PrzemexPress 17.2.2015

http://polish.ruvr.ru/news/2015_02_15/Putin-powodem-interwencji-w-Afganistanie-bylo-realne-zagrozenie-9475/
Ja z kolei sądzę że wciągnięcie ZSRR w wojnę w Afganistanie było celowe, dżihadystów islamskich kontrolowano i zbrojono już na długo przed wybuchem tej wojny, po wkroczeniu wojsk radzieckich przerzucono ich do Afganistanu, dozbrojono i zrobiono krwawą jatkę która stała się jedną z przyczyn upadku ZSRR.

http://polish.ruvr.ru/news/2015_02_15/USA-uzbrajaja-Kijow-od-poczatku-wojny-na-Ukrainie-0700/
To już wiemy że od początku tej wojny USA dozbraja nieoficjalnie siły prokijowskie ale przestarzałym sprzętem którego się dzięki tej jatce wyzbywa i jeszcze na tym zarabia, zresztą nie tylko oni ale jej zachodnioeuropejscy sojusznicy również.

http://polish.ruvr.ru/news/2015_02_15/Wojska-radzieckie-powstrzymaly-handel-narkotykami-w-Afganistanie-6799/
Nie wiem jak to było z handlem narkotykami w Afganistanie w czasie stacjonowania tam wojsk radzieckich ale wzrost produkcji i handlu narkotykami w czasie obecnej operacji wojsk NATO w Afganistanie nie jest podyktowany rzekomą nieudolnością kierujących tą operacją ale tym że zachodnie specsłużby we współpracy z dowództwem wojskowym sprzyjają produkcji opium i w powiązaniu z kartelami narkotykowymi same handlują narkotykami powstającymi na bazie opium między innymi w krajach zachodnich. Gdyby chcieli mogliby ten produkcje i handel opium zlikwidować całkowicie ale to jest zbyt dochodowy biznes aby się go pozbywać no i potężne narzędzie do otumaniania, niszczenia i demoralizowania społeczeństw, zresztą po to najeżdżali Afganistan aby przejąć kontrolę nad tym biznesem oraz surowcami naturalnymi i aby ściślej okrążyć Rosję, Chiny oraz Iran systemem baz NATO.

http://polish.ruvr.ru/news/2015_02_15/Strzelanina-w-Kopenhadze-Ustalono-tozsamosc-napastnika-5908/
Kolejna operacja pod fałszywą flagą?

http://polish.ruvr.ru/2015_02_16/Narodowy-Bank-Ukrainy-wyemituje-monety-ku-pamieci-o-Majdanie-0466/
Mitologizacji majdanu ciąg dalszy.

http://polish.ruvr.ru/2015_02_16/CIA-ustala-czy-Rosja-moze-wplywac-na-pogode-w-USA-2603/
A to już kompletny odjazd proszę państwa, CIA na fali antyrosyjskiej nagonki szuka w Rosji winowajcy “zmian klimatu” zachodzących na terenie USA choć to oni sami testując broń pogodową powodują w dużej mierze te zmiany.

http://polish.ruvr.ru/2015_02_17/CNN-zlozylo-do-Roskomnadzoru-wniosek-o-wydanie-licencji-na-nadawanie-4079/
Oby nikt tam nie wydał zgody na nadawanie dla tej propagandowej i ogłupiającej stacji.

http://polish.ruvr.ru/2015_02_17/Putin-przybyl-na-Wegry-z-wizyta-robocza-7721/
http://polish.ruvr.ru/2015_02_17/Amerykanskie-media-zaatakowaly-Orbana-na-tle-wizyty-Wladimira-Putina-5424/
http://polish.ruvr.ru/2015_02_17/Zachod-jest-zaniepokojony-z-powodu-faktu-wizyty-Wladimira-Putina-na-Wegrzech-6047/
Do Orbana można mieć pretensje o to czy o tamto, można mieć różne zdanie o nim ale zbliżenie Węgier i Rosji raczej wyjdzie obu stronom na dobre, a podszczekiwanie zachodu w tej sprawie tylko to potwierdza.

http://polish.ruvr.ru/2015_02_17/Glowny-dowodca-NATO-w-Europie-zaniepokojony-sytuacja-w-Debelcewem-3933/
Czyżby bał się o los najemników natowskich prawdopodobnie okrążonych w kotle debalczewskim, boi się że prawda o zaangażowaniu NATO na Ukrainie wyjdzie na jaw? Czy może boi się że zlikwidowanie tego kotła, utrata 8 tysięcy okrążonych tam żołnierzy wraz ze sprzętem i utrata kontroli nad strategicznym węzłem komunikacyjnym oraz ewentualnym przyczółkiem do okrążenia doniecka i odseparowania obu republik od siebie po przez dojście do granicy stanie się właściwie niemożliwe a co za tym idzie dalsze prowadzenie wojny tak przetrzebioną armią również będzie niemożliwe?

http://polish.ruvr.ru/news/2015_02_17/MSZ-FR-Kijow-kontynuuje-polityke-czyszczenia-przestrzeni-informacyjnej-7219/
A czego można spodziewać się po reżimie kijowskim? Wprowadza otwartą dyktaturę celem zduszenia wszelkiej krytyki swojej polityki oraz celem zduszenia związanego z tą polityką rosnącego niezadowolenia społecznego, nie chcą być przecież zmieceni przez społeczeństwo z powierzchni ziemi w wyniku jakiegoś ogólnonarodowego buntu.

http://xportal.pl/?p=19403 Kevin Alfred Storm: Drezno. Prawdziwy Holocaust
Nalot na Drezno to prekursor amerykańskich?natowskich nalotów dywanowych na stosowanych tu i ówdzie na naszej planecie podczas amerykańskich agresji militarnych. Oczywiście ktoś powie że dobrze Niemcom tak, sami przecież bombardowali ludność cywilną w krajach podbijanych, niemniej nie zawsze powinno się odpłacać stronie przeciwnej tym samym bo strona dokonująca takiej zemsty czasem staje się w takiej sytuacji takim samym agresorem i zbrodniarzem jak strona przeciwna. W przypadku Drezna tym bardziej była to zbrodnia wojenna bo celem były nie tyle obiekty wojskowe a sama ludność cywilna na której testowano siłę nalotów dywanowych co pachnie ludobójstwem, zresztą Drezno nie było jedynym miastem niemieckim zniszczonym w ten sposób.

http://xportal.pl/?p=19381 Amal Saad: Transformacja Hezbollahu
Atak Izraela na na którekolwiek z państw osi oporu to wyrok dla Izraela i dlatego tacy jak Brzeziński czy Kissinger mówią o końcu Izraela, jeżeli Iran, Syria, Hezbollah czy być może Irak jeszcze bardziej zacieśnią współpracę między sobą to dla dominacji Izraela na bliskim wschodzie będzie to koniec, władze tworu syjonistycznego o tym wiedzą i dlatego pomogli wytworzyć jankesom ISIS i inne wahabickie, terrorystyczne organizacje destabilizujące świat islamu aby maksymalnie opóznić powstanie ewentualnego sojuszu islamskiego przeciwko Izraelowi i tym samym zneutralizować zagrożenie ze strony islamu, słowem chcą zniszczyć świat islamu rękami samych muzułmanów.

http://xportal.pl/?p=19394 Rosja: Napalm na Kijów
Ten to ma pomysły… widać impulsywny i nerwowy chłop…

http://xportal.pl/?p=19389 Ukraina: Ochotnicy z Chorwacji
Pogrobowcy ustaszy w sojuszu z banderowcami?

http://xportal.pl/?p=19378 Ukraina: Saakaszwili zadba o reformy
Czy w ukraińskim rządzie jest jeszcze choćby jeden rdzenny Ukrainiec?

http://xportal.pl/?p=19372 Polska: Papież to troll Putina
Z katolikami to nigdy nic nie wiadomo, raz są przeciw raz za, jedni katolicy wspierają Rosję i Donbas i szukają w niej obrońcy chrześcijaństwa przed zachodnią degeneracją chociaż Rosja broni głównie swoich interesów narodowych a nie religijnych a Putin o chrześcijańskość to bym raczej nie posądził a drudzy wymachują szabelką w stronę Moskwy jak za starej Polski zapominając przy tym że czasy się zmieniły, widząc w Rosji rzekome zagrożenie dla „cywilizacji łacińskiej” i jej „ewolucyjnych osiągnięć” o których wspominać nawet nie warto bo nie ma co wspominać. Słowem z kościołem jest tak, jak wiatr zawieje takie ma poglądy, kto wygrywa i jest silniejszy na danym etapie dziejów z tym trzymają byleby tylko interes katolicyzmu i papiestwa była zabezpieczony i oby katabasom na Watykanie żyło się lepiej.

http://xportal.pl/?p=19369 Łotwa: Powiększenie armii
Po co takiemu małemu państwu jak Łotwa większa armia? Bo gdyby nawet zmobilizowali całe społeczeństwo to i tak z w konflikcie z Rosją nie mają szans niemniej jest to element eskalacji napięcia w Europie środkowej i wschodniej.

http://xportal.pl/?p=19343 Polska: Ukraińcy zamiast górników?
Tyle to już wiedziałem dawno temu że prędzej czy pózniej tzw. “pracodawcy” będą woleli zastąpić polskich robotników ukraińskimi imigrantami, bo tym drugim dużo płacić nie trzeba, będą robić nawet na kromkę chleba.

http://xportal.pl/?p=19336 BiH: Nie będzie broni dla Ukrainy
Jeden z niewielu krajów w Europie który poszedł po rozum do głowy w obliczu narastającego napięcia wokół Ukrainy.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/