KOBIETY PIKIETUJĄ BIURA KOMISARIATÓW WOJSKOWYCH W RÓŻNYCH REJONACH UKRAINY [pl]

KOBIETY PIKIETUJĄ BIURA KOMISARIATÓW WOJSKOWYCH W RÓŻNYCH REJONACH UKRAINY

Napis na plakacie: NASZE DZIECI TO NIE MIĘSO ARMATNIE

 

Dzisiaj budynek wojewódzkiego komisariatu wojskowego w Chersoniu otoczyło kilkadziesiąt mieszkanek miasta. Matki i żony zażądały od władz Chersonia natychmiastowego zaprzestania przemocy i wojny domowej. To daje nadzieję, że ich mężowie i synowie staną na stronie antyfaszystowskiego ruchu oporu. Kobiety pikietowały budynek. Swoje żądania przekazały wojewódzkiemu komisarzowi wojskowemu S. Koku i zastępcy naczelnika wojewódzkiego komisariatu wojskowego, radnemu rady miasta Chersonia A. Bondarukowi.

 

Uczestnicy akcji przynieśli ze sobą transparenty: “Kobiety świata przeciwko wojnie”, “Gdzie służą synowie oligarchów”, “Nasze dzieci to nie mięso armatnie”, “Ukraino, nie zabijaj!”.

 

Kontaktując się z przedstawicielami komisariatu wojskowego, kobiety wyraziły swoje oburzenie również z powodu rekrutacji do sił zbrojnych Ukrainy studentów, którzy nie ukończyli wyższych uczelni, zażądali również rozpatrzenia faktów, kiedy karty powołania otrzymują mężczyźni, którzy mają na utrzymaniu troje i więcej małych dzieci.

 

http://www.youtube.com/watch?v=XbPA7Si2liw&feature=player_embedded

 

————–

 

Dzisiaj budynek wojewódzkiego komisariatu wojskowego w Chersoniu otoczyło kilkadziesiąt mieszkanek miasta. Matki i żony zażądały od władz Chersonia natychmiastowego zaprzestania przemocy i wojny domowej. Ponadto, dość duża grupa młodych kobiet i matek z dziećmi na rękach, z wiosek Wojuticze, Biskowicze, Kulczyce, Side, Gorodiszcze i innych miejscowości powiatu Samborskiego, województwa Lwowskigo pikietowała połączony komisariat wojskowy. Poinformował o tym IA ZIK.

W ostatnich dniach dla ich synów i młodych mężczyzn przyszły z komisariatu wojskowego karty powołania niby na badania do komisji lekarskiej, i, jak zrozumiały z tych kart powołania matki i żony, do dalszej ich mobilizacji na front wschodni.

Pikietujący wyrazili pracownikom komisariatu wojskowego swój stanowczy sprzeciw i oświadczyli, że nie pozwolą powoływać mężczyzn i wysyłać ich na front wschodni jako mięso armatnie. Z wrogiem powinni walczyć zawodowi i dobrze wyszkoleni żołnierze. Według ich słów, już dość śmierci i sieroctwa. Byli oburzeni również faktem, że głównie na wojnę powołuje się mężczyzn z biednych rodzin, a synów urzędników, w tym lokalnych, nie rusza się.

W każdej radzie, wykrzykiwali pikietujący, jest wielu zdrowych fizycznie mężczyzn – radnych. Dlaczego ich nie powołuje się do wojska? Na to pytanie nie otrzymali odpowiedzi. Dlatego jutro kobiety postanowiły zebrać się ponownie do pikietowania powiatowej administracji państwowej.

Przypomnijmy, że Samborski połączony komisariat wojskowy Samborskiego i sąsiedniego powiatu Starosamborskiego teoretycznie może zmobilizować ponad 1700 mężczyzn.

 

———–

A oto opinia kobiet z Charkowa: “Jeżeliby syn Poroszenko poszedł na wojnę, a córka Tymoszenko też tam poszła jako pielęgniarka – to wojna skończyłaby się jutro!”

 

————–

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VtQndD1jH3M

 

 

Tłumaczył Janusz Sielicki

25.7.2014 r.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/