Banderowcy i ustasze – ludobójstwo na własnym narodzie

Miroslava Berdnik: Ludobójstwo na własnym narodzie

29.9.2014

Historycy są zgodni co do tego ,że o prymat okrucieństwa względem ludności cywilnej w trakcie Drugiej Wojny Światowej , “kokurowali” między sobą Ukrańcy , oraz chorwaccy Ustasze . Ci drudzy dążyli do zagłady Serbów , natomiast Ukraińcy z równą pasją mordowali Polaków , Rosjan i Żydów . Wsółcześnie , na przełomie wieków , taka “rywalizacja” zdaje się powracać ,

Chorwaci znów próbowali dokonać pogromu Serbów (i Bośniaków) podczas rozpadu Jugosławii , natomiast Ukraińscy szowiniści skierowali się przeciwko Rosjanom w Donbasie . Narazie zostawiając Polaków i Żydów we względnym spokoju .

 

Każdego dnia coraz więcej świadków donosi o zbrodniach kijowskiej junty , która wbrew standardom “cywilizowanego” świata dokonała zbrojnego zamachu stanu . Przy aplauzie tegoż “cywilizowanego” świata .
Świat ów chce byśmy zapomnieli o ludziach żywcem spalonych w Osessie , byśmy zapomnieli o ludziach zastrzelonych podczas Dnia Zwycięstwa w Mauriopolu , byśmy zapomnieli o ruinach Sławiańska i Kramatorska . Uwaga opini publicznej powinna wg nich się skupić na sukcesie sukinsynów i ich “wyzwoleniu” się spod włpływu Rosji , która konsekwentie stawia opór zachodnim standardom . Dziś , za sprawą odważnych rosyjskich i noworosyjskich korenspondentów wojennych , przez mgłę milczenia przebija się prawda o konflikcie na wschodzie dawnej Ukrainy . I jest to obraz makabryczny .
Ostatnie zbrodnie kijowskiej junty zatrwożyły nawet zazwyczaj gruboskórnych obrońców praw człowieka z zachodniej Europy . 23 wrzesnia , na terenie wsi Komunnaskaja odnaleziono świeże masowe groby cywilów , w tym kobiety będącej w takcie śmierci w zaawansowanej ciąży . Trwa przeszukiwanie grobów przez kryminalnych z DRL w celu zabezpieczenia terenu . Do niedawna te tereny były okupowane przez siły kijowskie , tuż przed ich nagłym odrotem przywieziono tutaj grupę pojmanych członków milicji , oraz osób , które żołnierze junty podejrzewali o sympatie względem Powstania . Kommunaskaja znajduje się zaledwie 30 km od Doniecka i do zeszłej soboty stacjonowały tutaj ukraińskie wojska , niezwłocznie po ich odwrocie mieszkańcy zawiadomili milicje DRL o zbrodniach jakich byli świadkami .
Pierwszy grób odnaleziono niemal natychmiast , znajdowały się w nim ciała pięciu zamordowanych milicjantów , grób nie został jeszcze zasypany . Być może był więc przeznaczony dla większej liczby planowanych ofiar . Odkrycie to stanowiło dopiero początek .
W następnym grobie znajdowały się cztery ciała , trzy z nich należały do kobiet w porwanych ubraniach , być może zostały zgwałcone przed egzekucją . Jedna z nich była w widocznej ciąży .
Milicja Donbasu wskazała dziennikarzom również grób w okolicach wsi Krynka Mniejsza , gdzie ujawniono ciała pięciu osób .
Służby kryminalistyczne DRL , oraz żołnierze przystapili natychmiast do przeszukania terenu i znależli conajmniej trzy kolejne ciała .Okoliczna kopalnia , była strategicznym celem junty , natomiast mieszkańcy zeznali , że często zwożono tutaj schwytanych powstańców i ich sympatyków . Prawdopodobnie zamierzano tutaj utworzyć obóz koncentracyjny . Większośc ludzi została zamordowana strzałem w tył głowy . Eksperci uznali , że były to strzały w pełni zamierzone . Wycofujące sie oddziały pozostawiły niemalże spaloną ziemię , samochody mieszkańców zostały zniszczone , domy ostrzelane a nie które zaminowane . Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w osobie Konstantina Dolgova domaga się zbadania tych zbrodni przez międzynarodową komisję , rozpoczęcia śledztwa przez neutralne organizacje międzynarodowe , oraz ścigania sprawców . Śledztwa domaga się również Michael Fedotov .Szef Komisji spraw zagranicznych rosyjskiej Dumy Alexy Pushkov ogłosił , że Rosja poruszy żadanie międzynarodowego śledztwa we wszystkich strukturach międzynarodowych takich jak min Rada Europy i OBWE .
“Rosja musi i podniesie pytanie o zbrodnie wojenne na forum organizacji międzynarodowych , będziemy głośno mówić o tym , że w Kijowie są osoby odpowiedzialne za te morderstwa , te zbrodnie przeciwko ludzkości ” , powiedział Puskhov podkreślij również “jeżeli Kijów będzie się zasłaniaj niemożnościa przeprowadzenia dochodzenia , to powinny zostać wyciągnięte z tego właściwe wnioski i konsekwecje ” .
Zdaniem Puskhova , zwierzchnictwo nad śledztwem powinien objać szef Rady Europy Thorbjorn Jagland
Według raportu OBWE na dzień 23 września , przy jednym z grobów został ustawiony krzyż z nazwiskiem ofiary , oraz szyderczy napis ” zginął dla kłamstw Putina” . Z oględzin miejsc każni napływa coraz więcej drastycznych szczegółów , nie ma już watpliwości ,ekshumacje ciałwykazały że conajmniej trzy kobiety przed śmiercią zostały zgwałcone , brutalnie pobite , a następnie zabite strzałem w tył głowy .
W środę wieczorem premier DRL Alexander Zakharchenko mówił o pierwszych wynikach prac ekshumacyjnych . Wynika z nich jasno , że kilka ciał nie ma narządów wewnętrznych . Dotyczy to w szczególności ciał dwóch młodych kobiet znalezionych w rejonie kopalni Kommunaskaja 22 , okolicach Kryńki Niższej . Jeszcze za wcześnie , by mówić o przyczynie usunięcia narządów wewnetrznych , prawdopodobne są tylko dwie możliwości : zostały zniszczone w ramach tortur , albo wycięte dla czarnego rynku .
” Dwa takie ciała widziałem na własne oczy , ofiary miały rozcięte klatki piersiowe oraz brzuchu . Może to być przyczyną urazów , albo celowej operacji . Napływają do nas jednak informacje o konszachtach niektórych dowódców z półświadkiem przestępczym odpowiedzialnym za handel ludzkimi organami . ” powiedział Zakharchenko
Niewątpliwie rząd w Kijowie byłby zainteresowany zatuszowaniem całej sprawy , albo próbowałby poraz kolejny przerzucić winę na powstańców , jednak szybka reakcją DRL uniemożliwiła takie kłamliwe manewry . Na miejscu dochodzenie prowadzi już OBWE i donieccy kryminolodzy , Rosja szeroko informuję o zbrodniach , tak samo niezależne media .
Historycy mogą porównać fotografie z Kryńki z tymi z Drugiej Wojny Światowej i mogą powiedzieć do czego doprowadzi milczenie . Zgodnie z zapisami międzynarodowego prawa , dowódca wydający rozkaz zabijania cywilów , bądż egzekucji na jeńcach ponosi odpowiedzialnośc przed Międzynarodowym Trybunałem . I chociaż zapewne to potrwa , to jednak w końcu sprawiedliwość dosięgnie neonazistowskich oprawców .

Miroslava Berdnik
http://varjag-2007.livejournal.com/

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/