[pl] WHO chce 1 mld $ na walkę z Ebolą, a dla milionów ofiar in. chorób nie ma mamony

https://www.pocztazdrowia.pl

POCZTA ZDROWIA

Szanowny Czytelniku!
Zanim przejdę do obiecanego już w zeszłym tygodniu tematu chlorku magnezu, chciałbym podkreślić, że nie przestanę się starać, by *wszystkie możliwe informacje* – będące w opozycji do propagandy narosłej wokół Ebola – dotarły do jak najszerszego grona osób.
Kilkanaście dni temu dowiedziałem się, że ONZ oszacowała, że potrzeba *1 MILIARD DOLARÓW* na „walkę z Ebola”. Miliard! Dziewięć zer! 1 000 000 000 $.
******************************************
Gdy medycyna konwencjonalna zawodzi…
Medycyna konwencjonalna – ręka w rękę z przemysłem farmaceutycznym – proponuje Ci coraz silniejsze i coraz bardziej niebezpieczne leki i terapie. A jednocześnie ta sama medycyna nie waha się zatajać przed Tobą naturalnych metod leczenia – a nawet zabraniać Ci ich stosowania – tylko dlatego, że nie pasują one do jej przekonań.
Poznaj i Ty nowe czasopismo o naturalnych metodach ochrony zdrowia, które służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% niezależne od jakichkolwiek nacisków lub wpływów, w pełni wiarygodne.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej
<http://klient.pocztazdrowia.pl/stat/open/key/GWnHHGaBB3uUx1p_2ADPDrJM0WvhgTILi79OoRbaC-ClzMVrq1mDxNuDl-vstCbDdHDapTFrk6BrZjUwBR47GLp2VfJ9p9jiNWCG4LdCZDIkmy0pziAOT5U42gkRerOhvFhQ8aqQTAWRSo1BBjLWiEIqDdHWjssQ1ReG4hRzVirtp6UR9Gk2OTbRVuu0qDcyYkc1-1a7AjciMh_HHHITZw,,>

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Mogłoby się wydawać, że trzeba się cieszyć, iż wspólnota międzynarodowa mobilizuje się w ten sposób w obliczu problemów zdrowia publicznego.
Jednak trzeba zdać sobie sprawę, że tym samym jest to o tyle pieniędzy mniej na inne programy pomocowe, które są dużo tańsze w przeliczeniu na ocaloną osobę, a równie pilne.
Pamiętajmy, że w Afryce każdego roku umiera 15 milionów osób, czyli 45 tysięcy dziennie. Jest wiele ofiar z powodu braku wody pitnej, niedożywienia i infekcji, które można by było leczyć.
Na AIDS umiera 1,2 miliona osób rocznie. Malaria, której można zapobiegać i którą potrafimy już leczyć, zabija rocznie co najmniej 800 tysięcy Afrykanów.
Umieralność dzieci w Czarnej Afryce (Subsaharyjskiej) sięga 80 na tysiąc, czyli jest 15 razy wyższa niż u nas. Połowa z tych dzieci umiera z niedożywienia, a pozostałe przypadki w większości spowodowane są chorobami, które dałoby się wyleczyć za kwotę kilkudziesięciu dolarów na jedno dziecko.
Skoro za 100 dolarów mógłbyś uratować jedno dziecko (to kwota stale podawana przez organizacje humanitarne), to za 1 MILIARD DOLARÓW mógłbyś ocalić aż…10 milionów dzieci!
Ale na to, niestety, jak słyszymy: /nie ma budżetu./
Dla kontrastu, WHO obliczyła, iż od początku epidemii Ebola do chwili obecnej zmarło 2400 osób (potwierdzone lub podejrzewane przypadki zgonu z powodu Ebola). WHO przewiduje, że w sumie zachoruje około *20 tysięcy osób*, z czego prawdopodobnie połowa umrze.
W rzeczywistości Ebola przenosi się poprzez bezpośredni kontakt z krwią, moczem, śliną lub wymiocinami chorego. Nie ma ryzyka pandemii.
Przeznaczenie 1 miliarda dolarów na tę chorobę oznacza przeznaczenie *100 tysięcy dolarów* na jedno ocalone życie, przy hipotetycznym założeniu (zupełnie nieprawdopodobnym), że te pieniądze pozwoliłyby na to, żeby nikt nie zmarł.
W praktyce można się spodziewać, że zastosowanie środków higienicznych uratuje tylko część chorych.

Czy nie każde życie ma taką samą wartość?
Jesteśmy więc coraz bardziej zszokowani tym, co wyczyniają media wokół tematu wirusa Ebola, oraz coraz bardziej zaniepokojeni konsekwencjami działań podjętych przeciwko tej chorobie na codzienne życie milionów ludzi w Afryce. Rządy zastosowały wobec ludności drakońskie środki (zamknięcie granic, objęcie kwarantanną całych miast, blokady ulic, strzelanie bez ostrzeżenia). Ludzie są już na progu wytrzymałości, a sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna i w dodatku mało kto się tym przejmuje.
Dziwi mnie również to, że tak mało osób staje w obronie tego zdroworozsądkowego punktu widzenia i w obronie ludności afrykańskiej, wśród której obecnie szerzy się wirus Ebola.
Przewiduję, że za kilka miesięcy największe media niepostrzeżenie przestaną pisać o wirusie Ebola, ponieważ temat przestanie się sprzedawać. A sama epidemia będzie trwała jak do tej pory. Jednak /Poczta Zdrowia/ nadal będzie się zajmować tym problemem.
Tyle tylko, że w międzyczasie rządy przeznaczą wiele energii i kolosalne pieniądze na walkę z chorobą medialną. Jednocześnie, pozostawiając samym sobie miliony ludzi, którzy potrzebowaliby tych pieniędzy, aby uniknąć śmierci, równie strasznej, co niesprawiedliwej, skoro w łatwy sposób można by jej zapobiec.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/