JKM i Wipler domagają się spotkania z Kopacz ws. górnictwa

From: “tadeusz”
Date: February 6, 2015
To: “Piotr Bein”
Subject: Re: Odp: Re: PD: Słomka na prezydenta

Te nagrania idealnie obrazują jak wygląda demokracja w rzeczywistości:
– https://www.youtube.com/watch?v=M6bggSWUgTk
– https://www.youtube.com/watch?v=x7cWn9x6wGE
– https://www.youtube.com/watch?v=vHZjoAW9B_c

……………………..

JKM i Wipler domagają się spotkania z Kopacz ws. górnictwa
Komentarzy: 1, Wyświetleń: 229
Tagi: prywatyzacja, Blida, kopalnie, górnictwo, Korwin-Mikke, Wipler

INFO: Podczas konferencji prasowej liderzy partii KORWiN zażądali spotkania z JE Ewą Kopacz. Chodzi o prywatyzację kopalń.

– Domagam się przystąpienia do masowej prywatyzacji kopalń, w takim stanie, w jakim one są. Z licytacji, bez warunków wstępnych i żadnych ograniczeń. Całość pieniędzy – na fundusz emerytalny – mówił CEP Janusz Korwin-Mikke. – Domagam się zaprzestania obciążania energetyki, a w szczególności kopalń, jakimikolwiek daninami na “walkę z globalnym ociepleniem”. Jeśli Bruksela się sprzeciwi – należy wystąpić z UE. Węgry i Grecja pokazały, że można sprzeciwić się złodziejom z Brukseli i pioruny z nieba nie grzmią. Może Niemcy stać na niszczenie energetyki niemieckiej, ale nas nie stać na niszczenie polskiej. Domagam się wyjaśnienia okoliczności śmierci śp. Barbary Blidowej. Jeśli popełniła samobójstwo, to oznacza, że w kopalnictwie były ogromne przekręty, bo nie popełnia się samobójstw z błahego powodu. Jeśli została zamordowana, to znaczy, że w kopalnictwie były ogromne przekręty, bo nie zabija się ludzi, zwłaszcza kobiet, z byle powodu. Należy ustalić, dlaczego śledztwo w tej sprawie nie było prowadzone w kierunku ustalenia powiązań śp. Blidowej z “robiącymi w węglu” politykami PiSu. SLD, PO i PSL – dodał polityk.

W sprawie wypowiedział się także WCz. Przemysław Wipler, poseł KORWiN-u.

– Chciałem zwrócić państwu uwagę na to, że w Polsce strzela się do górników. Policja strzela do protestujących górników, ale strzela pod państwowymi kopalniami, a nie pod prywatnym kopalniami czy prywatnymi spółkami węglowymi, tylko właśnie pod państwowymi. To państwo, to politycy i urzędnicy doprowadzili do zapaści tych spółek. Są odpowiedzialni za to, że przez ponad dwie dekady spółki te były brutalnie okradane. To ci ludzie doprowadzili do tego, że w Polsce upadają spółki węglowe, nieważne czy to jest węgiel kamienny, brunatny czy koksujący. Jeżeli nie doprowadzimy do tego, że zmieni się właściciel, a politycy i urzędnicy nadal będą zarządzali spółkami, to zmienimy złodziei na złodziei i wszystko zostanie po staremu – powiedział poseł.

Źródło: Biuro Prasowe Partii KORWiN

Opracował: GK

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/