план дій – це одна з найбільш поширеніших помилок. Проведіть інструктаж: «Патрулюємо звідси і до ранку, у випадку нападу на нас – відбиваємося, якщо їх занадто багато – відходимо до такого-то будинку. Не кидати своїх товаришів».
3. Незрозуміло, що відбувається навкруги. Відсутність достовірної інформації, породжують чутки, вони – основна причина занепаду бойового духу і причина паніки. Бажано, щоб ви були найбільш поінформованим з усіх – це додатково підвищить ваш авторитет. Схема та сама – попросіть рідних/друзів надсилати вам SMS або телефонувати (якщо зв’язок працює нормально) та повідомляти про всі значущі новини (особливо про те, що відбуваються у вашому районі). Розповідайте про них своїм товаришам. Власне розповідь слід формувати таким чином: є дехто, який розуміє, що відбувається, знає, що треба робити, і скаже мені про це. Все, звичайній людині цього буде достатньо.
Додаток 1: Автомобіль
Цей залізний кінь може стати або тягарем, або ж – відмінним, навіть незамінним помічником в таких ситуаціях. Приймати рішення вам – або ж ризикувати (машини палять регулярно), або ж – заховати. Якщо вирішили заховати, то краще за все – в гаражі або загнати на двір приватного будинку. В крайньому випадку – в глухих дворах подалі від великих магістралей.
Якщо ж ви вирішили використати машину задля допомоги дружині – хвала і честь вам. Машин в такий час багато не буває, а мобільність – важливий рушій успіху. Дружини першого (при міліції) та другого (напіввійськові об’єднання громадян) типу будуть вкрай раді вам і вашій автівці.
Основні функції прості: розвідка та швидка передислокація до «гарячих точок». Особливо ефективні мобільні автоколони дружинників, які курсують містом, припиняючи будь-які спроби грабунків і безладу.
Кілька порад:
1. Заздалегідь залийте повний бак. Ніч довга. Можливо доведеться багато їздити. А під час масових заворушень вельми складно знайти діючу заправку.
2. Намагайтеся діяти групами як мінімум з 2-3 автівок.
3. Позначте, що ви – дружинник. У Бішкеку для цього застосовували нарукавну пов’язку чи стрічку білого/червоного кольору, яку прив’язували на антену або дзеркало.
4. Якщо у вас дорогі чохли або шкіряні сидіння – не полінуйтеся накинути зверху якусь чисту ганчірку. У вашій машині будуть сидіти 3-4 дружинника, багато з яких можуть курити. В цілому машина відразу ж суттєво підвищить ваш статус серед дружинників. Не проявляйте зайвої ініціативи, відразу йдіть до старшого по дружині. Не погоджуйтеся на пропозиції «гарячих голів» проїхатися та подивитися навколо (у всякому разі, без дозволу старшого). Машина – це надто важливий ресурс для дружини, щоб так нерозважливо її використовувати
Під час заворушень у Бішкеку іноді застосовували автомобілі як зброю. Кілька машин на невеликій швидкості одночасно «врубалися» у натовп, проте щоб не вбити, а лише травмувати. Так робила міліція, про дружинників у мене інформації немає. Звісно, що кузов після такого доведеться довго рихтувати.
Якщо ви під’їхали до «гарячої точки», де збираєтеся тримати оборону – подумайте про збереження машини. За жодних обставин не залишайте її поруч з собою, якщо тільки не впевнені на 100%, що утримаєте оборону. Та все одно – кілька каменюк цілком здатні заподіяти відчутної шкоди. Краще, відженіть машину в темний провулок десь поруч.
Додаток 2. Жінки
Невелике звернення до жінок: милі дами різного віку! Подруги, дружини, мами та бабусі! Якщо ваш хлопець/чоловік/син/онук (повнолітній) вирішив йти захищати місто – ні в якому разі не зупиняйте його! Я знаю, що вам страшно за нього і за себе (бо залишаєтеся одні), але зрозумійте, що поодинці можна не вистояти. А правильно організована дружина турбується про своїх членів, так само, як і про всіх оточуючих. За статистикою бішкекських заворушень, ніхто з дружинників не загинув у сутичках, і навіть (наскільки мені відомо) не був серйозно поранений.
Проте загинуло багато людей, які просто «захищали свій дім», тому що поодинці нічого не зробиш проти озвірілого натовпу. Відпустіть чоловіків! Кількість бандитів ніколи не зрівняється з кількістю нормальних, законослухняних городян. І якщо вийде кожен, то заворушень взагалі не буде, повірте. Чим відмовляти і заважати – краще допоможіть їм. Стежте за всіма новинами, повідомляйте дружинникам про останні важливі новини і події, і все буде добре!
Тепер до чоловіків. Можете продемонструвати/зачитати вищенаведене звернення, але не сподівайтеся, що звичайна жінка його зрозуміє і з ним погодиться. Хоч розумом вона це все і розуміє, та вся її сутність бажатиме, щоб ви завжди були поруч (поруч, я сказала!). До речі є і такі жінки, які забезпечують всіляку підтримку і самі рвуться в бій (відмовляйте, це величезний ризик!). Але, на жаль, таких все ж дуже мало. Порада одруженим – навіть не питайте дозволу (його вам ніхто не дасть), а просто повідомте про своє рішення. Звісно, буде скандал, будуть сльози і потужний тиск. Стійте на своєму, заспокоюйте, пояснюйте (тут важливо не ЩО говорити, а ЯК – спокійним, м’яким тоном). Не турбуйтеся, вас обов’язково простять. Згодом.
Додаток 3. Доки не клюнув смажений півень
Закликаю всіх не забувати про те, що незважаючи на будь-яку «стабільність» та «сильних лідерів», ніхто не застрахований від заворушень, таких як відбулися в місті Бішкек. Це не означає, що біля вхідних дверей повинен постійно стояти «чергова валізка», але деякі запобіжні заходи рекомендую все ж зробити частиною вашого життя.
1. Як вже згадувалося вище – стежте за місцевою політикою. Тенденції цілком очевидні, а події – можливо передбачити.
2. Тримайте вдома зброю. Мисливські рушниці, травматичні пістолети, навіть шокери – в таких ситуаціях все може стати у нагоді.
3. Ще один корисний предмет – ліхтарик. Річ функціональна, але рідкісна. Особливо доцільні великі міцні ліхтарі, з потужною лампою. Такий можна як кийок використати, та й засліпити очі мародеру теж корисно.
4. Будьте морально готові. Уявіть цей найгірший варіант – натовп на вулицях, починаються грабунки, погроми. Така несподівана ситуація вибиває з буденної колії. Ваша готовність дозволить вам зберегти спокій.
Вельми корисними в даному випадку виявляються польові рольові ігри, на яких, хоч і в ігровій формі, але можна відчути на собі протистояння натовпу, відчути, що таке зіткнення «стінка-на-стінку».
Особистий досвід: у 2009 році грав гугенота в Парижі XVI століття. І очікування «Варфоломіївської ночі» (та здійснювані дії) були вкрай близькі за відчуттями в квітні 2010 року.
Висновок
Цей порадник – лише невелика добірка думок, навіяних неодноразовим досвідом протидії масовим заворушенням. Ні в якому разі не претендуючи на повноту та всеосяжність, я думаю, що сценарій вуличних заворушень на пострадянському просторі буде приблизно однаковим. В його гіршому варіанті, зрозуміло. Проте, Українці з Помаранчевою революцією чудово обійшлися без розграбування міста. Але в найстрашніших ситуаціях завжди знаходяться ті, хто виходять на захист міста.
Якщо вийде кожен – жодних погромів ніколи не буде. А доки люди сидять по домівках – кількість грабежів буде лише зростати. Однак ніякі мародери не всесильні. Городян завжди НАБАГАТО більше. У ваших руках – ваше майбутнє, ваше життя та життя ваших близьких. Бішкекчани це вже зрозуміли. Якщо не ми, то хто?

Doradca przetrwania i obrony miasta w czasie zamieszek. Musi znać każdy

Wprowadzenie
Te wskazówki są przeznaczone dla zwykłych obywateli, którzy są kaprysem losu wciągnąć w wir zamieszek ulicznych, grabieży i rozbojów. Ten tekst z opisem ich doświadczeń przy życiu są dwie sytuacje, które miały miejsce w 2005 i 2010 roku w Biszkeku (stolica Kirgistanu). Pomimo tego okresu czasu 5 lat w obu tych przypadkach, zdarzenia rozłożeniu prawie jeden scenariusz, z wyjątkiem niektórych szczegółów. Jednak w 2010 r., liczba ludności ma niewielkie doświadczenie w liczniku, więc szkoda została spowodowana znacznie mniej. Celem tych porad – w celu zapewnienia własnego i zbiorowego prawa zabezpieczeń trwałą obywateli w sytuacji, gdy rządy nie są w stanie lub nie chcą ustalić kolejność, i tylko jeden, będziemy w stanie chronić się . Dokument ten używa terminu “Looter” w tym sensie – włamywacz uczestników zamieszek. Ta interpretacja wyjaśnia już ustaloną koncepcję terminu w Kirgistanie.
Podstawowe zasady w pierwszej kolejności. Banalne, ale prawdziwe – zachować spokój. Nie trzeba od razu wczytać rodzinę do samochodu i zacząć od hotelu. Nie można przejść przez tłumy na ulicach, w dodatku, w praktyce, sąsiedzi szybko zablokować granice. I opuścił obiekt / obudowa może natychmiast okradziony (może nawet sąsiadów). Nie uciekaj, i chronić! Bishkekchan Doświadczenie pokazuje, że jest całkiem możliwe, aby wygrać. sekund. Jedna jest bezpieczeństwo. Wiele zdecydował się pozostać w domu / mieszkaniu, aby “chronić swoją rodzinę i mienia.” Trudno sobie wyobrazić bardziej głupiego i destrukcyjne zachowania. Zanim nie przyjdzie dwa lub trzy osoby, na których losowo do refleksji. Rabusie działają w grupach dziesięciu lub więcej osób, tak wiele można obsługiwać. W tej sytuacji, samotnik nie odgrywa żadnej roli. Kolejna rzecz – organizowane żona. Nawet kilkadziesiąt silnych facetów pod rozsądnym zarządzaniu, będzie jazdy liczniejsze niż tłum. Siedzi w domu, to bez pomocy mojej rodziny. Wręcz przeciwnie, żona jest w stanie szybko reagować na wezwania w całym swoim obszarze. trzeciej. Nie czekaj, aż ktoś będzie musiał zorganizować lub zebrać. Nie patrz na sąsiadów (powiedzmy, w razie ich wystąpienia, a potem pójdę) – oni też będą na ciebie patrzeć. Ktoś musi zacząć, dawać przykład. Jeśli ich nie ma – zrób to sam. Lepsza zła organizacja niż jego brak. Nie martw się, “Czy oni mnie słyszy?” – W takich sytuacjach, ludzie są gotowi słuchać prawie każdego, kto zaoferuje co najmniej pewne działania. Nie myśl, że jesteś zapisaniem się na żonę, a tym samym automatycznie vidpravytes w samym piekle. Większość walk w aktywnych działaniach wojennych nie brała udziału. Sama obecność strażników jest zatrzymanie wielu szabrowników.
poprzedni etap Więc – zwykły obywatel zwykle mniej lub bardziej miasta. Studia / pracy, mają dom / mieszkanie, zwykle rutynę. Jest całkiem możliwe, że droga zajmie całe życie. Ale dla mnie powinien przygotować plan działania w sytuacjach takich jak zamieszek ulicznych i grabieży. To takie środki do samoobrony – mamy nadzieję, że nigdy nie będzie musiał nas, ale jeśli coś się dzieje, nagle – Przepraszam, że nie na rękę. Jedna tylko moralne zobowiązanie do twój podobne scenariusze niezawodnie chroni Ciebie i Twoich bliskich od paniki. zaliczka pozwól sobie odpowiedzieć na pytanie: Co będzie bronić w pierwszej kolejności? – Jego praca (centra handlowe i biura zniszczyć w pierwszej kolejności), w domu (zwłaszcza z zagrożeniem ksenofobicznych pogromów), lub jego przepraszam tyłek? Mam nadzieję, że słuchasz wspólnych podstawowych zasad, tutaj, w przypadku zamieszek, wybrać metodę aktywnego zbiorowej samoobrony.
Jak rozpoznać zagrożenie? Zamieszki i grabież – to jak na początku zimy w grudniu. Dla odpowiednich służb takie zdarzenia często pojawiają się nagle, lecz zwykły człowiek jest całkowicie zdolny do przewidywania tego rozwoju.
Podstawowe przesłanki do zamieszek
1. Duże skupiska agresywnym tłumem. Nawet jeśli przewiduje jedynie “pokojowego wiecu” wystarczająco małe iskry zapalić.
2. Brak sztywnych organizacji / liderów / przywódców za dużo zbyt agresywny.
3. Demoralizacji ścigania.
czynników, które zwiększają prawdopodobieństwo zamieszek
1. Winning tłum – dobre budynki szturmowe, udany zwycięstwa puczu ponad kolejności.
2. Tłum złożony głównie z proletariatu nierezydenta lub lumpen (żebracy, wagabundowie przestępcy).
3. Miasto jest Narodowy obszarami aktywnymi. wystąpić, jeśli te czynniki, nie spodziewamy się, że “ucichnie”. To nie ma znaczenia, czy będzie tłum ludzi do niektórych obiektów, czy nie. Bez względu na to, jak wiele z nich -. Tysiąc lub dwadzieścia tysięcy Przypomnijmy Moskwę w 1812 roku. Jeśli miasto podjęło agresywnej, upojony zwycięstwem zasiąść zamiejscowy i niewykształconych ludzi, a policja boi się coś zrobić – to miasto z pewnością będzie okradziony.
Porady:
1. Miej oko na wiadomości polityczne, przynajmniej lokalnie. Zazwyczaj wystarczy sygnał przychodzi do podejmowania właściwych wniosków. Zapamiętaj Prawo Murphy’ego: “Jeśli problemem może się stać – musi się zdarzyć.”
2. Tłum nie jest tam bez powodu. Zebrać co najmniej tysiąc osób, wiele potrzeby ogłaszać. W tym celu media, fora internetowe, blogi. Jeśli nie są ślepi i głusi – otrzymasz informacje na temat czasu. W dzisiejszej rzeczywistości nie jest informacja kompletna blokada.
3. Nie bój się przesadzać niebezpieczeństwo. Gdzie niebezpieczne ją doceniać. Ale paniki nie jest również opcja. Więc wszystkie pogłoski musi krytykować. Jeśli forum pisał, że miasto dało czołgi i na zewnątrz, na ulicy nikogo nie należy natychmiast ukryć w piwnicy. Być może obawiają się, że ktoś z dużymi oczami. Ale pamiętaj, że te plotki nie są tam bardzo dużo od podstaw. osobiste doświadczenie. Marca 2005 roku. Kirgistan. trwa efekt protestu zorganizowanego przez opozycję po oficjalnym opublikowaniu wyników wyborów parlamentarnych. W regionach jakiegoś entuzjastycznego budynku administracji, Ratusz. Zablokowane lotnisko w południowej stolicy. Kilka sygnałów? 23 marca. Biszkek. W dziedzinie rozproszonej małej rajdu. Opozycja zapowiada następnego dnia zebrać dziesiątki tysięcy osób. 24 marca. Kolumny są w ruchu z przedmieść do centrum Biszkeku, gdzie w Białym Domu. W okolicy zebrali prawie dziesięć tysięcy osób. Jakiś czas został odparty próbę rozproszenia wiecu ucieka policji. Tłum oddaje Biały Dom. Tutaj jesteśmy świadomi, że nie da się uniknąć rabunki i grabieże. 06 kwietnia 2010. Kirgistan. Jednym z regionów zyskuje protesty siły, które spowodowały aresztowanie jednego z działaczy partii opozycyjnej. Pasjonatem administracji budynku. W dniu 7 kwietnia odbyły się masowe spotkania we wszystkich regionach, w tym w Biszkeku. Na podstawie tych informacji, i wiedząc, że bardzo niezadowolony. Możemy już stwierdzić, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo zamieszek. 7 kwietnia gdzieś o godzinie 11, protestujący odrzucili podkręcania. Policja uciekł, porzucając broń służbową. I teraz uzbrojony tłum wysłany do Białego Domu. Ktoś jeszcze ma nadzieję na spokojny wynik? Oba te wydarzenia miały miejsce co najmniej 2-3 godzin przed zamieszkami masowej. I wiele z ostatnio naprawdę nie wierzył, że to może się zdarzyć. Po śniegu w grudniu to tak niespodziewane.
Co, jeśli istnieje możliwość niepokojów?
1. Choć sklepy roboczych – dokonać zapasów produktów. Nie trzeba wiosłować wszystkie półki, zapasy mają wystarczająco dużo soli i mecze 2-3 dni, maksymalnie tydzień. A po wszystkim, czy odpoczynek, lub masz jeszcze iść do uchodźców. W każdym razie, dużo jedzenia ci nie da.
2. Komunikacja. Jak widać, komunikacji mobilnej i Internetu początkowo prawie przestać działać z powodu przeciążenia, oraz w czasie ich pracy jest jeszcze bardziej zmniejszona do działania. Brak rzetelnych informacji i plotek (99% z nich są mocno przesadzone) – bardzo korzystne warunki do paniki. Więc należy doładować saldo telefonu komórkowego – to będzie bardzo trudne do wykonania. Maksymalna opłata za telefon. Jeśli chcesz siedzieć w pokoju warownego – przynieść ładowarkę.
3. Postaraj się, aby przez wszystkich moich znajomych i rodziny, upewnij się, są z dala od epicentrum wydarzeń (lepiej używać Turn zwykłego telefonu stacjonarnego do telefonii komórkowej może być przeciążony). Nie “go’ll zobaczyć” – niebezpieczne, nawet śmiertelne. Podczas imprezy kwietniu zastrzelono co najmniej jeden z gapiów, który sfilmował atak na budynku telefonicznej. Kobiety i dzieci -. Zawsze domu ?
Co jeśli niepokoje nieuniknione
Załóżmy, że jeszcze kilka godzin przed zachodem słońca, a w konsekwencji do pogromów.
1. Wybór lokalizacji. Gdzie i co będziesz bronić? Jeśli wybrana lokalizacja jest z dala od lokalizacji, jak się tam dostać? Przygotuj się na to, że transport publiczny nie będzie działać, a taksówkarze kilka razy Powys ceny. Jeśli jeździsz samochodem, to najlepiej zrobić objazd, ale jak dotąd ob’yidte epicentrum wydarzeń. Tłok może poruszać się bardzo szybko, tak, że “obok” przez 5 minut już nie można jeździć. Jeśli samochód był w tłumie – spróbuj się przebić. Płakać, przysięgam, sygnał, ale w żadnym wypadku nie zatrzymują. Choć powoli, ale Przenieś się przez tłum do pustej działce.
2. Właściwie powinno wyprzedzić samochód w bezpiecznym miejscu. Średnia parking nie jest wystarczająco bezpieczny, aby zostawić na ulicy – jeszcze gorzej. Ukryj Samochód powinien być w stoczni lub w zamkniętych garażach. Aby uzyskać więcej informacji na temat urządzenia opisanego w dodatku 1.
3. Spędzić pouczając jego rodzinę. Powiedz nam, co chcesz zrobić. Uspokoić je. Ludzie wychodzą na patrol, a kobiety – one dostarczać wiadomości i gorące jedzenie. Dowiedz się więcej na temat komunikowania się z kobiet opisanych w dodatku 2.
4. Odpowiednio ubrany. Lepiej jest nosić cieplejsze ubrania niż wymagany przez pogodę, zwłaszcza jeśli masz do patrolowania ulic. W nocy, nawet w lecie, jest całkiem fajny. Nie zapomnij, wygodne buty. Pamiętaj, aby wziąć bandaże, pomagają odróżniać “nas” od szabrowników. Podjęcia akcji, a następnie dać przybyszów. Wspólne podejście jest wąski bandaż na prawej dłoni czerwonym lub białym (aby to wyraźnie widoczne w ciemności). Przynieść ciepłą czapkę. To nie tylko zihrivatyme głowy, a nawet zapewnić pewną ochronę od głowy kije / kamieni.
5. Sprzęt. Ponownie naładować telefon komórkowy, jeśli nie masz jeszcze. Pamiętaj, aby wziąć coś do jedzenia (tyle czekolady, takich jak “Snickers”) dokumenty bandaż. Pożądane jest również, aby: latarki, bandaż, opaski, trochę pieniędzy. Brak torby – tylko to, co mieści się w kieszeni.
6. Broń – to nie ma nic specyficznego nie jest rada. Podstawową zasadą jest bez zmian, jeżeli ma broń – użyj go. Czy to pistolet, karabin myśliwski lub traumatyczne. Pamiętaj tylko, jeśli są nadal dozwolone do noszenia broni (nawet bat lub prętów zbrojeniowych) – po prostu wycofać, nie da. Jeśli nie można wygrać lub odeprzeć atakujących – jest prawdopodobne, że ciężko pobity. Jeśli nie użyto broni, to nie może dotknąć, ponieważ złodzieje właścicielem troski.
7. Spisz wszystkie ważne dla mojego telefonu komórkowego: lokalna policja, żony pracowników pogotowia, i więcej.
8. Jeśli są już ustalone w zapysuyetesya żony lub udać się do ochrony budynku – Ulubieńcy pocałunek i dalej. Jeśli nikt w Twojej okolicy nie zorganizowaliśmy żonę, to trzeba to zrobić samemu. Wskazówki dotyczące prawidłowej organizacji żon przeczytać poniżej. przeciwników Twój skład przeciwników w dużej mierze zależy od cech sytuacji. Często istnieje pewien rdzeń (sam początek tłum, który można podzielić na podgrupy), a grupy ad hoc (na ogół – to lokalni mieszkańcy, którzy są przyciągane możliwą darmowej). Jeśli istnieje możliwość grabieży bezkarnie (zależy głównie od organów ścigania państwa), grupy ad hoc może być bardzo wiele. Twój przeciwnik będzie najprawdopodobniej młody mężczyzna z lat 13 do 20, często obcy. Sam, nie chodzić, poruszać się w grupach 5-10 osób. Grupy te mogą poruszać się bardzo szybko, jak tylko jest to możliwe, aby spowodować poważne tłum. W ogóle, niezorganizowany, bardzo nieśmiały, ale zebrali dużą grupę, tracą ich strach. Ale pod wpływem alkoholu, narkotyków lub po prostu adrenalina może odczuwać ból. Uzbrojeni w kamienie i kije. Wybór celów w znacznym stopniu zależy od przyczyny zaburzenia. W przypadku wystąpienia nacjonalistyczne – będą okradać, centra handlowe, biura, rynki domy i apartamenty, które są podobno są osoby innych narodowości. Oczywiste jest, że żaden z napastników nie sprawdzi poprawności informacji i uzyskać wiele z “właściwym” narodowości. W przeciwnym razie, pierwsze cele będą centra handlowe – istnieje wiele produktów do szklanych gablotach i zdrowia nie będą bronić ich do śmierci. pogromy zazwyczaj wskazuje na wiele. Gdy słońce zachodzi, grupa szabrowników dzieje wokół każdego “Delicious” budynku. Rezerwacja podstawowa inteligencja – jak mocne drzwi, czy gra ochronę siły. Jeśli obiekt jest zbyt ciężki orzech do zgryzienia, nie można dotknąć (szczególnie jeśli jest coś bardziej przystępne). Ale to nie ma zastosowania do dużych centrów handlowych -. Ich wartości do szabrowników zbyt wysokich Jeśli atak przeprowadzono z powodzeniem (wybite okno, złodziei wszedł do budynku), tłum jest bardzo szybko rozwijającą się – przyjść do kobiet, dzieci, a nawet osoby starsze (możesz być zaskoczony, jak wiele wokół mają potencjalnych szabrowników). W jedną do dwóch godzin, będą one umieścić wszystkie kosztowności. Będą one niszczą wszystko, co dzieje się w środku strony, często pieczenie. W praktyce, jeśli szabrowników zawarła, a następnie utrzymać budynek jest prawie niemożliwe – zbyt nierówne siły. Celem obrońców – aby zapobiec penetracji. Po pierwszych udanych szabrowników chcących prowadzić swoją ofiarę w domu lub do najbliższego dla nich dostępne “buforuje”. Faktycznie, jest tu pokazane różnice między lokalnymi i odwiedzających szabrowników. Pierwszy tom kradzież cennych rzeczy (w pierwszej kolejności – urządzenia gospodarstwa domowego). Drugi – ubrania, buty, małe przedmioty wartościowe (telefony, biżuteria). W związku z powyższym, nawet jeśli Rob i centra handlowe Osłona chroni część sypialną – wyciągnąć obok ciebie. Można (a nawet należy!) Aby je zaznaczyć, a łup przepisać terapeutyczny “leszcz”. Tylko uważaj – mogą wrócić z pomocą (i jeśli masz wystarczająco dużo siły -. Nie wróci) Należy zauważyć, że oprócz szabrowników, w tym samym czasie, aby “obudzić” słusznych właścicieli sklepów detalicznych, butików. Będą starać się przynajmniej coś (często już rozbite czołgi). Więc zanim hit – zapytaj. spodziewać, że po początkowym sukcesie w ogólnej liczbie szabrowników zwiększyć o znaczny procent ogółu mieszkańców. I wtedy zaczynają się rozbić wszystko wokół ciebie – biura, małe sklepy. Śródmieście, często cierpią znacznie bardziej niż w okolicy. Szczyt rozbój spada gdzieś 00:00-02:00, a następnie stopniowo zmniejsza się wraz ze świtem pokonanych budynków to tylko kilka sępów, którzy starają się znaleźć co najmniej coś wartościowego. Czasem ciągnąć głupie Windows Home, billboardy. Jeśli złodzieje nie dostał montażu odpalenie -. Następny nocy znowu centra obrony i budynki biurowe, centra handlowe To będzie pierwsze cele szabrowników. Ponadto, w pierwszej kolejności będą rozbijać sklepy odzieżowe, sklepy komputerowe (i klubów) i przechowywać urządzenia. Ale to nie znaczy, że jeśli handel materiałami budowlanymi, to masz się czym martwić – nic jak okraść i wyciągnąć wszystko – nawet vykolupuyut gniazdka. konsekwencji, sytuacja przedstawia się następująco. Miasto jest w ruchu liczbową agresywny tłum, uzbrojony w kije i kamienie, bez policji, zamieszki nieuniknionych do ciemności (i zacząć grabieży) to kilka godzin względnego spokoju. Jak można chronić swoje centrum handlowe lub biura?
1. Jeżeli jest to możliwe – na początku wykupić Towary / biurowej. Jeśli nie masz czasu, aby podjąć się / nie udało, lub przynajmniej usunąć go z systemu Windows / Windows. Z ulicy nie należy postrzegać nic wartościowego! To nie tylko zmniejsza straty w przypadku klęski, ale także zmniejszenie prawdopodobieństwa samego ataku.
2.. Przede wszystkim – klucz zidentyfikować. Zwykle staje się szefem ochrony – osoby z pewnym doświadczeniem, może wydawać rozkazy. Jeśli istnieje, to jest twoje zadanie – do wykonywania jego poleceń (z wyjątkiem głupie, oczywiście). Daj nam wskazówki, monity, dostarczenie informacji, ale nie przesadzaj. Jeśli czujesz, że możesz zrobić coś lepszego – poinformować swojego wniosku. Jeśli gmina nie obsługuje swoją propozycję – Nie kłóć się, zespół koordynacji jest ważniejsze.
3. Analiza sytuacji. Ile na parterze z oknami zwykłych kratek? Jakie są twoje drzwi? Zasada jest prosta: wszystko, co można rozbić – zostanie pokonany. 6. Gdy ludzie spotykają się – spędzić coachingu. Zawartość jakie opisano powyżej. Ważna uwaga: aby zebrać żony stoczni kluczowe osobistego wiarygodność. Najprawdopodobniej usłyszeć mężczyznę 40-45 lat, dobrze znane wielu sąsiadów, działacz tenisowy. Jeśli masz poniżej 30, to pierwszy skorzystać z pomocy starszego mężczyzny dla Ciebie, tak jak rodzic lub sąsiada wieku. ich działalności żony stoczni zmniejszona do patrolowania stoczni i okolic. Wskazane jest, aby nie podzielić się liczby – siły. W przypadku zderzenia w pierwszej próbie dyplomacji, a następnie – w razie potrzeby (zazwyczaj – walka). W przypadku realnego zagrożenia musi wywoływać zbrojenia -. Policji lub innego żona niezorganizowany motłoch Jak stworzyć normalną żonę?
1. Ogólnie, brak organizacji powodu braku przewodnictwa. Chociaż głowa może być – ale niekompetentny. Jeśli jest to przypadek – spróbuj z nim porozmawiać, dać mu rady. Jeśli nie ma sensu, poza głowy ma jakieś stanowisko (np. przewodniczący Rady Powiatu – biurokratów, którzy na zlecenie żony) – go stamtąd. To żona jest oczywiście nienadające się do aktywnego, podczas ataku maruderów – natychmiast ucieka, podnosząc w ten sposób morale wroga, co prowadzi do strat w taki czy inny sposób.
2. Jeśli nie istnieje żaden oficjalny lider i przywódca wolny – spróbuj go wziąć. Nawet słaba organizacja lepiej niż jego brak. . Gorzej niż ty, ale lepiej – może
Dezorganizacja prowadzi do następujących skutków:
1. Nie jest jasne, kogo słuchać i którego rozkazy zrobić. W sytuacji kryzysowej zazwyczaj znają osoba jest gotowa i chętna do rozkazów, on potrzebuje “silnej ręki” właściwy lidera. Dostać coś do zrobienia: zebrać wszystkie wojownicy poznają, przedstaw się.
2. Nie jest jasne, w ogóle co robić. Brak konkretnego planu działania – jest to jeden z najbardziej rozpowszechnionych błędów. Wydać instrukcje “patroluje tutaj do rana, w przypadku ataku na nas – vidbyvayemosya jeśli zbyt wiele z nich – odpady takie i takiego domu. Nie wyrzucaj swoich towarzyszy. ”
3. Nie jest jasne, co się dzieje wokół. Brak wiarygodnych informacji, generowanie plotek – są główną przyczyną spadku morale i spowodować panikę. Wskazane jest, aby być najbardziej poinformowani o wszystkich – zwiększyć swoją wiarygodność. Schemat jest taki sam – poproś rodziny / przyjaciół do wysyłania wiadomości SMS lub połączenia (jeśli link działa dobrze) i zgłosić wszelkie istotne informacje (zwłaszcza, że występujące na danym obszarze). Powiedz znajomym o nich. Właściwie historia powinna być utworzona w następujący sposób: są tacy, którzy rozumieją, co się dzieje, wiem, co robić, i powiedz mi o tym. Wszystko, co przeciętny człowiek to wystarczy. Dodatek 1: Pojazd ten koń żelaza może być ciężarem albo, albo – dobrze, nawet niezbędna pomoc w takich sytuacjach. Zdecyduj Ty – lub ryzyka (maszyny Pali regularnie), lub – aby ukryć. Jeśli zdecydujesz się ukryć, najlepiej – w garażu lub jazdy na podwórko prywatnego domu. W skrajnych przypadkach -. W odległych metrów od głównych autostrad , jeśli wziął samochód, aby pomóc żonie – chwała i cześć wam. Maszyna w czasie nie wiele się dzieje, i mobilność – istotnym czynnikiem sukcesu. Zmowa pierwszych żon (z policji) i drugi (stowarzyszenia obywatelskie paramilitarnych “) typ będzie bardzo zadowolony, ty i twój avtivtsi. Główne funkcje: łatwe i szybkie przemieszczenia wywiadu do “gorących punktów”. Szczególnie skuteczne mobilny konwój, mężczyźni, którzy prowadzą miasto, zatrzymując wszelkie próby grabieży i zaburzenia.
kilka porad:
1. Wstępnie wypełnić pełny bak. Noc jest długa. Możesz mieć dużo podróżować. I podczas zamieszek jest bardzo trudne do znalezienia ważnych dolewki.
2. Próbować działać grup co najmniej 2-3 samochodów.
3.. Upewnij się, że – wojownika. W Biszkeku wykorzystywane do tego opaski czy wstążki biały / czerwony, który jest związany z anteny lub lustro. 4. Jeśli masz drogich pokryw i skórzane fotele – nie jest zbyt leniwy, aby rzucić się na górze trochę czystej szmatki. W samochodzie zasiądzie 3-4 ludzi, z których wielu jest palenie. Ogólnie rzecz biorąc, urządzenie natychmiast znacznie poprawić swój status wśród wojowników. Więc nie może być zbyt wiele inicjatywy, natychmiast udać się do najstarszego żony. Nie akceptują oferty “gorących głów” jeździć i się rozejrzeć (przynajmniej bez zgody starszej). Samochód – bardzo ważny zasób dla żona go używać tak lekkomyślnie podczas zamieszek w Biszkeku czasami samochody używane jako broń. Kilka maszyn na niskich obrotach, gdy “vrubalysya” w tłumie, ale nie zabijać, ale tylko zranić. Tak jak policja, strażnicy mnie więcej informacji dostępne. Oczywiście, po takim ciele długie nosek. Czy pojechaliśmy do “gorących punktów”, gdzie będzie trzymać obronne – pomyśl o oszczędzaniu maszynę. W żadnym wypadku nie pozostawiać go obok innych, chyba w 100% pewien, że będzie na bieżąco obrony. Ale wciąż – kilka kostki brukowej dość mogące powodować znaczne szkody. Lepiej rzucić samochód w ciemnej uliczce gdzieś w pobliżu.
Dodatek 2.
Kobiety mały apel do kobiet, panie w każdym wieku! Dziewczyny, żony, matki i babcie! Jeśli twój chłopak / mąż / syn / wnuk (dla dorosłych) postanowił udać się do ochrony miasta – w każdym razie nie przestań! Wiem, że się boisz dla niego i dla siebie (dla jednego pobytu), ale rozumiem, że nie może pozostać sam. Nieuporządkowana żona dba o swoich członków, a także na wszystkich innych. Zamieszki statystycznie Biszkek, żaden z bojowników zabitych w starciach, a także (według mojej wiedzy) nie został poważnie ranny. jednak zabił wielu ludzi po prostu “broniąc swojego domu”, bo sam nie będzie nic przeciwko szalonego tłumu zrobić. Zwolnić ludzi! Liczba bandytów nigdy nie będzie równa liczbie normalnych, praworządnych obywateli. A jeśli ktoś woli, zamieszki mi nie wierzysz. Więcej zaprzeczać i utrudniają – lepiej im pomóc. Śledź wszystkie wiadomości, powiedz uchwyty najnowszej ważnych wydarzeniach, a wszystko będzie dobrze! Teraz mężczyźni. Możesz zobaczyć / przeczytać powyższy apel, ale nie należy się spodziewać, że zwykła kobieta może zrozumieć i zgodzić się z nim. Chociaż to wszystko jest umysł i rozumie jego istotę i wszyscy chcą zawsze byłeś blisko (obok, powiedziałem!). Przy okazji są takie kobiety, zapewniając pełne wsparcie się śpieszył do bitwy (zaprzeczyć, że jest to ogromne ryzyko!). Niestety, takie jest nadal bardzo mała. Porada ślub – nawet nie prosić o pozwolenie (jeden nie będzie), ale po prostu poinformować o decyzji. Oczywiście skandal będzie łzy i potężne ciśnienie. Stanąć na jego własny, cichy, wyjaśnić (ważne jest, aby nie mówić o, ale jak – spokojny, miękki dźwięk). Nie martw się, trzeba wybaczyć. Później.
dodatku 3.
Aż palone kogut dziobnął Zachęcam wszystkich, aby pamiętać, że niezależnie od wszelkich “stabilność” i “silnych liderów” nikt nie jest odporny na zakłócenia, jak miała miejsce w Biszkeku. To nie znaczy, że drzwi zawsze powinny być “inna walizka”, ale niektóre środki ostrożności zalecane nadal być częścią twojego życia.
1. Jak wspomniano powyżej – uważaj na polityce lokalnej. Tendencje są jasne i wydarzenia – być może przewidzieć.
2. Trzymaj ręce w domu. Strzelby, pistolet, a nawet traumatyczne Szokery – w takich sytuacjach może być przydatne.
3. Innym przydatnym artykuł – latarka. Bogata funkcjonalność, ale rzadko. Szczególnie użyteczne duże silne światła, z silnym światłem. Może być używany jako pałka i ślepotę Marauderzy również użyteczne.
4.. Bądź przygotowany psychicznie. Wyobraź sobie ten najgorszy przypadek – tłum na ulicach, zaczynają grabieży, zamieszki. Ta nieoczekiwana sytuacja puka codziennej rutyny. . Twoja wola pozwala milczeć bardzo korzystne w tym przypadku jest rola pola gry, które, choć w formie gry, ale możesz czuć opór tłumu, czuję, że taka kolizja “od ściany do ściany.” Osobiste doświadczenie: 2009 grać Les hugenotów w Paryżu XVI wieku. I oczekiwania “Varfolomiyivskoyi noc” (i przez działanie) były bardzo podobne odczucia w kwietniu 2010 roku.
Wniosek ten doradca – po prostu mały wybór pomysłów inspirowanych przez wielokrotnego doświadczenia zwalczania zamieszek. W żadnym przypadku nie twierdzą, że są wszechstronne i włącznie, myślę zamieszki scenariusz w post będzie o tym samym. W najgorszej postaci, oczywiście. Jednak, z ukraińskiej pomarańczowej rewolucji doskonale zrobione bez grabieży miasta. Ale w najgorszych sytuacjach, zawsze znajdą się tacy, którzy przychodzą do obrony miasta. uda, jeśli wszyscy – bez zamieszek nie dojdzie. I podczas gdy ludzie siedzą w domu – liczba rozbojów tylko wzrośnie. Jednak nie ma szabrowników nie są wszechmocni. Mieszkańcy są zawsze o wiele więcej. W Twoich rękach – twoja przyszłość, twoje życie i życie swoich bliskich. Bishkekchany jest już zrozumiałe. Jeśli nie my, to kto?
 
 

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/