Jewrounia sugeruje ci: zamknij konto pejsbókowe

Komisja Europejska rekomenduje obywatelom UE zamknięcie kont w serwisie Facebook
sob., 2015-03-28 16:16
Skala zjawiska:
globalne

Źródlo: Internet
Komisja Europejska sugeruje obywatelom Unii Europejskiej aby natychmiast zamknęli swoje konta w serwisie Facebook. Jeśli ludzie tego nie zrobią to ich prywatne dane będą trafiały do USA i zostaną tam zmagazynowane w bazach danych CIA. Zasugerowano wręcz, że nasze konta na “fejsie” są jest czymś w rodzaju naszej teczki osobowej.

Urzędnicy unijni zwracają uwagę na zupełną utratę prywatności obywateli UE gdy korzystają z amerykańskich serwisów. Dzieje się tak zwłaszcza, gdy serwery znajdują się w USA. W erze po Snowdenie wiemy więcej jak wygląda w USA zbieranie w Internecie danych wywiadowczych.

Z przekazanego opisu projektu Prism wynika, że Amerykanie podsłuchują wszystko i budują kolejne farmy serwerów, żeby przechować jeszcze więcej danych i zdobyć moc obliczeniową potrzebną do stworzenia rozmaitych systemów predykcji opartych o metody jakie daje tak zwane big data. Raport Mniejszości stałby się wtedy o krok bliższy realizacji.

Na spotkaniu przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości w Luksemburgu rozpatrywano kwestię legalności nieograniczonego dostępu do prywatnych danych obywateli UE. Zapytanie zgłosił Maximilian Schrems, który domaga się unormowania w jakiś sposób usług Apple, Facebook, Microsoft, Skype i Yahoo.

Krytyczne komentarze pod względem utraty prywatności przez użytkowników Facebook wygłaszał również prawnik Komisji Europejskiej, Bernhard Schima. To on polecił sędziemu prowadzącemu posiedzenie zamknięcie konta na Facebook, ponieważ UE nie jest w stanie zagwarantować mu prywatności w tego typu usłudze sieciowej.

Ludzie często mówią, że nie widzą nic złego, że rząd USA zbiera informacje o nich. Ale, po rewelacjach Snowdena stało się jasne, że dane są zbierane i przechowywane. To na tym polega problem. Można powiedzieć, że ludzie sami zajmują się szczegółową dokumentacją o sobie i aktualizują ją cały czas.

Jeśli UE zechce iść na udry może nawet dojść do zawieszenia działania amerykańskich serwisów społecznościowych w Europie. Przecież przeszło im bez problemu narzucenie wszystkim głupich wiadomości o cookies według kolejnej dyrektywy unijnej. Klikamy cały czas te głupie komunikaty, więc gdy któregoś dnia ktoś odetnie was od usług Google lub od Facebooka, to pamiętajcie, że to urzędnicy z UE martwią się o waszą prywatność

Źródło:
http://www.theguardian.com/technology/2015/mar/26/leave-facebook-snooped-on-warn…
Dodaj ten artykuł do społeczności

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/komisja-europejska-rekomenduje-obywatelom-ue-zamkniecie-kont-w-serwisie-facebook?utm_source=twitterfeed&utm_medium=facebook

Leave Facebook if you don’t want to be spied on, warns EU
European Commission admits Safe Harbour framework cannot ensure privacy of EU citizens’ data when sent to the US by American internet firms

http://www.theguardian.com/technology/2015/mar/26/leave-facebook-snooped-on-warns-eu-safe-harbour-privacy-us

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/