Plan RAND dla Donbasu [PL]

PB: Marku, Strach sie bac, jeszcze te aluzje do Polski — na szczescie nie mamy juz kopaln. Taki nieusraszony ni pandemia H1N1 i scypionkami, ni atomem i Fuku, a tu na bzdete sie zalapales. Zadna szanujaca sie agencja (do takich zaliczam zydo-CIA w budynku bezpieki kijowskiej) nieopublikowalaby na zas tak srasznego planu rodem z Gazy czy Auschwitz, jesli mialby naprawde byc wcielany. Toz to od gory do dolu zbrodnie ludobojstwa, zbrodnie przeciw ludzkosci, zbrodnie wojenne… czarno na bialym z podzialem rol, niemal z nazwiskami… Jak w masakrach Odessa i Mariupol oraz w celowych zbrodniach wojennych na ludnosci i wojsku, chodzi raczej o napuganie Noworosjan, zeby blagali Rosje o interwencje wojskowa. “Planisci” przeliczyli sie… po genialnym ruchu Strielkowa w Slowiansku wyglada na to, ze powstancy przeciwstawia sie armii ukrow bez wkraczania sil Rosji …co wcale nie znaczy “bez pomocy Rosji” :))))
Nie mysle, by kto odwazyl sie likwidowac kopalnie Achmetowa, nawet jesli mialby je stracic na rzecz Kolomojskiego — oliparchy niepozwola na to = wszak talmud mowi ‘co twoje to moje a co moje to nie rusz’. W Polin co innego: kopalnie byly w rekach ‘panstwa’ a nie oliparchow, wiec trzeba bylo zatopic, zeby niekonkurowaly z oliparchatymi w in. barakach.
Argument o pozbyciu sie potrzeby importu gazu jest rownie debilny = wokol zloza gazu lupkowego — cel zydo-korporacji, syn Bidena nawet jest juz w jakims zarzadziku od tych spraw na Ukrainie. W rownaniach energo-glodnego przemyslu Kolomojskiego cena gazu jest zmienna zasadnicza.
Jak idzie wdrazanie genialnego planu zydo-RAND:
Stadium I – klapa, wyglada raczej odwrotnie: sily junty zostana otoczone i unicztozone… k. Saur-Mogily jest juz pol-mogila dla tamtejszych sil junty… chyba ze uciekna przez Rosje :)))
Stadium II – Slowiansk i in. boje wykazaly:
(1) partyzantow-powstancow nielatwo wytropic a co dopiero zniszczyc, nawet gdy sa “zgrupowani” :)))
(2) nawet jesli bedzie miala junta czym latac to sie nie odwazy po stracie nastepnych kilkunastu maszyn bez znaczacej korzysci bojowej
(3) armia Donbasu tworzy Smersz do rozprawy z oprawcami, wiec bedzie ich ubywac i beda coraz bardziej ostrozni… wczoraj powstancy wjechali na teren dowodztwa batalionu zabijakow Kolomojskiego bodajze “Ajdar”, wyglada na probe… chetnych do Gestapo ubywa: najwieksze straty poniosly bataliony prawosiekow itp. zabijakow — powstancy chyba “delektuja sie” nimi
(4)  ludnosc w koncu zrozumiala ze chodzi o wojne gojow z gojami dla sruli, wiec zwroci sie teraz na kogo trza, pomagajac powstancom… sorka armii Donbasu
(5) w ostatecznosci (jeslis naprawde taki pesymista, Marku) powstancy i mezczyzni w wieku bojowym (RAND wzial tu “arabski” limit 13 lat — “doswiadczenie” z Palestyny?) zwieja do Rosji, wszak cala armia Ukrow z setkami ciezkiej broni niezdolala zamknac jeszcze granicy, a mialo to byc zrobione juz tygodnie temu wg jastrzebich zapowiedzi Waltzmana
Stadium III – Powrot do Normalki — prawdopodobny wynik zydo-wojny gojow przeciw gojom na Ukrainie Wsch. z tym, ze oliparchy moga stracic wlasnosc na rzecz autonomicznego ludowego Donbasu LOL

Jedyna tera nadzieja RAND w “broni niekonwencjonalnej” — tylko ze opolczency tez ja moga miec — wszak przemysl donbaski zroznicowany 🙂 wczoraj powstancy wzieli zaklady srodkow wybuchowych cywilnych i wojskowych  :)))  Co za problem zrzucic gdzie trza to czy owo z dronow czy jedynego Su-25? To sily junty musza byc skoncentrowane, a nie partyzanci, z racji swej natury i osaczenia, w obliczu podjazdow przez oddzialy razwiedkowo-dywersyjne armii Donbasu, na obcym sobie terenie…

Nie uwazam za celowe tlumaczyc reszty tego zydo-sraszaka, chyba ze kto masochista.
Zas skad znalazla sie mamona dla najemnej juz armii glownodowodzacego juz Strielkowa? Na pewno nie od Kolomojskiego 🙂  To taniej niz posylac swoja armie, a i zaangazowanie lokalne w koncu jest… LOL

Roman Kafel: Rand CO…to think tank..i takich scenariuszy maja na peczki..za ciezkie pieniadze opracowywane przez dupkow platnych, udajacych naukowcow w jezykach, w ktorych zamowia. Siedzi tam banda dupkow po uczelniach z papierami doktorskimi.., ktorych jedna jedyna cecha wyrozniajaca jest to…ze zrobia wszystko zeby nic nie robic:-)))))….i tlumczy na jezyki instrukcje i regulaminy wojskowe US Army, Navy i AF…przystosowujac do warunkow miejscowych.
Te tu…mozna sobie porowanac do regulaminow dot. tzw Crisis situation in case of pandemic or civic unrest and  combat zone…. [sytuacja kryzysowa w przypadku pandemii lub buntu spolecznego – pb] To samo…zadne mecyje, ani nic specjalnego… tu sobie mozecie poszukac a nawet zamowiec swje instrukcje na wypadek:-00…..plagi psow, komarow..wojny z Obcymi i najazdy Marsjan…
Jak wiadomo ludzi bardzo inteligentnych – wysoko wyksztalconych masy, a robic nie umieja nic…wiec wymyslaja bzdury dla glupkow z pieniadzami, ktorymi zazwyczaj sa urzednicy panstwowi z credentials i masa znajomych….a najczesciej poprostu zrzynaja od innych, madrzejszych czyli od sierzantow co wiedza jak sie to robi:-)))
……………………..

From: “Marek Glogoczowski”
Date: July 9, 2014 12:48:25 PM PDT (CA)
Subject: Re: What Next For Ukraine – Ethnic Cleansing?

Przygotowana dla Rządu w Kijowie przez amerykańską RAND Corporation 7 czerwca br., „rozpiska” działań „wychowawczych” w Donbasie przewiduje, tłumaczę z jej tekstu:

„(…) Możliwe negatywne efekty (zgniecenia siła powstania w Donbasie) winny być dużo mniejsze niż przewidywane zyski z tej operacji.

– Aktywiści pro-rosyjskich politycznych ugrupowań w Donbasie zostaną zdziesiątkowani, głosujący na te ugrupowania zdezorganizowani,

– Znaczna część kopalń węgla w tym rejonie, wskutek działań wojennych zostanie zniszczona. One i tak są przeznaczone do zamknięcia. To uwolni budżet Ukrainy od uciążliwego subsydiowania tych kopalń.

– Likwidacja przemysłów Donbasu będzie oznaczać silną redukcję konsumpcji naturalnego gazu, a zatem mniejszą zależność od importu surowców z Rosji.

– Wpływy polityczne i ekonomiczne Rinata Achmetowa i jego politycznego klanu wyraźnie zmaleją.

– Obecny polityczny i ekonomiczny kryzys na Ukrainie będzie można wytłumaczyć publiczności jako nie chciane, lecz nie do uniknięcia skutki operacji wojskowej, której rząd kijowski nie chciał, lecz okazała się nie do uniknięcia wskutek nieustępliwości terrorystów.

Przewidywane stadia operacji wojskowej

Pierwsze Stadium: izolacja regionów Doniecka i Ługańska

Zważając że każdy mieszkaniec regionow Ługańska i Doniecka miał wystarczającą ilość czasu oraz możliwości by opuścić rejom walk, ktokolwiek w nim pozostał winien być traktowany jako wspólnik zamieszek lub nawet ich uczestnik.

Prawo wojenne winno być zastosowane w regionach które się zbuntowały. Funkcjonowanie wszystkich lokalnych władze winny zostać zakończone, konstytucja zawieszona. Należy wprowadzić bezpośrednie rządy prezydenckie.

Rejon matać otoczony przez wojsko i całkowicie odcięty od dopływu dóbr oraz ludzi, zarówno do niego jak i z niego. Specjalną uwagę należy poświęcić rejonom graniczącym z Rosją. Usługi radiowe, Internet oraz telefony komórkowe w tym regionie winny być wyłączone. Godzina policyjna ma obowiązywać między 20.00 a 6.00. Międzynarodowy zespół medialny pracujący w tym regionie ma zostać poddany specjalnym procedurom.

Stadium drugie. Oczyszczenie

Krąg wokół powstańców winien być zaciskany stopniowo. Ataki naziemne winne być poprzedzane atakami z powietrza przeciw stanowiskom artylerii oraz zgrupowań wojskowych. Nie należy wykluczyć użycia w pewnych sytuacja broni niekonwencjonalnych, a to w celu zmniejszenia strat wśród naszego własnego personelu.

Osiedla maja być wyzwalane jedno po drugim, z wejściem wpierw jednostek pancernych i zniszenia kieszeni oporu, strzelając do wszystkich posiadających broń. Następnie winna wejść piechota zabierając wszystkich mężczyzn do obozów internowania. Ktokolwiek będzie się sprzeciwiał winien być rozstrzelanym na miejscu. Dzieci w wieku poniżej 13 lat i ludzie starsi niż lat 60 winni być przeniesieni do specjalnie wyposażonych ośrodków oddalonych od miejsc operacji antyterrorystycznej.

Obozy internowania winny być oddalone od miejscowości które zostały oczyszczone i strzeżone przez straże ideologicznie pewne. Ludzie mający na sobie ślady zaangażowania w walkch, odciski broni, rany postrzałowe i inne, ślady na ciele lub ubraniu prochu oraz oliwy do broni, winny być postawione przed sądem wojennym i osadzone za separatyzm i terroryzm. Po dwóch miesiącach internowania, inne osoby winne być zwolnione by mogły powrócić do swych miejsc zamieszkania gdzie będą trzymane pod nadzorem przez siły bezpieczeństwa

( Operację wojskową planuje się zakończyć przed 1 września 2014.)

Stadium 3. Z powrotem do normalności

(Planowane zakończenie tej operacji 1 stycznia 2015, Po prostu Donbas, z jego ludnością 5-7 milionów ludności, ma się zamienić w KONZENTRATIONSLAGER DONBAS, gdzie będzie praktykowane, bardzo brutalne PRANIE MÓZGÓW i do którego to obozu „Arbeit macht Frei” żaden “nie kontrolowany” zagraniczny dziennikarz nie będzie dopuszczony.)

MG – By jednak zrealizować STADIUM 1 koniecznym jest utrzymać obrony Donbasu wystarczająco długo, do końca sierpnia, aby wystarczająco zniszczyć ten silnie uprzemysłowiony rejon. Dzisiaj, 9 lipca TVP podała, że dowódca Pospolitego ruszenia, Igor Striełkov zaczął wypłacać nawet dość znaczny żołd (od ok. 300 do 2 tysięcy dolarów na miesiąc) swym „ochotnikom”. Skąd na to znalazły się pieniądze? Czyżby tajnymi kanałami, pozorując że te– całkiem znaczne – fundusze pochodza z Rosji, tandem USA-Rząd w Kijowie, nie zaczął dofinansowywać obronę Donbasu aby zbyt szybko ona nie upadła i „projekt RAND dla Donbasu” nie wykazał przewidywanych zysków?

Bardzo ciekawe, może ktoś nareszcie przetłumaczy „Projekt RAND” do końca, bo warto by zainteresowani swą przyszłością, nie tylko Ukraińcy i Rosjanie, ale i Polacy się dowiedzieli, na czym ma polegać ich życie.

…………….

No to dokończę jeszcze tłumaczenie „wytycznych” RAND (Research And Development) Corp. Dla Rządu w Kijowie.

Punkt trzeci POWRÓT DO NORMALNOŚCI jest rozwinięty w bardzo zwięzły sposób:

Specjaliści wojskowi winni się zająć wody, ciepła, zabezpieczenia energii oraz komunikacji.
Posterunki graniczne powinne być wzmocnione by zabezpieczyć się przed prowokacjami z Rosji i w oczekiwaniu na powrót uciekinierów. Ci, którzy uciekli winni być dopuszczeni do powrotu do ich miejsc zamieszkania. Jednak mężczyźni w wieku 16-60 lat winni być sprawdzeni, w obozach internowania, pod względem ich poparcia dla separatyzmu. Własność przesiedlonych oraz skazanych mieszkańców regionów Doniecka i Ługańska winna być znacjonalizowana i następnie przekazana w formie nagrody dla tych służbistów, którzy wykazali swą wartość w trakcie operacji antyterrorystycznej.

Specjalna uwaga winna być zogniskowana na zabezpieczeniu informacyjnym, co oznacza że obszar działań antyterrorystycznych winien być niedostępny dla zagranicznych mediów. Historie heroizmu oraz odwagi Ukraińskiej Armii, Gwardii Narodowej i innych formacji zbrojnych, w ratowaniu cywilów na wschodzie Ukrainy od terrorystów i zbrojnych gangów winny być rozpowszechniane jak najszerzej to jest możliwe.

Uwaga: jeśli aktywna faza operacji antyterrorystycznej zakończy się nie później niż 1 września 2014, to zniesienie stanu wojennego winno nastąpić nie wcześniej niż 1 styczeń 2015.

MG – Jakoś mi się przypomniało, że PIERWSZE NA ŚWIECIE OBOZY KONCENTRACYJNE stworzyli Anglicy 110 lat temu, walcząc z Burami, holenderskim osadnikami w Afryce Południowej, TERRORYSTAMI-SEPARATYSTAMI Z IMPERIUM BRYTYJSKIEGO.

I stąd właśnie mamy te bardzo praktyczne wytyczne dla pacyfikacji rosyjskiej ludności na Ukrainie dzisiaj.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/