[pl] USA przygotowują prowokację jądrową przeciwko Rosji

USA przygotowują prowokację jądrową przeciwko Rosji (Ekspert: 17.12.2014)

Waszyngton, zaślepiony swoim pragnieniem dominowania nad światem, dla jego osiągnięcia nie cofnie się przed niczym, – pisze amerykański dziennikarz Steven Landman w swoim artykule dla Global Research.

Według danych Landmana, USA przygotowują nową prowokację przeciwko Rosji na terytorium Ukrainy, tym razem z użyciem broni jądrowej.

Waszyngton widzi Moskwę jako głównego rywala geopolitycznego w Eurazji, a więc jego głównym celem – jest zmiana reżimu w Rosji „albo w drodze rewolucji kolorowej”, „albo w wyniku wojny”, – pisze amerykański dziennikarz Stephen Landman na stronach Global Research. Według opinii Landmana, podobne ambicje rządu USA są skrajnie niebezpieczne, ponieważ są „zagrożeniem dla pokoju na całym świecie.”

Aby pozbawić Rosję wpływów, a jednocześnie osłabić Unię Europejską – drugiego swego rywala na arenie światowej – USA zamierzają zorganizować „jeszcze jedną prowokację” na Ukrainie, podobną do historii z zestrzelonym tam samolotem malezyjskim, – o tym przekonany jest Landman. Powołując się na rosyjskiego ekonomistę i politologa Michaiła Deliagina, dziennikarz założył możliwy scenariusz podobnej operacji, mającej na celu położenie kresu stosunkom między Moskwą a Brukselą.

Według wersji dziennikarza, władze amerykańskie spróbują wysadzić w strefie konfliktu ukraińskiego „taktyczną głowicę nuklearną”, zrzucając winę na Rosję. Jak pisze Landman, cytując Michaiła Deliagina, siły NATO już dostarczyły do estońskiego portu w Paldiskach „ładunek radioaktywny”, którym, według niektórych danych, nie były „odpady nuklearne”. Może to wskazywać na to, że Waszyngton już wkrótce wprowadzi swój plan w życie, – przypuszcza autor.

„Cel planu – to zniszczenie stosunków między Rosją i UE. Zaprzestanie działalności handlowej. Zerwanie normalnych kontaktów politycznych. Być może – zablokowanie rosyjskich mediów w krajach zachodnich i Japonii „- przypuszcza Landman.

Jednocześnie taka prowokacja całkowicie pozbawi stronę rosyjską możliwości udowodnienia swojej niewinności, ponieważ zebranie danych w obszarze eksplozji będzie niemożliwe, – podkreśla dziennikarz. „To będzie 11 września na steroidach” – ironicznie mówi on.

Waszyngton jest zaślepiony swoim pragnieniu do światowej hegemonii, – w tym przekonany jest Landman. Jedynym pokojowym wyjściem z tego „szaleństwa” dla Stanów Zjednoczonych jest „pieriestrojka”, zaproponowana niedawno przez Michaiła Gorbaczowa, podsumowuje dziennikarz.

Źródło: http://rusvesna.su/news/1418800841

Tłumaczył Janusz Sielicki

17.12.2014 r.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/