Projekt Nowy Prezydent spala na panewce, na szczęście są inne

From: jan.sposob <jan.sposob@o2.pl>
Date: December 28, 2014 1:21:45 AM PST (CA)
Subject: Projekt Nowy Prezydent

Witam
Proszę ustosunkowanie się do poniższego tekstu, wniesienie uwag i swoich przemyśleń.
Skorygowany tekst od jutra będziemy rozsyłać na wszelkie dostępne nam  adresy, wraz z wcześniejszym ogłoszeniem o “zatrudnieniu prezydenta”
Dziś z Andrzejem Bugajskim poprawimy wygląd naszej strony www.oburzeni.org.pl, by była bardziej komunikatywna i zachęcała odwiedzających do pozostania na niej, zwłaszca w interaktywnej formie: dyskusje na forum, udział w pracy zespołów roboczych, redagowanie dziennika internetowego itp.
Pozdrawiam — Jan Sposób

===================================================
Rodacy, Przyjaciele
Z Nowym Rokiem Ruch Oburzonych rusza z inicjatywą „Nowy Prezydent”. Projekt ten ma na celu wyłonienie kandydata na prezydenta jako osoby zupełnie nowej, nie związanej z obecnym układem władzy, ale takiej, która będzie najlepiej reprezentować interesy Narodu i kraju, będzie gwarantem niezbędnych przemian, jakie czekają Polskę w najbliższych latach.

Projekt „Nowy Prezydent” to etap horyzontalnego celu, jakim wyłonienie Sejmu RP w oparciu o nową ordynacje wyborczą.

Ostatnie wybory ujawniły istny burdel, jaki wyborom towarzyszy. Skutki takich wyborów widzimy w funkcjonowaniu państwa. Uważamy, że nowe jednomandatowe okręgi wyborcze dają możliwość rzeczywistej reprezentacji Narodu w parlamencie, a ponadto obligatoryjność referendum w ważnych dla państwa sprawach umożliwia bezpośrednie sprawowanie władzy suwerena, jakim zgodnie z konstytucją jest Naród.

Nasz prezydent będzie mógł, jeszcze w tej kadencji Sejmu wnieść projekt nowej ustawy prawo wyborcze. Jeżeli się nie uda nam wybrać takiego prezydenta, bo jako Naród nie dojrzeliśmy jeszcze do jedności, zabraknie woli lub czasu do zorganizowania się, pozostaną nam inne formy walki o ludzką godność i obywatelskie prawa.

Pozostanie nam wywieranie presji na Parlament by dokonał takiej zmiany. Podejmiemy różne formy walki o nasze prawa, a walkę tę będziemy prowadzili tak długo, aż uzyskamy zamierzony efekt. Jeżeli Sejm tej kadencji nie dokona istotnych zmian ordynacji, nie cofniemy się przed totalnym bojkotem wyborów i wprowadzeniem alternatywnej władzy zwierzchniej Narodu.   

Wzywamy każdą Polkę i każdego Polaka, by wniósł do naszej wspólnej pracy tyle, na ile go stać. Nie dokonamy tego bez wspólnego wysiłku całego Narodu.

Potrzebna jest praca, niezbędne są pieniądze. Każde wybory, każda akcja protestacyjna – generują koszty.  Jeśli te pieniądze pochodzą z zewnątrz, jak to było na Ukrainie, rozgrywane są wtedy interesy zewnętrznych mocodawców. Jeśli na wybory pieniądze wykłada partia, to tylko po to by umocnić swoich przywódców i ich klakierów. Mamy prawo obawiać się, że jeśli na naszej scenie politycznej pojawi się nowa partia, będą stały za nią sponsorzy, mający swoje interesy.

Co należy zatem zrobić? Niech każdy, do kogo dotrze ta informacja zorganizuje wokół siebie grupę 3-5 osób. Taka grupa to Podstawowy Zespól Organizacyjny Ruchu Oburzonych w danej gminie, miejscowości czy dzielnicy. Nie odtworzymy dawnego zrywu Solidarności, nie ma już takich zakładów pracy, związki zawodowe stały się zakładnikiem systemu, a w miejscu pracy ludzie boją się podnieść głowę, z obawy przed utratą źródła utrzymania. Pozostają nam osobiste, przyjacielskie lub rodzinne kontakty.

Podstawowy Zespól Organizacyjny jest podstawą naszego projektu „Nowy Prezydent”. Działania związane z wyborami prezydenckimi rozpoczniemy wtedy, gdy w całym kraju, do końca stycznia takie zespoły powstaną. Zadania takiego zespołu są następujące:

1.      Zebranie podpisów poparcia dla kandydata na prezydenta
2.      Dokonanie zbiórki pieniędzy (np. po 10 zł od obywatela, popierającego kandydata)
3.      Przekazywanie bieżących informacji o rozwoju projektu oraz innych działaniach naszego ruchu.
4.      Aktywny udział w wyborach, wyłonienie kandydatów w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych, kandydatów do wszystkich komisji obwodowych i mężów zaufania.
5.      Udział w organizacji lokalnych protestów, wspieranie innych form społecznego niezadowolenia w skali kraju.
6.      Przygotowywanie klimatu do ewentualnego wprowadzenia Władzy Zwierzchniej Narodu w lokalnych społecznościach
7.      Wyłanianie nowych elit do życia politycznego, społecznego i gospodarczego. Dosyć wyganiania młodych ludzi na emigrację, ci ludzie maja swoje miejsce w kraju!

Przyjaciele, do każdej akcji i każdego człowieka można podejść z rezerwą i nieufnością, bo powodów nie brakuje i każdy z nas ma jakieś negatywne odniesienia. Lecz do cholery nie można wiecznie narzekać, czekać na kogoś, kto nas wybawi. Gdyby dziś Chrystus się pojawił, też byśmy Go pewnie ukrzyżowali. Nie czekaj, aż ktoś zapewni Ci pracę, godne życie i bezpieczeństwo bliskich. Tak nie ma, dziś wszyscy walczą o Twoja duszę – o to, czy zaakceptujesz Nowy Porządek Świata i zniewolenie (to nie wymaga wysiłku myślenia, wystarczy oglądać telewizję), czy też weźmiesz odpowiedzialność za swój los i za bliskich.
 
Jeśli jesteś gotowy/gotowa, zdeterminowana i odpowiedzialna/ za podjęte zobowiązanie, wyślij zwrotną informację, podając miejscowość (gminę) oraz dane kontaktowe (e-mail, telefon). Proszę zalogować się na stronie www.oburzeni.org.pl, by otrzymywać bieżące informacje w formie dziennika internetowego.

Pamiętaj! Nasza akcja rozpocznie się wtedy, gdy w całym kraju będą ludzie, zainteresowani naszym projektem. Więc nie oglądaj się na innych – jeśli nas będzie za mało, to znaczy że już przegraliśmy.

……………………..
PB: dobry zaczatek = oddolny, rozproszony, podstawowa komorka PZO kilku Polakow… ale:
– Prezydent chocby nasz, nic nie zrobi dobrego w oceanie sitwy u waadzy i pro-systemowej (rodziny, znajomki, cwaniaczki, oglupieni, lobbying srulo korporacji, naciski zydo-suszp ‘zachodnich’…)
– jesli pozwola cos zdzialac, to do plunktu krytycznego, poza ktorym waadzy nie oddaja, np. symboliczny marionetkowy prezio, do skorumpowania, naciskow albo wymiany jak sie bedzie za duzo rzucal
– nasz Prezydent wniesie projekt ustawy wyborczej, ale dopoki mamy kneSSejm, niewielu popisdzielcow zaglosuje za
– zbieranie srodkow i glosow, przekazywanie drabina coraz wyzej grozi zawlaszczeniem/korupcja przez agenciury na gorze, podstawione przez suszpy jako rzekomo zaufani narodu
– nawet jesli nie, milionowe sumy przyciagna polactfo — drani i zlodzieji, a jesli nie, srule moga np. zablokowac konto bankowe pod byle pretekstem
– znow zapomniano o diasporze — 20 mln rodakow! rozmaite Polonie maja swa specyfike — nalezy opracowac plan, przynajmniej dla najliczniejszych Polonii (Ukraina + Bialorus+ Litwa + Rosja, USA + Kanada, W. Brytania + Francja + Niemcy, Am. Płd.)…

po dopracowaniu, wstawie do dyskusji jako wpis glowny noworoczny na blog www.Grypa666.WordPress.com
prosze Polakow z kraju i Polonii o uwagi krytyczne, a organizatorow o czytanie, jesli dyskutant nie wysle kopii komentu do was

Slawomir: nie da się inaczej sprawy załatwić tylko stworzyć podziemne państwo, gdzie za zdradę należy się kula w łeb. Podziemne służby i bojówki. Tylko w ten sposób można coś uzyskać. Demokracja nie istnieje, jeśli media są na usługach władzy.

Andrzej Szubert: Mam wątpliwości co do JOW-ów. Wprowadzenie ich niesie dwa niebezpieczeństwa:
– W obecnej sytuacji, przy dostępie do żydo-mediów tylko dla partii agenturalnych JOW-ami knessejm zostanie zabetonowany przez POPiS, podobnie jak kongres USraela zabetonowany jest agenturalnymi republikanami i demokratami.
– Istnieje niebezpieczeństwo odwrotne – przy równym i obiektywnym dostępie do mediów publicznych do sejmu wejdzie 100-200 przedstawicieli małych lokalnych czy regionalnych różnych związków, stowarzyszeń, partii i grup reprezentowanych najczęściej po jednej osobie plus wielu (100 – 200) kandydatów niezależnych – i każdy z nich będzie miał nieco inną lub całkiem inną wizję Polski. Stworzenie koalicji rządzącej będzie w takiej sytuacji niemożliwe.

JOW-y to ślepa uliczka. Tak samo jak tzw. “demokracja parlamentarna”. Aby demokracja czyli ludowładztwo rzeczywiście funkcjonowało należy odwrócić piramidę władzy – maksimum władzy mają mieć lokalne samorządy. To one mają decydować o wszystkim, co dotyczy codziennego życia lokalnych społeczności. A nie Warszawa odbierająca instrukcje z Izraela, Brukseli, Waszyngtonu – i przede wszystkim od liderów grupy Bilderberga – żydo-banksterów. I zasypująca Polaków tysiącami ustaw, rozporządzeń, zarządzeń i praw ustalanych daleko poza granicami Polski. Ponad władzami lokalnymi stałyby kolejne władze nadrzędne zajmujące się tylko sprawami przekraczającymi możliwości władz niższych. Nie miałyby one prawa narzucać władzom niższym niczego, co dotyczyłoby ich kompetencji.”
Rozsądek i bzdury czyli polska rzeczywistość…

Kolejna sprawa – powszechne prawo wyborcze. Aby być kasjerką czy kierowcą, trzeba posiadać uprawnienia. A aby brać udział w rzeczy o wiele ważniejszej – wyborach – nie potrzeba żadnych uprawnień. Podstawowym bowiem problemem w farsach wyborczych są sami wyborcy – w ogromnej większości ludzie ogłupieni żydo-mediami, nie mający pojęcia o niczym.
Konieczne byłoby wprowadzenie trudnych, ambitnych testów dojrzałości obywatelskiej (historia, politologia, ekonomia, socjologia, metody psychomanipulacji itp), których zdanie dawałoby prawo udziału w wyborach. W ten sposób wyeliminujemy z udziału w wyborach matołów i matołki manipulowane przez TVP Info, TVN, TV Trwam i całą resztę załganych szczekaczek. Bez usunięcia tego problemu nic nie zmienimy.
Kolejna sprawa – podejmując się dzieła zorganizowania ogólnopolskiego ruchu oburzonych należy liczyć się z wszelkimi możliwymi działaniami okupanta:
– umieszczenie w ruchu agentów mających ruch przejąć, rozbić lub skompromitować,
– ośmieszanie ruchu przez media i inne agenturalne organizacje,
– nasyłanie na nieagenturalnych liderów policji, sądów, “domiarów ” i kar finansowych pod byle pretekstem,
– próby wywołania skandali finansowych (“nielegalne” dotacje na ruch) czy “obyczajowych” (podstawiane “panienki”) itp.

Jan Sposób: Panowie Piotr Bein i Andrzej Szubert, Bardzo dziękuję za cenne uwagi, które w zasadzie podzielam, ale:
Inicjując oddolny ruch Polaków, którym zależy na normalnym życiu i nadziei na przyszłość, mam świadomość tych wszystkich zagrożeń dla tego typu inicjatywy. Po roku aktywności w tej sferze doświadczyłem prób rozbicia, kompromitacji, agentury i niszczenia inicjatywy u jej zarania. Dziś jesteśmy Stowarzyszeniem zwykłym, z 3-osobowym zarządem, ludzi, którzy się znają i ufają sobie. Dalszy rozwój ruchu, jako masowej organizacji widzimy w postaci wielu satelickich Podstawowych Zespołach Organizacyjnych ) – stowarzyszeniach typu KRS-sowego, o większej aktywności, ale na poziomie lokalnym, by chronić ruch przed agenturą i wodzostwem. Rozproszona decyzyjność, również samodzielność finansowa, to właśnie model odwróconej piramidy. Stawiamy na lokalne inicjatywy, na rozwiązywanie konkretnych ludzkich problemów, ale też na wspieranie lokalnych więzi gospodarczych i społecznych.
Przedstawiona forma organizacji byłaby (jako całość) odporna na skandale finansowe, obyczajowe, czy też na wpływy agenturalne. Stowarzyszenie zwykłe, czyli to obecne byłoby tylko swego rodzaju centrum koordynującym działania samodzielnych jednostek, realizujących wspólnie nakreślone cele i razem wypracowane formy działania. Nie chcemy w ten sposób tworzyć żadnej partii, ale być otwarci na cenne inicjatywy oraz ludzi z różnych organizacji. W lokalnych PZO (Podstawowych Zespołach organizacyjnych) takiego ruchu ludzie łatwo się rozpoznają i trudniej dokonać sabotażu.
Naszą główną ideą jest taka ordynacja wyborcza, która umożliwi wyłanianie autentycznej reprezentacji Narodu do wszystkich kolegialnych organów władzy. JOW-y zdają się być taka formą, ale przy szeregu uwarunkowaniach, o których nie zawsze mówi się komplementarnie: małe okręgi wyborcze, brak list partyjnych, brak finansowania partii z budżetu, delegowanie kandydatów na listy poprzez lokalne wiece itp. Parlament powinien być reprezentacją Narodu, mówić głosem wyborców, a nie taką czy inną koalicją. Koalicja zwalnia posłów z indywidualnej odpowiedzialności. A ponadto, jest to furtka do penetracji Parlamentu przez wszelkiego rodzaju lobby, wrogie Polsce. Poseł niezależny od układów w Parlamencie, postawiony pod presja odwołania przez wyborców, byłby trudny do kupienia, a takie działania byłyby również bezcelowe, gdyż przekupić trzeba byłoby połowę posłów. Ponadto poseł nie musi być geniuszem, ale faktycznie posłańcem wyborców, To oni, wyborcy dają wykładnie prawa i najlepszych rozwiązań. Po to poseł ma swoje biura i sekretariat w swoim okręgu.
Fundamentalną sprawa jest rozdzielenie władzy ustawodawczej od władzy wykonawczej. Posłowie mają ustanawiać prawa, a rząd jest od ich realizacji. Rząd powinien być stały, mieć ciągłość, a nie sezonowy jak obecnie, co prowadzi do koniunkturalności i braku odpowiedzialności. To nie partie mają sprawować władzę, ale mądrzy ludzie, profesjonalnie przygotowani i odwoływani w przypadku zarzutów w wykonywaniu swojej pracy. Relacje pomiędzy prezydentem, rządem a parlamentem do dopracowania przez kompetentne gremium.
Niezależność państwa i wolność obywateli to możliwość tworzenia prawa oraz jego egzekwowania niezależnie od czynników zewnętrznych, w tym od prawa unijnego i wpływu Komisji Europejskiej.
Nasz pomysł „zatrudnienia prezydenta przez naród” to pierwszy krok procesu przemian. W zamyśle jest to próba przeforsowania ordynacji wyborczej w tej kadencji Sejmu. Jeśli inicjatywa Prezydenta nie zastała by przyjęta, Prezydent mógłby odwołać się do Narodu i rozwiązać Sejm, wprowadzając władzę zwierzchnią Narodu. To zmienia zupełnie układ władzy i opcje widzenia spraw.
W przeciwnym razie są dwa rozwiązania – rozruchy społeczne z bliżej nie określonym skutkiem, albo bierne przyjęcie zniewolenia i rozpłynięcia się Narodu polskiego w żydowskiej multi kulturze.
Z poważaniem — Jan Sposób, Prezes Stowarzyszenia Ruchu Oburzonych

Tomek: A czy nie ten ruch reprezentował Duda i Kukiz? http://natemat.pl/54265,platforma-oburzonych-piotra-dudy-i-pawla-kukiza-juz-w-sobote-to-konkurencja-dla-pis-czy-po
Co do Dudy są podejrzenia że pacyfikuje działania Solidarności http://www.monitor-polski.pl/czy-duda-nas-wyduda/
A Kukiz wg mnie to agent http://lubczasopismo.salon24.pl/Mistrzowie/post/461626,pan-kukiz-czyli-koncesja-na-wolne-slowo
jego “twórczość” na to dość dobitnie wskazuje http://laskowy.wrzuta.pl/audio/5hn3O4rzpeM/piersi_-_bedziemy_piwo_pic
http://bobgars.wrzuta.pl/audio/2ifJa6dQjCz/piersi_-_17._impresje_nacjonalistyczne-czyli_rzecz_o_syna_wychowaniu
http://w391.wrzuta.pl/audio/6z37GGBBPKM/a_ty_caluj_mnie_-_piersi
http://azazek.wrzuta.pl/audio/5vEWtm7KAkP/kukis_i_piersi-rowerek
przypomnę że występował również w reklamach/ie Pepsi.

Andrzej Szubert: Myślę, że szkoda czasu na dalszą dyskusję. Tamten to człowiek zaślepiony własną wizją. Oczy mu się otworzą, gdy trzeba będzie zebrać sto tysięcy podpisów popierających “kandydata” na prezydęta.

Dariusz Łaska: Szanowny Piotrze, Projekt Nowy Prezydent jest zapoczątkowany przez ludzi, którzy nie maja bladego pojęcia o stanie prawnym, jaki obowiązuje podczas akcji wyborczych. Po pierwsze, wszelkie zbiórki funduszy na kampanię przez inne podmioty niż partie polityczne jest dozwolony tylko po zarejestrowaniu komitetu i otwarciu konta; ponadto wpłaty mogą być dokonywane poprzez przelew z konta na konto lub za pomocą karty płatniczej.
Po drugie obiecują, że ich Prezydent zmieni przepisy kodeksu wyborczego na okręgi jednomandatowe; jest to nie możliwe ponieważ wszelkie zmiany w kodeksie wyborczym mogą być dokonywane w czasie do sześciu miesięcy przed wyborami.
Po trzecie Panowie którzy podpisują się pod projektem wykazali zadziwiającą niemoc podczas ostatnich wyborów, przyłączyli się do Wspólnoty tylko po to, aby Wspólnota osiągnęła jak najgorszy wynik.
Innymi słowy (piąta kolumna), podsumowanie działalności Oburzonych Jana Sposoba który wcześniej podzielił Oburzonych Ciesielczyka jest na str. www.kwwwps.pl w dziale aktualności.
Wspólnota mimo przeciwności osiągnęła bardzo dobry wynik rejestrując 44 okręgi w całym kraju a Oburzeni którzy odpowiadali za cztery województwa zarejestrowali jeden okręg na 20 możliwych.
Inicjatywa  ww Panów jest odpowiedzią na działanie Wspólnoty, a mianowicie Prawybory, o których piszemy na naszej stronie i przedstawiamy kandydatów, zapraszamy także wszystkie środowiska chcące się dołączyć i wystawić swoich przedstawicieli niech wygra lepszy a pozostali stworzą komitet honorowy kandydata.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/