“Poczułem się istotą z innej planety w rodzimym Kijowie”

Wczoraj poczułem się istotą z innej planety w rodzimym Kijowie

Czwartek, 05 czerwca 2014 r. 14:34

Tekst został znaleziony w jednym z ukraińskich forów:

 

Wczoraj poczułem się jak osoba z obcej planety w rodzinnym Kijowie. Krótko, obchodzono wydarzenie u pewnych znajomych. Byłem z żoną wśród gości. Łącznie było 15 osób (wszyscy z Kijowa). Przy czym mieszkańców Kijowa z 3 lub starszej generacji było tylko 3. Pozostali – to albo ci, co „poprzyjeżdżali”, albo z Kijowa w 1 generacji. Z wyższym wykształceniem 8 osób, pozostali – średnie lub średnie specjalistyczne. Oczywiście, nie można było nie dotknąć polityki i spraw, dotyczących tego, co dzieje się na Ukrainie. Oczywiście, też zabrałem głos. I wtedy się zaczęło. Oto jakie tezy zostały wypowiedziane przez tych ludzi (wszystkie z maksymalną afektacja, krzykami, wrzaskami, załamywaniem rąk itp.).

 

– Majdanowcy – to bohaterowie Ukrainy i wszyscy obecni NIEUSTANNIE nosili im jedzenie i odzież;

– Putin nie może bez wojny – on nieustannie rozpętuje wojny. Jako przykłady podano: Naddniestrze, Czeczenia (o tym, że były dwie wojny czeczeńskie, żadna z tych osób nawet się nie domyślała, nie mówiąc już o datach tych wojen), Osetia, Abchazja i – UWAGA – BINGO!!! – Górny Karabach.

– Na Wschodzie Ukrainy działają bandy rosyjskich ​​bojowników, natomiast ludność miejscowa marzy o tym, aby przyszły wojska ukraińskie i tę “garstkę rosyjskich najemników” wystrzelali.

– Mieszkańcy Krymu nie chcieli do Rosji … wielu ma tam “znajomych”, którzy potwierdzają, że na referendum nikt się nie pojawił i wszystko było sfałszowane. Odwrotnie UWAGA – ZNOWU BINGO!!! – WSZYSCY mieszkańcy Krymu teraz tylko marzą o jednym, aby Krym znów powrócił do składu Ukrainy.

– Na Ukrainie powinien być tylko jeden język – ukraiński. Wszyscy obywatele Ukrainy kochają i zawsze z przyjemnością rozmawiają w języku ukraińskim (przy czym za stołem wszyscy mówili po rosyjsku). Za drugim językiem państwowym – rosyjskim, wypowiada się jedynie kilkaset osób z marginesu, pijaków i bezdomnych na Południowym Wschodzie.

 

Na moje niewinne zapytanie, czy wiedzą obecni, od którego roku Putin jest Prezydentem Rosji (czas prezydentury Miedwiediewa a priori dla wszystkich – był również prezydenturą Putina, to nawet nie było dyskutowane), nastąpiły odpowiedzi: od “od 1991” do “od 1994” ….

 

Na moje pytanie: dlaczego potępiacie rosyjskich najemników w Donbasie, a nie potępiacie ukraińskich najemników w Czeczenii, wszyscy się rzucili na mnie, że ja nie rozumiem, przecież tam była “walka narodowo-wyzwoleńcza narodu czeczeńskiego przeciwko Imperium Rosyjskiemu. “Kiedy natomiast zapytałem, co w takim razie robili ukraińscy najemnicy w Naddniestrzu, WSZYSCY zaczęli mnie przekonywać, że w tym przypadku ukraińscy najemnicy walczyli o niepodległość i integralność terytorialną Mołdowy! Zaskoczyło mnie to trochę, a nawet rozbawiło, bo wszyscy ci ludzie nawet nie podejrzewali, że ukraińscy najemnicy w Naddniestrzu walczyli PO STRONIE NADDNIESTRZA.

I właśnie dlatego, ponieważ uważali, że ziemie te nigdy przed Związkiem Sowieckim nie należały do

“Mołdawian” i że w Naddniestrzu” bronią oni przed „mamałyżnikami”, mieszkających tam Ukraińców. I walczyli tam przedstawiciele UNA – UNSO tj. właśnie ci, którzy dzisiaj są Prawym Sektorem. Wiadomość ta pogrążyła wszystkich w szoku. Zaczęli krzyczeć, że ja to wszystko sam wymyśliłem, że czegoś takiego nie może być itd. I oświadczono mi uroczyście, że zostałem zazombowany rosyjskimi kanałami telewizyjnymi, i że MAM kaszę w głowie. )))))

 

Przy tym wszystkim obecni jednomyślnie stwierdzili, że w Kijowie i na całej Ukrainie w rękach ludzi jest pełno nielegalnej broni i że to wszystko odbije się dla nas czkawką. Na moją uwagę, że broń jako pierwsi faktycznie zaczęli przejmować właśnie Majdanowcy (podałem przykład ze Lwowa, gdzie zostało zagarniętych około 2000 sztuk broni palnej). Ponownie powiedzieli mi, że nic nie rozumiem, broń ta, UWAGA – BINGO! – do Majdanu nie dotarła (Majdanowcy w ogóle nie mieli ani jednej sztuki broni palnej – tylko pałki i tarcze), a po prostu została zwrócona z powrotem do wojska. A jak wytłumaczyć liczne zdjęcia uzbrojonych na Majdanie “protestujących”? – zapytałem i dodałem, że osobiście widziałem tam uzbrojonych w broń palną “protestujących”. “Cha-cha-cha, to wszystko PHOTOSHOP! Powołaj się jeszcze na Kisielowa! Przecież mówimy ci, ŻADNEJ BRONI MAJDANOWCY NIGDY NIE MIELI. Widziałeś tylko atrapy. Niektórzy chodzili, aby zrobić zdjęcie, pochwalić się”.

 

Och, przypomniałem. Dla zabawy nad zebranymi, powiedziałem: “A czy wiecie, że Rosja na Krymie zaczęła budować szkoły, szpitale?” Odpowiedź była taka: “No, a co im jeszcze pozostało robić, jak nie lipę na pokaz?”. Od razu się poprawiłem: “Och, pokręciłem, oni nie zaczęli budować, tylko stare remontować”. – Natychmiastowa odpowiedź: “A ty co, oczekiwałeś od Putina, że on coś nowego zbuduje? Ależ ty naiwny! Przecież on nigdy tego nie będzie robił!”.

Rozchodziliśmy się w ponurych nastrojach, żegnaliśmy się przez zaciśnięte zęby. Żona skarżyła się, że zepsułem ludziom uroczystość.

 

Komentarz do wpisu: ” Potwierdzam wszystko, co zostało napisane w tym temacie o mieszkańcach Kijowa – ich opiniach – to prawda. Obcuję głównie ze współpracownikami, ponieważ w pracy od świtu do zmierzchu. Wszyscy z wyższym wykształceniem, mieszkańcy Kijowa – od 3 do 1-wszej generacji, co najmniej połowa z nich – to częściowo Żydzi, wszyscy mówiący po rosyjsku, wiek od 35 do 50. Wszyscy jak jeden są za Majdanem (chodzili, nosili, współczuli), Janukowycz – kradł, oczywiście znacznie więcej od pozostałych, broni na Majdanie nie było, snajperzy – Rosjanie (a któż by jeszcze!), rozkaz wydał Janukowycz (a któż by jeszcze!). W rezultacie utracono Krym? – Przecież Putin już wcześniej z Janukowyczem uzgodnili, że Krym oddadzą Rosjanom. Na Referendum na Krymie poszło najwyżej 30% (dlaczego właśnie taka liczba?). Bardzo żałują Tatarów (ale dlaczego,- nie potrafią wyjaśnić) – wówczas pytam Żydów, dlaczego nie żałują Palestyńczyków (milkną obrażeni). W Odessie rzeź urządził Putin (a któż by jeszcze?). W Donbasie – Rosyjscy terroryści, miejscowa ludność (większość) chce pozostać z Ukrainą, zabijają tylko terrorystów, ludności cywilnej – nie zabijają. I wszystko, wszystko, jak opisano wyżej.

 

Niekiedy wydaje mi się, że trwają przy swoim, bo nie myślą, że czegoś takiego nie może być, bo żeby z takim uporem, przy czym są to ludzie wystarczająco oczytani, nie chłopskie dzieci, a czasem nawet twórczy. Putina zaciekle nienawidzą wszyscy, jest on i wariat, i głupi, i faszysta … Wszyscy chcą do UE – są przekonani, że kiedy Ukraina będzie wkrótce tam, to będą żyć jak ludzie, że ludzie tam żyją wspaniale, nawet w Bułgarii, Grecji, w Rumunii (no, lepiej niż my). W Donbasie – wszyscy kretyni, pijacy, niewolnicy. I wszystko w tym samym duchu. Jestem przekonana, że nigdy nie będą myśleć inaczej, zawsze będzie winna Rosja.

 

Tłumaczył Janusz Sielicki

5.6.2014

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/