Co nam przygotowują „słowiańscy bracia zza Sanu”?

Co nam przygotowują „słowiańscy bracia zza Sanu”?

Dr Marek Głogoczowski

“Polakom … zrobimy drugi Katyń” (to słowa Dmitrija Jarosza /[i]/ -przywódcy “Prawego Sektora” w rozmowie z Olegiem Tiahniobokiem – przywódcą partii “Swoboda ”  http://wesservic.livejournal.com/851729.html.

Podobny  plan eksterminacji, zamieszkujących Ukrainę Rosjan przedstawił Borys Fiłatov, nie znający języka ukraińskiego kijowski oligarcha, który 4 marca br. przez nowe władze Ukrainy mianowany został gubernatorem regionu Dniepropietrowskiego. Na swym facebooku przedstawił on taką oto propozycję zaspokojenia potrzeby bezpieczeństwa mieszkańców Krymu: Нужно давать мразям любые обещания, гарантии и идти на любые уступки. … А вешать… Вешать их надо потом. (Trzeba swołoczy wszystko przyrzec i dawać gwarancje … a wieszać … wieszać będziemy później.) W szczególności tenże Fiłatow zauważył „Jestem dumny z Bandery. Zwłaszcza gdy widzę, jak ludzie są gotowi umierać pod czerwono-czarną flagą” (i zapewne z tego powodu przeczekał on w Izraelu najbardziej „gorący” na Majdanie okres w styczniu-lutym br. – MG)

Kim zatem są ci „banderowcy”, których tak uwielbiają nowe władze w Kijowie, gorąco popierane przez władze w Warszawie /[ii]/? Kilka dni temu zrobiłem, w języku angielskim – czyli obecnie drugim języku oficjalnych obwieszczeń kijowskiego rządu – grafik sił stojących za ukraińską juntą. Mój ‘comrade in arms’ Izrael Szamir rozpowszechnił ten artystycznie wykonany grafik wśród bodajże dwóch (lub więcej) tysięcy czytelników jego [shamireaders] forum, więc wypada mi go rozpowszechnić także wśród kilkuset odbiorców mych e-listów w języku „priwislanskiego okraju”.

Poniżej zestaw sił fizycznych, ekonomicznych oraz duchowych wspierających poczynania wojowniczego „Tryzuba” Ukrainy

(opracowanie artystyczne © MG; do rozpowszechniania pod warunkiem podaniem źródła, oryginał patrz http://markglogg.eu/?p=733)

Fig. 1. Jak widać na powyższej ilustracji, godło narodowe obecnej Ukrainy, nawiązujące do tej efemerycznej lat 1918-20, to „Tryzub z dodatkowym, skierowanym w dół („ku ziemi”) zębem”, będącym podporą „3 zębów” skierowanych ku górze.

A oto moja © interpretacja tej kompozycji graficznej godła państwa, które po raz pierwszy pojawiło się w geopolityce niecałe sto lat temu.

1. Ząb centralny, smukły jak lanca, to symbol banderowskich sił państwowotwórczych, najbardziej wyraziście zgromadzonych w Kongresie Ukraińskich Nacjonalistów (К/ЛЬО/УН). Rzeczony Kongres (klownów) z nabożeństwem odnosi się do hiper-nazistowskiej ideologii mieszkającego przed wojną w Polsce Dymytro Doncowa, ideologii w szczególności opartej na Karola Darwina teorii powstawania gatunków metodą „zachowania się ras faworyzowanych w walce o życie”/[iii]/. W przeciwieństwie jednak do faszyzmu włoskiego oraz  niemieckiego, a także żydowskiego syjonizmu, w nacjonalizmie ukraińskim elementu socjalistycznego (pełne zatrudnienie oraz mieszkania dla wszystkich, opieka zdrowotna i nawet dopolavoro, organizacja zajęć sportowych i wspólnego spędzania wolnego czasu dla całej ludności) w ogóle nie było i nie ma. Tylko mord oraz kradzież był – i jest – praktycznym celem banderowców od momentu powstania tej „nad-ludzkiej” formacji, przypominającej zachowanie się biblijnego mojżeszowego „narodu wybranego” w okresie podboju ziemi Kaan. Sztandary banderowców mają kolor czerwono czarny, odwołujący się do hitlerowskiego mitu „Blut und Boden”, czyli Krwi i Ziemi – który to ukraiński czarnoziem na Wołyniu użyźniała przed 70 laty głównie polska krew (a w perspektywie ma być to i krew rosyjska, patrz plan Borysa Fiłatowa powyżej).

Fig 2. Oddział КУН, pod czaro-czerwonymi flagami maszeruje w Kijowie skandując hasło Jarosława Kaczyńskiego „Sława Ukrainie! Gierojam sława!”

2. Ząb lewy Tryzuba, przypominający „prawe skrzydło opiekuńczego anioła” z …Watykanu. Na domontowanym do tego „skrzydła anioła” zdjęciu jest widoczny Światosław Szewczuk bardzo młody greko-katolicki arcybiskup Kijowa i Haliczyny (Galicji). W latach 1990 kształcił się on w Argentynie pod opieką obecnego papieża, a wówczas kardynała Bergoglio. Jak sprawdzałem, stosunek do banderowców ogółu biskupów greko-katolickich jest bardzo pozytywny, a w szczególności rektor Katolickiego Uniwersytetu we Lwowie, biskup Boris Gudziak z USA, na falach radia watykańskiego wygłosił całe kazanie o „dostojeństwie kijowskiego Majdanu”. Poniższy obrazek ilustruje, co kler greko-katolicki ma na myśli pod hasłem „dostojeństwo (ang. dignity) Majdanu”. (Nb. Filo-rosyjskie media donoszą, że już się zaczęła na Ukrainie siłowa zamiana cerkwi prawosławnych w greko-katolickie – co przypomina podobne praktyki w latach 1930 na kresach Rzeczypospolitej, kiedy to siłą zamieniano cerkwie w kościoły i co było jedną z przyczyn wzrostu nienawiści ludności prawosławnej do Polaków.)

Fig. 3 Prawie średniowieczny, liryczny obraz „dostojeństwa Majdanu zimową porą”

3. Prawy „ząb” Tryzuba też przypomina skrzydło „anioła stróża”, tym razem w formie Związku Rad Sowieckich Żydów (UCSJ). Ten założony już w 1970 roku w Waszyngtonie Związek Rad ma za zadanie „eksponować naruszenia Praw Człowieka oraz zbrodnie nienawiści”. Wypełniając to swe programowe zadanie, 23 ukraińskich żydowskich „biznesmenów, menadżerów, osób publicznych, uczonych i nauczycieli, artystów i muzyków” w dniu 5 marca 2014 wystosowało „List otwarty Żydów ukraińskich do prezydenta FR Putina” (dez)informując go że, cytuję „Rosyjskojęzyczni obywatele Ukrainy nie są poniżani i nie są dyskryminowani, ich prawa obywatelskie nie są ograniczane. Pogłoski o „forsownej ukrainizacji” oraz o „zakazach rosyjskiego języka”, które są tak powszechne w rosyjskich mediach, obciążają głowy tych, którzy je wymyślili … My stanowczo wzywamy Was  do nie ingerencji w wewnętrzne sprawy Ukrainy”. Jak napisałem to w tekście anglojęzycznym, „to oznacza, że ukraiński, żydowski establishment, zorganizowany w USA w UCSJ, kategorycznie żąda od Rosji by trzymała się z dala od Rosjan zamieszkujących Ukrainę. Ten limes (dosł. skraj, granica) Europy” jest ewidentnie traktowany jako “réserve de chasse” (rezerwat myśliwski) nie tylko dla biskupów Kościoła greko-katolickiego, ale i dla Związku Rad Żydów (post)Sowieckich /[iv]/.

Odnośnie poczynań  tych Radzieckich Żydów, to w roku 2005 byłem świadkiem, na konferencji „Syjonizm jako największe zagrożenie dla nowoczesnej cywilizacji” na uniwersytecie МАУП w Kijowie,  jak „etatowy” amerykański antysemita David Duke wygłosił przemówienie, oskarżając właśnie ten rodzaj Żydów o umyślne spowodowanie na Ukrainie (tej wschodniej bo nie zachodniej, podówczas należącej do Polski) sławnego Głodomoru lat 1930-32. I coś na to wygląda, że ten ówczesny wyczyn zgromadzeni w UCSJ Żydzi obecnie próbują powtórzyć. Z informacji od mego znajomego, który telefonicznie się komunikował 2 tygodnie temu z Kijowem wynika, że aktualnie jest tam panika wojenna i że „wolni spekulanci” podbili aż trzykrotnie ceny żywności. Także i inne źródła podają, że Wschodniej Ukrainie może w najbliższym czasie zagrozić głód, jako że jest ona całkowicie uzależniona gospodarczo od Rosji – od kontaktów z którą odcięła Ukrainę, w znacznym stopniu złożona z super-bogatych Żydów, obecna władza w Kijowie.

4. Ząb czwarty, szeroki i w dół skierowany, to nic innego jak globalistyczna Komisja Trójstronna, planująca kolejne etapy swego ukrytego podboju świata. Otóż dokładnie na miesiąc przed odmową w Wilnie podpisania traktatu stowarzyszeniowego z UE przez prezydenta Janukowycza, obecny premier Ukrainy Arsen Jaceniuk był w Krakowie, gdzie najwyraźniej zapadły decyzje nt. reakcji „Zachodu” na przewidywaną odmowę rządu Ukrainy stowarzyszenia z „Europą” (a następnie i z NATO). Cytuję za agencją UNN:

KIJÓW. 27 października. UNN. 26-27 października … przywódca frakcji “Batkiwszczyna” Arsenij Jaceniuk weźmie udział w 37. Europejskim spotkaniu Komisji Trójstronnej w Krakowie. … W niedzielę, 27 października, w ramach spotkania Arsenij Jaceniuk wystąpi na dyskusji “Ukraina i Unia Europejska “.

(Wg. UNN – Komisja Trójstronna (Trilateral Commission) – to międzynarodowa organizacja, która składa się z przedstawicieli trzech głównych demokratycznych przemysłowo rozwiniętych regionów: Unii Europejskiej, Ameryki Północnej (USA, Kanada, Meksyk), oraz Azjatycko-pacyficznego regionu(Japonia, Korea, Zgromadzenie państw Południowo-wschodniej Azji, Australia i Nowa Zelandia, Chiny i Indie). Cel organizacji – omawianie i poszukiwanie decyzji światowych problemów.)

No i dotarliśmy do zbiorowego  „Boga Ojca” (ang Godfather) delikatnie poruszającego zarówno uwidocznionymi w herbie Ukrainy„skrzydłami aniołów stróżów” Nowego Światowego Porządku, jak i wystającą spomiędzy tych „skrzydeł” bojową „lancą”, za pomocą której ten NŚP (ang. NWO) w byłem ZSRR się instaluje. Poniżej ubiegłoroczny portret zbiorowy apostołów tego NWO:

Fot.4. Founder David Rockefeller (front row center) at the Trilateral Commission’s 40th Anniversary meeting in Berlin, March 16, 2013, with (front row from left) Joseph S. Nye, Jr., Jean-Claude Trichet, and Minoru Makihara, and (back row) Paul A. Volcker and Michael Fuchs

***

I tutaj, na zakończenie tego opracowania „symbolizmu Tryzuba” moja osobista uwaga. Otóż odwołujący się do symboliki oraz haseł nazistowskich, ukraiński nacjonalizm daleko wyprzedził w swych ludobójczych ambicjach hitlerowskie Niemcy. Podczas okupacji Polacy w oficjalnie dwujęzycznej Generalnej Guberni rodzili się bardzo licznie, czego ja jestem żyjącym przykładem. Gdyby jednak Ukraińcom z UPA udało się „podbić” Zakopane – a byli oni przecież już w odległej o 40 kilometrów od miejsca mego urodzenia Szlachtowej koło Szczawnicy –  to nie wykluczone, że jako kilkuletni chłopczyk zawisłbym na przydrożnym drzewie jako „ozdoba” sztandaru z napisem „Droga do wolności Ukrainy”  – patrz zdjęcie poniżej:

Fot.5. Tarnopol province, 1943. A so-called wreath of Polish children. The executioners fastened such «wreaths» to each tree on the rural road, above which they hung a banner on which was written in Polish: «The road to independent Ukraine».

Inne zdjęcie, dołączone do opracowania „Wołyńskiej masakry” przez Nikolaia Malishevskiego z Mińska Białoruskiego – opracowania niestety tylko w języku angielskim i zapewne także rosyjskim – przedstawia „testament ukraińskiego patrioty” z takim oto zaleceniem dla swego potomstwa „Pamiętaj synu kim są twoi wrogowie – bolszewicy, Polacy, Węgrzy, Żydowina, Cyganie, niszcz ich”:

Już samo wyobrażanie sobie, że wszyscy językowo względnie religijnie „inni” wokół nas to są nasi wrogowie, to jest najzwyklejsza patologia, przy czym ta patologia, zwłaszcza w przypadku  opracowanej w przedwrześniowej Polsce ideologii Dymytro Doncewa, jest pochodną „darwinowskiego spojrzenia na świat” promieniującego z Anglii już od połowy wieku XIX. A sam darwinizm, jak to już blisko lat 30 głoszę, jest zlaicyzowaną pochodną wytycznych „boga” z Księgi Rodzaju, „boga” nakazującego czytaczom Pisma Świętego „panowanie nad światem i nad wszystkim co się na nim porusza” – jak to pięknie przypomniał Polakom nasz papież z Wadowic w encyklice „Laborem exercens” z 1981 roku. Bo to przecież takiemu to uzurpatorskiemu PANU ŚWIATA wiernie służą wszystkie cztery, podtrzymujące wojowniczy TRÓJZĄB, organizacje – nie tylko lwowski К(ЛЬО)УН, ale i waszyngtoński UCSJ do społu z watykańskim KOŚCIOŁEM GREKO-KATOLICKIM, wszystkie te trzy  „zęby Zachodu” solidnie podparte bankierską ponadnarodówką znaną jako TRILATERAL COMMISSION.

I oczywiście należy dążyć do zepchnięcia, zarówno nowo-znaku Tryzuba jak i podtrzymujących go globalnych hiper-organizacji w społeczny niebyt, jako iż ich działalność jest zaprzeczeniem „imperatywu kategorycznego” nie tylko Immanuela Kanta ale i Jezusa z Nazaretu, imperatywu etycznego streszczającego się w banalnej formule „Nie czyń drugiemu co tobie niemiło”.

***

A dla poprawienia sobie humoru, najnowszy dowcip żydowski, który według Izraela Szamira krąży ostatnio po Moskwie:

Izraelski prezydent Szymon Peres pyta się prezydenta Rosji:

Władymirze, czy ty masz żydowskich przodków?

Putin odpowiada:

Szymonie, skąd taka myśl u ciebie?

Peres: Spowodowałeś, że USA zapłaciło pięć miliardów dolarów za przyłączenie Krymu do Rosji. Nawet dla Żyda to niewiarygodne przedsięwzięcie!

Z pozdrowieniem z wolnego (jeszcze?) od banderowców Zakopanego,dr Marek Głogoczowski – http://www.youtube.com/watch?v=SZlKB_J1zPA

 (Jakby ktoś jeszcze nie wiedział skąd ten mój znak greckiego krzyża, stylizowanego na swastykę z orłem w środku pochodzi, to przypominam iż jest to odznaka 4 pułku Strzelców Podhalańskich. Pułk został odznaczony za kampanię 1939 (kiedy to walczył z wojskiem niemieckim, też noszącym symbol swastyki) orderem Virtuti Militari. Jak to kiedyś zauważyliśmy w dyskusji z Izraelem Szamirem, nie należy się bać rehabilitacji starożytnego znaku „radości życia” w postaci swastyki, ale należy dążyć do zakazu używania, jako herbu, znaku Posejdona morderczych wideł Trydentu.)

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/