OPINIA GENERAŁA IWASZOWA O PROŚBIE PUTINA DO RADY FEDERACJI ROSJI [PL]

OPINIA GENERAŁA IWASZOWA O PROŚBIE PUTINA DO RADY FEDERACJI ROSJI

 

Z Portalu: Moskwa III Rzym

 

OPINIA: „Jeżeli Kijów będzie kontynuował operację karną, to Prezydent Rosji uzna niezależność republik ludowych”. Generał L. Iwaszow

 

Мнение: «Если Киев продолжит карательную операцию, то Президент России признает независимость народных республик». Генерал Л. Ивашов

 

http://3rm.info/48188-mnenie-esli-kiev-prodolzhit-karatelnuyu-operaciyu-to-prezident-rossii-priznaet-nezavisimost-narodnyh-respublik-general-l-ivashov.html

 

26.6.2014 r. , 03:16

 

 

Generał Leonid Iwaszow o prośbie Władimira Putina do Rady Federacji o zmianę decyzji dotyczącej możliwości wykorzystania rosyjskich wojsk na Ukrainie …

 

Jak informowano, Prezydent Rosji Władimir Putin wniósł do Rady Federacji wniosek o odwołanie uchwały Rady Federacji w sprawie wykorzystania Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy. Decyzję Władimira Putina skomentował w wywiadzie «Русской народной линии» (Rosyjskiej Linii Narodowej) dr nauk historycznych, Prezydent Akademii Problemów Geopolitycznych, generał – pułkownik Leonid Iwaszow:

 

“Dać ocenę decyzji Prezydenta Rosji można dopiero wtedy, kiedy zostanie znany plan Naczelnego Wodza. Oczywiście, można anulować decyzję o możliwości wprowadzenia wojsk na Ukrainę, ale w dalszym ciągu wspierać pospolite ruszenie na Południowym Wschodzie Ukrainy.

Inny wariant: Rosja ostrzega Kijów o tym, że jeżeli Poroszenko wznowi operacje karną, to Władimir Putin uzna niepodległość Donieckiej i Ługańskiej Republik Ludowych.

Ale jeśli przywództwo Rosji dokonało takiego ruchu politycznego w imię zachowania jednolitej i niepodzielnej Ukrainy, wtedy jest to zdrada! Jednolitej Ukrainy już być nie może!

 

Naród Donbasu i Ługańska wyraził swoje pragnienie bycia niezależnym, zgodnie z normami prawa międzynarodowego i Kartą Narodów Zjednoczonych, zapewniających prawo do samostanowienia. Mieszkańcy republik ludowych mieli nadzieję na konsekwencję Rosji, która uznała referendum na Krymie i w Sewastopolu. Donbas i Ługańsk mieli nadzieję, że nasz kraj również uzna ich wyraz woli.

Jak rozumiem, logika decyzji Władimira Putina może być taka: wychodzimy na spotkanie, robiąc ten krok polityczny, ale jeśli Kijów zacznie przedstawiać ultimatum albo kontynuować karną operację, to Prezydent Rosji uzna niepodległość republik ludowych i rozpocznie z nimi współpracę wojskową. Jednak nie mam pełnej informacji i nie wiem, co zamierza Naczelny Wódz. Mogę się tylko domyślać”.

 

 

Tłumaczył Janusz Sielicki

27.6.2014 r.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/