Chrabja stracił cherp

Komorowski stracił herb

Publikacja: 26.06.2010 00:50


Aktualizacja: 16.04.2014 00:49

Ze strony internetowej Bronisława Komorowskiego (58 l.), kandydata PO na prezydenta, usunięto po cichu informację o hrabiowskim tytule jego rodu (herb Korczak). Co ciekawe, informacja zniknęła, choć na początku kampanii marszałek bardzo się swoim pochodzeniem szczycił. Dlaczego?

 

 

Okazało się, że używanie tytułu hrabiowskiego przez marszałka było mocno wątpliwe. Tytuł hrabiowski należał bowiem do innego rodu Komorowskich. Posługiwanie się nim przez ród marszałka było według ekspertów ze Związku Szlachty Polskiej i dr. Marka Minakowskiego (38 l.) nieuprawnione. Przodkowie marszałka zdaniem znawców tematu mieli zacząć posługiwać się tytułem hrabiowskim z trudnych do wyjaśnienia przyczyn bądź wyłudzili tytuł od zaborców na podstawie sfałszowanych dokumentów.

 

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/komorowski-straci-herb_143963.html

 

Z komentarzy czytelników:

 

piotr • 2 lata temu

Bronislaw Komorowski to wnuk siepacza OSIPA SZYNUKOWICZA ktory walczyl w armi sowieckiej w 1920 r przeciw POLSCE dostal sie do niewoli ale udalo mu sie uciec , dostal sie na obecna LITWE i tam zamieszkal u POLAKOW KOMOROWSKICH jak sowieci zabili KOMOROWSKICH – SZYNUKOWICZ za pozwole niem sowietow przybral nazwisko Komorowski i taki z niego hrabia jak z mojej d…y 
trabka nie kasowac mojej wypowiedzi

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/