Polityka Polski wobec Ukrainy w 2014

From: “E.Zinkiewicz”
Date: February 10, 2015 7:40:23 PM PST (CA)
Subject: Fw: “Polityka Polski wobec Ukrainy w 2014 r. – próba bilansu” – “Biuletyn OPINIE” Fundacji Amicus Europae

W załączeniu wysyłam Biuletyn – “Polityka Polski wobec Ukrainy w 2014 r. – próba bilansu”. Jest to analiza pochodząca z Fundacji byłego prezydenta RP – A. Kwaśniewskiego….. Wyraża więc opinie pochodzące z JEGO kregu. Wiadomo, że do destabilizacji sytuacji politycznej na Ukrainie w czasie “Pomarańczowej Rewolucji”  przyczynił się właśnie ówczesny prezydent RP – wraz z Amerykanami (G. Sorosem). Walnie przyczynił się do jej zaistnienia jak też do późniejszej destabilizacji sytuacji politycznej w tym kraju. Działania te kontynuuowane są w dalszym ciągu z terenu Polski i USA. Patrz wypowiedzi prezydent USA B. Obamy.

Analiza ta w mojej ocenie obarczona jest wielu “nieścisłościami”, jest jednostronna – tendencyjna, ale warto ją mimo wszystko uważnie przeczytać, gdyż pochodzi ze wskazanego j/w źródła.

Mocno związanego z kręgami polityków Amerykańskich i CIA.  A ponadto Ukraina jest obecnie AKTYWNYM zarzewiem III WW. Patrz poniżej:

Mariusz Zawadzki, Gazeta Wyborcza, Jak ocalić Ukrainę: “Na sobotniej konferencji bezpieczeństwa w Monachium Amerykanie ostro krytykowali Niemców za ustępliwość. Republikański senator John McCain twierdził, że Merkel próbuje “ugłaskać” Putina. W kuluarach asystentka sekretarza stanu USA Victoria Nuland wytykała Niemcom defetyzm, a piątkową wizytę Merkel i prezydenta Francji Franęois Hollande’a w Moskwie Amerykanie nazywali “bzdurą”.”

Dowódca US Army w Europie generał Ben Hodges stwierdził w wypowiedzi dla The Wall Street Journal, iż Rosja obecnie przygotowuje się do wojny, która może wybuchnąć w ciągu pięciu lub sześciu lat.

W ramach powyższego Rosja sprzedała do KRLD nowoczesne rakiety kierowane o zasięgu do 140 km. Korea Północna poinformowała o przeprowadzeniu testów nowych rakiet przeciwokrętowych, które powstały prawdopodobnie na bazie rosyjskich pocisków Ch-35.

Pozdr. EZ

—– Original Message —–
From: Zespół Analiz Fundacji Amicus Europae
To: Undisclosed-Recipient:;
Sent: Tuesday, February 10, 2015 4:07 PM
Subject: “Polityka Polski wobec Ukrainy w 2014 r. – próba bilansu” – “Biuletyn OPINIE” Fundacji Amicus Europae

“Polityka Polski wobec Ukrainy w 2014 r. – próba bilansu” – “Biuletyn OPINIE” Fundacji Amicus Europae nr 3/2015

Szanowni Państwo!

W najnowszym “Biuletynie OPINIE” Fundacji Amicus Europae ekspert Zespołu Analiz FAE, Adam Kowalczyk, próbuje dokonać przeglądu i podsumowania polskiej polityki w minionym roku wobec Ukrainy i konfliktu w tym kraju.
Zachęcamy do lektury!

Z poważaniem –
Zespół Analiz FAE

Nasze archiwalne publikacje dostępne są tutaj: http://fae.pl/publikacje

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/