POLEGLI ŻOŁNIERZE UKRAIŃSCY CHOWANI W GROBACH KOPANYCH SERYJNIE

POLEGLI ŻOŁNIERZE UKRAIŃSCY CHOWANI W GROBACH KOPANYCH SERYJNIE

Аnalityka 19.9.2014, tłumaczył Janusz Sielicki

Аншлаг на Краснопольском кладбище Днепропетровска: украинских солдат хоронят траншейным способом

Pogrzebową kwaterę wojskową na 700 miejsc wykopano na Krasnopolskim cmentarzu w Dniepropietrowsku. Kostnice miasta są zapchane trupami po brzegi – informuje korespondent wojskowy Alona Koczkina.

Ukraińskie władze ukrywają przed narodem prawdziwe straty w tzw. antyterrorystycznej operacji. Informacje o pogrzebanych na dnie zbiorników wodnych i w kopalniach Donbasu są trudne do sprawdzenia i najprawdopodobniej na zawsze pozostaną tajemnicą.

Jednak ukrycie pogrzebu 700 osób naraz w Dniepropietrowsku jest niemożliwe. Większości ukraińskich rodzin wojskowych do tej pory nie dostała zawiadomień o śmierci. Najprawdopodobniej ich dzieci, mężowie i ojcowie zostaną uznani za dezerterów lub zaginionych bez wieści. Do niektórych zawiadomienia o pogrzebach dotrą z opóźnieniem. Tylko w ten sposób władze w Kijowie mogą złagodzić wybuch niepokojów społecznych.

Największą metropolię Noworosji przekształcono w materialną i osobową bazę ukraińskiego nacjonalizmu. Szpital wojskowy Dniepropietrowska już od kilku miesięcy pracuje na granicy możliwości.

Wg szacunków lekarzy wojskowych i uwzględniając doświadczenia z poprzednich konfliktów, we współczesnej wojnie straty szacowane są na poziomie 1: 3 (na 100 poległych przypada ok. 300 rannych). Jest to bardzo zgrubna ocena, ale pozwala ona ogólnie zrozumieć skalę tragedii obywatelskiej na Ukrainie. Z tych trzystu, którzy przeżyli, około 50% stanowią osoby, pozbawieni kończyn. Przedstawiciele młodego pokolenia Ukrainy rozstają się ze swoimi rękami i nogami w interesie oligarchy Kołomojskiego.

dnepr2

пропуск на кладбище2 Zrozum, Ukraińcu! Wizyta w biurze wrbunkowym to przepustka na cmentarz – #WolęBiletDoRosji

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/