Lex Nostra: Kolejny rządowy “skok na kasę” – tym razem depozyty sądowe…

Fundacja LEX NOSTRA

To

me
Today at 9:12 AM

Szanowni Państwo!

Nie tak dawno państwo przejęło ponad 150 miliardów złotych zgromadzonych w OFE. Towarzysząca temu debata medialna i wielkie niezadowolenie społecznie na chwilę przyćmiły wszystkie inne wydarzenia w Polsce. Może się wydawać, że od tego czasu żaden równie spektakularny “skok na kasę” nie miał już miejsca, tymczasem Ministerstwo Finansów właśnie “położyło łapę” na kolejnych ogromnych kwotach należących do obywateli. Cichutko i bez rozgłosu.

Chodzi o depozyty sądowe. Okazuje się, że od 1-go stycznia bieżącego roku sumy depozytowe podlegają konsolidacji Ministra Finansów. Oznacza to, że ich wpłaty i wypłaty nie będą się już odbywać w kasach sądów, lecz będą realizowane za pośrednictwem przydzielonych sądom rachunków bankowych. Konta te będą prowadzone w Banku Gospodarstwa Krajowego i pozostaną pod pełnym nadzorem Ministra Finansów.Nie jest to jednak, jak mogłoby się wydawać, zmiana tylko kosmetyczna…

Zapraszam do lektury:

“Kolejny rządowy skok na kasę”

Z poważaniem,
Maciej Lisowski wraz z zespołem Fundacji LEX NOSTRA

Fundacja LEX NOSTRA przeznaczy środki pozyskane z tegorocznego 1% podatku na pokrycie kosztow pomocy prawnej dla tych osób, które takiej pomocy potrzebują, a nie mogą sobie na nią pozwolić.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/