Kanadyjczycy wygrywają w sądzie z banksterią

Kanadyjczycy wygrywają w sądzie z Bank of Canada – i jakie mogą być tego skutki

Kanadyjczycy wygrywają w sądzie z Bank of Canada – i jakie mogą być tego skutki

Posted by Marucha w dniu 2015-02-09 (poniedziałek)

W polskojęzycznych mediach głównego ścieku jakoś trudno było mi znaleźć wiadomości o niezwykle ciekawym wydarzeniu, jakie miało miejsce w Kanadzie – dlatego postanowiłem sam sklecić krótką informację na ten temat.

Otóż dwu Kanadyjczyków oraz COMER (Committee for Monetary and Economic Reform, Komitet Reform Monetarnych i Ekonomicznych, http://www.comer.org) zmierzyło swe siły z globalną potęgą finansową w kanadyjskim Sądzie Federalnym. Na początku sierpnia 2013 sprawa została umorzona.

Jak jednak wynika z dostępnych w raczej niszowych mediach informacji, w Sądzie Apelacyjnym, banksterzy ponieśli ostatnio porażkę (26.01.2015). Sprawa została wyciszona w mediach przez Rząd Federalny.

Bank of Canada był rządową instytucją udzielającą pożyczek niemal bez procentów, która w latach 50-tych i 60-tych stworzyła wiele z kanadyjskiej infrastruktury. W 1974 roku premier Kanady Trudeau został jednak przekonany przez członków klubu Bilderberga, aby zdemontować tę kluczową funkcję banku – i od tej pory, jak to można było przewidzieć, Kanadyjczycy utracili wszelką kontrolę nad własną polityką monetarną i nad podażą pieniądza – a długi rządowe dramatycznie wzrosły na wszystkich poziomach.

Ostatni wyrok sądu kwestionuje nadużycie roli Banku, który zaprzestał kreowania pieniędzy dla dobra publicznego, a zajął się interesami banksterów.

Nie wiem, czy co i kiedy wyniknie z decyzji sądu – prawdopodobnie nic – ale postaramy się śledzić sprawę.

Na podstawie:

Tamże różne linki.
Opracował Gajowy Marucha

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/