Czemu Putin rzucił się na ratunek Osetyjczykom, a zostawił Rosjan na Wsch. Ukrainie?

PB: Może dlatego, że rozpad Ukrainy jest więcej niż pewny, samymi działaniami junty, natomiast w Osetii był zmasowany ludobójczy atak z żydoNATOwskiego “lotniskowca” Gruzja.

Strelkow ma inne kwestie strategiczne do rozwiązania niż Putin… Straty wśród Ukraińców po obu gojowskich stronach żydłackiego “konfliktu” są straszne, lecz Rosja popiera na różne sposoby rozpad Ukrainy i oddzielenie części pro-rosyjskich. Zadziałała po mistrzowsku tam, gdzie było łatwo (Krym), w innych regionach proces  zajmuje czas, bo Rosja ma związane ręce w opcji siłowej, choć skrycie na pewno posyła broń, “ochotników”, specnaz i in. i specjalistów przez granicę z Donbasem, kontrolowaną przez powstańców. Myślę, że większość z nich nie weszła jeszcze do boju, czeka na odpowiedni moment ukryta w lasach, wyłapuje najemników USraelskich na wymiany w odpowiedniejszym czasie, rozpoznaje przeciwnika i wykonuje sporadyczne akcje partyzanckie (od czasu do czasu doniesienia o “nieznanych bojownikach”), albo partycypuje w akcjach specjalistycznych (np. zniszczenie śmigłowca z generałem Gwardii Narodowej na pokładzie, czy wzięcie do niewoli całego pułku Gwardii Narodowej w Lugansku).

Na dłuższą metę, wygrają powstańcy (z ‘niewielką’ pomocą ze wschodu), bo są na swym terenie, junta im dała moralny motyw obronny, a NATO nie odważy się wejść na Wsch. Ukrainę, bo nie ma szans z siłami zbrojnymi i nowoczesną bronią rosyjską.

Żaden inny kraj nie robi tyle co Rosja na arenie dyplomatycznej, w odkłamywaniu srulołgarstw, czy w nacisku na potrzebę pomocy humanitarnej. W proces włączają się siły pokojowe paktu rosyjskiego, na razie gadaniem, ale od tego się zaczyna.

………………….

Nie mamy już nic do stracenia

ODEZWA  IGORA  IWANOWICZA  STRIEŁKOWA – 03.06.2014 r. – WAŻNE!!!
Обращение Игоря Ивановича Стрелкова 03.06.2014. ВАЖНО!!!

“Ludzie, którzy zginęli dzisiaj w szeregach pospolitego ruszenia (wszyscy jak jeden – to miejscowi, urodzeni w regionie donieckim) nie chcieli być bohaterami. Martwymi. I, możliwie, że nie zostaliby nimi, gdyby były u nas pod dostatkiem broń i wyposażenie, instruktorzy i chociaż elementarne zaplecze, tyły.

Długo milczałem na temat „pomocy Rosji”. Dlatego, że wszystko rozumiem – i niuanse „wielkiej polityki”, w porównaniu z którymi Sławiańsk – to maleńka kruszynka – plamka na obrusie Historii i ogromne ryzyko, na które powinna pójść Rosja, aby pomóc nam siłą zbrojną i masa innych czynników uwzględnionych i nieuwzględnionych.

NIE ROZUMIEM TYLKO JEDNEGO : DLACZEGO MOŻNA BYŁO, RYZYKUJĄC WSZYSTKIM, RATOWAĆ KILKA DZIESIĄTKÓW TYSIĘCY, SZANOWANYCH PRZEZE MNIE OSETYŃCZYKÓW – KUDARCÓW, RZUCIWSZY SIĘ IM DO POMOCY, NIE PATRZĄC NA NIC, A RÓWNOCZESNIE MIESIĄCAMI JUŻ „MARUDZIĆ” Z PILNĄ, NIEZBĘDNĄ POMOCA ROSJANOM??? KTÓRYCH TUTAJ SĄ MILIONY!!!

Czy naprawdę w Moskwie myślą, że kilka  setek byle jak uzbrojonych rosyjskich ochotników – to jest wszystko, czego potrzeba i że tego zupełnie wystarczy? Chciało by się zobaczyć teraz w okopach w Siemienowce chociaż jednego urzędnika, „odpowiadającego” za Południowy Wschód (oni są)…

Teraz w Krasnym Limanie ludzi rozstrzeliwuje się po prostu na ulicach. W Zielonym Klinie w najlepszym wypadku wywozi się w nieznanym kierunku, a w gorszym – rozstrzeliwuje się każdego, kto nie ma miejscowego zameldowania. I to wszystko w sytuacji, gdy nasi żołnierze z pospolitego ruszenia wszyscy już stamtąd się wycofali! Czy to za mało dla ingerencji wojskowej??? Ile trupów jeszcze potrzeba, aby podjąć decyzję? Albo ja, zamiast twardej obrony, powinienem się zająć ratowaniem ludzi? Masową ewakuacją? Ja nie będę mógł ze swoimi skromnymi siłami zrobić nawet tego.

To wszystko, znów zaczął się atak, sądząc po strzelaninie.

Można drukować, rozpowszechniać. Nie mamy już nic do stracenia”.

http://rons-inform.livejournal.com/

Tłumaczył Janusz Sielicki
3.6.2014

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/