Przemówienie Władimira Putina na 11. posiedzeniu klubu „Wałdaj”

Paweł Ziemiński: Rosyjski prezydent był pytany przez dziennikarza „Financial Times” o jego rzekomą wypowiedź o Lwowie, cytowaną przez Radosława Sikorskiego w rozmowie z Politico. – A Lwów to jakim był wcześniej miastem, jeśli nie polskim? Nie wiedział pan o tym? – Putin pytał dziennikarza.
– Po II wojnie światowej Ukrainie podarowano część terytorium. Część odcięto od Polski, część od Węgier – powiedział Putin. – W zamian Polsce dodano ziemie, wypędziwszy Niemców z kilku wschodnich regionów. Można ich o to zapytać, są tam organizacje zrzeszające wypędzonych. Nie chcę oceniać, czy postąpiono dobrze, czy źle. Ale tak postąpiono – dodał.

Nana: Oczywiście, że to dobrze, że przesiedlono po II. wojnie Niemców ze słowiańskich terenów za Odrę.Źle, że nie przesiedlono ich aż za Łabę, ale jest to zrozumiałe ze względów politycznych, więc można ostatecznie zaakceptować. Natomiast bardzo źle jest, że jakieś ziomki, czy jak się oni nazywają, znowu się na nasze, słowiańskie tereny między Odrą i Wartą pchają. Niemcy mają dość ziemi by móc na niej żyć i przeżyć. Pazerność i wrodzona agresja pchają ich znowu tu, gdzie nie ich miejsce. I to jest poważny problem. Natomiast jak widać, Putin wcale nie będzie się temu sprzeciwiał i nie stanie w obronie Polaków, gdy Niemcy się do nas władują wykupując polską ziemię za wydrukowane do tego celu puste euro, które zamienione na naszą, słowiańską ziemię cudownym trafem pustym euro być przestanie. I tylko Polacy jak frajerzy będą stać trzymając w rękach makulaturę.
No i dobrze Polakom tak! nie trzeba było się z Rosjanami kłócić i należało pamiętać, komu i co zawdzięczamy i kto naszym wrogiem.
A Putin jest prawdziwym Mężem Stanu.
Pozdrowienia dla naszych Braci Słowian – Rosjan!

– Również wschodnie tereny przypadły Ukrainie w nietypowych okolicznościach – mówił Putin. – Jeszcze na początku lat 20. XX wieku rejony Charkowa, Ługańska, Doniecka, Mikołajowa, Chersoniu czy Odessy miały być częścią Noworosji, czyli regionu należącego do Rosji, ze stolicą w Noworosyjsku. Związek Radziecki przekazał jednak te ziemie ukraińskiej części, by zwiększyć odsetek proletariatu na Ukrainie – stwierdził Putin.

………….

Przemówienie Władimira Putina na 11. posiedzeniu klubu „Wałdaj”

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/