[dyskusja] Chwiej hasbarny myśli że pracuje dla Polski, a podkłada się srulom

Andrzej Szubert: Ej Głogoczowski, Głogoczowski, prosiłem o skończenie z wybiegami i sofizmatami. Jak widać bezskutecznie. Nadal nie odpowiedziałeś na pytanie – co z tym Krymem? Pisałeś latem ub. roku, że Rosja go straci i to szybko. A tutaj nic! Krym nadal jest rosyjski. Nadal stosujesz sztuczki i wybiegi (oraz insynuacje i pomówienia) zamiast odpowiedzieć mi – dlaczego wierzyłeś w banderowską propagandę i za nią klepałeś, że banderowcy niedługo zrobią paradę zwycięstwa na Krymie. Bo rzekomo Putin jest do dupy i da sobie Krym odebrać…

“Ja tylko powtarzałem…”

…jak papuga za innymi. Własnego umu brakuje?

“…to co pisał Siergiej Glaziew (członek Akademii Nauk Ukrainy skądinąd)”

Też mi ałtorytet…

Co do Krymu to zaprzeczasz sam sobie. Raz piszesz, że wszystko w Noworosji  jest winą Putina, bo on rządzi i nic nie robi (Putin jest rzeczywistą głową państwa i zwierzchnikiem sił zbrojnych) a tu nagle piszesz, że z Krymem nie miał nic wspólnego. A tam przecież jest strategiczna baza marynarki wojennej i to Putin wydawał rozkazy neutralizacji ukraińskich jednostek wojskowych na Krymie przez paramilitarne organizacje Rosjan krymskich (zielone ludziki) wspomagane przez Specnaz. I on wydał rozkaz zabezpieczenia przesmyku łączącego Krym z Ukrainą. I on wzmocnił kontygent bazy morskiej. Sam wiesz, że bez jego zgody taka operacja nie byłaby możliwa. To po co wypisujesz głupoty, że to jego podkomendni i Bierezowski tę operację przeprowadzili. Bierezowskiego zresztą wtedy już robaki żarły. Nie wywołuj duchów.
Krym był dla Putina strategicznym priorytetem a nie “podarunkiem”. A sankcje Rosja przetrzyma. Oblężenie Leningradu czy Stalingrad były gorsze – i Rosjanie dali radę. Inna rzecz – bandyckiego żydo-zachodu Putin  do sankcji nie zmuszał. Sami je wymyślili kopiąc sobie dół.

Gdyby polityka Putina względem Donbasu była TRAGICZNA I ANTYROSYJSKA., to nie popierałoby go nadal 90 % Rosjan. Mam dużo większe zaufanie do ich oceny polityki Putina niż do twojej.

Putin, chcąc doprowadzić do pokojowego rozwiązania sprawy Donbasu musiał zaakceptować bandytę Patroszenkę jako przedstawiciela junty. Ale przy okazji osiągnął to, że Patroszenko i bandyci z zachodu zaakceptowali udział przedstawicieli  Donbasu w negocjacjach w Mińsku, mimo że nazywają tamtych “terrorystami”.
To dzięki Putinowi powstańcy są stroną w negocjacjach. I Patroszenko pejsy se z wściekłości obgryza, ale z “terrorystami” musi pertraktować!
Co do rozwalania Donbasu – gdyby mieszkańcy posłuchali licznych publicznych nawoływać Putina o odwołanie referendum – tej wojny by nie było.
A jeśli już do niej doszło – Putin byłby ostatnim idiotą, gdyby w nią czynnie zaangażował Rosję:

Opinia twojego znajomka Sivkova nie znaczy dla mnie nic. Wojskowi często mają klapki na oczach i preferują rozwiązania militarne – rozjechać gąsienicami, zniszczyć bombami. Ale ukraińskiego kotła militarnie nie rozwiąże się. Przekaż kolesiowi Sivkovowi ode mnie, że jest głupcem z wężykami na pagonach i klapkami na oczach

Dewastacja Donbasu zaszkodzi przede wszyskim Patroszence i jego klice. To przemysłowe serce Ukrainy utrzymywało gospodarkę i finanse Ukrainy “na powierzchni”.Bandyci uzurpatorzy zniszczyli je i tym szybciej pójdą na dno.

Putin odpowiada za ogromny kraj i prawie 150 milionów obywateli. I nie może ich narażać na niebezpieczeństwo. Nawet kosztem mieszkańców Donbasu. Których zresztą nawoływał do zaniechania referendów, bo wiedział czym to pachnie.

Dzięki dewaluacji rubla Putin za w sumie grosze odzyskał z łapsk żydo-oligarchów rosyjską ropę:
http://novorossia.today/putin-ogral-zachodnich-inwestorow-jak-male-dzieci-rosja-za-bezcen-wykupila-od-zachodu-aktywy-w-spolkach-naftowych-i-gazowych/

Ogromna większość Rosjan nie brała kredytów we frankach szwajcarskich. To robili tylko ci, co mieli kasę. Najczęściej udający Rosjan. A Putin ma troszczyć się o cały kraj a nie o garstkę pożyczającą u Szwajcarów.. Mogli zresztą brać kredyty w rublach w państwowym banku – nie mieliby problemów.

Nie wiem, kto zacz ów Glaziov, myślę, że jakiś hasbarowiec, bo Ukraina znienawidziłaby Putina przede wszystkim wtedy, gdyby wojska rosyjskie wkroczyły do Donbasu. To byłoby dla Ukraińców agresją na ich kraj. Tylko idiota tego nie dostrzega. Putin ma szansę wygrać jeszcze dla Rosji większość Ukraińców, pod warunkiem że nie dokona interwencji wojskowej. Ukraińcy prędzej czy później zrobią anty-majdan i zrozumieją, że spółka z jewrounią to zagłada dla Ukrainy. I wtedy zwrócą się ku Rosji.

A te dwa rozwalone  wielkie przemyslowe województwa na wschodzie Ukrainy, to wszystko “zasługa” referendum, które Putin odradzał i agresji ukrów banderowców – a nie Putina.

Wystarczy?

Insynuacje, jakobym był Otylią Zigman to wyjątkowy prymitywizm. Brakuje ci argumentów to chwytasz się prymitywnych insynuacji.
A fe – tego nie spodziewałem się po doktorze filozofii. Stoczyłeś się na samo dno.

I nie rozesłałem listu – a odpowiedziałem na list/mail Tejkowskiemu. Najpierw wysłał mail 8 lutego tylko do mnie, a następnie 15 lutego na zbiorczy adres (do mnie też) kolportując jego teksty. Na obydwa maile odpowiedziałem tejkowskiemu podobnie – powinien zwrócić przywłaszczone pieniądze. Bo nie wypada, aby osoba propagująca ideę słowiańską prywatnie była oszustem przywłaszczającym sobie nie swoje pieniądze.

Nie wiem skąd wytrzasnąłeś ową “Barbarę K”. Być może jest to wytwór twojej wyobraźni i chcesz tylko mnie dodatkowo opluskwić. Ale Otylia Zigman ma dokumenty na tę całą sprawę! Wszystko czarno na białym.

Tymi insynuacjami pokazałeś, że jesteś krętaczem i insynuatorem. Kiedyś ceniłem ciebie, a teraz widzę, żeś zwykła szuja ratująca twarz insynuacjami i pomówieniami.

PS  Oglądałem dzisiaj na żydo-żondowym PHOENIX-ie najnowszy reportaż z
cykli Rosja Putina (Putins Russland): http://www.phoenix.de/content/phoenix/die_sendungen/ereignisse/thema:_putins_russland/917061?datum=2015-02-20

W studio żydostwo szczuło na Putina. Zwłaszcza pseudorosyjska dziennikarka, ewidentna żydówa. Skarżyła się, że “warstwa średnia” w Rosji nie jest zadowolona. Tyle że “warstwa średnia” jest po oligarchii najbardziej nasączona elementem żydowskim.

Ale były też reportaże z Rosji i wypowiedzi zwykłych Rosjan w Moskwie i na prowincji. Reporterom nie udało się złapać ani jednej osoby krytykującej Putina. Wszyscy pytani przed kamerami byli zadowoleni z ich prezydenta. Kryzysem się nie przejmują. Padały takie wypowiedzi – dzięki sankcjom nasza gospodarka stanie się bardziej samodzielna. Rosjanie już coraz więcej produktów żywnościowych organizują sobie sami, zamiast kupować w  sklepach. A zachodnie produkty zastępują własnymi. Urządzają nawet festyny na dworze, mimo mrozu i śniegu, tańczą, śpiewają i cieszą się. W sumie nastroje wypowiadających się były pozytywne i pełne optymizmu. Starsze osoby przypominały, że Rosjanie gorsze czasy przetrwali  i dali sobie radę.

Gnidy w studio próbowały jak mogły podważać wypowiedzi Rosjan z reportaży. Ale widać, że żydo-propaganda w Niemczech wobec Rosjan jest
bezsilna.

Bogusław Maśliński: Ponieważ konflikt nie został zakończony przez zjednoczenie, Putin wystawił się sam jako worek treningowy  błędne myślenie. Putin coraz bardziej mi imponuje jako polityk. Zjednoczenie zostało by okrzyknięte jako aneksja obcego terytorium, obcego niczyjego. Trochę zaoszczędzić papieru więcej logiki, jak taką prostą rzecz zrozumiecie to wolność zdobędziecie.

PB: Marek: ty chwieju hasbarny myslisz ze pracujesz dla Polskiej Racji Stanu, a podkladasz sie srulom pod kazdym watkiem ostatnio

PCR zawiodl, to siegasz po ad hominem — oj nieladnie… chyba cie wystrzalowa (sic) Laska666 odwiedzi w Zakopanem, zebys sie napalil a ch…a zrobil

wciaz polykasz za duzo opinii koleszkuf, w tym bandersczochow https://piotrbein.net/2015/02/14/roman-kuzniar-o-ukrainie-to-takze-nasza-wojna/

moze w koncu zaprzegniesz wlasna glowe do roboty?
Putin jako przezydent musial zatwierdzic plan “odbicia” Krymu dla Rosji. dlugo przed Majdanem i marcem ubr. = nikt nie zrobil tego bez jego aprobaty, a moze sleczal przy pulpicie sterowania operacja skoro byla az tak udana?

piszę odbila w cudzyslowie, bo Krym nigdy nie byl prawnie w skladzie nieistniejacego w annalach ONZ “panstwa Ukraina”, totez Rosja miala prawo trzymac tam paredziesiat tys. wojsk i kilka baz wojskowych, co slusznie uzyla, gdy oliparchy sprobowaly ukrasc Krym… kiedys mialem za zle ruskim, ze trzymaja sie obwodu kaliningradzkiego = teraz widze ze to madra polityka: skoro Jadzwingow juz nie ma (Polacy pomogli ich wytepic pod krzyzem srulochrzescijanstwa), lepiej zeby tam zarzadzali ruskie niz srulowe dojczlandia czy Polin

polityka Putina wzgl. Donbasu i Ukrainy jest b. pro-rosyjska, a ze tragiczna, to skarż sie srulom…

– Putin wybral pragmatycznie linie najmniejszej szkodliwosci dla narodu rosyjskiego (i ukrainskiego) oraz publiki w regionie, w tym Polakow; interwencja zbrojna rozbilaby bezpowrotnie Ukraine na obozy — oliparchaty i reszte,  a tak jest szansa, ze Ukraincy wlasnymi rekoma przegonia parchy i baderszczochy z Kijowa i wygonia oliparchow do Is- i USraela, zachowujac Ukraine w sferze slowianskiej
– Putin nie dal sie wciagnac w przygotowana pulapke konfliktu zbrojnego z NATO, – zobacz jak srule z Pentagonu ze skory wychodza, zeby przeciwstawic sie ‘wojnie hybrydowej’ z ‘zielonymi ludzikami’ Putina:
https://info.publicintelligence.net/USASOC-CounterUnconventionalWarfare.pdf
– konflikt zbrojny bezposredni Rosja-NATO spowodowalalby tragedie jeszcze wiecej milionow ludzi, gdyby wojna z regionalnej przeksztalcila sie w swiatowa, o co neokony usraelskie zabiegaja od lat, od lat wyznaczywszy tez Rosje na chlopca do bicia i bombardowania, w tym atomowkami:

Judeocentrycy i masowe zbrodnie


dla Eleny po angielsku, gdyby miala trudnosci z polskim:

Judeocentrics and Mass Crimes

Siwkow rzeczywiscie twierdzil, ze Donbas rozwala i ludnosc wypiera Putin?! pokaz gdzie…

z takim ‘rozumowaniem’ jak twoje czy debili Grudniewski-Sendecki, to miecho armatnie z Polin gotowe do uzycia dla interesow sruli:

Wyprany rusofob Grudniewski szykuje mięcho armatnie na srulową wojnę

wnioskuj do sztabu Putina o dokooptowanie… jesli Kolomoysky pozwoliby ci odejsc LOL

co do frajerow na pozyczki we frankach — serves them right, jesli mysleli ze przechytrza zydo-banksterie; prosze podkladke o pozyczkach we frankach w Rosji

dewaluacja: jeslis taki analityk gospodarczo-finansowy jak polityczny czy atomistyczny, to do bani; Rosja zdewaluowala rubla wewnetrznie, tzn. Rosjanin placi podwojnie za zycie, czy w handlu ze srulami? a to niekoniecznie katastrofa, zalezy od polityki finansowo gospodarczej wzgledem podchodow sruli… w czym Rosja na razie gora LOL

na Krymie tez byly bazy ukropskie, na pewno z zastrzykami z zydoNATO, skoro planowali zachachmecic Krym dla oliparchow  … i co zostalo?
baza w Odessie to siedzaca kaczka dla pociskow z Sewastopola, a o samolotach niewykrywalnych przez natowskie radary nie wspomne

srule moga szkolic durnych nawet Grudniewskiego, a Rosji tym bardziej swiata nie zawojuja, bo motywacja jest po stronie dobra, jak pokazuje przyklad z Donbasu do nasladowania… jestes na dobrej drodze na smietnik historii i sumienia ludzkosci… niewatpliwie tam wyladujesz, jesli sie nie otrzasniesz z hasbary… czasu ci coraz mniej

co do ‘brudow’ ad hominem ktore probujesz wyciagnac, gnojku nikczemny

– “Barbara K.” to chyba twoja prowadzaca LOL
Pani Otylia Zigman, ktora od czasu do czasu dawala datki na dzialalnosc Tejkowskiego i miala jego numer konta w swych szpargalach, poslala Tejkowskiemu, PRZEZ POMYLKE Z WINY BANKU z numerami kont, pieniadze przeznaczone swej corce… jak zwykle gowno wiesz a sie maczysz

– jesli dla neandertala dra Glogoczowskiego Chicago to Pforzheim w Szwarcwaldzie, to owszem Otylia = Szubert, co kazdy z ptasim nawet mozdzkiem zweryfikuje jako wierutna bzdure (ostatnio specjalnosc Glogoczowskiego), przejrzawszy poziom uswiadomienia i publicystyki obojga

– ciekawe, ze rutynowo stajesz po stronie faryzejskiej…  nie dosrywasz tejkosiowi o kradziez, tylko ofierze srulobankowego systemu w zgnilym do cna Polin (w Kanadzie bank ma obowiazek zadoscuczynic wlasnej pomylce) i zlodzieja Tejkowskiego pozujacego na patriote… ale nie dziwie sie, sam jestes zlodziejem:

Dr Marek Głogoczowski i WierniPolsce (ale nie WPS!) złodziejami

– musisz byc zdesperowany… o slawetnym zjezdzie ‘zydkow’ u Szuberta (papierek lakmusowy na neandertali i agenciurow) dostales odprawe nie raz — ty i wielu innych:

🙂 Co musisz wiedzieć o ‘srulach’ Beinie i Szubercie

namolne latanie po ratunek do tego bzdurnego ad hominem swiadczy, ze nie masz argumentu merytorycznego nt. glowny… stawia cie na rowni z ww. gowniarzami hasbary, mosiadziakami, sajanami i durnowatym polactfem

musze powiedziec ze ‘antysemici’ u nieruchawego karła Wiechowskiego aka Gojowy Marucha, przescigneli cie LOL — jak widzisz ‘polskie’ nazwiska nie chronią od durnoty…
[od komentu 111] https://marucha.wordpress.com/2015/01/02/rosja-nawalny-to-zydowski-projekt-i-wrog-rosji/

mniej kompletna kopia u mnie: https://piotrbein.net/2015/01/05/moje-niepochlebne-komenty-oczekuja-na-moderacje-gojowki/

przy takich kfalifikacjach jestes idealnym kandydatem na prezydęta Polin, obok Hasbarnego Pirata itp. durakow

……………..
Elena [Borisova, Charków]: a szto Wy dumajetie ob etom?

…………………..
panie Tejkowski — kiedy zwracasz pan mamone ukradziona Pani Otylii Zigman — czy woli pan rozmowe z Razwiedką666?

Marek Glogoczowski: Andrzej Szubert napisał: ” i co z tym Krymem? O którym pisałeś, że ukry odbiorą Rosjanom.”  Ja tylko powtarzałem to co pisał Siergiej Glaziew (członek Akademii Nauk Ukrainy skądinąd)

A ja o Krymie pisałem, że oderwanie go od “banderowskiej” Ukrainy załatwili ukraińscy (Bierezowski) i rosyjscy amirałowie z Sewastopola. Putin nic w tym kierunku nie zrobił, tylko ZAAKCEPTOWAŁ ten podarunek, ktory dodał mu duzej popularnosci (ale ściągnął i na Rosję i na Europę – np. Polskę – sankcje).

Natomiast polityka Putina względem i Donbasu i Ukrainy jest TRAGICZNA I ANTYROSYJSKA.

Najpierw szybciutko zaakceptował Poroszenkę jako prezydenta, a potem zajął się WYKONYWANIEM AMERYKAŃSKIEGO PLANU “rozwalenia miast i przemysłów Donbasu oraz wypchnięcia rzeń ludnosci rosyjskiej na wschód” (opinia sprzed 8 miesięcy znanego mi osobiście gen. Konstantina Sivkova). I w tym “PLANIE ROZWOJU DONBASU” dokladnie, przez te ostatnie 8 miesięcy Rosja, pod przywództwem Putina – Putany – uczastniczyła, Donbas jest prawie kompletnie zdewastowany, ponad milion ludności zeń uciekło, chyba setki tysięcy juz na stałe. Vot i PRZYWÓDCA SŁOWIAN uwielbiany przez naszego AS-a.

A Rosja w zamian otrzymala kolejne uderzenie ze strony USA w postacji konieczności dewaluacji własnej waluty o dobrze ponad 100 procent. Ciekawym jak się czują ci, którzy w Rosji brali kre3dyty we frankach szwajcarskich. Jeśli w Polsce jest ich pół miliona, to w Rosjii ze trzy razy więcej. Co więcej, jak to przewidywal Siergiej Glaziov, Ukraina staje się ANTYROSJĄ: jeśli nie na Krymie, to baza amerykańskiej floty będzie w Odessie, koło Lwowa już są koszary dla polsko-litewsko-ukraińskiej brygady, 600 ukraińskich komandosów szkolą obecnie Polako-Amerykanie w Szczecinie, itd.

I te dwa rozwalone, wielkie przemyslowe województwa na wschodzie Ukrainy, to wszystko zasługa Putina.

Wystarczy?

I jeszcze jedno.

A co to jest ta sprawa 50 tysięcy dolarów, które ponoć Bolesław Tejkowski otrzymał “pomyłkowo” od (wyraźnie jakiejś rozrzutnej bogaczki) Otylii Zigman?

I CZY PRZYPADKIEM “OTYLIA ZIGMAN” TO NIE JEST ANDRZEJ SZUBERT z prasłowiańskiego Czrnolasu, dla niepoznaki Schwrzwaldem (D) zwanym (na symbolicznym zdjęciu to ten po prawej, po lewej Piotr Bein, też wybitna postać)?

<P. Bein i A. Szubert.JPG>

Cytuję tekst listu rozesłanego kilka dni temu przez Andrzeja Szuberta wybranym korespondentom (dobra znajoma Tejkowskiego, Barbara K. mi mówiła, że to jakaś wyssana z palca (Andrzeja Szuberta najwyraźniej) prowokacja:

From: Andrzej Szubert
To: poczta@komitet.org.pl
CC: ===

Panie Bolesławie (Tejkowski)

Jest Pan dla mnie osobą niewiarygodną. Pańska postwawa w życiu “prywatnym” jest haniebna i szkodzi sprawie słowiańskiej!

Pani Otylia Zigman pomyłkowo przelała na Pańskie konto 50 tys. dolarów przeznaczone dla jej córki. Obiecał Pan te pieniądze zwrócić, ale do dzisiaj Pan tego nie zrobił.

Powinien Pan natychmiast zwrócić p. Otylii Zigman przywłaszczone przez Pana a pomyłkowo przelane na Pańskie konto pieniądze – 25 tys. dolarów (drugie 25 tys. oddał jej bank).To wstyd przywłaszczać sobie pieniądze. Słowianie nie byli złodziejami!
Jeśli Pan tych pieniędzy nie zwróci będę zmuszony tę haniebną sprawę przywłaszczenia sobie przez Pana cudzych pieniędzy upublicznić. I to nie tylko na swoim blogu, ale roześlę tę informację na setki adresów mailowych i powklejam ją na różnych forach. Wyślę ją ponadto do wielu gazet.

Daję Panu czas do końca lutego 2015  na zwrot pieniędzy Otylii Zigman lub jej córce!

Ostrzegam, że nie żartuję.

Póki nie zwróci Pan tych pieniędzy – bez wyrazów uszanowania.

as
https://opolczykpl.wordpress.com/

—– Original Message —–
From: Andrzej Szubert
To: Marek Glogoczowski
Cc: Edward Maciejczyk ; Piotr Bein ; E.Zinkiewicz ; paweł ziemiński ; Stan Transduction Inc ; Ramphorynhus ; adam karpiński ; MrNacjonalista
Sent: Thursday, February 19, 2015 7:10 PM
Subject: Re: Głogoczowski – i co z tym Krymem?

Nie ze mną takie numery doktorze filozofii. Brednie, demagogia  i pokrętna erystyka Craiga Robertsa to nie odpowiedź na moje pytanie – i co z Krymem?
Choć filozofii nie studiowałem na sofistykę nabrać się nie dam.
Patroszenkę/Waltzmana ratują Obama, Merkel, Tusk, Kalkstein i reszta marionetek politycznych żydo-zachodu. Bez ich wsparcia wcale by go nie było.
Prezydent Putin byłby ostatnim idiotą, gdyby doprowadził do upadku Patroszenki. Oj jakie to by było aj waj w żydo-mediach zachodu, jakie “rozdzianie szat” (to element tradycji żydo-biblijnej: http://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/w20140415/rozdzieranie-szat/), jaki jazgot i skowyt, że “zły” Putin “demokratę” Patroszenkę doprowadził do upadku. I że narzuca Ukrainie ruskiego knuta.
Putin wie co robi i czeka, aż Patroszenkę zmiecie anty-majdan. A ten nadejdzie.
Prezydent Putin byłby idiotą, gdyby pchał głowę pod topór żydo-propagandy prąc do obalenia pupilka żydo-banksterskiego zachodu Patroszenki.
Prezydent Putin wie, że co ma wisieć nie utonie.

Tak więc nadal czekam na odpowiedź – i co z tym Krymem? O którym pisałeś, że ukry odbiorą Rosjanom.
Proszę tylko bez kolejnych sofistycznych sztuczek, bez erystyki i zasłaniania się użytecznymi idiotami, demagogami i ich wypocinami.

………………………………

Marek Glogoczowski:  No, niestety i  Paul Craig Roberts ma podobne do moich spostrzeżenia: Putin po prostu ratuje swego kolegę Poroszenkę na U-krainie – sztucznym NOWOTWORZE stworzonym dekretami Lenina oraz Stalina. Pozytywnym natomiast jest fakt, że rozmowy w Mińsku odbyły się w trzech językach KONTYNENTALNEJ Europy, z wyłączeniem “Światowładczego” angielskiego:

Były doradca prezydenta Ronalda Reagana, bardzo „antyamerykański” dzisiaj dr Paul Craig Roberts opublikował swą, bardzo krytyczną ocenę „Porozumień Mińsk 2″. (Jakoś tak się składa, że zawsze gdy Ukry na froncie zaczynają przegrywać, prez. Putin — wciąż Putana, wedlug nie tylko mnie, ale i dr PCR z USA — się włącza i dba aby Ukry przypadkiem nie przegrały i konflikt trwał dalej.)

Tak jakby NIEWIDZIALNA RĘKA (Rynku czy Syjonu, czy obu tych instytucji jednocześnie, będących „dwoma stronami” tego samego, SZCZEROZŁOTEGO Medalu Wolnego Świata?) kierowała ruchami przywódcy „resztówki” po ZSRR.

<Wezwanie na mobilizację.bmp>

Porozumienie z Mińska: Farsa czy zdrada?

Posted by Marucha w dniu 2015-02-19 (czwartek)

The Minsk Peace Deal: Farce Or Sellout?
Paul Craig Roberts

The Minsk Peace Deal: Farce Or Sellout? — Paul Craig Roberts

Sądząc na podstawie sprawozdania RT, dochodzę do wniosku, że porozumienie pokojowe dotyczące Ukrainy, zawarte Mińsku przez Putina, Merkel, Hollande i Poroszenke ma znikome szanse na sukces.

Jeżeli Waszyngton nie jest partnerem porozumienia pokojowego w Mińsku – to jakim sposobem może tam być pokój, skoro Waszyngton podjął decyzje polityczne w celu eskalacji konfliktu, wykorzystując konflikt do wojny między Stanami a Rosją prowadzonej przez pośredników (proxy).

Porozumienie z Mińska nie wspomina o ogłoszeniu przez pułkownika generała Bena Hodgesa, dowódcy US Armii w Europie, że Waszyngton wysyła batalion wojsk amerykańskich na Ukrainę celem szkolenia sił ukraińskich do walki przeciwko Rosji oraz rebeliantom. Zgodnie z planem trening rozpocznie się w marcu, za dwa tygodnie. Generał Hodgens mówi, że bardzo jest ważne rozpoznanie sił w Doniecku i Ługańsku pod kątem ”że to nie są separatyści, tylko najemnicy prezydenta Putina.”

Jakie to może być porozumienie pokojowe, jeśli Waszyngton aktualnie planuje wysłanie broni i szkolenie dla amerykańskiego marionetkowego rządu w Kijowie?

Rozpatrując samo porozumienie, to z góry jest ono skazane na porażkę. Jedynymi stronami tego porozumienia, które miały go podpisać to liderzy separatystycznych republik Doniecka i Ługańska. Pozostałych sygnatariuszy porozumienia w Mińsku reprezentują OSCE – europejska organizacja, która przypuszczalnie ma nadzorować wycofywanie ciężkiej broni przez obie strony, były prezydent Wiktor Kuczma i rosyjski ambasador w Kijowie. Ani kanclerz Niemiec ani francuski, ukraiński i rosyjski prezydent, którzy aranżowali porozumienie, nie złożyli pod nim podpisu.

Inaczej mówiąc, rządy Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji nie powinny być tym samym uprawnione lub zobowiązane do narzucania stronom konfliktu wykonania tego porozumienia. Zgodnie z RT, „deklaracja miała być podpisana przez liderów, powiedział MSZ Niemiec Franz–Walter Steinmeier.”

http://rt.com/news/231571-putin-minsk-ukraine-deal/

Warunki porozumienia zależą od działania ukraińskiego parlamentu i premiera; nie kontroluje ich Poroszenko, a i sam jest figurantem pod waszyngtońską kontrolą. Co więcej, ukraińska armia nie kontroluje nazistowskich milicji. O ile więc Waszyngton i prawo-skrzydłowi na Ukrainie pragną konfliktu z Rosją, to pokój nie nadejdzie.

Porozumienie jest niczym innym, jak listą oczekiwań [pobożnych życzeń – admin], które nie mają szansy realizacji.

Jednym z nich jest oczekiwanie, że Ukraina wraz z republikami będą negocjowały warunki na jakich mają się odbyć w prowincjach przyszłe wybory, które z powrotem przywrócą nad nimi legalna ukraińska kontrolę.

Otóż dzień po lokalnych wyborach, lecz jeszcze przed dokonaniem konstytucyjnej reformy, która zapewni regionom autonomię, Kijów przejmie kontrolę granic pomiędzy Ukrainą a prowincjami. Ja to odebrałem jako totalną zdradę republiki Donieckiej i Ługańskiej. Widocznie identycznie widzą to liderzy republik: że Putin wykręcił im ręce po to, żeby uzyskać ich podpisy na porozumieniu.

Inne oczekiwanie jest takie, że Ukraina adoptuje legislację o samorządności, która mogła by być możliwa do zaakceptowania przez republiki i ogłosi amnestię dla liderów oraz sił militarnych w republikach.

Negocjacje między Kijowem a autonomicznymi terytoriami mają przywrócić opodatkowanie przez Kijów autonomicznych terytoriów, wypłatę świadczeń socjalnych oraz przejęcie przez Kijów usług bankowych dla tych obszarów. Po dokonaniu wszechstronnej reformy konstytucyjnej na Ukrainie gwarantującej przyznanie republikom niezdefiniowanej autonomii, Kijów przejmie kontrolę nad granicami tych prowincji z Rosją.

Do końca 2015 r. Kijów wdroży konstytucyjne reformy, które zdecentralizują ukraiński system polityczny i zapewnią autonomiczne przywileje dla regionu Doniecka i Ługańska. [Taaak…. – admin]

Zarówno Putin jak i Poroszenko obydwaj oświadczyli, że najważniejsze jest to, że osiągnęli w porozumieniu zawieszenie broni już od 15 lutego.

Zawieszenie broni nie jest korzystne dla republik Doniecka i Ługańska – podczas gdy są one stroną wygrywającą w konflikcie. Co więcej, porozumienie wymaga od tych republik zrezygnowania ze zdobytych terytoriów i wycofania się do granic z września ubiegłego roku oraz wydalenia bojowników z Francji i innych krajów, którzy przybyli z pomocą wyzwalającym się republikom. Mówiąc innymi słowami, umowa usuwa wszystkie straty Kijowa poniesione w konflikcie, który Kijów zainicjował.

Największym dla porozumienia z tego wszystkiego ryzykiem jest narzucenie ustępstw separatystycznym republikom i Putinowi. Żąda się, żeby prowincje zrezygnowały ze swoich wszystkich zdobyczy, podczas gdy Waszyngton szkoli i zbroi ukraińska armię do ataku na te prowincje. Prowincje są zmuszone do rezygnacji ze swego bezpieczeństwa i do obdarzenia zaufaniem Kijowa na długo przed zorganizowaniem głosowania w Kijowie – wierząc, że do owego głosowania w ogóle dojdzie i że Kijów wyrazi w nim zgodę na autonomię dla republik.

Ponadto, jeżeli jednostronne warunki porozumienia w Mińsku okażą się porażka, to winą za to obarczy się Putina i republiki.

Dlaczego Putin zgodził się na taka transakcję i zmusił do niej republiki? Jeżeli ta transakcja polegała na sprzedaży republik przez Rosjan, to ucierpi na tym poparcie Putina przez nacjonalistów w samej Rosji i ułatwi Waszyngtonowi osłabienie pozycji Putina – co może to nawet zaskutkować zmianą reżimu. To wygląda bardziej na kapitulację, aniżeli na rzetelną transakcję.

Możliwe jest jednak, że putinowska strategia miała za zadanie dać Ukrainie na talerzu wszelkie możliwe korzyści, oczekując, że porozumienie i tak okaże się porażka, a rząd rosyjski będzie mógł oświadczyć” „Zrobiliśmy wszystko, co możliwe i umowa zakończyła się niepowodzeniem.”

Waszyngtoński zamach w Kijowie i atak na rosyjskojęzycznych Ukraińców na południu i wschodzie jest częścią waszyngtońskiej strategii do automatycznego wzmacniania swej pozycji. Rosyjska niezależna zagraniczna polityka i rosnące rosyjskie ekonomiczne i polityczne stosunki z Europą stały się dla Waszyngtonu problemem. Waszyngton wykorzystał Ukrainę do atakowania i demonizacji Rosji i jej liderów, oraz do załamania rosyjskich ekonomicznych i politycznych powiązań z Europa. Do tego zadania wykorzystane zostały sankcje.

Porozumienie pokojowe na Ukrainie na warunkach innych, niż waszyngtońskie, jest nie do przyjęcia dla Waszyngtonu. Jedyne do zaakceptowania porozumienie to takie, które jest przegraną dla Rosji.

Trudno odrzucić wniosek, że rosyjski rząd zrobił strategiczny błąd, kiedy nie zaakceptował próśb separatystycznych prowincji do zjednoczenia z Rosją. Ludzie z prowincji Doniecka i Ługańska wybrali zjednoczenie taką samą przeważającą większością, jak ludzie na Krymie. Jeżeli te prowincje byłyby zjednoczone z Rosją, to nastąpiłby koniec konfliktu. Ani Ukraina ani Waszyngton nie zaatakują rosyjskiego terytorium.

Ponieważ konflikt nie został zakończony przez zjednoczenie, Putin wystawił się sam jako worek treningowy dla zachodniej propagandy. Konsekwencją tego jest to, że przez wiele miesięcy konflikt niepotrzebnie się przeciągał. Wizerunek i reputacja Putina została na Zachodzie zniszczona. On jest „nowym Hitlerem”, on „spiskuje, jak tu przywrócić sowieckie imperium.” Rosja została zrównana z wirusem Ebola i Islamskim Państwem jako trzy największe zagrożenia. Russia Today jest terrorystyczną organizacją, taką samą jak Boco Haram i Islamskie Państwo. I tak dalej i tak dalej.

Wywiad CNN przeprowadzony z Obama przez presstitute Fareed Zakarie pokazuje wizerunek Putina oparty całkowicie na kłamstwach, które opanowały Zachód:

Putin nie byłby bardziej demonizowany nawet, gdyby rosyjskie wojska zaatakowały Ukrainę, podbiły ja i ponownie przyłączyły Ukrainę do Rosji, której Ukraina przed upadkiem Sowietów była przez wieki częścią, a separacja z Rosją trwa z powodu domagania się tego przez Waszyngton.

Rosyjski rząd może zechce pilnie rozważyć czy aby Moskwa nie pomaga Waszyngtonowi osiągnąć następne zwycięstwo na Ukrainie.

Paul Craig Roberts

Uwaga tłumacza:
Muszę zaznaczyć, że Roberts o Putinie pisał w sposób pozytywny, ale w miarę przedłużania się konfliktu zmieniał zdanie, bo uważał, że Rosja może natychmiast zmienić nastawienie państw Zachodu (chodzi mu Europę). Po prostu Putin powinien przykręcić kurtki z gazem i byłby koniec sankcji, i koniec konfliktu, i koniec demonizowania Putina. Wiadomo, że silny lider nie pozwoli sobie na ultimatum i to jeszcze wasalskie.
Obecnego postępowania Kremla Roberts nie jest w stanie zrozumieć i Putina chyba również.

Tłumaczenie: u
Spolszczenie: gajowy Marucha przy użyciu http://www.spolszcz.pl/

* * *

Po napisaniu powyższego, Paul Craig Roberts opublikował kolejny artykuł:

Update of Minsk Peace Deal — Paul Craig Roberts

Update of Minsk Peace Deal — Paul Craig Roberts

Aktualizacja rozważań na temat porozumienia z Mińska

W mym poprzednim artykule przedstawiłem argumenty za tym, że porozumienie z Mińska będzie porażką. Porażką bardziej dla Rosji oraz republik Donieckiej i Ługańskiej, ponieważ winą zostanie obciążony Putin i obie prowincje. Angielski jest językiem światowym i dzięki temu Waszyngton i jego presstytutki kontrolują przekaz medialny. [Wyjaśnienie zbyt proste. Media są kontrolowane przez wiadomo kogo i co tu wyjaśniać? – admin]

Saker [autor z witryny informationclearinghouse.info – admin] i ja zgadzamy się, że warunki dla zapewnienia pokoju ustalone w porozumieniach są śmieszne, nie mogą być zrealizowane i nie będą realizowane.

Jednakże Saker widzi dla noworosyjskich republik korzyści z usunięcia ciężkiego uzbrojenia ze strefy konfliktu – o ile zostanie to zrealizowane – oraz przewiduje zakończenie konfliktu zbrojnego w tym roku, skutkiem ekonomicznego, militarnego i politycznego rozpadu Ukrainy. Natomiast mój punkt widzenia jest taki, że Rosja winna była zaakceptować życzenie republik połączenia się z Rosja, ponieważ im dłużej przeciąga się konflikt, tym bardziej Zachód może demonizować Putina i dysydenckie republiki.

http://www.informationclearinghouse.info/article40979.htm

Alexander Mercouris zwraca uwagę, że w Porozumieniach Mińskich (które nie są żadnymi porozumieniami albo umową) pozytywnym jest fakt, że Europa została wmieszana w konflikt i przeciwstawia się planom jego eskalacji przez Waszyngton. Jego zdaniem losy Ukrainy zależą od tego, co zrobi Europa, z czym się zgadzam.

http://www.informationclearinghouse.info/article40967.htm

Trudno jest uwierzyć, by rządy państw europejskich nie zdawały sobie sprawy, że cały ukraiński kryzys został zaplanowany i wywołany w Waszyngtonie. Teraz, gdy Europejczycy zaczynają zdawać sobie sprawę z ryzyka, jakie niesie ze sobą agresywna wrogość Waszyngtonu wobec Rosji, być może zdobędą się na niezależną politykę zagraniczną, zamiast odgrywać rolę amerykańskich wasalów.

Jeśli by się tak zdarzyło, hegemonia waszyngtońskiego agresora straciła by poparcie, Imperium Zła zaczęło by się rozpadać, a szanse dla pokoju by wzrosły.

Tłum. gajowy Marucha

—– Original Message —–
From: Edward Maciejczyk
To: Andrzej Szubert
Cc: Piotr Bein ; Marek Glogoczowski ; E.Zinkiewicz ; paweł ziemiński ; Stan Transduction Inc ; Ramphorynhus ; adam karpiński ; MrNacjonalista
Sent: Thursday, February 19, 2015 11:52 AM
Subject: Re: Głogoczowski – i co z tym Krymem?

Flegmatyczne parchy srajá w gacie.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,17453755,Brytyjski_minister__Putin_moze_zrobic_z_panstwami.html

W dniu 19 lutego 2015 04:43 użytkownik Edward Maciejczyk <edwardmaciejczyk@gmail.com> napisał:
Dla myslacych inaczej proponuje lekture=  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=545&p=13733#p13733

W dniu 19 lutego 2015 02:50 użytkownik Andrzej Szubert <as.poliszynel@gmail.com> napisał:

Latem ub. roku M. Głogoczowski wypisywał idiotyzmy, że Noworosja padnie a banderowska swołocz ruszy na Krym i go Rosji odbije. A wszystko przez “putanę”, bo nie interweniuje w Donbasie.
Ciekawi mnie, jak ten człowiek mógł wierzyć w idiotyzmy, które wypisywał. Ja wtedy odpowiadałem mu, że ukry zobaczą Krym jak świnia niebo. A jeśli się tam pojawią, to jako kolumna jeńców wojennych.
Banderowska swołocz faktycznie zapowiadała, że rozwali Donbas i ruszy na Krym. I że zrobi tam “paradę zwycięstwa”. I Głogoczowski te brednie kolportował i uwiarygadniał swoim nazwiskiem. I pluł na Putina, że zdradził Noworosję. I że jest tchórzem. I mnie wyzwał od kretynów, bo nie wierzyłem w jego brednie.
Tymczasem w Donbasie ukry dostają w dupę aż się patrzy:
http://swiat.newsweek.pl/wojna-na-ukrainie-debalcewe-padlo-ukraincy-w-odwrocie,artykuly,357318,1.html
Znajomy z USraela napisał do mnie wczoraj:

“No ale horror sie zrobil w kotle Debalczewskim. Oczywista, malo osob wie, ze zginelo w ciagu ostatnich 6 tygodni ponad 1500 Ukraincow i zostalo zniszczonych ponad 200 czolgow.”

I co Głogoczowski – co z tym Krymem? Kiedy bandyckie ukry go odbiją?

Kto z nas okazał się kretynem?

A opluwany przez ciebie “putana” ma się dobrze!
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1307197,Sondaz-poparcie-dla-Putina-bliskie-90-procent-mimo-problemow-gospodarczych

as
https://opolczykpl.wordpress.com/

PS
Twój koleś Dylak tak samo pluł na Putina i też oskarżał go zdradę Donbasu i służbę żydo-banksterom. Okazał się takim samym kretynem jak ty. Filozofie-fizyku od siedmiu boleści.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/