NATO a zaplanowany “chaos” w NWO

NATO a zaplanowany “chaos” w Nowym Światowym Porządku

W dzisiejszych czasach większosć ludzi, zajętych walka o przetrwanie, nie ma czasu na to, aby zrozumieć co tak naprawdę dzieje się wokół nich i pozwala na to, aby telewizyjni “eksperci” mysleli za nich – a ci zazwyczaj tworzą wrażenie, że żyjemy w chaotycznym świecie. Mam na myśli, oczywiście, ofiary neoliberalnej globalizacji – czyli zdecydowaną większość ludności tego świata – a nie tych, którzy z niego korzystają. Odnosi sie to rownież do wielu przedstawicieli tzw. inteligencji, którzy nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że istnieje jakis Nowy Porządek Świata (NWO), oparty na neoliberalnej globalizacji i zarządzany przez międzynarodowe elity (glownie z krajow “G7”). Jedynie gleboka analiza pozwoli nam naprawdę zrozumieć dlaczego nasz świat wcale nie jest taki chaotyczny jak sie to na pierwszy rzut oka może wydawac, w tym sensie, że mamy rzekomo do czynienia z nieprzewidywalnymi zaburzeniami.

Sceny ścinania głów w Iraku, nieustannie prezentowane na ekranach telewizorów oraz w mediach, kontrolowanych przez światowe elity, mają wzbudzać islamofobię i odwrócić uwagę od znacznie większej masakry w Gazie, jako przeciwwagę do rosnącego na całym świecie antysyjonizmu i są bezpośrednio związane z inwazją NATO i w konsekwencji ze zniszczeniem Iraku. [1] Podobnie jak to bylo w przypadku brutalnych bombardowań NATO w Jugosławii, które zostały zaplanowane w celu rozbicia tego kraju, jak również do podobnych bombardowań NATO w Libii, które zniszczyły infrastrukturę tego kraju, który teraz można zaliczyc do “panstw upadłych.” Następnie przyszlo zorganizowane zbrojne “powstanie” w Syrii i niech nikt nie będzie zaskoczony, jeśli tam rozpoczną się akcje podobne do natowskich bombardowań Libii pod pretekstem walki z islamskimi terrorystami (tymi samymi, których kilka miesięcy temu popierano z zamiarem obalenia Assada!). Wreszcie w tym roku zobaczyliśmy jak model zbrojnych powstań “został przeszczepiony” do Europy na Ukraine, co zagraża wciągnięciu nawet całego kontynentu w otwartą wojnę. [2]

Jednocześnie jesteśmy świadkami dalszych nieludzkich syjonistycznych czystek etnicznych Palestyńczyków, lub “stopniowego ludobójstwa”, jak to zostało nazwane przez żydowskiego historyka Ilana Pappe, [3], który jest jednym z najważniejszych historyków, spośrod garstki naprawdę anty-syjonistycznych Żydów, w przeciwieństwie do międzynarodowych syjonistycznych elit [4], które są teraz zajęte uchwalaniem zainspirowanych przez faszyzm “ antyrasistowskich” praw w parlamentach UE. Tak więc, zgodnie z prawem ma obowiązywać postrzeganie Holocaustu jako wyjatkowego wydarzenia historycznego, które teraz musi zostać uznane (pod groźbą pozbawienia wolności!) jako historycznie unikalne ludobójstwo.

I to pomimo faktu, że, na przykład, ludobójstwo Ormian (lub ormiański “Holocaust”, jak to się czasem nazywa) miało prawdopodobnie znacznie większy wymiar – nie wspominając o ludobójstwie Indian w obu Amerykach, Australii itp, które zasadniczo wymazało całe narody! Jest to oczywiście stara debata, która rozpoczęła się w tych krajach, które wprowadziły podobne przepisy pierwsze, ze względu na ich zaangażowanie i sympatie do nazistowskich Niemiec (czyli w samych Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, itp), ale teraz sprawa powróciła i obecnie w UE podnoszone sa systematyczne wysiłki, aby zmusić parlamenty europejskie do przyjecia podobnych przepisów (ostatnim przykładem jest Grecja).

W szczególności we Francji, gdzie na podstawie tego prawa ścigano nawet znanego bojownika komunistycznego i ruchu oporu Roger’a Garaudy’ego jako “Holocaust denier”, ustanawiając zasadę na sposob faszystowski, że wydarzenia historyczne nie mogą byc przedmiotem badań historycznych i pamięci zbiorowej, ale sprawy te muszą być rozpatrywane przez państwo lub tego kto nad nim sprawuje kontrolę! [5]

Związek między tymi wszystkimi wojnami i rzeziami, ale również z wojną gospodarczą, która obecnie dławi narody greckie, portugalskie, hiszpanskie (a obecnie nawet Francuzów, którzy wciąż opierają się globalizacji) polega na systematycznych wysiłkach elit swiatowych rządzących NWO, aby zintegrować wszystkie narody w ramach neoliberalnej globalizacji w tym te, które nie są jeszcze w pełni włączone do niego. Jednak pomimo bzdur jakie słyszy sie ze strony zdegenerowanej “lewicy”, która mówi o “złej” neoliberalnej polityce itp. narzuconej przez niektórych “zdrajców” socjaldemokracji lub podobne nonsensy wyrazane przez paleolityczną marksistowską lewice, która próbuje “wyjaśnić” te wojny doktryną “wewnątrz- imperialistycznych konfliktów,” konsekwencją tego jest wzrost popularnosci patriotycznej i nacjonalistycznej prawicy a nawet skrajnej prawicy, co widzieliśmy w ostatnich wyborach europejskich.

Ideologiczne bankructwo “lewicy” stało się jasne gdy nie była ona w stanie wyjaśnić niespotykanej jedności elit światowych wspierających te wszystkie wojny, pomimo “imperialistycznych konfliktów” wewnątrz tej grupy. O ile, oczywiście przez imperializm rozumiemy z jednej strony imperializm NWO, a z drugiej drugiej “imperializm” Rosji, pomimo faktu, że Rosyjska Federacja nie rozpoczeła dotychczas żadnej imperialistycznej wojny, ani nie kontroluje światowej gospodarki poprzez korporacje miedzynarodowe (TNC), lub polityki światowej przez setki baz wojskowych na całym świecie, czy wreszcie światowe media poprzez korporacjie prasowe i magnatów prasowych.

Wszystko to odbywa sie w tym samym czasie, gdy kontrolowane przez swiatowe elity media rozpowszechniają mit o Rosji, ktora chce podbić świat, podczas gdy jakiejkolwiek teorie na temat NWΟ, neoliberealnej globalizacji oraz sterujących nią elitach swiatowych są natychmiast odrzucane (z pomocą samej “lewicy”) jako teorie spiskowe. Nic dziwnego, ze “lewica” oskarżala Hollande’a o odejscie od swoich socjalistycznych obietnic, zapominając, że jego poprzednik Mitterand był również zmuszony zrobić dokładnie to samo, nie mówiąc już o Oskarze Lafontaine w Niemczech, który został zmuszony do dymisji, gdy próbował wprowadzić polityke gospodarczą, ktora nie byla zgodna z neoliberalną globalizacją.

Dzieje sie tak oczywiście dlatego, że jest nie do pomyślenia w jakimkolwiek kraju w pełni zintegrowanym z NWO, aby mogl wprowadzić inne zasady rozniace sie od uniwersalnychpryncypiow polityki neoliberalnej. To nie jest jakiś spisek, [6] lub po prostu zła ideologia realizowane przez niektórych złych (bankierów, polityków etc). To jest po prostu konsekwencją otwarcia i liberalizacji rynków kapitałowych, towarów i pracy i łączenia międzynarodowych instytucji kontrolowanych przez elity swiatowe (WTO, MFW, BŚ, itp), których zadaniem jest, aby narzucic taka polityke, gdy jakis kraj członkowski zwraca się o pożyczkę lub chce skorzystać z programu inwestycyjnego.

Nie trzeba dodawać, że demontaż samodzielności ekonomicznej przez globalizacje i tworzenie gospodarki eksportowej integrujewszystkie kraje w ramach NWO, a zwłaszcza słabszych, ktore żebrza o inwestycje korporacji miedzynarodowych, tak aby mogły one uniknąć stagnacji I dalszych pożyczek. Dlatego każdy kraj bardzo dobrze wie w takt jakiej melodii powinien tańczyć.

Co więcej, nie tylko kraje BRICS (z wyjątkiem Rosji) zostaly całkowicie zintegrowane z NWO, bez istotnego udzialu w suwerenności ponadnarodowej (gospodarczej, politycznej, wojskowej, kulturalnej i medialnej władzy na szczeblu ponadnarodowym), ale co gorsza, ich suwerenność narodowa jest wyraźnie niższa jak w Rosji. Chiny, na przykład sa w dużym stopniu zintegrowane z gospodarką światową, co doprowadziło do dramatycznego wzrostu nierówności w tym “socjalistycznym” kraju, ponieważ został on w pełni zintegrowany z NWO, [7], natomiast ich statusu jako mocarstwa gospodarczego jest wyraźnie oparty na jego ogromnej liczbie ludności (siła nabywcza ich PKB na głowę ludności zajmuje 99-te miejsce na świecie) oraz znacznej mocy przemysłowej i handlowej stworzonej poprzez masowe przesuniecia dokonane przez korporacje miedzynarodowe z krajów uprzemyslowionych w ciągu ostatnich trzydziestu lat w dążeniu do minimalizacji kosztów produkcji i maksymalizacji zysku.

Słusznosc powyższych obserwacji o Rosji została potwierdzona również ostatnio na szczycie NATO w Cardiff, gdzie dyskutowano jak pokonac obywateli Wschodniej Ukrainy (którzy sprzeciwiają sie juncie narzuconej im przez”zamach od dołu,” zorganizowany przez międzynarodowe elity), ale również pośrednio jak ujarzmić lud rosyjski, który w zdecydowanej większości wspiera opór.

Krytyczna decyzja, ktora określi los nie tylko Rosji i Unii Euroazjatyckiej, ale rowniez nas wszystkich, zostanie podjęta w samej Rosji. Jedną z opcji jest zwycięstwo części rosyjskich elit, ktore opowiadaja sie za globalizacja. Alternatywą dla nich jest dominacja patriotycznej antyglobalistycznej części. Od tego która opcja zostanie wybrana zalezy czy Rosja skapituluje przed globalistycznymi elitami, czy zamiast tego będzie działać jako lider alternatywnego porządku świata suwerennych państw w oparciu o Unie Euroazjatycka, jak to bylo pierwotnie pomyślane. W rezultacie kazdy kraj osiągnie narodowa i ekonomiczna samodzielnośc – co jest niezbędne dla jakichkolwiek zmian systemowych w przyszłości.

Takis Fotopoulos

(Tlumaczenie z angielskiego: Stan Sas)

– – –

Takis Fotopoulos jest filozofem politycznym, redaktorem Society & Nature /Democracy / The International Journal of Inclusive Democracyi. Był również felietonistą dziennika atenskiego Eleftherotypia od 1990 roku. W latach 1969 – 1989 był starszy wykładowca ekonomii na Uniwersytecie w Północnym Londynie.

Ten artykuł jest synteza dwóch artykułów, które zostały po raz pierwszy opublikowane w niedzielnym wydaniu Eleftherotypia 31/8/2014 i 7 / 9/2014.Tłumaczenie na język angielski przez Jonathan Rutherford.

 

[1] See Takis Fotopoulos, “ISIS role in destruction of Iraq by transnational elite”, RT, 11/7/2014 http://rt.com/op-edge/172084-…
[2] see Takis Fotopoulos, Ukraine: The attack on Russia and the Eurasian Union (to be published shortly by Progressive Press).
[3] Ilan Pappe, “Israel’s incremental genocide in the Gaza ghetto”, The Electronic Intifada, 13/7/2014 http://electronicintifada.net…
[4] see for the relation between the TE and the Zionist elite, Takis Fotopoulos, The Zionist Brutalization Within the New World Order and the Need for a United Multi-national and Multicultural State*, The International Journal of INCLUSIVE DEMOCRACY, Vol. 10, Nos. 1/2 (Winter-Summer 2014)http://www.inclusivedemocracy…
[5] see for a discussion of the issues involved in this sort of fascist inspiration legislation, Norman Finkelstein, The Holocaust Industry, (Verso, 2000) and for an older discussion, Mark Weber, “Switzerland’s Anti-Racism Law”, The Journal of Historical Review, July/August 1998 (Vol. 17, No. 4), page 13http://www.ihr.org/jhr/v17/v17n4p13_Weber.html
[6] see e.g. for a best seller of such a conspiracy theory Naomi Klein, The Shock Doctrine, (Penguin, 2008)
[7] ‘China reveals income gap statistics after 12 year of silence’, RT, 18/1/2013http://rt.com/business/china-…

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/