[dyskusja] Turcja wkroczy do Syrii?

Paweł Ziemiński: Polecam http://suwerenna.wordpress.com/2014/09/28/turcja-wkroczy-do-syrii-prezydent-erdogan-oglasza-gotowosc-i-warunki-interwencji/

Andrzej Szubert: Posłuszny i usłużny szabasgoj Erdogan posłuchał wezwania marionetki Obamby (zapomniał najwidoczniej już o ataku komandosów Izraela na konwój humanitarny i egzekucję kilku obywateli Turcji):

W tradycyjnym sobotnim przemówieniu do Amerykanów prezydent USA po raz kolejny powiedział o „rosyjskiej agresji”, przeciw której zamierza on zjednoczyć cały świat. Obama podkreślił, że Stany Zjednoczone znajdują się „po prawidłowej stronie historii, co oznacza, że po tej stronie powinni stanąć wszyscy pozostali. Podczas wystąpienia w ONZ, które odbyło się 24 września 2014, Obama powiedział, że działania Rosji na Ukrainie są jednym z głównych zagrożeń świata. Amerykański prezydent postawił Rosję w jednym szeregu z epidemią gorączki krwotocznej Ebola i bojownikami Państwa Islamskiego.

PB: Obambo za chudy w uszach 🙂  BRICS obejmuje 40% ludności świata, a w jewrounii szereg państw niepopiera polityki Usraelskiej (Polin należy do wyjątków). Rosnące wyrazy poparcia dla Rosji i Putina z całego świata w formie listów otwartch, petycji itp. świadczą, że kierujący Obambą mają “pobożne życzenia”.
Zas Erdogan realizuje cele imperialne neo-ottomanskie. Jego „bezpieczna strefa” to chyba tereny z większością kurdyjską, sporne od dawna, do których Turcja rości pretensje terytorialne. Assad może spisał tę część Syrii na straty. Pisał o tym Roy Tov. A w przypadku zjednoczenia ziem kurdyjskich rozczlonkowanych po kilku krajach, Syria i tak utraciłaby swych Kurdów.

Andrzej Szubert: Zas Erdogan realizuje cele imperialne neo-ottomanskie
I dlatego pcha na siłę Turcję do jewrounii? Włażenie do jewrounii to nie wyprawa Kara Mustafy na Wiedeń, a wydanie Turcji w łapska jewrokomisarzy i ich mocodowców – sam wiesz których.
Ostatnia głośna katastrofa górnicza w Turcji spowodowana była tym, że kopalnie zostały sprywatyzowane/rozszabrowane. I nie liczyło się w nich bezpieczeństwo górników a zysk!!! Duży udział w przyzwoleniu na szaber gospodarki tureckiej miał Erdogan jako premier. Gospodarka turecka jest w dużej części w żydowskich łapach. A Ergodan służy żydo-banksterom. To taka sama marionetka jak Merkel czy Bambus.

W ataku na Syrię z udziałem Turcji idzie nie tylko o osłabienie Rosji i utratę przez nią bazy marynarki wojennej w Syrii. Idzie też o likwidację zagrożenia dla Izraela. Syria brała udział we wszystkich wojnach arabskich przeciwko temu uzurpatorskiemu, terrorystycznemu tworowi. To jest grane. I Turcja służalczo broni interesów Izraela robiąc do tego pozę odradzającego się otomańskiego imperium.
Nie zapominaj o wzgórzach Golan: Region ten odgrywał ważną rolę w wojnach izraelsko-arabskich. Panowanie nad wzgórzami umożliwia Izraelowi ostrzał Damaszku a Syrii – ostrzał północnego Izraela. Dlatego też zostały one silnie ufortyfikowane. Mimo tego, w 1967, podczas wojny sześciodniowej Wzgórza Golan zostały błyskawicznie zdobyte przez wojska Izraela; próba odzyskania ich przez wojska syryjskie podczas wojny Jom Kippur w 1973 zakończyła się niepowodzeniem. Od 1974 roku istnieje pas neutralny kontrolowany przez Siły pokojowe ONZ (UNDOF), oddzielający Syrię od ziem pod kontrolą izraelską. Na terenie pasa neutralnego znajduje się syryjskie miasto Al-Kunajtira (Quineitra), które przed oddaniem przez Izrael zostało całkowicie zniszczone przez ostrzał artyleryjski. W chwili obecnej, władze Syrii wydają przepustki pozwalające na wjazd do Al-Kunajtira, która stała się atrakcją turystyczną. Syryjczycy uważają ruiny miasta za pomnik przypominający o metodach stosowanych przez Izrael.

PB: jasne! neo-ottomanizm jest na pokaz dla gojowskiego ludu, podczas gdy (srul jak Ataturk?) Erdogan realizuje cele zydlactwa: w regionie — dla Wielkiego Izraela, jak i globalnie — dla zydobanskterii
neokony osiodlali polityke Turcji juz dawno, a wciagniecie jej do zydo-NATO zapewne obliczono na oslabianie Rosji i robote dla sruli na Bliskm Wsch.
czlonkostwo w jewrounii = dodatkowe ‘glosy’ zydlackie w jewrodemonkracji, rozwalanie gospodarki europejskich gojow zalewem towarow tureckich (chala jak z Chin, podobnie poddzierzana przez zydo-banksterie), rozbijanie kultur Europy i sklocanie chrzescijanie-muzulmanie, kolejny osrodek “islamskiego” terroryzmu, zrodlo zalewu demograficznego jak w Niemczech…

Roman Kafel: Dokladnie, zreszta panowie dzis Kalifem jest inny Srul.. al Bagdadi …Shimon  nie moze byc dwoch kalifow:-)))
Zreszt pamietacie wierszyk:

A na wojnie leca kule
Lud sie wali jako snopy
a najmezniej wrzeszcza Srule
a najgesciej gina chlopy..

 I ta prawde trzeba rozpowszechniac wsrod gojow:-))

E. Zinkiewicz: Tu jest nie tylko o Syrii…… Najnowsze info. z Francji o rozszerzeniu wojny:  Ils veulent la guerre !

Bruno Drweski: Erdogan mysli, ze jest bardziej cwany od “glupich Zachodniakow” i, ze w koncu on bedzie kalifem grajac jednymi a potem drugimi. Jego obsesja : zeby Turcja stala sie gazowym nosnikiem dla Kataru, Syrii (po obaleniu Assada w ktorym wciaz wierzy), Izraela, Iraku i nawet na koncu Iranu oraz Rosji co mu umozliwi stac sie “swiatowym potentatem”. I, ze tym samym “przekupi” Kurdow.
…ale tak naprawde tak jak wiele slugusow imperializmu ktore myslaly, ze zostana przyjeci do salonow moznych, okaze sie, ze zostana wyrzuceni z przedpokojow gdzie ich przyjmowano jak tylko stana sie niepotrzebni lub zbyt niezalezni.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/