Czcijmy miejsca żydowskich pochówków, bo na nasze być może będą srały żydowskie krowy

From: eudajmonista
Date: February 28, 2015 3:21:41 AM PST (CA)
[…]

Czcijmy miejsca żydowskich pochówków,
bo na nasze być może będą srały żydowskie krowy.

Na miejscu chrześcijańskiego cmentarza postawili… obory dla krów

Żydzi po raz kolejny zbezcześcili chrześcijańską nekropolię. Tym razem na grobach wyznawców Chrystusa postawili… obory dla krów. Nie zadali sobie nawet trudu ekshumowania szczątków ludzkich.

Jak informuje portal Polonia Christiana, odpowiedzialność za ten czyn ponosi administracja kibucu Ahihud, która postanowiła, że na chrześcijańskim miejscu pochówku staną pomieszczenia dla zwierząt. Sam kibuc powstał na terenie dawnej arabskiej wioski Al-Barwa.

Lokalne stowarzyszenia, zarówno chrześcijańskie, jak i muzułmańskie ostro zaprotestowały, jednakże dotychczas bezskutecznie. Przewodniczący stowarzyszenia Al-Aksa, zajmującego się głównie ochroną dziedzictwa kulturowo-historycznego kraju, Abdulmadżid Igbarijja, oświadczył, że to, co stało się w kibucu, to brutalna profanacja miejsca spoczynku zmarłych. – Byłem tam i widziałem jak wyglądają prace budowlane. Robotnicy wyrzucają zwały ziemi bezpośrednio na cmentarne groby. To skandal. Zarówno z punktu widzenia prawa, jak i etyki – nie kryje oburzenia Igbarijja.

Do podobnych, równie skandalicznych wydarzeń dochodziło w tej izraelskiej wiosce już wcześniej. Prace budowlane doprowadziły do niemal całkowitego zniszczenia muzułmańskiego cmentarza.

Tego typu stosunek do ludzi będących nie-żydami nie stanowi niczego nowego w społecznościach żydowskich, jako że jest wpisany w Talmud oraz postrzeganie się przez tę nację za nadludzi – wielokrotnie żydowscy przywódcy, i polityczni i religijni, podkreślali, że “goje” to zwierzęta, a nie ludzie. Sprawa zbezczeszczenia cmentarza to bezpośredni skutek tego rodzaju sposobu myślenia i postrzegania świata. Co ciekawe, dopuszczając się tak haniebnych aktów, wyznawcy religii mojżeszowej nie omieszkują lamentować na cały świat o antysemityzmie. Tymczasem ten ostatni, jeżeli już występuje, nie wziął się przecież znikąd…

Anna Wiejak

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/