Poroszenko podarował powstańcom Donbasu skład techniki pancernej [PL]

Poroszenko podarował powstańcom Donbasu skład techniki pancernej

 

Źródło: Agencja Informacyjna Noworosji Novorus.info

http://novorus.info/news/events/23934-glavkom-ukrainy-poroshenko-podaril-opolchencam-donbassa-sklad-bronetehniki.html

 

 

События Новороссии

Главком Украины Порошенко подарил ополченцам Донбасса склад бронетехники

 

21-06-2014, 08:25 | Kategoria: wydarzenia, Kolumna Redaktora Naczelnego

Antyrosyjska histeria w mediach

 

 

Rosja przygotowuje do wysłania na Wschód Ukrainy dodatkowe czołgi

 

Tę informację Departamentu Stanu USA opublikowała jego rzecznik prasowy Jen Psak.

 

“Jesteśmy przekonani, że na zachodniej granicy Rosji odbywa się przemieszczanie wojsk na terytorium wschodniej Ukrainy. Mamy informacje, że dodatkowe czołgi są przygotowane do wysłania na Ukrainę. Wiemy również, że Rosja gromadzi artylerię w miejscu rozmieszczenia swoich wojsk. Uważamy, że Rosja wkrótce będzie dostarczać separatystom tę broń”,- powiedziała Psak.

 

„Ukraińscy żołnierze wyeliminowali dwie wrogie wyrzutnie rakiet BM-21 “Grad”. Oni również szczelnie zablokowali granicę państwową na wschodzie kraju. Poinformował o tym w kanale TV “Ukraina 112” p.o. Szefa Sztabu Generalnego do spraw pracy ze składem osobowym Sił Zbrojnych Ukrainy generał – major Aleksandr Rozmaznin.

 

Rozmaznin, w szczególności, przewiduje, że dzięki takiej sytuacji, ilość przejść od strony rosyjskiej przez granicę państwową zmniejszy się.

 

Powiedział on także, że na terytorium Ukrainy działa kilka wrogich rakietowych systemów ognia salwowego BM-21 “Grad”. “Dwa systemy już zniszczyliśmy. Ustaliliśmy, że wchodzą one w skład 17-tej oddzielnej Brygady Zmechanizowanej, która stacjonuje na terytorium Czeczenii,” – uściślił przedstawiciel Sił Zbrojnych Ukrainy.

 

Ukraińskie media podały informację, że wczoraj do Ługańska weszła kolumna pancerna pod flagami Rosji, Krymu i Republiki Donieckiej. Zapewniają przy tym, że technika należy do rosyjskich jednostek wojskowych.

 

 

 

Przywódcy DRL i ŁRL zaczęli kompletować pierwszą dywizję pancerną Noworosji.

 

Liczba czołgów w dywizji pancernej wyniesie prawie 250 wozów bojowych, z których główną masę stanowią czołgi T-64BM.

Skąd wzięli czołgi? – Technikę pancerną podarował przywódca Ukrainy Poroszenko.

 

Pojazdy pancerne dostały się w ręce pospolitego ruszenia po zdobyciu ukraińskich baz rezerwowych, w tym również koło miasta Artiomowsk – (jednostka wojskowa A – 2730).

 

Jak informuje na Facebooku, Paweł Gubariow, przywódca ruchu społecznego “Noworosja”, wprowadzenie techniki do walki w tym momencie jest niemożliwe. W szeregach pospolitego ruszenia jest dotkliwy brak wykwalifikowanych członków załogi. W tej chwili na całym terytorium ŁRL i DRL ogłoszono nabór mechaników – kierowców i celowniczych, mechaników i nosicieli pokrewnych WUS (ros. ВУС – военно-учетных специальностей / pol. – ewidencyjnych specjalności wojskowych).

 

Według posiadanych danych, w chwili obecnej pospolite ruszenie posiada 1282 pojazdy pancerne tylko pod Artiomowskiem, poczynając od legendarnego T-34 do T-80. Ponadto jest także wiele innych czołgów i pojazdów wojskowych – T-72AW, T-72B, T-80BW, BTR-70 i 80, BMP-1 i nawet BMP-3.

 

Szturm na jednostkę wojskową pod Artiomowskiem owiany jest tajemnicą. Nastąpił on w nocy z 8 na 9 czerwca i był opisywany w mediach nadzwyczaj skąpo. Przywódcy DNR ani słowem o tym nie wspomnieli do tego czasu. Chodzą również pogłoski o tym, że dowództwo ukraińskie bazę poddało praktycznie dobrowolnie.

 

Pozostałą technikę zebrano z różnych regionów DRL i ŁRL, w tym również po zdobyciu jednostki straży granicznej pod Ługańskiem, gdzie trofeum pospolitego ruszenia stały się kompleksy rakietowo – przeciwlotnicze typu “Buk”.

 

Być może, rozpaczliwe natarcie Gwardii Narodowej na Sławiańsk i inne kierunki w tym regionie są próbą dostania się do jednostki wojskowej A-2730 i wzięcia jej pod kontrolę, dopóki pospolite ruszenie nie postawi “na nogi” większość techniki pancernej.

 

 

artj

Skład techniki wojskowej w mieście Artiomowsk. Miasto znajduje się pod kontrolą pospolitego ruszenia. Na składzie znajduje się: 221 czołgów, 183 BMP (bojowych pojazdów piechoty), 288 BTR (transporterów opancerzonych), 126 dział samobieżnych, 12 moździerzy, 18 systemów rakietowych typu „Grad”.

 

Siergiej Wołodin

Centralna Agencja Informacyjna Noworosji

Novorus.info

 

Tłumaczył Janusz Sielicki

26.6.2014 r.

 

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/