Another mass grave discovered in E. Ukraine: 400 bodies of civilians, 350 massacred beyond recognition, raped teenage girls, int’l experts investigate / Kolejny zbiorowy grób cywilów odkryty w Donbasie: 400 ciał, 350 zmasakrowanych nie do rozpoznania, zgwałcone dziewczęta, międzynarodowi eksperci na miejscu

Lavrov: 400 Bodies Found in Ukraine Mass Graves Are Evidence of War Crime

/////////////////////////

Wojna domowa na Ukrainie

30.09.2014r

Znaleziono kolejne 400 zwłok cywilów pochowanych w zbiorowych mogiłach, z tego około 350 jest tak zmasakrowane, że aby dokonać ich identyfikacji niezbędne będzie przeprowadzenie badań genetycznych, w tym celu władze Donieckiej Republiki Ludowej zwróciły się do Federacji Rosyjskiej o pomoc w przeprowadzeniu takich badań.

Wśród znalezionych zwłok są również liczne zwłoki kilkunastoletnich dziewcząt, które wg. licznych relacji świdków przed zamordowaniem były zgwałcone przez żołnierzy ukraińskich formacji militarnych i paramilitarnych.

Liczne zwłoki noszą również ślady usuwania z nich niektórych narządów.

W rejonie Niżnej Krynki, gdzie znajdują się liczne zbiorowe mogiły pracę rozpoczęła międzynarodowa grupa wysłanników OBWE, w skład której wchodzą przedstawiciele Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Bułgarii i Litwy, zadaniem ich jest udokumentowanie miejsc zbrodni, w tym i przesłuchanie świadków. Ale już dziś stwierdzili, że są dowody na dokonanie w tym rejonie licznych gwałtów na 12-14 letnich dziewczynkach przez ukraińskich żołnierzy, głównie z gwardii narodowej:

29.09.14 Людей пытали и расстреливали в упор, — эксперты побывали в местах массовых захоронений
http://www.youtube.com/watch?v=V0GFBWpscgU

29.09.2014

ДНР. Поселок Грузско-Ломовка. Захоронения. 29.09.2014
http://www.youtube.com/watch?v=sGTSiqFTogA

29.09.2014

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/