Chris Bollyn: ZROZUMIENIE KRYZYSU UKRAIŃSKIEGO

ZROZUMIENIE  KRYZYSU  UKRAIŃSKIEGO

Christopher Bollyn – 6.3.2014, tłumaczyła Ola Gordon

 

Dodany materiał o izraelskim żołnierzu kierującym bojownikami antyrządowymi w Kijowie oraz raport o snajperach wykorzystanych przez opozycję by popełniać okrucieństwa, za które można obwinić rząd Yanukowycza. Zob. ostatnią część – SNAJPERZY.

‘Uważam’ – powiedział Sidonia – ‘że nie ma bardziej powszechnego błędu, jak uwierzyć że rewolucje wywołane są przez sprawy ekonomiczne’. – Coningsby, Benjamin Disraeli (1844)


Ta kreskówka polityczna sugeruje, że kryzys ukraiński wywołany przez neokońską rodzinę Kaganów i ich syjonistycznych władców, nie uda się na Ukrainie. Amerykanie powinni zapytać dlaczego amerykański rząd stosuje tak destrukcyjną i ryzykancką politykę zagraniczną, która wyaźnie jest szkodliwa dla naszego interesu narodowego.

 
Sen. John McCain, czołowy zwolennik syjonistycznego programu wojennego w amerykańskim Kongresie, w rozmowie z Arseniy Yatsenyuk (po lewej), nowym tymczasowym premierem, który jest Żydem, i Oleh Tyahnybok (w środku) z “neo-nazistowskiej” partii Swoboda, na Ukrainie w grudniu 2013.  Czy nie dziwi współpraca ukraińskiego Żyda z neonazistą?


Oleh Tyahnybok mówi, że “moskiewsko-żydowska mafia” rządzi Ukrainą, i że “Niemcy, Kikes* i inne męty” chcą “odebrać nam państwo ukraińskie”. W 2005, Tyahnybok, z wykdztałcenia lekarz, podpisał list otwarty do prezydenta Yushchenko wołający o śledztwo parlamentarne w sprawie “zbrodniczej działalności zorganizowanego żydostwa na Ukrainie”.

*Kike [czyt. kajk] – obraźliwe określenie Żyda


  Batalion Ukraińskich Patriotów gotowy pośród protestujących.


Skrajnie prawicowy tłum był awangardą ruchu protestowego, który obalił wybrany rząd na Ukrainie, a kto dowodził tym tłumem?


IZRAELSKI DOWÓDCA PLUTONU “DELTA” – jeden z liderów tłumu Swobody w anty-rządowych protestach to “Delta”, izraelski weteran brygady piechoty Givati z IDF, jak mówi raport Jewish Telegraphic Agency (JTA.org).  Delta, ortodoksyjny Żyd w wieku prawie 40 lat, kierował siłą 40 mężczyzn i kobiet, łącznie z kilku innymi weteranami z IDF, w pełnych przemocy starciach z siłami rządowymi. Jako dowódca Delta mówi, że rozkazy dostaje od aktywistów powiązanych ze Swobodą: “Nie należę [do Swobody], ale dostaję od nich rozkazy. Oni wiedzą iż jestem Izraelczykiem, Żydem i byłym żołnierzem IDF. Delta mówi, że przeszkadza mu to że jest autsajderem: “Czasem mówię sobie ‘co ty robisz? To nie jest twoja armia. To nawet nie jest twój kraj’.”

Kryzys ukraiński jest bardzo poważną sprawą, która ustawia Stany Zjednoczone przeciwko Rosji. Choć nie wiemy jak on się skończy, to na pewno wiemy jak się zaczął i kto doprowadził go do tego niebezpieczego punktu. Żeby pojąć co naprawdę dzieje się w Kijowie, trzeba zrozumieć kto pociąga za sznurki w tych tzw. euro-majdańskich protestach i kogo mianowano na szefa niewybranego rządu tymczasowego na Ukrainie.

W czasie kiedy świat obserwował zmianę reżimu na Ukrainie, zmianę którą wymuszono na narodzie ukraińskim gwałtownymi protestami w stolicy Kijowie, czytałem wspaniałą analizę historyczną syjonizmu Douglasa Reeda, Kontrowersja Syjonu [The Controversy of Zion].


Kontrowersja Syjonu jest wspaniałą analizą historyczną syjonizmu. Książka wyjaśnia korzenie i diaboliczne i destrukcyjne cele syjonizmu. Warto przeczytać.

http://egawlas.homeunix.net/kontrowersja_syjonu/

 

W rozdziale zatytułowanym “Ostrzeżenia Disraeli” znalazłem najbardziej odpowiedni cytat pasujący do Ukrainy w przemówieniu Benjamina Disraeli, pierwszego żydowskiego premiera Brytanii, wygłoszonym w Izbie Gmin w 1852:

Wpływ Żydów można prześledzić do ostatniego wybuchu niszczycielskiej reguły w Europie. Jest powstanie przeciwko tradycji i arystokracji, przeciwko religii i własności … naturalna równość ludzi i zniesienie własności są głoszone przez tajne stowarzyszenia, które tworzą rządy tymczasowe, a na czele każdego z nich znajdują się osoby rasy żydowskiej.

Po gwałtownym przejęciu przez protestujących budynków rządowych, prezydent Viktor Yanukovich uciekł ze stolicy z obawy przez utratą życia jego i jego rodziny. To pozwoliło ludziom kieującym protestami na przepchnięcie mianowań do rządu tymczasowego, któremu szefuje  Arseniy Yatsenyuk.


Kiedy gwałtowne protesty przekształciły się w zamach, Victoria Nuland z amerykańskiego  Departamentu Stanu wybrała  Arseniya Yatsenyuka (po prawej) na premiera Ukrainy.

Jak napisał Ben Judah w artykule w 2009 dla ISN Zurich, Ukraina: pojawienie się Yatsenyuka [Ukraine: The Rise of Yatsenyuk]:

Yatsenyuk ma dwie sprawy które dojrzeją przed wyborami. Pierwsza, jest Żydem, co według analityka politycznego Tarasa Kuzio może stanowić główny problem. . . Judaizm Yatsenyuka nie jest jedynym problemem politycznym wiążącym się z jego tożsamością. Członkowie jego rodziny są prominentami w ukraińskim ruchu nacjonalistycznym, co niewątpliwie będzie kosztowało go głosy na rosyjsko-języcznym wschodzie.

Najbardziej niepokojące w zmianie reżimu, która doprowadziła do władzy Yatsenyuka jest to, że on wydaje się być ulokowany na tym stanowisku dzięki działaniom Victorii Nuland, oficjela z amerykańskiego Departamentu Stanu, żony Roberta Kagana. Rodzina Kaganów, litewskich Żydów pochodzenia chazarskiego, wydaje się posiadać stałe lenno w Departamencie Stanu. [Kagan i Kahn to chazarskie nazwiska pochodzące od tytułu imperialnego szczebla w językach mongolskim i tureckim [ang. Turkic] o statusie równym cesarzowi i komuś kto rządzi kaganatem.]

Robert, Fred, i ich ojciec Donald Kagan, byli założycielami Projektu dla Nowego Amerykańskiego Wieku [Project for a New American Century], który agresywnie pchał do wojny z Irakiem za rządów Clintona i Busha. Zamiast pozwolenia im na wszczynanie nowych wojen, Kaganowie powinni być postawieni przed sądem za ich udział w spisku wywołania agresywnej wojny z Irakiem. (Zob. Atak na Rosję]


Victoria Nuland Kagan z amerykańskiego Departamentu Stanu stworzyła wydarzenie medialne wspierając antyrządowe protesty w Kijowie. Jak zareagowałby amerykański rząd na zagranicznego dyplomatę podejmującego się takich działań z protestującymi przed Białym Domem? Czy to nie jest niepoprawne mieszanie się w sprawy wewnętrzne suwerennego kraju?

Żeby zrozumieć nielegalną rolę odegraną przez Victorię Nuland z amerykańskiego Departamentu Stanu w ustanowieniu rządu tymczasowego na Ukrainie, przeczytaj ten fragment jej rozmowy telefonicznej z amerykańskim ambasadorem na Ukrainie. Rozmowa ta wyprzedza o około 2 tygodnie mianowanie Yatsenyuka.

Nuland: Dobrze. Nie uważam by Klitsch [Vitali Klitschko] wszedł do rządu. Nie uważam tego za konieczne, nie myślę iż jest to dobry pomysł.

Pyatt: Tak. Domyślam się. . . niech nie wchodzi do rządu, niech zajmie się działalnością polityczną. Myślę w kategoriach pewnego rodzaju procesu idącego do przodu, umiarkowanych demokratów chcemy trzymać razem. Problemem będzie Tyahnybok [Oleh Tyahnybok, partia Swoboda] i jego ludzie, i jestem pewien, że na to częściowo liczy [prezydent Viktor] Yanukovych.

Nuland: [przerywa] Uważam, że Yats [Arseniy Yatsenyuk] jest człowiekiem który ma doświadczenie ekonomiczne, doświadczenie w zarządzaniu. On jest. . . on potrzebuje by Klitsch i Tyahnybok byli na zewnątrz. On potrzebuje rozmów z nimi 4 razy w tygodniu, wiesz. Myślę, że wejście Klitscha. . . on będzie na tym poziomie pracował dla  Yatseniuka, to się nie uda.

Pyatt: Tak, nie. Racja. Ok. Dobrze. Chcesz byśmy zorganizowali ci rozmowę z nim jako następny krok?

NOWY UKRAIŃSKI DOWÓDCA SIŁ ZBROJNYCH

Kijowski zamach zrobił także Oleksandra Turchynova pełniącym obowiązki prezydenta. 25 lutego Turchynov przejął obowiązki naczelnego dowódcy ukraińskich sił zbrojnych. Chociaż pewni amerykańscy baptyści mówią, że Turchynov jest pastorem czy starszym swojego kościoła, Centrum Słowa Życia [Word of Life Center] w Kijowie, pomijają coś ważnego. Słowo Życia jest organizacją syjonistyczną udającą kościół. Ustanowił go szwedzki Żyd o nazwisku Ulf Ekman, który utworzył kościół o nazwie “Livets Ord”*, który z kolei organizował kościoły ewangelizujące na terenie całego byłego Związku Sowieckiego już na początku lat 1990, z wyraźnym celem znajdowania i finansowania żydowskich emigrantów do Izraela.

*szwedzki = słowo życia

 


Kościół Słowa Życia w Kijowie. . .


i jego pastor, były szef ukraińskiego wywiadu, Oleksandr Turchynov, teraz p.o. prezydenta Ukrainy. Powiedzcie co to za kościół.

Artykuł w Wikipedii o “Livets Ord” mówi: Wraz z chrześcijańskimi syjonistami w USA, Livets Ord zarządza funduszem który dostarcza pieniędzy rosyjskim Żydom chcącym wyjechać do Izraela. Fundusz ten jest nazwany “Operation Jabotinsky”, od Rosjanina Vladimira Jabotinsky’ego.

Vladimir “Ze’ev” Jabotinsky (1880–1940), był radykalnym (tj. rewizjonistycznym) liderem syjonistycznym, który zorganizował wiele żydowskich oraganizacji terrorystycznych, takich jak Beitar, Hatzohar i Irgun. Irgun to grupa terrorystyczna kierowana przez Menachema Begina, która wysadziła w powietrze King David Hotel w Jerozolimie. W latach 1970 Begin założył partię Likud składającą się z byłych czonków tych syjonistycznych grup terrorystycznych. Fakt że “Livets Ord” kieruje “Operation Jabotinsky” w szukaniu Żydów w byłym Związku Sowieckim by wysłać ich do Izraela, wskazuje na bliską współpracę z Mosadem, filią izraelskiego wywiadu, którą oryginalnie utworzono w celu ułatwienia żydowskiej emigracji do Palestyny.

Jak dowiedziałem się w Estonii, pewien pastor z “Livets Ord” pracował dla wywiadu amerykańskiego. To sprowadza mnie do innego aspektu euro-majdańskich protestów, który śmierdzi amerykańskim wtrącaniem się w politykę wewnętrzną Ukrainy.

W Estonii dowiedziałem się, że tzw. prasą patriotyczną kierował człowiek z amerykańskiego wywiadu Aleksander Einseln. Einseln był emerytowanym oficerem amerykańskiej armii z Kalifornii, który przyjechał do Estonii już na początku lat 1990, jako szef militarny nowo-niepodległej Estonii. Od tego kontaktu dowiedziałem się, że ta firma “patriotycznej prasy” kontrolowana przez gen. Einselna miała kilkuset skin-headów, których można było zmobilizować do działań w tłumie. To wskazywało, że ruch “skin-headów” w Estonii faktycznie był kontrolowanym tłumem, których amerykański wywiad mógł wezwać kiedy konieczne do zorganizowania tłumu stosującego przemoc.

Biorąc pod uwagę to, że widziałem w jaki sposób amerykański wywiad wojskowy kultywował hordy agentów w każdym kraju byłego Związku Sowieckiego, poprzez programy z Marshall Center w Garmisch-Partenkirchen, Niemcy, mogę uważać, że sytuacja skin-headów niewiele różni się od tego czego dowiedziałem się w Estonii. Ich szefowie prawdopodobnie uczestniczyli w tych samych kursach w Marshall Center.

SNAJPERZY

20 lutego snajperzy otworzyli ogień na protestujących i na policję, zabijając wileu po obu stronach strzałami w głowę. Jest to ten sam rodzaj taktyk terroryzmu fałszywej flagi, jaki stosowali buntownicy przeciwko syryjskiemu rządowi. Okrucieństwo dokonywane jest z zamiarem że będzie się za nie obwiniać wybraną [na celownik] stronę, w tym przypadku prezydenta Viktora Yanukovicha.

Według wyciekłego raportu estońskiego dyplomaty, który był w Kijowie tuż po tych mordach, teraz wygląda na to, że snajperzy pracowali dla opozycji – a nie dla rządu Yanukovicha. Materiały filmowe nagrywane w czasie strzelaniny pokazują, że protestujących ostrzeliwano z tyłu, prawdopodobnie z wielopiętrowego hotelu kontrolowanego przez majdańskich protestujących za nimi.

W przechwyconej rozmowie telefonicznej między estońskim ministrem spraw zagranicznych Urmasem Paetem i szefową spraw zagranicznych Catherine Ashton, Paet, który właśnie był na Ukrainie, mówił Ashton, że za snajperowskimi mordami na Majdanie nie stał ukraiński prezydent Viktor Yanukovich, “ale był to ktoś z nowej koalicji”. Tę rozmowę można odsłuchać od  8:15 do 9:15 na video zawierającym całą rozmowę telefoniczną między Paetem i Ashton.

Urmas Paet:  Niepokoi mnie to, że ta sama Olga powiedziała także, że wszystkie dowody pokazują, że ludzi spośród policjantów a potem z ulic, zabijali snajperzy z obu stron, że byli to ci sami snajperzy zabijający ludzi z obu stron.

Ashton:  Cóz, tak. . . to, to jest straszne.

Paet:  Następnie pokazała mi również zdjęcia, i powiedziała, że jako lekarz może powiedzieć, że to jest to samo pismo, ten sam rodzaj pocisków, i to jest naprawdę niepokojące, że teraz nowa koalicja, że oni nie chcą zbadać tego co naprawdę się wydarzyło. Więc tam jest coraz silniejsze zrozumienie, że za snajperami nie stał Yanukovych, ale że był to ktoś z nowej koalicji.

Cała rozmowa telefoniczna tutaj: 
http://vineyardsaker.blogspot.se/2014/03/intercepted-phone-call-between-estonian.html

Źródła i pozycje które  należy przeczytać:

“W Kijowie weteran z izraelskiej armii kierował grupą walczącą na ulicach” [In Kiev, an Israeli army vet led a street-fighting unit] Cnaan Liphshiz, Jewish Telegraphic Agency, 28.02.2014
http://www.jta.org/2014/02/28/news-opinion/world/in-kiev-an-israeli-militia-commander-fights-in-the-streets-and-saves-lives

“Khagan” definicja, Wikipedia, 4.03.2014
en.wikipedia.org/wiki/Khagan

“Kijowscy snajperzy to snajperzy opozycji” [Kiev snipers were Opposition hitmen] Vladimir Radyuhin, TheHindu.com, 5.03.2014
http://www.thehindu.com/news/international/world/kiev-snipers-were-opposition-hitmen/article5754177.ece

“Livets Ord” (Słowo Życia), Wikipedia, 3.03.2014
en.wikipedia.org/wiki/Livets_Ord

“Ośrodek Marshalla – tworzenie agentów dla imperium” [Marshall Center – Creating Agents for the Empire], RumorMillNews.com, Christopher Bollyn, 26.03.2004
http://www.rumormillnews.com/cgi-bin/archive.cgi/read/46557

“Neo-naziści i skrajni prawicowi protestujący na Ukrainie” [Neo-Nazis and far-right protesters in Ukraine], libcom.org, Jim Clarke, 23.01.2014
libcom.org/news/neo-nazis-far-right-protesters-ukraine-23012014

“Notatka od. . . [Note From Christopher Bollyn], TheTruthSeeker.co.uk, 28.03.2009
http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=10499

“Atak na Rosję” [Russia Under Attack] Christopher Bollyn, 15.02.2014
www.bollyn.com/14562/

“Ukraina: pojawienie się Yatsenyuka” [Ukraine: The Rise of Yatsenyuk] Ben Judah, ISN Security Watch, Zurych, 5.08.2009
http://www.isn.ethz.ch/Digital-Library/Articles/Detail//?lng=en&id=103593

“Ukraiński kryzys: transkrypcja wyciekłej rozmowy Nuland Paet” [Ukraine crisis: Transcript of leaked Nuland-Pyatt call], BBC News, 7.02.2014
http://www.bbc.com/news/world-europe-26079957

“Ze’ev Jabotinsky”, Wikipedia, 5.03.2014
en.wikipedia.org/wiki/Ze%27ev_Jabotinsky

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/