UKRAINSCY OLIGARCHOWIE A POLSKIE ELITY POLITYCZNE

UKRAINSCY OLIGARCHOWIE A POLSKIE ELITY POLITYCZNE

źródło: Biuletyn PRP nr 332

Media prześcigają się w pokazywaniu bogactwa jakim otaczał się prezydent Ukrainy Janukowycz,  który spełnia dzisiaj rolę “kozła ofiarnego,” ale nie zająkną się nawet na temat olbrzymich majątków będących w posiadaniu czołowych ukraińskich oligarchów. Łatwo zrozumieć tę  hipokryzję, jeżeli przypomnieć ich pochodzenie etniczne.

Po upadku ZSRR, w ramach “prywatyzacji” narodowej gospodarki, główne państwowe przedsiębiorstwa na Ukrainie zostały za przysłowiowe grosze przejęte przez ukraińskich żydowskich oligarchów, wspieranych przez międzynarodowych żydowskich bankierów. Do najbogatszych żydowskich oligarchów na Ukrainie można zaliczyć:

Wiktora Pińczuka właściciela przedsiębiorstw importu/eksportu gazu i ropy naftowej, hut i zakładów metalowych oraz kilku banków, który ma bardzo silne powiązania z lokalnymi organizacjami żydowskimi, jak również z Izraelem oraz wpływowym lobby żydowskim w USA;

Wadima Rabinowicza (posiada równoczesnie obywatelstwo Izraela), którego majątek Associated Press wyceniała na $ 1 miliard. Jest on m.in. właścicielem Central Europe Media Enterprises, które kontrolują stacje telewizyjne w siedmiu krajach z byłego bloku wschodniego. Pełni on funkcję Prezesa Konfederacji Żydow na Ukrainie;

Wiktora Miedwiedczuka, którego konsorcjum kontroluje produkcję energii oraz który jest właścicielem cukrowni i gorzelni oraz stoczni;

Grigorija Surkisa, który jest wlaścicielem klubu sportowego Dynamo-Kiew oraz przedsiębiorstw z rynku energii elektrycznej (KirovogradEnergo, PoltavEnergo, itd.).

Podobna sytuacja panuje w ukraińskich mediach, które prawie całkowicie są w żydowskich rękach. Np. Narodowa TV Kanał UT1 (Wiktor Miedwiedczuk), Inter TV, Studio 1+1 TV, Alternativa TV, TET, UNIAN (Miedwiedczuk i Surkis), STB TV, ICTV, Novyj Kanal (Wiktor Pinczuk). Wydawnictwo Rabinowicz-Katsman publikuje takie pisma jak Stoliczka, Stolicznyje Nowosti, Jewish Review, Vek, Mig, Zerkało. Amerykański Żyd Jed Sandes jest właścicielem pism Korrespondent i Kiev Post, Grigorij Surkis Kijewskich Wedomosti, Dimitro Gordon Bulwaru, Wiktor Pińczuk Fakty i Commentaries,  Grupa Donieck rosyjskich Żydów oligarchów wydaje z kolei Siewodnja.
http://iamthewitness.com/Ukraine.html
Ukraina jest doskonałym przykładem tzw. demokracji, gdzie mniejszość etniczna ukrywała się pod płaszczem “prawa i rządów większości.” Poprzez kontrolę nad mediami umiejętnie manipulowała opinią społeczną. Te, jak ich nazywają Ukraińcy, skorumpowane i kłamliwe “tłuste koty”  są rzeczywistymi władcami tego pięknego kraju. Czy można się więc dziwić wzrostowi nastrojów antysemickich na Ukrainie i nie tylko?
http://www.timesofisrael.com/israel-urged-to-send-forces-to-guard-ukrainian-jews/?utm_source=The+Times+of+Israel+Daily+Edition&utm_campaign=51fb2e2
Teraz w 25-ą rocznicę rozmów okrągłego stołu oraz powstałych w wyniku tamtych ustaleń przekształceń ustrojowych w Polsce, warto pokusić się o porównanie pozycji tej “nowej szlachty” na Ukrainie z sytuacją polskich elit politycznych, rządzących Polską, ktorzy reprezentują w dużym stopniu tę samą grupę etniczną. (“Okrągły Stół – porozumienie żydów z komunistami


“Ta “nowa szlachta” w przypadku Polski ma charakter bardziej zrównoważony (“zrównoważony rozwój”) niż na Ukrainie, gdzie w ramach leninowskiej zasady: “grab zagrablonnoje” (rabuj zrabowane) kilkunastu ludzi zagarnęło kluczowe dziedziny gospodarki. U nas, gdzie gospodarkę przejął zachodni kapitał , “nowa klasa” musiała zadowolić się dostępem do koryta politycznego w licznych ministerstwach, w sejmowych fotelach itd.
Nie powstała zatem grupa polskich oligarchów, a w zamian mamy hordy politycznych pasożytów, którzy za nic nie odpowiadają, ale za to gwarantują trwanie systemu. Za co np. taki poseł Niesiołowski dostaje miesięcznie 28 tys. złotych? A przecież takich Niesiołowskich, Tusków, Arłukowiczów i innych są legiony na każdym szczeblu administracji.
Nikt za nic nie odpowiada – ani minister za drogi, ani za służbę zdrowia, ani za sądownictwo, ani premier, ani prezydent. Ale dożywotnie synekury gwarantuje im system wyborczy i całkowite opanowanie mediów centralnych. Dlatego w polskim sejmie od 25 lat ciągle widzimy te same gęby i to się nazywa – jakbyście nie wiedzieli “demokracja”.
Nie można się dziwić, że taka “elyta” rządząca naszym nieszczęśliwym krajem od ćwiećwieku, doprowadziła do stanu zapaści państwo nad którym panuje. Emigracja prawie 3 mln młodych, gospodarka wyprzedana i zlikwidowana, nie ma jednej dobrze funkcjonującej instytucji państwa, zadłużenie rośnie lawinowo, szybciej niż kolejki do lekarzy, bezrobocie nie rośnie tylko przez emigrację, ale i tak jest alarmujące.”
(Janusz Sanocki)http://prawica.net/37410
Przejęcie majątku narodowego w Rosji i na Ukrainie po upadku ZSRR było możliwe  m.in. dzięki współpracy świetnie zorganizowanej mniejszości żydowskiej w formie tzw. koszer-mafii z zachodnimi żydowskimi bankierami oraz żydowskim lobby we władzach amerykańskich.  Olbrzymie wpływy mafii rosyjskich Żydów nie były znane szerokiej publiczności.http://www.bibula.com/?p=8530   Wprawdzie w Rosji oligarchów poskromił w dużym stopniu Putin w oparciu o siły specjalne, czyli tzw. “siłowików,”ale na Ukrainie są oni nadal głównymi graczami w polityce i gospodarce.

W Polsce rozmowy przy okrągłym stole oraz same przekształcenia ustrojowe odbywały się  pod kontrolą polskich służb specjalnych, współpracujących ściśle z ich amerykańskimi, izraelskimi, niemieckimi, itd. odpowiednikami. http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=3192
http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=3263
“Jak to ujawnił w grudniu 2011 roku, w programie telewizyjnym TVP3, były szef Agencji Wywiadu Zbigniew Siemiątkowski, rozmowy o warunkach transformacji rozpoczęły się na poziomie wywiadów Polski Ludowej i Stanów Zjednoczonych jeszcze w 1988 roku. Dodam, że tajne, ale i oficjalne rozmowy pomiędzy wywiadem wojskowym i cywilnym PRL, a wojskowym i cywilnym wywiadem USA, toczyły się też w latach 1989 -1990. A co to znaczy, że komunistyczny wywiad polski podjął w 1988 roku rozmowy z wywiadem amerykańskim o warunkach transformacji komunizmu w Polsce?
To znaczy, że polscy komuniści zaczęli szukać sobie nowego pana. Polscy komuniści, czyli klasa komunistycznej biurokracji partyjno-państwowej, istnieli i funkcjonowali tylko dzięki obcemu imperium Związku Radzieckiego. Tam był ich pan. I polscy komuniści nie byli zdolni do niepodległego istnienia. Sami byli grupą podległą. Dlatego w komunistycznej Polsce niepodległość i suwerenność, to było co najmniej nacjonalistyczne odchylenie czy nawet faszyzm.
Dlatego, że niepodległość i suwerenność polskiego państwa była śmiertelnym zagrożeniem dla istnienia klasy komunistycznej biurokracji polskiej. I ponieważ dawny pan musiał się z nimi rozstać, trzeba było szybko znaleźć nowego. Oczywiście nie za darmo.
Czy w tych tajnych rozmowach ustalono jakąś cenę? Na pewno. Amerykanie na pewno ustalili swoje warunki, w postaci zgody na realizację ich interesów gospodarczych i politycznych. Jakich? Mogłoby to ustalić tylko specjalne śledztwo państwowe na wzór tego, co zrobiła była Czechosłowacja. I powinno to wreszcie kiedyś zrobić.
(Stan Tymiński)http://prawica.net/37216
Fragment przygotowywanej do druku  książki Stana Tymińskiegopt.
“Szokowa terapia w wersji Jeffrey’a Sachsa”
“Ostatecznie przy patronacie Sorosa i za pieniądze jego fundacji, Sachs rozpoczął opracowywanie ostatecznej wersji planu. “W maju 1989 roku ponownie pojechałem z Sorosem do Polski. Spotkaliśmy się z przedstawicielami rządu i ponownie z aktywistami “Solidarności”.”  W czerwcu już po wyborach kontraktowych, wraz z przedstawicielem Międzynarodowego Funduszu Walutowego Davidem Liptonem ,w redakcji informacyjnej “Gazety Wyborczej”, Sachs opracował ostatecznie plan szokowej transformacji.
“Pracowaliśmy całą noc do świtu -pisze J. Sachs – a w końcu wydrukowaliśmy piętnastostronicowy tekst, w którym przedstawiliśmy zasadnicze koncepcję i planowany chronologiczny porządek reform.”
Tekst ten przedstawił następnego dnia Jackowi Kuroniowi. “Dobre, to jest dobre – powiedział Kuroń – chodźmy do Michnika.” Oprócz kluczowej akceptacji przez “triumwirat “Solidarności”, jak Sachs nazywa Michnika, Kuronia i Geremka, koncepcję przedstawiono Wałęsie. Wałęsa w odpowiedzi mówił coś od rzeczy o konieczności ściągnięcia do Polski zagranicznych banków, gdyż mamy dużo budynków bankowych. Sytuacja była więc iście surrealistyczna.
Kluczowy dla przyszłości Polski projekt szokowej transformacji gospodarki, zastał zaakceptowany przez samozwańczą trójkę doradców “Solidarności”, będących ignorantami ekonomicznymi, zarówno z wykształcenia, jak i doświadczenia zawodowego, a następnie uzgodniony z nic z tego nie rozumiejącym elektrykiem z zawodu i przywódcą związkowym z wyboru.” http://prawica.net/37373
Prywatyzacja równa się korupcja

“O losach majątku narodowego w Polsce decydują osobiste korzyści.
Skoro państwo nie działa – trzeba chwilowo wstrzymać prywatyzację bo tylko powiększy się szkody dla gospodarki przez zaniżanie cen. Prywatyzacja prowadzona w takim stylu jak dotąd nie uratuje polskiego budżetu, wręcz przeciwnie, pozbawi budżet środków, które mogłyby wpłynąć, gdyby przedsiębiorstw nie oddawano za bezcen. Grozi to jeszcze większym załamaniem finansowym w przyszłości, bo państwo już sprzedaje swe monopole, gwarantujące regularne dochody dla budżetu.” ROZMOWA Z PROF. KAZIMIERZEM POZNAŃSKIM
http://www.ojczyzna.pl/Arch-Teksty/ROZMOWA-z-Poznanskim.htm

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/