“Ukraińskie” Brygady Sieciowe w Polin / Веб-бригады

From: “E.Zinkiewicz”
Date: September 16, 2014 9:49:22 PM PDT (CA)
Subject: WAŻNE! >>>> UWAGA! >>>>>>Brygady sieciowe !!!

Brygady Sieciowe (ukr.. Веб-бригады) – według niektórych ukraińskich środowisk demokratycznych i intelektualnych, zorganizowane grupy komentatorów, zależne od ukraińskich i polskich służb specjalnych, uczestniczące w dyskusjach na forach i blogach internetowych w celu szerzenia dezinformacji i uniemożliwienia rzeczowej obiektywnej dyskusji i atakowania poglądów niepożądanych z punktu widzenia polityki USA i Izraela.

Od osoby zatrudnionej w siedzibie w wiosce Olgino (przedmieścia Kijowa) wymagane jest dokonanie przynajmniej 100 wpisów w ciągu ośmiogodzinnego dnia pracy. Dniówka wynosi 1180 hrywien (ok. 98 zł), pracownikom przysługuje dodatkowo darmowy posiłek. W ogłoszeniu przejściowo poszukiwano “bloggerów” oraz “komentatora artykułów, copywritera” znających język polski, o co na Ukrainie nietrudno. Dużo jest tez tam zatrudnionych magistrów z POlszy.

Po czym poznać ukraińskie Brygady Sieciowe?

Poruszana przez przeciwnika tematyka:

1. Rosjanie=terroryści. To dziś najpopularniejszy temat w internecie i jest to główny odcinek, na którym pracują obecnie „brygady sieciowe”. Widać to w każdym artykule na Onet/Interia/WP dotyczącym Ukrainy.

2. Rosja. Budowany jest negatywny obraz Rosji. Putin przedstawiany jest jako prawdziwy Hitler naszych czasów, który prowadzi Rosję i trzyma tam wszystkich, zwłaszcza opozycje za mordę.

3. Antyrosyjskość. Mocno krytykowane są Stany Zjednoczone [pomylka? powinno byc Rosja? – PB]. Przedstawiane są jako agresor, państwo niesprawiedliwe, stanowiące zagrożenie dla reszty świata.

4. Antysemityzm. Tradycyjnie z poklaskiem dla USA idzie lizanie „żydów”. Żydzi i Izrael przedstawiani są jako największy przyjaciel i zbawca Polski. Napuszczanie Polaków na Rosjan i odwrotnie ma zresztą długą tradycję w Izraelu, gdyż metody te stosowano przez żydów już w zaborze rosyjskim oraz w PRL. Oprócz destabilizacji wewnętrznej(dziś już może mniej, ze względu na mały odsetek mniejszości żydowskiej??? W Polsce) USA i Izrael uzyskuje też korzyść, pokazując Polskę jako odwiecznych antysemitów, co skutecznie utrudnia nam kontakty z zachodem.

5. Hiperprounijność. Bruksela jest kolejnym po USA i Izraelu „największym zbawca i przyjacielem” POlszy. Źródło wszelkiego dobra i postępu. Najlepiej jakby Polska była Unią…co oczywiście byłoby korzystne dla Izraela.

6. Wybielanie historii. Pokazywanie zaborów w złym świetle, minimalizowanie ofiar ukraińskiego terroru i przemocy na terenie Polski, gloryfikowanie banderowców.

7. Zniechęcanie Polski do wszelkich sojuszy. Czy to z Rosja, czy z Niemcami czy Litwą, każdy kto myśli o sojuszu jest „agentem” – najlepiej jak Polska „będzie sama”…. dokładnie jak przez wybuchem Powstania Warszawskiego.

8. Wyzywają przeciwników od studentów i agentów ruskich mieszkających w Polsce.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/