Monografia “Żołnierze Wyklęci – Dla Niepodległej”

Andrzej Szubert: Histerii wokół “wyklętych” ciąg dalszy… I pseudopatriotyczne hasło – “dla niepodległości”, której mamy obecnie mniej niż za komuny w epoce Gierka czy Gomułki. Wtedy banki były przynajmniej polskie. I huty i stocznie i kopalnie…

– Co konkretnego i korzystnego dla Polaków dała walka “wyklętych” po wojnie poza represjami wobec ludności cywilnej w rejonach działań samobójczej partyzantki?

– Jakie szanse mieli “wyklęci” na zwycięstwo z żydo-UB, żydo-NKWD i ZSRR wiedząc, że żydo-zachód zdradził Polskę w 1939 a w Jałcie wydał ją w łapska Stalina? Wszak było oczywiste, że bandyci z zachodu z odsieczą nie przyjdą.

– Jaki był sens tej walki – poza dalszym rozlewem krwi – bez najmniejszych szans na zwycięstwo?

Szaleńcza samobójcza walka w imię “honoru”, nawet wtedy, gdy z powodu działań partyzantki terroryzowana była ludność cywilna w rejonach jej działań. Terroryzowana nie tylko przez UB i NKWD
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ob%C5%82awa_augustowska

ale i przez oddziały bandytów zaliczanych do “wyklętych”.

https://www.youtube.com/watch?v=fpVeT5fkDww

Kult “wyklętych” rozniecił żydowski patriota Lech Kalkstsein/Kaczyński.

https://www.youtube.com/watch?v=x9o9m08F5AE

i IPN – instytut piszący żydowską wersję historii Polski.
IPN dał dupy w sprawie pogromów w Kielcach i Jedwabnym, zwalając żydowską modą winę za nie na Polaków. W sprawie Jedwabnego Kalkstein też miał współudział – to on nakazał wstrzymać ekshumację mogącą Polaków uwolnić z absurdalnych zarzutów kolportowanych przez żydowskie szumowiny propagandowe.
https://opolczykpl.wordpress.com/2012/07/10/dwa-pogromy-jedno-klamstwo/

Dlaczego “Solidurność walcząca” nie walczy obecnie z obecnym okupantem? Polska jest zgnojona, zniewolona, rozszabrowana, jest pod żydowską okupacją, a ci patryjoci od siedmiu boleści kultywują pamięć szaleńców i samobojców szkodzących ich bezsensowną walką ludności cywilnej, dla której dobra rzekomo walczyli.
Czyste szaleństwo!

 

 

ZW_Oklad2_01_druk_CMYK

 

 

 

 

 

 

 

 

Od: Stowarzyszenie ”Solidarność Walcząca – Oddział Warszawa” <solidarni.sw@gmail.com>
Data: 27 stycznia 2015 21:26
Temat: Żołnierze Wyklęci – Dla Niepodległej

Dzień dobry,

w niedzielę 1 marca 2015 roku obchodzimy po raz piąty Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W całej Polsce a także zagranicą, środowiska patriotyczne, organizacje społeczne i samorządy składają hołd niezłomnym bohaterom antykomunistycznego podziemia, mordowanym, katowanym i wyklętym za obronę naszej niepodległości. Ich walka i tragiczne losy ożywiają dzisiaj wyobraźnię wielu pokoleń Polaków, zwłaszcza ludzi młodych, którym do szczęścia nie wystarczy hasło róbta co chceta, kolejna telenowela i ciepła woda w kranie.

Przede wszystkim z myślą o nich, zespół wybitnych znawców tematu przygotował książkę wprowadzającą w trudną i przez długi czas zakłamywaną historię. Zachęcamy do lektury i podzielenia się tą publikacją z jak najszerszym kręgiem odbiorców poprzez rozesłanie wersji elektronicznej (plik pdf) do instytucji i swoich znajomych, umieszczenie na stronach internetowych, bądź – jeśli znajdą się na to fundusze – poprzez jej wydrukowanie. Wspólnie zadbajmy o to, aby wiedza o dziejach Żołnierzy Wyklętych trafiła “pod strzechy”, do szkolnych, miejskich i osobistych bibliotek!

Prace związane z książką były prowadzone społecznie. Przekazujemy ją nieodpłatnie jako pomoc edukacyjną w przywracaniu Niezłomnych do społecznej świadomości. Wyrażamy zgodę na jej rozpowszechnianie w dowolnym nakładzie podczas tegorocznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i później, zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej. Ostatnią stronę książki (128) pozostawiamy pustą. Przeznaczamy ją dla Państwa, np. dla umieszczenia uhonorowania sponsorów wydania lub nazwy drukarni, natomiast nie wyrażamy zgody na ingerencję w tekst (s. 1-127) i w formę okładki.

W załączniku znajduje się tekst książki (pdf) przygotowany do poligrafii i elektronicznego kolportażu.

Dla Niepodległej – do druku

Materiały i wskazówki drukarskie (pdf i jpg, ok. 30 mb) dostępne są pod linkiem: https://onedrive.live.com/redir?resid=24563D5AE756CF60!965&authkey=!AOrY-yG7d4V-GnI&ithint=folder%2ctxt

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniem,

Ogólnopolski Społeczny Komitet

Upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych


Dla Niepodległej. Żołnierze Wyklęci 1944-1963, pod redakcją Dariusza Piotra Kucharskiego i Rafała Sierchuły, Poznań 2015, ss. 128, il. (format B5, wymiary okładki: 165 × 236, kolor)

Autorzy: Leszek Długosz, dr Rafał Drabik, abp Stanisław Gądecki, Dawid Golik, Tomasz Greniuch, Maciej Grzesiński, dr hab. Waldemar Handke, Bogna Hołyńska, Bartłomiej Ilcewicz, dr Ksawery Jasiak, Jacek Karczewski, dr Tomasz Kenar, dr Dariusz Piotr Kucharski, Barbara Lipińska-Postawa, dr Agnieszka Łuczak, Renata Łukaszewicz, dr hab. Filip Musiał, dr Wojciech Jerzy Muszyński, Aleksandra Pietrowicz, Tadeusz M. Płużański, Marcin Podemski, dr Rafał Sierchuła, dr Jarosław Szarek, Władysław Tarnowski, Bartosz Wiczyński, Michał Wołłejko, Leszek Żebrowski, dr Jacek Żurek.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/