Krypto-żydłak Klitschko na inauguracji kampanii wyborczej PO do PE

Tusk zainaugurował kampanię wyborczą PO do PE w obecności specjalnego gościa

2014-03-22 14:59

Dziś odbyła się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. Premier Donald Tusk zainaugurował podczas swojego wystąpienia kampanię wyborczą PO do euro parlamentu. Gościem specjalnym posiedzenia był lider ukraińskiej partii UDAR, Witalij Kliczko.

– Szanowny nasz gościu, przyjacielu z Ukrainy, drogi Witalij. Serdecznie Cię witamy – tymi słowami Tusk przywitał Witalija Kliczko. – Po raz pierwszy na naszych spotkaniach Platformy mamy gościa, która tyle dziś znaczy dla opinii publicznej w Polsce, społeczności międzynarodowej oraz Ukrainy i jej wolnościowych oraz europejskich ambicji. Chcę to bardzo wyraźnie podkreślić: jeśli dziś spotykamy się jako PO w przeddzień europejskich wyborów, jeśli chcemy dzisiaj przekonać Polaków, że to są najważniejsze europejskie wybory w historii, to nie ma lepszego dowodu na to niż Witalij Kliczko i jego przyjaciele z Majdanu. Oni pokazali niedawno, że Europa może być dla ludzi z tego regionu tak ważna, że warto za nią oddać życie – dodał.

Tusk podziękował Kliczce oraz Ukrainie „za wielką dramatyczną lekcję historii i nadziei”. Zdaniem premiera „dzisiaj w Europie nie wszyscy jeszcze rozumieją, że wolność, poszanowanie granic, poszanowanie innego człowieka oraz wszystkie wartości, na fundamencie których powstała współczesna Europa, są naprawdę warte naszego życia i pracy”. Dodał też, że Ukraińcy pokazali, „że czasem są warte nawet poświęcenia własnego życia”.

Premier zaznaczył, że „po raz pierwszy wybory będą dotyczyć istoty naszej historii”. – To nie będą wybory na temat, kto ile pieniędzy dostanie w UE. Wiemy, jak ważna dla cywilizacyjnego wzrostu Polski jest ta pomoc materialna, ale dzisiaj wiemy, że nie będą to wybory na ten temat. Po raz pierwszy te wybory będą dotyczyć istoty naszej historii, od tych wyborów będzie zależało, czy Europa przetrwa – stwierdził.

Rada Krajowa PO zatwierdziła w czasie posiedzenia całość list wyborczych do Parlamentu Europejskiego, na których znaleźli się m.in. Danuta Huebner, Bogdan Zdrojewski, Barbara Kudrycka, Jacek Rostowski oraz Michał Kamiński.
kl, TVN 24

………………………………..
Czy pamiętasz Panie Boże
Nad Wołyniem łunę krwawą
I ten krzyk z płonącej chaty
Mordowanych przez sąsiadów.
Chyba byłeś w tamtej porze
Gdzieś po innej stronie świata,
Bo byś pewnie się zasmucił i przystanął i zapłakał…

Czy słyszałeś modłę Panie,
Oczy ojca czy pamiętasz,
Gdy hańbili córkę jego
Banderowcy jak zwierzęta…
On na drzwiach ukrzyżowany
Błagał “Zmiłuj się nad nami!”
Zlitowali się oprawcy
Skłuli oczy bagnetami…

Czy widziałeś Ojcze Święty
Patrząc z góry przez firmament
Dzieci śliczne jak aniołki
Na sztachety powbijane…
Kto je teraz poprowadzi
Na spotkanie z Tobą Boże,
One przecież takie małe
Zbłądzą same w tych przestworzach…

Czy spamiętasz Panie Świata,
Męczenników tych z Wołynia,
Umierali z myślą o Tej,
która nigdy nie zaginie.
Polska o nich zapomniała,
rozpłynęła się w oddali,
Czasem drżąca ręka starca
świeczkę jeszcze tu zapali.
Porastają chwastem zgliszcza,
groby toną w bujnej trawie,
Jutro już nie będzie komu
świeczki za Nich tu postawić.

( L.Makowiecki )

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/