Polskie wojsko na Ukrainie? Komorowski mówi “tak”

Polskie wojsko na Ukrainie? Komorowski mówi “tak”

wczoraj, o godz: 20:16 POLSKA, UKRAINA, WOJNA

Polska docenia determinację Ukraińców w marszu ku światu zachodniemu – powiedział prezydent Bronisław Komorowski na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Petro Poroszenką. Wcześniej obaj przywódcy przez ponad godzinę rozmawiali w cztery oczy.

Prezydent Bronisław Komorowski powiedział, że od czasu upadku Związku Radzieckiego stosunki polsko-ukra iń skie są dobre, a teraz – w obliczu “agresji, której doświadcza Ukraina” – podlegają “twardej weryfikacji”.

Chcielibyśmy, aby w tej trudnej sytuacji Ukraina widziała w Polsce swojego przyjaciela – dodał.

Wizyta w Kijowie jest okazją do potwierdzenia zdecydowanej i jednoznacznej polityki państwa polskiego, wspierającej niepodległość Ukrainy – mówił Komorowski. Podkreślał, że ta polityka popiera również dążenia Kijowa do wejścia do Unii Europejskie oraz innych struktur świata zachodniego.

Jak mówił Komorowski, chcemy współpracować z Ukrainą nie tylko jako ze strategicznym partnerem, ale także dobrym sąsiadem i przyjacielem. Dodał, że Polska zajmuje też proukraińskie stanowisko w kwestii ruchu bezwizowego między oboma krajami.

Komorowski i Poroszenko w Bykowni upamiętnią 75. rocznicę Zbrodni Katyńskiej

Komentując słowa Poroszenki o ukraińskich staraniach o wprowadzenie do kraju kontyngentu sił pokojowych ONZ, prezydent Komorowski powiedział, że taki rodzaj próby deeskalacji konfliktu to dobry kierunek.

Oczywiście jest to droga trudna, bo wymaga decyzji Rady Bezpieczeństwa ONZ, o którą będzie niełatwo. Polska będzie wspierała takie rozwiązanie. Zakładamy, że możliwe jest rozwiązanie oparte raczej o kraje niezaangażo wa ne, ale gdyby były inne decyzje, Polska nie uchylałaby się od uczestniczenia w tego rodzaju operacji – tłumaczył.

Autor: Konrad Żelazowski/wp.pl
http://wiadomosci.wp.pl/kat,59154,title,Bronislaw-Komorowski…
http://www.sfora.pl/swiat/Polskie-wojsko-na-Ukrainie-Komorowski-mowi-tak-a76973?utm_source=o2_SG&utm_medium=HotNewsy&utm_campaign=o2

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/