Dawid Hudziec: Polacy w Armii Noworosji

Dawid Hudziec: Polacy w Armii Noworosji

8 October 2014
Dawid Hudziec: Polacy w Armii Noworosji

Na przekór antyrosyjskiej propagandzie jaką jest zalewana zachodnia Europa , coraz więcej ludzi otwiera oczy mówi “dosyć” ,  niektórzy z nich postanawiają dołączyć do noworosyjskich sił zbrojnych , aby z bronią w ręku bronić nie tylko Donbasu. Wierny odwiecznemu hasłu polskich bohaterów “za wolność waszą i naszą” , Dariusz Lemański w sobote przybył do Doniecka.

Dariusz od dwunastu lat mieszkał w Anglii , gdzie pracował głównie w gastronomii . Pewnego dnia miał już na tyle dosyć antyrosyjskiej propagandy i bezkarnego zabijania Słowian , że wykupił bilet lotniczy i ruszył w drogę . Po męczącej podróży , okradziony przez policję i wojsko ukraińskie ze wszystkiego , dotarł do biura rekrutacyjnego.
Sam nieustannie pokreśla , że nie spodziewał się , aż tak ciepłego przyjęcia ze strony Rosjan , czuje się tutaj , jak sam mówi “niczym pączek w maśle.
Złóżył już przysięge na wierność DRL i od poniedziałku otrzyma przydział do jednostki artyleryjskiej . Zapytany przez korenspodenta Rossija24 czy jest świadom ryzyka śmierci unosi się płomiennym zapałem i dziarsko odpowiada “choćby i po śmierć , ale za wolność”.
Żródła polskie donoszą , że pojawienie się Dariusza wyrwało z letargu noworosyjskich sojuszników w Polsce.
P.S.
W Polsce Lemański wywołał burzę
Przybycie Dariusza Lemańskiego do Doniecka , w celu stanięcia po stronie noworosyjskich powstańców wywołało burzę w Polsce .
Dla jednych , nieprzejednanych rusofobów Lemański został okrzyknięty zdrajcą zasługującym na kare więzienia , co bardziej zapalczywi wręcz grożą mu śmiercią , przy całkowitej bierności prokuratury .
Dla drugich natomiast , Dariusz stał się symbolem oporu wobec medialnej antyrosyjskiej nagonki , stał się symbolem , że niemożliwe jednak jest osiągalne . Żródła polskie popierające Noworosje mówią wręcz o nagłym wzroście deklaracji pójścia w jego ślady .
Czyżby Dariusz Lemański stał się  katalizatorem poważnych zmian ?

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/